Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1013 1128
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A Ashardon
+34 / 38

Każdy język ma swoje łatwiejsze i trudniejsze elementy. Choćby nasz język - zaimek zwrotny "się". Taki sam, dla każdej osoby. Z kolei w niemieckim "sich, dich, mich, euch" i inne temu podobne. Angielski i dramat uczących, czyli używanie czasów. Francuski i ta zależność wymowy od zapisu... Czytasz "bóbr" piszesz "żółw". Język chiński i jego tony. Jeden wyraz wypowiedziany w kilku tonach znaczy zupełnie co innego. Arabski i to pismo... wykres EKG zawałowca. Rosyjski - cyrylica... Ile języków, tyle trudności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glinx11
+6 / 12

Umówmy się, że niemieckie siche, diche i miche są ODROBINKĘ łatwiejsze niż nauczenie się odmiany każdego polskiego rzeczownika, czasownika, przymiotnika, liczebnika i zaimka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ashardon
+3 / 7

To wyłącznie przykład. Nie zapominajmy o tym, że niemiecki czy angielski, to języki pozycyjne, o jasno określonej strukturze zdania zależnej od użytego czasu, trybu etc. Polska odmiana części mowy zezwala na dowolność w szyku zdania (z zachowaniem logiki). W niemieckim występują również rodzajniki, których często należy nauczyć się na pamięć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cassar
+3 / 15

Phi, polski to pikuś... każ się komuś uczyć np. japońskiego, to wysiądzie... zresztą każdy język jest "trudny" tak naprawdę, nawet jakże popularny angielski, w którym trzeba uważać na 13 czasów (zaś w polskim mając 3)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Satan
+18 / 18

Japoński to, wbrew pozorom, dość łatwy język. Nie licząc oczywiście alfabetu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cassar
+1 / 1

Mi z japońskim właśnie o alfabet chodziło, bo tak się składa, że co nieco znam i w wymowie nie jest trudny ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lancer
+1 / 1

Japońskiego uczyłem się przez 2 lata :) Ciekawy, ładnie brzmiący język, i wcale nie taki trudny jak się wydaje. Jedyną trudność sprawia pismo. Hiragany i katakany można nauczyć się w parę dni, ale kanji to już naprawdę wyższa szkoła jazdy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kempi7
-4 / 8

Ja tam się nie zgadzam Europejczykowi trudno nauczyć się chińskiego a chińczykom angielskiego każdy język jest trudniejszy dla każdego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar carolinnne
+10 / 20

"Gorzej nie mogli trafić" - a komu się każe uczyć Polskiego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S snajpet03
-1 / 9

podobno polski jest najtrudniejszym,że nawet japoński itp.są łatwiejsze ;))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lionheart
+3 / 7

Japoński jest łatwy :) Tylko ten ich alfabet.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loouise92
+3 / 5

Ja słyszałam, że polski jest w czołówce najtrudniejszych języków świata, zaraz po mandaryńskim (chińskim) czy arabskim :).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar carolinnne
-1 / 3

Mandaryński owszem, ale arabski jest prosty! Po prostu literki są zupełnie inne niczym nieprzypominające naszego alfabetu, ale jak się ich wyuczy, to są bardzo proste i gramatyka też dość prosta;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glinx11
+3 / 9

Zacznijmy od tego, że polski jest językiem niezwykle, jak na europejskie i światowe warunki, archaicznym. Można odnieść wrażenie, jakby kształtować zaczął się dopiero niedawno, mimo tysiącletniej historii. Takie głoski jak "ą" czy "ę" to fonetyczne relikty. Do tego dochodzi niekonsekwentna i często nielogiczna odmiana słownictwa (inaczej niż w węgierskim czy fińskim, gdzie wystarczy tylko zmienić lekko końcówkę, po polsku połowa wyrazu ulega zmianie). Innym, choć raczej pozytywnym aspektem takiego stanu rzeczy jest bardzo obszerna dowolność, jeśli chodzi o syntaks (każdy polski rzeczownik, czasownik i przymiotnik można zastąpić wulgaryzmem, co nie występuje nigdzie indziej) i kolejność wyrazów. Skutkiem ubocznym jest bardzo długi czas niezbędny na zrozumienie tekstu (Polacy w kinie rozumieją przeczytany napis nawet później niż Chińczycy).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wojti
+9 / 11

Węgierski - prawie 20 przypadków!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Deerf
+3 / 5

Ashardon co ty chcesz od cyrylicy ? alfabet jak alfabet, możę trochę pokręcony (po przetłumaczeniu na nasze zaczyna sie od ABWgd,je,jo,żzijklmnoprstuf,ch,c,cz,sz,szcz,ye,ju,ja) nauka alfabetu jest prosta i ma polskie odpowiedniki (sz, cz, ż, ch). wystarczy znać alfabet i jest się w stanie co nieco zrozumieć. Jesli pozna sie zasady jak wymawiać (tawrdy/ mięki znak) po jakiej literce jak sie wymawia. język jest całkiem łatwy. być może jeszcze są tam jakieś haki ... na własną rękę uczyłem sie troche ruskiego, głównie aby umieć coś przeczytać/napisać i poaztym mogę wiele nie wiedzieć. KUPBA xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Meg90
-2 / 2

Redukcja samogłosek utrudniająca zrozumienie mowy, a tym bardziej zapisanie tego, co się słyszy, akcent wyrazowy stawiany bez zasad, nie jak w polskim (umiesz składać literki, ale jak źle stawiasz akcenty to nie wychodzi tak, jak powinno, choćby ze względu na wymowę "o"). W tekstach rosyjskich często nie ma nawet ё- występuje jako "e", bo Rosjanie wiedzą, gdzie je wymawiać, więc dla nich prabliemy niet :D Że już nie wspomnę o gramatyce... Ale jasne, że język piękny ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RozentuzjazmowanyZboczek
+6 / 8

Dlaczego pseudopatrioci już się burzą? to chyba dobrze, że polska może się czymś pochwalić, w tym przypadku swoim językiem (jednym z najtrudniejszych na świecie).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wujucinek
0 / 2

pomimo tego, ze to straszna podróba, to powiem że znów kopie łamiemy o nic

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kapelka
+2 / 2

Rosyjski jest prosty... Cyrylicę opanowac można w kilka dni a jak zapiszesz słowa bez akcentu to cie przecież nie ukamieniują :D Uczę się tego języka już 3 rok za to nie mam pojęcia o niemieckim. Oni tak twardo mówią. Podczas jednej wizyty w Niemczech wypróbowałam z kuzynką powiedziec "W Szebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie. Zbierali szczeny z podłóg :) (Dzieci z podstawówki jakiejś w małej miejscowości). Japoński też stosunkowo łatwy język. Tylko tyle ,że mają kilka alfabetów. Wymowy można się nawet z anime wyuczyc. Jeśli chodzi o węgierski... wymowa to dla mnie totalna katastrofa ale dla nich jest gorzej. Mam znajomego który mówi ,że jak rozmawiam z kimś po polsku to słyszy tylko 'szściższiżsi' lub 'szaszaścia':D
Angielski- ma kilka czasów ale oni używają 4 do 6 podstawowych. Znajoma z Ameryki mówiła ,że oni nie potrzebują więcej i używają ich bardzo rzadko.
Polski- Język znany ze swojego szeleszczenia. Oprócz strasznej wymowy ma 7 odmian przez przypadki (Niemiecki-5 , Węgierski-20(z czego nie wszystkie używane [patrz czasy angielskie])
Ma 3 czasy ale oprócz tego aspekty (dokonany, niedokonany)
oraz odmiana przez liczbe, osobe , rodzaj i inne takie bzdety ^^. I oczywiście zostaje ortografia...
Polski uważany jest za 2 (lub 3)najtrudniejszy język świata.
I słusznie.My nie jesteśmy w stanie opanowac go przez większośc życia a co dopiero obcokrajowcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Turkusowa111
-1 / 1

to mi ciężko było przeczytać to po polsku haha ;D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Gosiulek
-1 / 1

niby dlaczego -.- Taki z Ciebie patriota -.-

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pyton1990
+2 / 2

skończcie z tą megalomanią... uświadomcie sobie, że są języki trudniejsze od polskiego np. fiński, węgierski, japoński nie mówiąc już o licznych indiańskich językach, w których słowa dla białasa zdają się być kompletnie nie do wymówienia. Wszystko zalezy od ojczystego języka jakim się ktoś posługuje. Dla Polaka np. czeski, słowacki czy dolnołużycki będzie całkiem prosty. Dla anglika kompletnie przesrany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Smuggler
-1 / 3

Mam kumpla Niemca, który biegle mówi po polsku. Mimo tego, że trzy lata temu nie mówił ani słowa, zna nasz język znacznie lepiej niż przeciętny Polak, naprawdę. Od ponad roku studiuje czeski i twierdzi, że jest jeszcze trudniejszy niż polski - jeszcze więcej zawiłości gramatycznych, spore rozbieżności między językiem potocznym, a oficjalnym itd. Dziwne, że język naszych południowych sąsiadów nie jest uważany za trudny i brany pd uwagę w rankingach :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~moj_nick
0 / 0

Polski jest jedynym językiem słowiańskim, w którym zachowały się samogłoski nosowe ę, ą- występowały też one w języku staro-cerkiewno słowiańskim, z ktorego wywodzi się np Rosyjski. jeśli chodzi o poziom trudności, w Europie język Polski wyprzedza chyba tylko Ukraiński. próbowałam się go uczyć i nie mogłam zapamiętać gramatyki odmian i kiedy się pisze "i" z jedną kropką, a kiedy z dwiema itd. mój chłopak jest obcokrajowcem. śmiesznie wymawia np "na zewnątrz" mówi "na zewność" analogicznie- wewnątrz u niego brzmi jak wewność. co ciekawe ja nie mam zadnych problemów z nauczeniem sie jego języka :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem