Demotywatory.pl

Menu Szukaj
+
164 187
-

Zobacz także:


N net244
+8 / 8

autor pozwolił sobie na uproszczenie, na które nie powinien sobie pozwolić nawet wobec siedmiolatków. Ja oczywiscie umiem sobie uzmysłowić, że jeśli coś wygląda tak samo to niekoniecznie tyle samo może ważyć i założyć, że tym tropem da się to rozwiązać.

Odpowiedz
S sihaja
+20 / 26

A ja mam siedmiolatka w domu i on to rozwiązał w ten sposób, że nie ważna jest waga produktów, ważne, że trzeba wpisać 1 w najmniej obciążoną wagę, a 4 w najbardziej.

Z tym, że rodzice faktycznie zaczną rozkładac zadanie na części pierwsze ;P

Odpowiedz
E eina
+6 / 8

@sihaja ostatnio robiłam tabelkę z 10latkiem i zaczęłam dopasowywać wartości w poziomie i w pionie i nijak mi nie wychodziło, a prawda byłą taka, że miały pasować tylko w poziomie ... raz też rozwiązałam zadanie z 1 klasy podstawówki równaniem różniczkowym, co prawda było z gwiazdką, ale dopiero po napisaniu równania uzmysłowiał sobie, że to jest nie możliwe wymagania do 6-7 latków i wynik po prostu trzeba wydedukować a nie obliczyć... tak to już jest dorośli często nie potrzebnie komplikują.

S sihaja
+2 / 8

@Yellow_Jester Tu nie chodzi o konkretne wagi (to jest błąd redaktora tej książki) tylko o różnicę lżejsze-cięższe i naukę zależności. Redaktor powinien pominąć te kg w treści i wstawić zadanie, że powinno się ustawić od 1 (najlższjszy) do 4 (najcięższy)

S sw3
-1 / 1

@sihaja Można przyjąć, że waga (1-4kg) jest podawana w bardzo dużym przybliżeniu czyli de facto chodzi tylko o ustawienie kolejności.
Ale, żeby ustalić kolejność dwóch ostatnich obrazków trzeba by wiedzieć czy cięższy jest kawałek arbuza + kawałek sera, czy słoik. Wydaje się, że słoik jest lżejszy ale co jeśli w słoiku jest ołów albo złoto?

A adraxer12
-1 / 1

@sihaja Nie można patrzeć na wagę przedmiotów, bo jej nie znamy. Jakbyśmy znali wagę, to można by to zadanie policzyć. To zadanie zrobione przez d*bila, więc należy ponumerować ilością przedmiotów na wadze

L Lockepl
0 / 0

Kolejnosc da sie ustalic bez problemow. Tyle, ze to na pewno nie 1,2,3,4 kg

A aKasia69
+1 / 9

chodzi o ilość a nie o kilogramy, jak widać większość nie ogarnia zagadki na poziomie siedmiolatków.

Odpowiedz
Oriolus
+3 / 5

@aKasia69 Jak widać nie wszyscy czytają ze zrozumieniem. Jest napisane kilogramy? Jest więc jak niby chodzi o ilość, a nie o kilogramy. Kilogramy są ... kilogramami... kiedyś tak było...
Do liczenia ilości używaliśmy (dawno temu, więc nie wiem czy to aktualne) sztuk.

Zmodyfikowano 2 razy Ostatnia modyfikacja: 19 September 2019 2019 20:15

B b45o
+2 / 4

pierwszy obrazek to 1kg a ostatni to 4kg więc drugi to 2kg a trzeci to 3 kg :D

Odpowiedz
N niemoja
+7 / 9

Najmniej obciążona jest waga, która 1+1+1 z każdego produktu, później ta, która ma 2+1+1; następnie 2 + 2 +1, a na końcu 3 +2 + 1 produkt. Tyle, że "wpisz na wyświetlaczu 1 kg" nie oznacza, że takie jest obciążenie wagi. Równie dobrze można było polecić "wpisz na wyświetlaczu od 10 do 40 zł" albo "ponumeruj kolejno" - przynajmniej dorosłym byłoby łatwiej :)))

Odpowiedz
UberPanda
0 / 0

@niemoja a tu nie chodzi czasem o sumę? w tym sensie że: wiadomo że pierwsza waga ma najmniej produktów i wagę i jeżeli najmniej możemy wpisać 1kg to dajemy jej 1kg. Nie ważne jakiemu produktowi damy 0.99999998 kg wagi a pozostałym dwóm 0.000000001 + 0.00000001 to i tak wynik będzie ten sam.

Z zielik909
0 / 0

według logiki. załóżmy oczywiście,że mamy wpisać tylko pełne liczby a wagi muszą się różnić. waga często jest połączona z objętością ( tak wiem kilo stali a kilo pierza będzie się znacząco różnic ale mówimy tu o produktach spożywczych) więc wizualnie waga pierwsza jest najmniejsza. druga na 100% jest lżejsza od trzeciej. Jedyne co teraz można się spierać to czy trzecia jest lżejsza od czwartej. myślę, że zer + arbuz jest cięższy od słoika dżemu więc odpowiedź masz jasną. Nie jest napisane czy umiesz to policzyć. Wystarczy, że użyje się zdrowej logiki. Zakładam,że twoje dziecko poradziłoby sobie lepiej. mają mniej ograniczony umysł

Odpowiedz
F FireMachine
+1 / 1

Zadanie jest proste
Arbuz 2kg
Słoik 1kg
Ser -2kg
Ewentualnie waga nie została wytarowana i domyślnie na pusto pokazuje -2kg wtedy każdy produkt waży po 1 kg i wszystko się zgadza

Zmodyfikowano 2 razy Ostatnia modyfikacja: 20 September 2019 2019 9:25

Odpowiedz
F filarm
+1 / 1

Ludzie n logike wagi sa tu nie wazne i wiadomo ze tam gdzie najmniej sztuk jest najzej a tam gdzie najwiecej bedzie najciezsze wiec w czym problem? Lewy gorny rog 1 prawy dolny 4 i gra

Odpowiedz
Z zenonbak
+1 / 1

Tłumaczenie, że chodzi o ilość produktów, a nie o masę, jest strasznie debilne. To uczenie dzieci, że "sztuka jest sztuka" i bez różnicy, czy to arbuz, ser, czy wek. A matematycznie się to zadanie zupełnie nie spina. Mam nadzieję, że to błąd w druku i na ostatnim obrazku zapomnieli dorysować słoika, bo inaczej to naprawdę fatalnie świadczy o autorze (chociaż z tym dodatkowym słoikiem i tak błąd matematyczny; bo 10 sekund zastanowienia i widać, że zupełna bzdura: pierwszy obrazek musi ważyć 1 kg, bo najmniej towarów; przyjmijmy, że drugi obrazek waży 2 kg, ale jest to niemożliwe, bo to 1 kg + słoik, a słoik waży mniej niż kilogram, bo 1 kg to słoik, ser i arbuz, a trudno przypuszczać, że te nic nie ważą. Ostatnią możliwością jest, że drugi obrazek waży 3 kg, ale to niemożliwe z tych samych powodów co wcześniej. A może to zadanie jest na poziomie uniwersyteckim i wcale nie koniecznie kolejne wagi to 1, 2, 3 i 4 kg, tylko są to liczby z przedziału od 1 do 4 i to np. 1,367 kg, albo 3,(5) kg, itd. ;-) )

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 20 September 2019 2019 11:41

Odpowiedz
maggdalena18
0 / 0

Bo dorośli za bardzo kombinują. To zadanie dla dzieci i logicznym dla nich jest to, że najbardziej obciążona jest ta waga, na której znajduje się najwięcej produktów.

Odpowiedz
L Luk1wpamieci
0 / 0

Ponieważ zdania są podzielone, proszę o opinię kilku profesorów (najlepiej z Politechnik) o rozstrzygnięcie poprawnego rozwiązania.

Odpowiedz
H Humbek1
0 / 0

Nie zapominajmy, że to najprawdopodobniej zeszyt ćwiczeń dla dziecka. Tu nie chodzi o wartości, lecz o logiczne myślenie. Tam gdzie jest więcej przedmiotów, tam waga jest "teoretycznie" bardziej obciążona. Więc prawidłowe rozwiązanie to kolejno: 1 2 3 4. Choć fizyka, ze względu na gęstość i masę, może twierdzić inaczej. Np. Litrowy słoik wypełniony ołowiem, będzie cięższy od ćwiartki arbuza itp tu niema to znaczenia.

Odpowiedz
H Humbek1
0 / 0

Faktem jest że to głupie zadanie. Ale teraz spróbujmy sobie przypomnieć jakie my mieliśmy zadania gdy mieliśmy 7 lat.

L Lukasz032
+1 / 1

Zakładając, że w pierwszym przypadku mamy wynik 1 kg (dla pojedyńczych sztuk rzeczy na wadze).

http://demotywatory.pl/uploads/comments/24ed/24ed4961a61b31dd40bd02e8ed243f3f.png

Podstawiając za b dwójkę otrzymujemy wartości c i d spełniające warunki zadania. Przy okazji dowiadujemy się, że waga sera (niewiadoma z) wychodzi z przeciwnym znakiem niż wszystko pozostałe -> czyli że to antyser :)

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 21 September 2019 2019 2:52

Odpowiedz