Demotywatory.pl

Menu Szukaj
+
397 415
-

Zobacz także:


I immo
+14 / 18

No i? Takich opakowań jest wiele. Mają jednak wspólny problem - są droższe w produkcji i dlatego nikt ich nie używa. IMHO bardziej należy działać w kierunku obniżenia ceny takich wynalazków - bo tylko to może skłonić producentów do ich stosowania. My - jako konsumenci - mamy mało do powiedzenia w tej sprawie.

Odpowiedz
A adamIM
+1 / 3

@immo
przecież to i tak ty zapłacisz za to opakowanie a nie producent napojów?? problem tylko w tym że aby sprzedać produkt trzeba mieć sensowną cenę co przekłada się na zysk. załóżmy że teraz coś kosztuje 10pln. producent za swój produkt bierze 3pln a za opakowanie 7pln, płaca za nie producentowi 1pln. zyska ma większy z opakowania niż z wyrobu. za takie eko opakowanie będzie musiał zapłacić producentowi 6pln więc jego zysk będzie 1pln jeśli nie podniesie ceny finalnej i tu jest problem.

p.s.
przykład specjalnie b.przerysowany :) :)

zobacz w jak wielu przypadkach produkt jest pakowany w absurdalnie duże opakowanie, może nie dotyczy to napojów ale reszta?? :( :( ilość śmieci zmniejszyłaby się drastycznie już nawet obecnie gdyby ktoś dobrał się do d... producentom za te nadgabarytowe opakowania.

A konto usunięte
+7 / 7

@immo tysiące profesjonalistów pracujących nad podobnym rozwiązaniem są w szoku. Ta 12latka jest genialna podobnie jak nasz obajtek wymyślający nową ekonomię

N next_1
+2 / 8

oj to trzeba uważać żeby stolca nie popuścić teraz z podniety - cóż za wynalazek. jaka zdolna - hoho
Pokażcie koszty takiego opakowania w porównaniu do zwykłego PETa i będzie po temacie

Odpowiedz
E Erecer
+5 / 5

Gratuluję pomysłowości, ale pierwsze takie opakowanie pojawiło się w 2011 roku w usa.
Problem z wynalazkami typu eco są koszty.
W kwestii opakowań lepiej porozmawiać z producentami żywności. Ja jako konsument nie mam wyboru by kupić ser w innym pohemniku jak plastikowym, mleko jest w kartonie wielowarstwowym gdzie papier to otoczka, nawet puszka piwa zawiera folię.
Poza tym kto każe wyrzucać te opakowania na ziemię? Wystarczy edukować ludzi, ale to trudniejsze od wytresowania małpy.

Odpowiedz
O Ochrety
0 / 0

@Erecer Masz wybór i możesz kupić ser pakowany do własnego pojemnika wiekorazowego, tylko musisz pójść do odpowiedniego sklepu i zapłacić odpowiednią sumę. Albo kupować żywność od rolników, jeśli mieszkasz w miejscu, gdzie nie ma takich sklepów. Z pewnością wymaga to zmiany wielu nawyków i priorytetów, ale to nasza decyzja, że żyjemy tak, jak żyjemy. Nie mówię, że mamy obowiązek przejsc na ultra eco, ale z reguły mamy wybór, tylko nie chcemy obniżać standardu swojego życia.

E Erecer
+1 / 1

@Ochrety
Zgoda, tylko jeżeli nie chcemy plastiku, to chciałbym mieć w zamian za to równie odporny wytrzymały, poręczny i lekki substytut jak torebka foliowa czy plastikowa butelka. Myślę, że wielu ludzi przeszłoby nawet za opłatą na takie opakowanie. Problem z tym, że takie opakowania eko wcale nie są takie wytrzymałe i odporne jak ich plastikowy odpowiednik.

A może zamiast produkcji kolejnych butelek sprzedaż samego płynu, np. W sklepie na zasadzie wagi mogę napełnić swój pojemnik?

Nie byłoby bardziej ekologicznie?

O Ochrety
0 / 0

@Erecer Dużo rzeczy byłoby bardziej ekologiczne. Realny wpływ mamy na to, co robimy sami, a nie na to, co robiliśmy, gdyby... Chociaż, oczywiście, mamy wolność słowa i gdybanie jest dozwolone

E Erecer
0 / 0

@Ochrety
Niby masz rację, ale od tego gdybania nieraz i niedwa biorą się całkiem fajne pomysły. Tak samo większość usprawnień rzeczy i urządzeń bierze się głównie z lenistwa.

perskieoko
+2 / 2

Już widzę te rzesze ludzi wpi3rdalających takie butelki. Ekonomia, durniu, ekonomia!

Odpowiedz
K konto usunięte
+8 / 8

Jeżeli opakowanie jest jadalne to nadal zapakują je w dodatkowy plastik, aby zmniejszyć szanse, że ktoś się tym zatruje, do tego jeszcze trzeba wziąć pod uwagę, że jeżeli musisz nadgryźć butelkę aby się z niej napić to musisz wypić całą wodę dość szybko.

Odpowiedz
I Iasafaer
+10 / 10

@kibishi Jeszcze pozostaje kwestia magazynowania tego.
Bo skoro jadalne, skoro można potem wrzucić do kompostownika to przepraszam, ale ile to postoi w magazynie? Ile postoi w sklepie? I jak na trwałość magazynowania będzie miała zawartość opakowania?
Producent i tak zastrzeże na opakowaniu, żeby lepiej go nie spożywać - wszak opakowanie chroni zawartość, a co ochroni opakowanie? Więc z tym "odgryzaniem" fragmentu butelki to tak średnio to widzę :)

A Assasinsninja
+13 / 13

Smacznego opakowania z magazynu w ktorym lezalo z rok i biegaly po tym szczury i myszy...

Kolejny "geniusz" z dupy ktory nic praktycznego nie wymyslil.

Odpowiedz
N next_1
+4 / 4

@Assasinsninja ... w punkt kolego. Ale to właśnie idealny przykład pseudo ekologii pokazywanej nam w powerponcie albo na wykresach

O Ochrety
0 / 0

@next_1 Jabłka też leżą w magazynach. Myjemy je i zjadamy ze skórką. Przynajmniej j tak robię. Z puszek nie pijam, ale większość ludzi nie myje puszki przed przykładaniem do niej ust.

bartoszewiczkrzysztof
+8 / 8

O świetnie nareszcie opakowanie, które zjem. Rozumiem że aby było sterylne, zapakują to hermetycznie w jakąś folię? XD

Odpowiedz
D daclaw
+6 / 6

Nie chcę JEŚĆ BUTELKI. Sam koncept budzi dysonans. W eko-świecie wyobrażam sobie zdrowo uprawiane produkty, i smaczne potrawy, jak najbliższe naturze. A nie zjadanie jakiś chemicznych ulepów.

Jeśli ktoś chce zmieniać ludzkie przyzwyczajenia, to niech chociaż proponuje rozwiązania, które na starcie nie odrzucają...

Odpowiedz
L lector
+6 / 6

Nie chcę się czepiać (no dobra, chcę), ale jak ta miękka powłoka reaguje na przypadkowe uderzenie, upuszczenie, przygniecenie czy nakłucie?
Takie konkursy mają na celu budowanie świadomości dzieciaków w temacie problemów ekologii i zachęcanie do przyszłego myślenia nad rozwiązaniami. A dyplomy i pochwały są na zasadzie "Och jaki śliczny bazgrołek namalowałaś". Ale media muszą produkować tanią pseudo sensację, więc obtaczają to w pseudo ekologiczne "wow" i serwują na cały świat.

Odpowiedz
B Black3
+4 / 4

Może zamiast walczyć z plastikowymi śmieciami powinno się przestać robić jednorazowe przedmioty z plastiku
Plastik został stworzony w celu ochrony środowiska, jednak nikt wtedy nie przewidział że ludzie będą go wszędzie wyrzucań

Odpowiedz
M Maras78
0 / 2

Dobry pomysł. Kupujesz pół litra i masz do tego zagrychę.

Odpowiedz