Demotywatory.pl

Menu Szukaj
+
151 176
-

Zobacz także:


bidford
+29 / 29

40 metrów szesciennych to objętość PKiN? Ciekawe

Odpowiedz
A Andrzej70
-5 / 39

To mały ten Pałac, mój salon ma 25 metrów kwadratowych i wysokość 2,5 metra co daje 62,5 metrow sześciennych. Oczyszczacz powietrza który mam w domu to chinski Xiaomi i jego zdolność oczyszczania wynosi 380 m3/h.

G giwek
+12 / 18

40 metrów sześciennych to objętość małej kawalerki a nie PKiN.

Odpowiedz
babariba149
+3 / 3

@giwek jakiej kawalerki , pokoju 4x4

babariba149
+3 / 3

to jest objętość jednego pokoju , 4x4 metry i wysokości 2,5 m

Odpowiedz
sliko
+2 / 2

@seemyhell sądzisz, że gruz można by wywieźć jedną ciężarówką :)
Ciekawe

I Iiyrryyr3iit
+14 / 16

Potrzebuje energii do pracy? Jeśli tak to ile? Co znaczy oczyszcza? Z czego, jak? Zero informacji. Oto magiczne pudełko, które czyści piwietrze ale nie wiadomo co, ile i jakim kosztem

Odpowiedz
R Rudzielec_XSH
+3 / 5

@Iiyrryyr3iit Bardzo łatwo się tego dowiedzieć:

Obecnie urządzenie zużywa mniej 30-50 kWh energii dziennie (w zależności od trybów pracy). Jest to 20% mniej, niż przeciętne gospodarstwo domowe. Dzięki panelom fotowoltaicznym chcemy ograniczyć zużycie energii do mniej niż 15 kWh dziennie.

Miejski Filtr Powietrza Oxygen jest w stanie oczyścić 40 000 m3 powietrza na godzinę. W ciągu doby daje to blisko 1 milion m3 powietrza, to jest więcej niż objętość Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Pomiary wykazały skuteczność przekraczającą 80% usuwanych cząsteczek, nawet przy stężeniu zanieczyszczeń znacznie przekraczającym najwyższe wartości spotykane w warunkach rzeczywistych. W warunkach laboratoryjnych filtry zastosowane w urządzeniach są w stanie osiągnąć skuteczność nawet 99%

Filtry zastosowane w Miejskim Filtrze Powietrza Oxygen zaliczają się do grupy filtrów dokładnych. W ich przypadku badania potwierdzają skuteczność filtrowania dla cząsteczek frakcji 0,11 µm od 96 do 99% w zależności od prędkości strugi powietrza.

T Tibr
0 / 4

@Iiyrryyr3iit Jeszcze jedno pytanie co z filtrami, jak one są oczyszczane i co się dzieje z zawartością?;)
@Rudzielec_XSH j.w.

R Rudzielec_XSH
+2 / 2

@Tibr @Iiyrryyr3iit
Ludzie, google Wam nie działa? XD
https://oxygencity.pl/faq/
"Zanieczyszczenia zgromadzone w filtrach Miejskiego Filtra Powietrza Oxygen są utylizowane w sposób bezpieczny dla środowiska i ludzi, zgodnie z zasadami obsługi tego typu urządzeń."


Idąc dalej tym tropem, możesz ustalić jak utylizowane są takie odpady w naszym kraju, jeśli jesteś zainteresowany szczegółowo tym tematem.

T Tibr
0 / 6

@Rudzielec_XSH czyli jak są utilizowane? Filtry są spalane w piecach pod wysoką temperaturą, a te piece też mają filtry, te piece też są zasilane paliwem, jak mniemam kopalnym i tak koło się zamyka?
Najprostszym i najtrudniejszym sposobem zarazem byłoby organizować tak przestrzeń miejską by nasadzać tam jak najwięcej drzew i zieleni.

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 22 April 2021 2021 10:00

R Rudzielec_XSH
0 / 2

@Tibr Ależ jak Cię to tak bardzo interesuje to masz google. Nie będę szukać odpowiedzi ta wszystkie Twoje pytania, bo ja nie czuję potrzeby dalszego zgłębiania tego tematu. Myślę, że w ostatecznym rozrachunku zyski przewyższają straty, ale i tak te urządzenia to jak na razie bardziej ciekawostka niż przedmiot codziennego użytku. Jak wspomina sam producent, nie mają one zastąpić drzew, a "wspomóc" je. W miastach nie wszędzie znajdzie się miejsce na drzewa, a przy założeniu, ze to stosunkowo niewielkie urządzenie ma wydajność 20 drzew wydaje się ono całkiem sensowną opcją.

I Iiyrryyr3iit
0 / 2

Ja tam widzę ogólny, marketingowy bełkot. "80% skuteczności". Konkretnie czego? W jakim czasie ? itd. Aktywny filtr. Czyli energia pochodzi ze spalania węgla. Wpuszczam syf(co2, siarkę itd) potem filtruję z powietrza pyłki kwiatów. Jaki to ma sens?

I Iiyrryyr3iit
0 / 2

Czyli z jednej strony spalamy węgiel i wypyszczamy gazy cieplarniane, pyl a w zamian filtrujemy pył w innym miejscu. Genialne :)

T Tibr
0 / 2

@Rudzielec_XSH to były niejako pytania retoryczne mniemając, że znasz odpowiedzi :) ponieważ to trochę tak jak z autami elektrycznymi gdzie pomijając sam fakt skąd się bierze prąd do ładowania akumulatorów, to pozostaje problem z ich utylizacją.

I Iiyrryyr3iit
+1 / 3

Z jednej strony masz energię, koszty, zanieczyszczenia itd. z drugiej filtr. Teraz przydały by sie informacje dzieki, którym korzystając ze wzorów z podstawówki można policzyć jaki to ma mniej więcej sens. Np takie info podają dla instalacji fotowoltaicznej. A nie "skuteczność 80%" haslo marketingowca

R Rudzielec_XSH
0 / 0

@Iiyrryyr3iit @Tibr
Bez konkretnego sprawdzenia możecie sobie pogdybać. Ja nie twierdzę, że to jest super świetne rozwiązanie, bo nie zgłębiłam tematu na tyle, by to jednoznacznie stwierdzić. Dziwi mnie tylko, że Wam się nawet nie chce przeczytać FAQ na stronie producenta, a podejmujecie dyskusję i jeszcze krytykujecie. Jaki to ma sens? Z Waszych komentarzy wynika, że filtrowany jest pył, głównie kwiatowy, a w zamian uwalniamy gazy cieplarniane... Otóż pył zawieszony plasowany jest przez WHO na pierwszym miejscu wśród zanieczyszczeń powietrza zagrażających zdrowiu i życiu. Na powierzchni pyłu osadza się wiele innych zanieczyszczeń, np. metale ciężkie czy wwa. Pył nie jest odpowiedzialny tylko za kichanie wiosną...

D daro73
-1 / 1

@Rudzielec_XSH i to jest pełna informacja. Wojtek, Caffa, Opolko to specjaliści od demotów z d@py.

R Rudzielec_XSH
+1 / 1

No chyba jednak troszkę więcej niż 40 m3 XD

Ze strony https://oxygencity.pl
Miejski Filtr Powietrza Oxygen jest w stanie oczyścić 40 000 m3 powietrza na godzinę. W ciągu doby daje to blisko 1 milion m3 powietrza, to jest więcej niż objętość Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Usunie przy tym przeszło 80% znajdujących się w nim zanieczyszczeń.

Porównując wydajność drzew oraz Filtrów Oxygen należy wziąć pod uwagę szereg czynników, takich jak choćby stężenie zanieczyszczeń w powietrzu, ilość dni deszczowych i wietrznych w roku, wielkość i typ drzewa itp. Wszystkie one dość istotnie wpływają na skuteczność filtrowania. Opierając się na badaniach naukowych w tym zakresie można szacować, że jeden miejski filtr powietrza może być równie skuteczny co kilkadziesiąt dużych drzew. Niemniej należy podkreślić, że Miejski Filtr Powietrza Oxygen ma stanowić wsparcie, a nie zastępstwo drzew, które w przestrzeni miejskiej są niezwykle potrzebne ze względu na szereg innych korzyści, które wnoszą.

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 22 April 2021 2021 9:01

Odpowiedz
S Sevivo
0 / 0

Przecież były (jeden gdzieś w Polsce) już z 10 lat temu pasywne, przezroczyste gdzie swobodny ruch powietrza przepływał przez struktury z glonami w wodzie czy jakimiś mchami rozsadzonymi tak, żeby powierzchnię wymiany zwiększyć w jak najmniejszych gabarytach. Miało to być wydajniejsze w produkcji tlenu z CO2 od drzew a do tego miało też oczyszczać z zanieczyszczeń powietrze.

Zmodyfikowano 2 razy Ostatnia modyfikacja: 22 April 2021 2021 10:38

Odpowiedz
D daclaw
+1 / 1

Pomysł porównywalny do sprzątania piasku na Saharze odkurzaczem Zelmer. Główny problem domorosłych genialnych wynalazców to brak zrozumienia pojęcia skali. W dawnych czasach tacy podlegali naturalnym mechanizmom selekcji i szli w zapomnienie (czasem płaczą po nich foliarze). Dziś mają szanse na dotacje.

Odpowiedz
S SmallPig
+1 / 1

To jak wpuścić czysta krople wody do szamba i uznać za oczyszczone

Odpowiedz
stokro5
0 / 0

Jeeejku jaki super pomysł. Zawołają eko-debile.

Odpowiedz
T tip71
0 / 0

"30-50 kW dziennie. to 20% mniej niż gospodarstwo domowe"

Odpowiedz
T tip71
0 / 0

co za dureń to wyliczył? 1500kW miesięcznie x 60gr/kW =900zł za miesiąc za prąd. kto tyle płaci za prąd w domu? Do kwoty nie dodałem tych 20%.

Odpowiedz
D dr_greg
0 / 0

To nie jest takie pierwsze urządzenie w Polsce. Kilka lat temu miasto Kraków zakupiło podobne urządzenie gdzieś w Beneluxie, nie pamiętam z którego kraju. Pomijając zatem pomyłkę autora demota, sam artykuł źródłowy już jest niepoprawny.

Odpowiedz