Demotywatory.pl

Menu Szukaj
+
266 280
-

Zobacz także:


C Czubbajka
+1 / 3

Ta, a herbata nie robi się słodka od cukru, ino od mieszania...

Odpowiedz
E elefun
+1 / 1

@Czubbajka Z prędkością, to akurat prawda. Sama prędkość nie zabija, tylko jej nagłe wytracenie.

P konto usunięte
0 / 2

@elefun Na pewno? Jak są te pendolino i testy na astronautów, to chyba tam sama prędkość powodowała zagrażające przeciążenia, nie hamowanie

C Czubbajka
+1 / 1

@elefun No to teraz w bilansach długich weekendów policja będzie podawać: "głównymi przyczynami wypadków był alkohol i nagłe wytracanie prędkości" :-D

I isiek
+2 / 2

@Plaskaflaszka no nie, tam własnie z powodu dużych wzrostów prędkości pojawiają się duże przeciążenia. Poruszanie się w ruchu obrotowym to też zmiana prędkości - może nie pod względem jej wartości a jej kierunku, co powoduje przeciążenia.

F Fim
0 / 0

Nagłe przyśpieszenie też potrafi zabić. Od zera do 100 kmh w sekundę ktoś wytrzyma? Generalnie stała prędkość jest nieodczuwalna. Kręcimy sie razem z Ziemią, im bliżej równika tym szybciej (do ok 1670 kmh), nie mówiąc juz o ruchu wokół słońca czy przemieszczaniu się galaktyki. Wszystko zależy od punktu odniesienia. Człowieka zabija nagła duża zmiana energii.

Odpowiedz
K Kar4
0 / 0

@Fim Kierowcy dragsterów Top Fuel w 1s to do ok 200km/h się rozpędzają.

dkrysiak
0 / 0

Owszem, nagłe wytracenie PRĘDKOŚCI jest problemem. Im większa prędkość, tym bardziej odczuwalne będzie jej nagłe wytracenie. A wiec prędkość może i nie jest przyczyną bezpośrednią wypadków ale już pośrednią jak najbardziej, głównym czynnikiem a jej duża wartość znacznie zwiększa ryzyko wypadku i skali jego skutków.

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 22 August 2023 2023 12:28

Odpowiedz