Demotywatory.pl

Menu Szukaj
+
356 363
-

Zobacz także:


M mieteknapletek
0 / 0

@Jezuita
gdyby zlamal kod genetyczny pomidora, tez bym go puscil wolno:)

G GramDaniel
+8 / 10

No cóż jakoś sobie musza podnieś statystki w zakresie walki z cyberprzestępczością

Odpowiedz
Kocioo
+5 / 5

Kiedyś nabiłem mandarynki zamiast mandarynek luz , wygląda na to że nie poszedłem siedzieć bo luz były tańsze.

Odpowiedz
M Mateuszek_K
+1 / 1

A jeśli każde jabłko policzą osobno....

Prawnicy odradzają korzystanie z kas samoobsługowych.

Odpowiedz
Wolfi1485
0 / 0

Od razu się poczułem taki bezpieczny!!! Jednak mamy kraj prawa, skoro nie popuszcza się pomidorowym zbrodniarzom!

Odpowiedz
Xar
0 / 0

Alternatywa jest odpowiadanie za wyludzenie, nie za kradziez. Wtedy juz bedzie wyrok, nawet jesli sprawa jest o kilka zl, bo to inna kategoria czynu

Odpowiedz
L lameria
0 / 0

@Xar Ale za wyłudzenie dostanie większy paragraf. Za kradzież masz od 800 zł, a za oszustwo (artykuł 286) nie ma dolnej granicy kwoty i masz od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Za kradzież do 800 zł (artykuł 119) masz areszt, ograniczenie wolności lub grzywa, więc ta alternatywa którą sugerujesz jest zdecydowanie gorsza dla oskarżonego, a zdecydowanie lepsza z punktu widzenia społeczeństwa, niestety nasze prawodawstwo uznaje domniemanie niewinności, oraz to że wszystkie niejasności są rozstrzygane na korzyść oskarżonego.
P.S. Za oszustwo komputerowe (artykuł 287) pozbawienie wolności od 3 miesięcy do 5 lat, więc zdecydowanie lepiej niż zwykłe oszustwo

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 23 March 2024 2024 13:11

A konto usunięte
-2 / 2

Chore praw. Gdyby ukradł te pomidory dostałby mandat za wykroczenie i tyle. Ale już zamiana pomidorów na jabłka to oszustwo i traktowane jest jako przestępstwo.

Odpowiedz
Z ZiirytowanyPracownik
+1 / 1

§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub wyrządzenia innej osobie szkody, bez upoważnienia, wpływa na automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie danych informatycznych lub zmienia, usuwa albo wprowadza nowy zapis danych informatycznych, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

nie widze żadnego z tych rzeczy w jego działaniu, każdy papuga go wyciągnie z tego zarzutu. Zwykłem oszystwo ujdzie, ale to tak jakbym ja poszedł do sądu, bo kasjerka sie pomyliła i mi nabiła inny produkt na kasie, wg mnie ma szanse mu to całkowicie oddalą, bo:
1. niska szkodliwość czynu, ile mogł zaoszczędzić? 10zł max (choć oszustwo nie ma minimalnego progu w kk)
2. może rzeczywiście sie bronić, że przypadkiem wybrał jabłko i nie zauważył tego

Odpowiedz
A arca
+2 / 2

Bardzo dobrze. Lubię kasy samoobsługowe i nie chcę żeby sklepy zaczęły się z nich wycofywać z powodu większych kradzieży jak w innych krajach.

Odpowiedz
G Geoffrey
+1 / 1

"Chciał zaoszczędzić" ? Serio? To teraz oszustwo nazywa się "oszczędnością"? Jeśli chciał zaoszczędzić, to niech kupuje i zjada jabłka zamiast pomidorów. Oszustwo nie przestaje być oszustwem tylko dlatego, że oszukujesz bogatego.

Odpowiedz
V vestarion
+1 / 1

Pewnie gdyby policja nic z tym nie zrobiła, to autor demota pisałby
"A policja dalej nic nie robi. Nieoroby"
Czy coś w tym stylu.

Odpowiedz
S Suchar24
+1 / 1

W sensie co, policja ma się zajmować tylko najwyższym kalibrem, a resztę olać? Kolega wyznający "prawo" ulicy czy jak? xd

Odpowiedz
5 5g3g
0 / 0

Napisali, że chciał " zaoszczędzic" tymczasem chciał ukraść. Ja jestem jak najbardziej za wsadzaniem do więzienia nawet za drobne kradzieże/ oszustwa. Z wielu względów:
1 Sklepy muszą zarabiać, więc kradzieże powodują wzrost cen w sklepach. Za te mandarynki nabite jako jabłka muszą zapłacić inni klienci
2. Na99,9% drobna kradzież na której złapano złodzieja nie była jego pierwsza i jak skończy się tylko na grzywnie -nie będzie jego ostatnia.
3. Na ogół obserwuje się eskalcję. Zaczyna się od drobnych kradzieży w sklepach kończy na dużo poważniejszych przestępstwach.

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 24 March 2024 2024 9:31

Odpowiedz
A Agitana
0 / 0

Kradziec bylaby czynem o niskiej szkodliwosci a tak, podpadl pod inny patagraf.

Odpowiedz