Demotywatory.pl

Menu Szukaj
+
416 514
-

Zobacz także:


Xar
-2 / 22

Brakuje tylko info w stylu Klub Gazety Polskiej albo Rodzina Radia Maryja

Odpowiedz
hek_sa
+12 / 28

Patrząc pod kątem wieku, to ci sami ludzie.

Odpowiedz
J Joe357
-5 / 39

Poparcie dla obecnego systemu sądownictwa (a nie jak sugeruje demotywator), który jest bezpośrednią kontynuacją tradycji i kultury sędziowskiej z PRL, jest właśnie jak manifestacja poparcia dla tow. Gierka. W końcu dzisiejsza korporacja sędziowska, to tylko kolejna warta systemu samoreprodukcji sędziów. Stąd też patologie, których nie da się uniknąć, gdy organ posiada tylko władzę i nie odpowiada przed nikim oprócz samego siebie. Natomiast sprzeciw wobec reform w sądownictwie, jest niczym innym, jak troską o konserwację systemu, który wbrew zapowiedziom nie oczyścił się. I przytoczę tutaj tylko dwa autorytety: prof. Strzembosz, który zapowiedział na początku III RP takie oczyszczenie i prof. Rzepliński, który oficjalnie mówił o tym, że patologia w sądownictwie zaczyna się od SN i że przerwanie tej re-produkcji sędziowskiej jest konieczne. Tutaj więcej przytaczać nie trzeba, sami sędziowie, i to ci anty-PiS-owscy nakreślili jak powinno być, i jak nie jest. I do dzisiaj niestety żadna siła polityczna nie zdołała ruszyć o krok z reformami... Więc pytam obrońców wolnych sądów: kto i jak ma zreformować coś, co trzeba zreformować, a czego sędziowie nie pozwalają ruszyć? No chyba, że obrońcy wolnych sądów twierdzą, że prof. Rzepliński i prof. Strzembosz bredzili i że nie są autorytetami, których należało słuchać? I jak mamy rozumieć działania sędziów, którzy dopuszczają się działań bez podstawy prawnej, w tym wchodzenia w kompetencje innych organów jak TK, czy w kompetencje Prezydenta? Kim są sędziowie w III RP, którzy w świetle kamer występują jak celebryci i chwalą się podjęciem działań, do których prawa nie daje im żadna ustawa, ani konstytucja?

Odpowiedz
miksus
+10 / 20

@SARs9504 Nie wiem ile masz lat, ale w Polsce było referendum w sprawie wejścia do Unii Europejskiej.

S SARs9504
-1 / 7

@Kalion Doucz się z najnowszej historii zwłaszcza o Traktacie Lizbońskim oraz jego "dziejach". Jak już będziesz miał jakieś pojęcie to wróć. I z Tego wyroku (przez Ciebie przytoczonego) Konstytucja NIE JEST bo prawo "zewnętrzne" ma PIERWSZEŃSTWO wedle TWOJEGO linku.

S SARs9504
-1 / 7

@Kalion
"Art. 90. 1. Rzeczpospolita Polska może na podstawie umowy międzynarodowej przekazać organizacji międzynarodowej lub organowi międzynarodowemu kompetencje organów władzy państwowej w niektórych sprawach. 2. Ustawa wyrażająca zgodę na ratyfikację umowy międzynarodowej, o której mowa w ust. 1, jest uchwalana przez Sejm większością 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów oraz przez Senat większością 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów. 3. Wyrażenie zgody na ratyfikację takiej umowy może być uchwalone w referendum ogólnokrajowym zgodnie z przepisem art. 125. 4. Uchwałę w sprawie wyboru trybu wyrażenia zgody na ratyfikację podejmuje Sejm bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów. Art. 91. 1. Ratyfikowana umowa międzynarodowa, po jej ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej, stanowi część krajowego porządku prawnego i jest bezpośrednio stosowana, chyba że jej stosowanie jest uzależnione od wydania ustawy. 2. Umowa międzynarodowa ratyfikowana za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie ma pierwszeństwo przed ustawą, jeżeli ustawy tej nie da się pogodzić z umową. 3. Jeżeli wynika to z ratyfikowanej przez Rzeczpospolitą Polską umowy konstytuującej organizację międzynarodową, prawo przez nią stanowione jest stosowane bezpośrednio, mając pierwszeństwo w przypadku kolizji z ustawami. "

A co z Art 175 wzwyż? :) O wybiórcze czytanie?

S SARs9504
-2 / 8

@Kalion No i zaznacza, władzę SĄDOWNICZĄ jak NIEZALEŻNĄ czyli nie może być PODLEGŁA zewnętrznym Instytucjom na drodze umowy międzynarodowej (Logika Ci coś kuleje) no i przypomnij mi Kiedy Polska Podpisała KARTĘ PRAW PODSTAWOWYCH bo o ile wiadomo to NIE RATYFIKOWAŁA JEJ w pełnym zakresie (o wyszkolony) znaczy się NIE ODAŁA KOMPETENCJI o które się upominasz.

"Orzekł, że sprzeczne z przepisami art. 47 Karty Praw Podstawowych są przepisy krajowe, w których obiektywne okoliczności budzą wątpliwości co do bezstronności i niezawisłości sądu. Chodzi o okoliczności, w jakich został utworzony dany organ, oraz jego cechy, a także sposób, w jaki zostali powołani jego członkowie. Do sądu odsyłającego należy ustalenie, czy w przypadku nowej Izby Dyscyplinarnej polskiego Sądu Najwyższego są takie obawy." - z Twojego Linka raz jeszcze : Karty Praw Postawowych

Wróć i naucz się a potem wyzywaj innych od głąbów.

S SARs9504
-1 / 7

@Kalion Zresztą nie wiem czemu się rzucasz:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Niepodległość

Polska NIE JEST niepodległym krajem a Konstytucją od dawna można sobie podetrzeć 4 litery bo tak często jest łamana przez Polityków jak i Sędziów. Nawet WP nie może nic zrobić faktycznie bo zgonie z ustawą (o bratniej pomocy) policja z Niemiec może sobie przyjechać i aresztować Ciebie :)

Xar
+4 / 6

@SARs9504 @Kalion traktakt Lizbonski(podpisany przez sw. L. Kaczynskiego) i tyle w temacie chierarchii aktow prawnych: Konstytucja jest na drugim miejscu.

M michaswnc
-1 / 1

@Kalion kiedy została ona napisana ?

F konto usunięte
-2 / 2

@Joe357 Dziecko, idź odrabiać lekcje i nie wypisuj tu idiotyzmów na tematy, o których nie masz bladego pojęcia.

F konto usunięte
-1 / 1

@SARs9504 A nie wiesz przypadkiem, kto podpisał Traktat Lizboński? Czyżby przypadkiem nie prezydent milionlecia po konsultacjach z niedojdą braciszkiem?
Skąd się biorą tacy jak ty? Z kapusty zapewne, boś głąb okrutny!

S SARs9504
0 / 2

@F18_hornet No za to Ty zawsze inteligentnie piszesz aż zastanawiam się dla czego w Sejmie Cię nie ma. Tam z tą "Jachirą" byście się dobrze skomponowali...

Tak Traktat Lizboński podpisał Kaczyński i Tak Premier Donald też się tam pchał podpisanie. Tak obaj sprzedali niepodległość Polski (i Polaków) za dotacje.

F konto usunięte
0 / 0

@SARs9504 Prezydentem był wtedy kaczelnik! Tusk się pod nim nie podpisywał. Natomiast na podpis wyraził zgodę kto? Prawidłowo, kaczelnik, z którym Niemcy i Francuzi prowadzili telefoniczne negocjacje, bo niedojda prezydent bał się cokolwiek zrobić bez akceptacji swojego brata. Zatem pretensje o traktat to do kaczelnika proszę zgłaszać:):):)

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 15 February 2020 2020 22:08

S SARs9504
+1 / 1

@F18_hornet

"23 października 2007 zarząd krajowy PO zdecydował, że Donald Tusk będzie kandydatem partii na premiera. 9 listopada odebrał od prezydenta Lecha Kaczyńskiego akt desygnacji na to stanowisko. 16 listopada wraz z proponowanym składem Rady Ministrów został powołany i zaprzysiężony na prezesa Rady Ministrów. 24 listopada jego gabinet uzyskał wotum zaufania od Sejmu." - Wikipedia Donald Tusk

"umowa międzynarodowa zakładająca m.in. reformę instytucji Unii Europejskiej, podpisana 13 grudnia 2007 roku w Lizbonie. " - Wikipedia Traktat Lizboński

Rozumiem, że wszyscy kłamią tylko Ty mówisz prawdę?

https://wolnemedia.net/lista-poslow-glosujacych-za-traktatem-lizbonskim/ - To była by za długa lista na post ale jeśli chcesz się upierać to mogę wrzucić :) Mogła by Ci się nie podobać :)

F konto usunięte
0 / 0

@SARs9504 Masz rację pomyliłem się co do premiera, ale poza tym wszystko się zgadza.

W Polsce, zgodnie z Konstytucją RP, ratyfikacja umów międzynarodowych, przekazujących niektóre kompetencje organów władzy państwowej organom międzynarodowym, zastrzeżona jest dla Prezydenta RP, po uprzedniej zgodzie wyrażonej w formie ustawy podjętej kwalifikowaną większością głosów przez Sejm i Senat lub w wiążącym referendum ogólnokrajowym. Ustawa upoważniła prezydenta do dokonania ratyfikacji traktatu. Czyli Sejm tylko wyraża zgodę, a nie zobowiązuje prezydenta do ratyfikacji.

S SARs9504
-1 / 1

@F18_hornet … Praktycznie całe PO głosowało ZA wraz z SLD i częścią PiS (część PiS była przeciw)… Jak to mam inaczej czytać niż AKCEPTACJE PEŁNĄ??!!! Czemu nie postawili Prezydenta przed Trybunałem??!!!

Sejm, Senat oraz Prezydent stoją na straży NIEPODLEGŁOŚCI to po pierwsze czyli ratyfikując złamali konstytucje bo zatwierdzili prawo Ponad Konstytucją efektywnie czyniąc z Polski Land Europejski (bo EU ma Flagę, Hymn, terytorium, obywateli i nawet prawo nadrzędne nad prawem lokalnym a skoro ma to nie jest to "organizacja ani organ między narodowy a Państwo" ba nawet ma EURO CORPS czyli siły wojskowe na szczęście jeszcze słabe ale są)
Nie było referendum nad kwestią Traktatu Lizbońskiego a tylko o wstąpienie do Organizacji Międzynarodowej (Nie Państwa) podczas którego podkreślano zachowanie NIEPODLEGŁOŚCI RP.

W Efekcie wszyscy głosujący ZA (lista była wcześniej) dokonali w sumie "zamachu stanu" lub też sprzedali Niepodległość za garść dotacji (za które i tak obywatele RP zapłacili).

J Joe357
-1 / 1

@Kalion Gratuluję ignorancji. Zarzucasz mi bełkot, a sam wstawiasz kit: "Polska nie uznaje automatycznego pierwszeństwa prawa unijnego nad konstytucją. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że prawo unijne może mieć pierwszeństwo tylko nad polskimi ustawami, bowiem w przeciwnym wypadku nie jest to zgodne z Konstytucją RP. W orzeczenie TK czytamy: „[..] Uznanie pierwszeństwa prawa wspólnotowego [unijnego] wobec Konstytucji, stanowi o naruszeniu jej art. 8 ust. 1 […]”." Cały tekst tutaj: https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1407864,roznica-miezy-prawem-unijnym-a-krajowym.html . Więc może zacznij szanować konstytucję i ustrój Polski, bo nikt ani tobie ani innym nie dał prawa do tego abyście zmieniali to metodami poza-demokratycznymi. Gratuluję samozaorania panie "ekspercie" od prawa.

J Joe357
-1 / 1

@Kalion A potrafisz bardziej kulturalnie? Czemu mi wymyślasz od wtórnego analfabety? Napisałeś: "Została przyjęta ustawa międzynarodowa, która uznaje pierwszeństwo prawa Unii nad krajowym, a więc podstawę do podejmowania działań jest wyrok TSUE". Prawo to konstytucja + ustawy, a nie same ustawy... Sam nie wiesz co napisałeś?

A antyfrajer
+1 / 5

@miksus mówisz o Piotrowiczu?

Xar
+2 / 8

@miksus Nie,bardziej o prokuratora odznaczonego Brazowym Krzyzem Zaslugu Piotrowicza ktory zostal sedzia TK

F konto usunięte
-2 / 4

@miksus Kolejny idiota! Ale wam Kur-vizja zryła berety! Kiedyś się obudzicie, ale to jeszcze chyba potrwa. A jak już cokolwiek będziecie rozumieć, bo dla Polski będzie to o wiele za późno!

Zmodyfikowano 2 razy Ostatnia modyfikacja: 13 February 2020 2020 21:26

miksus
-2 / 4

@F18_hornet @Xar @antyfrajer @wojekwiesiek Nic o dobrej zmianie nie pisałem. Jako chyba jedyny kraj, dzięki bohaterowi Wałęsie, nie mieliśmy żadnej lustracji. Od 40 lat są kontynuowane komunistyczne układy. Nawet nie wiem czy jest wiara w nowe pokolenie, ale w stare na pewno nie ma.

Wacław Krzyżanowski, prokurator, który domagał się kary śmierci dla Inki, (17 letniej dziewczyny, która walczyła w wojsku polskim w czasie drugiej wojny światowej) żył sobie spokojnie i umarł w 2014 roku po czym został pochowany z honorami wojskowymi. I tak samo jest z resztą tego ścierwa, które w PRL sobie rozkwitało i wsadzało Polaków do więzienia za chęć uwolnienia swojego kraju spod okupacji.

F konto usunięte
-1 / 1

@miksusSyn sędziego Kryże skazywał w stanie wojennym m.in. Komorowskiego. W nagrodę kaczelnik zrobił go wiceministrem sprawiedliwości. I co?

Tak na marginesie, ta dziewczyna była ofiarą wojny domowej, która w tym czasie trwała w Polsce.

miksus
0 / 2

@F18_hornet I co? No właśnie to, że trzeba coś zmienić? Jesteś zbyt przesiąknięty swoją pseudo misją, że nie potrafisz przeczytać co inni napisali? Tylko srasz na wszystkich jak powalony.

F konto usunięte
-2 / 2

@miksus Ja się tu bawię. Czasem lepiej, czasem gorzej. I to jest moja misja. Nie mam swoich preferencji politycznych, walczę z głupotą i nieznajomością gramatyki oraz ortografii języka polskiego. Nie zrozumiesz tego:)

miksus
-1 / 1

@F18_hornet Oj doskonale rozumiem. Po prostu jesteś głupim trollem

F konto usunięte
-3 / 3

@miksus Wiesz, mikrusie moralny, po twoich komentarzach widać, że za dużo w głowie nie masz, więc zamilcz, gdy mądrzejsi mówią i nie kompromituj się. A zresztą, kompromituj się - czynisz to na własny rachunek:)

M m1989w
+3 / 7

na zdjęciu na górze twarze nie skalane myśleniem, wyznawcy ojca Rydzyka idą niczym ślepe owce na strzyżenie

Odpowiedz
K Krisiek44
+3 / 3

Jest mała acz istotna różnica,na górze ludzie robią to z wolnej woli co prawda zmanipulowani i gdyby nagle przestali nic by im nie groziło.Na dole był prikaz z zakładu pracy lub urzędu gdzie wcześniej przygotowano transparenty i ludzi do ich niesienia,niechby ktoś się wyłamał to tracił wiele ,może i zdrowie ,wolność,etat,lub obiecanego mieszkania po 20tu latach czekania.

Odpowiedz
E El_Polaco
0 / 0

Jest też jeszcze jedna różnica. Co prawda, Gierek zaciągnął olbrzymie pożyczki, ale naprawdę zainwestował w rozwój kraju. Największy problem polegał na tym, że za jego czasów regularnie spłacano odsetki od kredytów, ale jego następcy to olali i odsetki zaczęły gwałtownie rosnąć.

Za to w co inwestuje PiS? Co się w Polsce rozwija dzięki ich polityce, a nie inwestycjom z UE? Powstały jakieś nowe fabryki, wdrażamy jakieś nowe technologie, które pomogą nam dołączyć do najbogatszych gospodarek świata?