Demotywatory.pl

Menu Szukaj
+
359 361
-

Zobacz także:


przemkoO
+1 / 3

albo zmienić kierunek pocisku i żołnierz trup

Odpowiedz
U ubooot
0 / 4

to był jakiś rykoszet bez pełnej mocy. Pocisk karabinowy nie miałby z czymś takim problemu. Gdyby to było takie proste to pancerze pojazdów robiono by z 3 warstw monet.

Odpowiedz
K Krisiek44
+1 / 1

@ubooot jest inaczej gdy podłoże pod monetami jest miękkie, a inaczej gdy podłoże nie ustępuje. Ponadto czołgi z pierwszej wojny światowej były chronione pancerzem tylko 10/15 mm grubości, oczywiście z porządnej stali, nie to co monety. Jednak ta ochrona wystarczała tylko na broń strzelecką.

BrickOfTheWall
+1 / 3

Rodzaj odkształcenia świadczy raczej o tym, że razem z pociskiem wjechały w głąb organizmu.
PS. Standardowe pociski naboju 7,62×54 z początku XX w. bez problemu przebijały 3mm płytę stalową (lub hełm) z dystansu 500m.

Zmodyfikowano 2 razy Ostatnia modyfikacja: 29 March 2021 2021 17:34

Odpowiedz
Lulus
+1 / 1

@BrickOfTheWall @ubooot @Krisiek44 - Na obrazku macie 5 Belgijskich franków - wizerunek Leopold II Roi, moneta srebrna o grubości 3 mm i średnicy 37 mm. Tu macie je złożone, czyli masz od 9 - 12 mm.
Więc najprawdopodobniej należały do żołnierza Belgijskiego z 1914 roku - Ci dostali łomot od Niemców pod Liege. Nie ma tu miarki, ale na oko średnica pocisku to pewnie jakieś 8 - 10 mm. Niemcy wtedy używali najczęściej pocisków karabinowych typu Mauser 7,92 mm. Średnica takich pocisków to ponad 8 mm, co by się zgadzało z moją oceną "na oko". Taki Pocisk przebijał 10 mm żelaza z odległości 300 metrów i zaledwie 7 mm z odległości 550 m. W przypadku stali było jeszcze gorzej - pocisk się zatrzymywał na 5 mm stali wystrzelony ze 100 metrów. W przypadku odległości 600 m, już 3mm stali starczyło do zatrzymania pocisku.

Tak, temat jest mi dobrze znany, ponieważ jestem archeologiem i często choćby na badaniach powierzchniowych, mam do czynienia z reliktami i destruktami z I WŚ.


Zmodyfikowano 2 razy Ostatnia modyfikacja: 30 March 2021 2021 12:10

S slagen
0 / 0

@Lulus Dzięki. Właśnie miałem googlować by chodź część tych informacji znaleźć :)

M mafouta
0 / 0

Wcale nie zdołały. To że ostatnia moneta jest nienaruszona pokazuje jedynie, że jej ten pocisk nie uderzył. A to dlatego na przykład, że moneta ta została dołożona później, albo pocisk ominął ostatnią monetę gdyż uderzył - co wdać - pod pewnym kątem. Trzecia moneta jest uszkodzona zniekształconym już pociskiem ale do zatrzymania uważam jeszcze sporo brakowało. A gdzie pocisk się zatrzymał - czy ominął udo po zewnętrznej czy przebił tętnicę udową...

Odpowiedz
P Paszko_Rymbaba
0 / 0

A teraz proponuję policzyć prawdopodobieńśtwo krytycznym okiem, w której kieszeni monety układają się w taki sposób, że leży jedna na drugiej....

Odpowiedz