Menu Szukaj
+
321 331
-

Ale jak to? Kościół na to nie pozwoli, co z tymi wszystkimi cudownymi uzdrowieniami gdzie ktoś się zwija z bólu na murawie dopóki sędzia nie wyciągnie kartki na "sprawce" ? Liczba cudów spadnie do zera... To już nie będzie ten sam tea... znaczy się "sport".

Odpowiedz
M michalSFS
+14 / 16

Byłbym za tym, żeby po prostu ostrzej ich karać - żółtymi i czerwonymi.
Za bezczelną symulkę czerwona i 5 meczów absencji. Oduczyłoby to trochę aktorstwa.

A przez te niebieskie kartki będzie jeszcze więcej przerw w grze (wejścia zawodników po 10 minutach).

Z tymi protestami to niby jasna sprawa, ale czasem sędziowie robią takie wały, że trudno dziwić się zawodnikom.

Odpowiedz
lolo7
-4 / 4

@michalSFS
Tia... Dowalisz czerwoną kartkę za symulowanie i trener w szatni sam delikwentowi scyzorykiem poharata te nogę żeby się odwołać od decyzji, że faul nie był symulowany ,,No bo popatrz Pan! Krew się leje!''

A artinu211
+5 / 5

@michalSFS Teraz mnie pewnie zlinczujecie ale ja bym dał VAR większe uprawnienia i odpowiedzialność, praktycznie żeby główny musiał się podporządkować VAR jak dostaje od nich sygnał że jego decyzja była błędna. Człowiek nie jest w stanie zobaczyć wszystkiego z każdego miejsca, to często są ułamki sekund. Główny się pomyli bądź nie zobaczy a w VAR mamy wszystko nagrane. VAR(najlepiej AI)-Główny-Liniowi

M michalSFS
+1 / 1

@artinu211
Czego zlinczujecie? Są plusy i minusy. No i trzeba ten VAR dopracować, nie wszystko trybi.
Minus - to czekanie na decyzję, no, ale tego nie da się odejść. Trochę to idzie w stronę NHL, trudno.

Generalnie są pomysły. Piłkę trzeba zrewolucjonizować. Ograniczyć wały sędziowskie, pomyłki - czynnik ludzi i tępić piłkarskie aktorstwo jak karaluchy.

O konto usunięte
0 / 0

@michalSFS
Nie ma się co przejmować, już teraz mecze dzięki VAR trwają po 110 minut. Co to jest kolejne 5-10 minut. Piłka schodzi kompletnie na psy. VAR niczego nie zmienił bo sędziowie i tak robią co im się podoba, nurkowanie w polu karnym to niemal osobna dyscyplina sportowa. Obskakiwanie w ośmiu sędziego i wymuszanie na nim decyzji.
To bardziej przypomina ogladanie klaunów w cyrku niż sport.

D Desertnadeser
+3 / 3

Niebieska kartka powinna być za umyślny foul taktyczny, który jest rakiem w piłce nożnej. Takie nawiązanie do przemocy domowej.

Odpowiedz
C csnrdi
0 / 0

@Desertnadeser
czyli hokejowe podejście, no zobacz :-) czemu sporty kontaktowe dochodzą do tych samych wniosków? i czemu w piłce kopanej to tyle trwa.. jak dla mnie propozycją odp na to pytanie jest:

KORUPCJA w piłce nożnej

koszmarek66
0 / 4

W ramach standardowej równości płci nie powinna obowiązywać w damskiej piłce nożnej ;)

Odpowiedz
lolo7
+1 / 3

Biedny Ronaldo... Chłopina już za dużo nie pogra...

Odpowiedz
L lameria
+1 / 1

Ja bym dołożyłbym jeszcze jakąś kartkę za "udawanie gry" konsekwencja zejście z boiska na kilka minut. Nasza kadra przynajmniej przesiedziałaby cały mecz na ławce rezerwowych. I może to w końcu coś zmieniłoby w naszym narodowym sporcie:P

Odpowiedz
R rozdupcewas
+1 / 1

Pewnie zainspirowali się kibicami - niemal wszyscy na trybunach ekstraklapy mają niebieską kartę.

Odpowiedz
A Agitana
0 / 0

Ta niebieska to w sumie taka zolta turbo, czyli to samo plus 10 min odsiadki. Jak chodzi o dyscyplinowanie, to mogli po prostu wzmocnic zolta o te 10 min.

Odpowiedz
C csnrdi
0 / 0

najpierw przyjąłem to entuzjastycznie ale po chwili przyszła zaduma, więc jeszcze raz:

piłkarz ryzykuje czasowe wykluczeni na 10 min a może wyaktorzyć karnego wpływającego na wynik meczu lub kolejną żółta/czerwoną kartkę dla przeciwnika

i to ma być lepsze niż żółta kartka obecnie stosowana ale stosowana zdecydowanie za rzadko, jakby VAR nie był w wstanie wyłapać aktorów umierających po brutalnym kontakcie z powiewem powietrza..

Drodzy Państwo.. co mi umyka?

Odpowiedz
M michalSFS
0 / 0

@csnrdi
Po części masz rację.

Za ostre faule i faule taktyczne nadal będzie czerwona. A aktorstwo czy darcie ryja często uchodzi płazem. Wtedy "ustawowa" niebieska jest na plus.

Gdy zawodnik ma już żółtą, a robi cyrk to obecnie ryzykuje wykluczenie z całego meczu. A w przyszłości poleci na 10 minut, więc przy posiadaniu jednej kartki niebieska lepiej opłaca się.

C csnrdi
0 / 0

@michalSFS
re: "Ciekawe czy te przestoje 10 minut mają wpływ na ryzyko kontuzji. Pewnie w tym czasie zawodnicy będą rozciągali się, ale to nie to samo."

obecna przerwa 15 między połowami raczej nie dobija a stawia zawodników na nogi po pierwszej połowie czyż nie? więc jak dla mnie te 10minut to jakieś nieporozumienie:

masażyści i medycy będą im robić pit stopy jak w formule 1, po czy wróci taki cwaniaczek do gry z nową mocą w bateriach, totalne nieporozumienie

zdecydowanie nie chcę niebieskiej kartki ! tylko więcej VARu i żółtych za aktorzenie