Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar kondon
-1 / 15

@askson I chyba wszystkie ograniczenia pandemiczne popierała prawie cała opozycja...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A An_ders
+15 / 15

@askson Rok 2023 to już mocno po pandemii, a przynajmniej po jej apogeum z wszelkimi ograniczeniami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zwierze
+9 / 9

@askson Ale to nie pandemia, nawet wtedy było lepiej. Nie wszystko jest winą PiS-u, ale to przede wszystkim pisowski Polski Ład zaczął od 2022 zjazd w dół. Nie mieli wpływu na ogólną sytuację na świecie, typupandemia i wojna, ale ich deformy były fatalne i w najgorszym możliwym momencie. Jest źle, dużo gorzej niż się niektórym wydaje. Tylko jeszcze nie do końca to widać. Długofalowe konsekwencje będą poważne, a stan budżetu jest taki, że nowa władza nawet gdyby chciała, to niewiele może zmienić. Przeciętny Kowalski nie ma pojęcia o ekonomii, ale jest d*pa. Wiem co mówię, z racji mojej pracy mam pewien ogląd sytuacji na bieżąco. Tu jest trochę podsumowanie: https://www.rp.pl/biznes/art39724701-lata-2022-2023-wykonczyly-wiecej-firm-niz-pandemia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar radiron
0 / 10

@askson to mówisz że "była" czyli już nie ma ? Czyli że wirus zniknął ??? Czyli że tewszystkie obostrzenia i przymusowe zamykania działalności sprawiły że wirus powiedział " pier&^%e to i wyjechał w bieszczady " ???
jedynie Konfederacja walczyła z tym debilizmem i ciemnotą, Kto nakręcił lodów i nabił kasy na tym przekręcie to nabił. Pomyśl kto stracił najwięcej ;) Dlaczego zmieniono definicję pandemii ? Dlaczego uciszano tych co mieli inne zdanie? Dlaczego nakaz maseczkowy był niezgodny z prawem itp itd...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A askson
0 / 2

@zwierze Ok, pandemia miała oczywisty wielki wpływ na rynek i na działalności gospodarcze i dlatego zapaliła mi się czerwona lampka.Skutki pandemii są długofalowe, więc też nie ignorowałbym jej znaczenia w tym temacie. Artykuł wskazuje na kwestie powiązane z wojną i faktycznie niestabilość wywołaną działaniami byłego rządu. Z tego mi wynika, ze problem jest conajmniej złożony. Wygląda, że za rozdawnictwo i rozkradanie ktoś musi w końcu zapłacić (zdziwiony Pikaczu), no to za to faktycznie obwiniłabym PiS, bo to oni utworzyli taką sytuację, a Polski Ład to był faktycznie makabryczny gniot.
Nie mówię, że pozamykane działalności to nie wina PiSu, ale staram się też nie być bezmyslnym przyklaskiwaczem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+1 / 3

@askson oczywiscie, ze to wina PiS. Przypominam dla kontrastu ze jak rzadzilo PO ktore mialo rezerwy to jak na swiecie byl kryzys, to Polska jako jedyna miala wzrost PKB. Jak rzadzil PiS to mielismy jedna z najwiekszych inflacji w Europie(dla porownania Szwajcaria 3, Francja 7, Polska 17), a dodatkowo odwalili taki numer, ze w 2019 Agencja Rezerw Materialowych nakupowala wegla zeby kopalnie mialy za co gornikom wyplacac pensje, a w 2022 grozil nam masakrycznie drogi prad a ceny wegla byly wrecz astronomiczne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+1 / 1

@Xar
Ceny węgla były, jakie były, bo mimo, że wiedzieli jaka sytuacja to m.in. podpisali umowę sprzedaży z Czechami. Jak się okazało, że brakuje, a rozwiązanie umowy byłoby zbyt drogie to zaczęli sprowadzać węgiel po cenie znacznie wyższej niż...sprzedawali. Czyli na takiej zasadzie: że pieczesz chleb i sprzedajesz go po 4 zł. No, ale że w domu chleba brakuje to kupujesz za 9 zł. Oczywiście byłoby to skrajnie absurdalne, jakby nie podejrzenia, że przy okazji ktoś tam po cichu zarobił na takich umowach niekorzystnych dla Polski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sokolasty
0 / 0

@radiron
1. Jesteś chory. Łykasz tabletki, siedzisz w domu. Jesteś zdrowy. I zadajesz sobie pytanie, po co to wszystko?
2. Maseczki były nielegalne, bo kompetentna władza wprowadziła ze zarządzeniem ministra, a nie ustawą. Tak samo kompetentnie wstawili Barskiego jako prokuratora krajowego za pomocą nieważnego przepisu. Tacy z nich fachowcy.
3. Zgodzę się jak najbardziej, że część obostrzeń była kompletnie z dudy, jak zakaz wstępu do lasu, na cmentarze czy zakaz jazdy rowerem przy dopuszczalnej jeździe tramwajem, w którym nikt osób nie limitował. Jakoś po strajku kobiet jesienią 2020 nie doszło do masowych zachorowań, lecz tego dowiedzieliśmy się po fakcie.
4. Interes zaś zrobiła, być może, poprzednia władza. A to nieistniejące i przepłacone respiratory, a to maski bez kwitów, co nie zmienia faktu, że pandemia miała miejsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AleksandraCz
+19 / 23

dlatego Mentzen powiedział - jeśli pis was nie zabił, to nic was nie zabije. i to były jedne z najlepszych jego słów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N next_1
+5 / 11

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TheAvatar322
-5 / 25

Za obecnej koalicji będzie jeszcze gorzej. Wczoraj było głosowanie o podniesienie kwoty wolnej od podatku do 60 tys i konfa z pisem była za, jednak koalicja jednomyślnie odrzuciła wniosek. Ktoś tu się jeszcze łudzi, że w Polsce może być lepiej dzięki nim?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konotori
+12 / 12

@TheAvatar322 przecież te pieniądze są przewidziane w budżecie, który stworzył PiS. Teraz sobie pis może głosować pod publike.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
+11 / 13

@TheAvatar322 Fajnie tak bez kontekstu wrzucać - cały budżet musi brać pod uwagę taką zmianę bo to olbrzymi koszt - dokładnie 48 miliardów zł! To że pis był za to nic dziwnego bo wiedzieli że to nie przejdzie a to stawia ich w lepszym świetle - tylko brak wybiegania z myślami do przodu a durne rozdawanie bez planu wprowadziło nas w to bagno a Ty zamiast próbować z niego wyjść to kopiesz głębiej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 marca 2024 o 10:21

avatar TheAvatar322
-3 / 5

@Azheal @konotori @radiron Roczny koszt 800+ to ok 65 mld zł, kwota wolna jeśli wierzyć Azhealowi, to 48. Proszę bardzo, już Wam znalazłem na to pieniądze, nie musicie dziękować. I jeszcze z górką zostanie. Po stokroć lepszy taki układ, niż brak kwoty wolnej za to te złodziejskie plusy.
Ten kraj nigdy nie zacznie się rozwijać, jeśli nie ustali poprawnych priorytetów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 marca 2024 o 15:38

K konotori
+3 / 5

@TheAvatar322 przecież każdy myślący człowiek wie, że ruszenie 500/800+ to proszenie się o nieszczęście. Wyborcy pisu zjedliby KO za taki ruch.
Zgadzam się z tobą, że 800+ powinno zniknąć, wolę żeby nikt mi nic nie dawał, a za to od_pier_dolił mi się od tego co zarabiam i żebym nie musiał oddawać 800+ z nawiązką w podatkach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TheAvatar322
-2 / 4

@konotori i takich jak my jest większość, czyli zwykłych, pracujących ludzi którzy widzą, że to rozdawnictwo jest okropne. Mówisz, że ich zjedzą. Czyli co? Mamy iść ku przepaści i nawet nie próbować tego zmienić bo ktoś da nam w ryj jak się odwrócimy? Już lepiej chyba jednak dostać w ryj niż spaść w przepaść. Pis wciągnął nas w bagno, jednak musimy z niego wyjść nawet, jeśli ta cała patologia się wścieknie. Inaczej utoniemy. Niestety

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P prdj
-3 / 3

@Azheal Kurcze, to sugerujesz, że Donald kłamał? Bo nie wierzę, że był tak głupi, że nie wiedział, ile to kosztuje i że się nie da. Pamiętam jak w debacie ekonomicznej obecny minister finansów powiedział, że specjaliści zdecydowanie wyżej oceniają ich program względem konfederacji. W końcu jak się zwiększy wydatki i obniży podatki jest bardziej wiarygodne niż obniżymy podatki i wydatki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
+1 / 3

@prdj Sugeruje ze nie do zrealizowania to było kiedy budżet jest zamkniety - do konca kadencji jeszcze troche zostalo i wtedy dopiero mozna mowic ze nie zrealizowane. A jesli uwazasz ze program konfederacji jest dobry to wspoczuje - jak oni sami nie wiedza jak go zrealizowac
@TheAvatar322 - Po pierwsze jak Ci już odpisano usunięcie 800 + to polityczne samobójstwo i nikt się tego nie podejmie
Po drugie - budżet był już zamknięty i nierealne było to zmienić nawet jeśli założymy że by chcieli to wycofać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P prdj
-3 / 3

@Azheal To kłamali czy nie? Konfederaci mieli kilka konkretów na kadencje. Ci 100 na 100 dni. Nie broń przegranej sprawy. Oni ewidentnie kłamali. KŁAMALI.

p.s. Nie chcieli również od 2025r tego wprowadzić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dell_e5500
+1 / 3

Ja np w pandemii zamknąłem JDG i przeszedłem na etat. Także ten...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar krzysio6666
-2 / 2

Nie każdy biznes sie udaje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
-2 / 2

Nie firm tylko pracownicy którzy mieli nielegalne b2b poszli w końcu tam gdzie dają umowę o pracę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rzepulec
0 / 0

Gdzie wtedy byli rolniki- buraki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem