Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Polish dream

...że normalniej być nie może?

www.demotywatory.pl
+
575 707
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Illidanek
+3 / 5

Świetny filmik. Najbardziej mi się podobają porównania do historii lub np. Nowej Zelandii czy Singapuru.Świetny filmik. Najbardziej mi się podobają porównania do historii lub np. Nowej Zelandii czy Singapuru.Świetny filmik. Najbardziej mi się podobają porównania do historii lub np. Nowej Zelandii czy Singapuru.Świetny filmik. Najbardziej mi się podobają porównania do historii lub np. Nowej Zelandii czy Singapuru.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 9 razy. Ostatnia modyfikacja: 18 stycznia 2013 o 20:21

avatar Qrvishon
+21 / 23

To się nazywa liberalizm. Ale nie ten sztuczny tuskowy, ale prawdziwy. Dać ludziom wolność, a niech oni sami zarządzają sobą. Państwo powinno pilnować porządku i zasad uczciwości. Ale to niestety działa na niekorzyść kombinatorów i nierobów, a tych w polsce nie brakuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Illidanek
+1 / 1

Edytowanie komentarze zdaje się jest zepsute....
@Qrvishon - wiem :) chodzi o to że zwykle liberalizm jest przedstawiany jako ideologia czy takie 'marzenie' a tutaj fajnie pokazują że to istnieje i działa bardzo dobrze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zymek306
+12 / 18

takie prawo natury, jak ktoś głupi i słaby to nie przetrwa na tym świecie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Illidanek
+13 / 13

plek, ty się orientuj trochę w sprawach w których się wypowiadasz, spójrz na dowody historyczne i teraźniejsze. Spójrz na singapur, tam każdy oszczędza na emeryture wedle własnego uznania, jedni inwestują w obligacje, jedni kupują dom, itd. A ZUS jeśli nie zauważyłeś padnie prędzej czy później, i to dopiero będzie bolesne, więc im szybciej go zlikwidujemy tym lepiej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M max12383
+8 / 8

plek00 ale bzdury piszesz. Gdyby ludzie zarabiali 2, 3 razy więcej mogliby sobie pozwolić na odkładanie pieniędzy gdzie by im się podobało, lub na zainwestowanie w coś. A jak ktoś nie odkładał to jego problem. Gdyby tak ZUS został zlikwidowany i podatki obniżone do minimum Polska szybko dogoniła by zachodnie kraje. Myślcie co chcecie ale z kim bym nie rozmawiał, kto był za granicą mówi, że Polacy sobie dają radę lepiej nieraz od rodzimych obywateli danego kraju, to co dopiero we własnym kraju gdyby nie było takich wysokich podatków i głupich przepisów będących kulą u nogi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bidon44
+8 / 8

Z resztą jeśli ktoś był na tyle głupi, aby samemu nie zadbać o swoją przyszłość, to ja nie mam obowiązku go później finansować. Mogę mu co najwyżej dawać pieniądze prywatnie, jeśli będę miał taką ochotę, ale nikt nie ma prawa zabierać mi moich pieniędzy, aby dać komuś innemu. Co zarobie jest moje, co ty zarobisz jest twoje i kropka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nutaharion
+14 / 14

Mój bank oferuje mi odkładanie na emeryturę. Za kwotę 3x niższą otrzymam większą emeryturę a dodatkowo jak umrę to pieniądze zaoszczędzone przechodzą na rodzinę. W ZUSie takich dobrobytów nie ma. Umrę? Kasa idzie do kieszeni (p)osłów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olo555
+4 / 8

Za debilstwo sie płaci. Ktoś, jak jest dorosły, a nie potrafi myśleć, to musi za to odpowiadać. Tak samo nieznajomość prawa szkodzi, wiec czemu niemyślenie nie ma być szkodliwe?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TheRaceManiac
+3 / 3

1. Wierzę w powszechną głupotę (dlatego nie jestem demokratą) ale bez przesady. 2. Od zaprowadzania porządku jest policja. 3. Najwyżej 1/3 Polski, która swoją głupotą i zapewne również nieżyczliwością niszczy nasz kraj, umrze. 4. Mimo tragicznego przyrostu naturalnego, zazwyczaj znajdzie się to dziecko, które utrzyma rodziców na starość - a może tych dzieci będzie więcej po zlikwidowaniu ZUS?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bigu
+6 / 6

http://polskabieda.com

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 15 grudnia 2012 o 13:25

M max12383
+5 / 5

bigu gdybyśmy mieli kwotę wolną od podatku z któregokolwiek z tych państw to w Polsce większość ludzi nie płaciłaby podatków, ale nie u nas jest nawet idiotyczny podatek "od wzbogacenia" kupuję pojazd i płacę za to podatek(każdy pojazd traci na wartości z momentem wyjechania z salonu, z każdą zmianą właściciela jest podobnie) strasznie się tym wzbogaciłem. A na giełdzie obracają milionami i jakoś nikt konkretnego podatku im nie wprowadzi. A to czysty hazard ze stawkami w grubych milionach i do tego legalny, a gra w pokera ze znajomymi o parę złotych to wielkie przestępstwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 15 grudnia 2012 o 15:24

O olszu
+11 / 11

Nic dodać, nic ująć. Na przyszłość radzę tylko stawiać przed kamerą ludzi którzy nie mają wady wymowy :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C CorshiMaster
+9 / 9

Gdyby teraz wszystkie te partie rządzące usunąć i wstawić prawicę d rządzenia, to wtedy nareszcie nie trzeba by było wyjeżdżać za granicę,pracować na czarno,umierać w tonach długów itd... Ten filmik powinien być pokazywany dosłownie WSZĘDZIE! Na billboardach, wysłać do premiera,prezydenta,wszystkich rządzących, pokazywany w TV. Ja nie mogę zrozumieć tego,że Polską rządzą tacy debile i złodzieje a my nic z tym nie robimy. Ten filmik to jedynie początek, ale myślę,że niedługo będzie więcej takich filmików,które pokazują ułomność naszego państwa i to,że nie możemy tak dalej żyć. Tak mnie zastanawia, kiedy ktoś zacznie wojnę? Wyjdzie na ulice, rozpęta pieklo. Tak samo było w Grecji, wystarczył jeden człowiek, by tysiące ludzi wyszło na ulice aż rząd upadł. Wątpię,że tutaj coś takiego nastanie, ponieważ mamy leniwych ludzi i nikomu zapewne nie będzie się chciało wyjść i strajkować kilka miesięcy... Szkoda, bo mamy okazje to zmienić, wystarczy ten filmik pokazywać każdemu, wszędzie, o każdej porze, wyjść i powiedzieć nareszcie tym złodziejom,że tak dalej być nie może.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wladi17
+10 / 10

Internet powinien być zalany takimi filmikami. Żeby jeszcze się ludziom leniwym chciało to oglądać, posłuchać i pomyśleć (kieruję do leniwych). [+], a na karcie wyborczej X

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 grudnia 2012 o 13:47

avatar Qrvishon
+15 / 15

Korwin-Mikke ma dobre założenia, ale nie może się z nimi przebić bo prywatnie jest trochę oszołomem. I jest zdecydowany, nie obiecuje czegoś czego nie będzie, chce zmian rewolucyjnych, a ludzie w Polsce nie chcą tego. Wolą tkwić we własnym bagnie które dobrze znają. Nie wiem czemu tak jest i chyba nigdy tego nie zrozumiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A anther
+16 / 16

Korwina mikke mozna nazwac szalencem, ale nie oszolomem. Wszystko co mowi jest logiczne i oparte na ogromnej wiedzy oraz historii

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Darte
+4 / 4

Jak coś ten filmik był spotem wyborczym Kongresu Nowej Prawicy w 2011

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bren
+9 / 9

Myślę, że gdyby Nowa Prawica wygrała wybory, coś by tu pierdyknęło z wielkim hukiem, robiąc niezły bajzel, ale po paru latach wszystko by się poprawiło i w końcu dałoby się w Polsce żyć. Teraz się oczywiście nie da.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Krzychu25
0 / 8

Ludzie nie chcą aby wszystkio "pierdyknęło z wielkim hukiem" jeżeli nie mają zagwarantowanego że w przyszłości będzie lepiej. Co gdyby nie było lepiej? Ludzie mają rodziny do wyżywienia, dzieci które trzeba posłać do szkoły, rodziców którym trzeba dać pieniądze (bo w końcu ZUS miałby być zlikwidowany, także nie byłoby komu wypłacać emerytur). Pamiętajcie że obietnice to jedno, a zagwarantowanie pewnej przyszłości to drugie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Joru
+6 / 6

@Krzychu25 - To jest jak z chorobą nowotworową, wiesz że sytuacja z tygodnia na tydzień będzie co raz gorsza, a żeby temu przeciwdziałać musiałbyś poddać się operacji która wykluczyłaby cie z codziennej aktywności na długi okres. Powiedz mi proszę, co w takiej sytuacji jest rozsądnym działaniem, unikanie tematu czy zabieg?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nutaharion
+9 / 9

Ależ oczywiście, że będzie bałagan ale: "lekarstwo jest gorzkie, ale pacjent musi je połknąć, żeby żyć." Margaret Thatcher

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M masb
-3 / 3

Mimo wszystko pewne zmiany, jak na przykład emerytalne, czy szkolnictwa, nie powinny być wprowadzane z dnia na dzień. I ten podatek... 200 złotych od każdego to trochę niewypał. Każdy ma inną siłę nabywczą, każdy ma swoje własne możliwości. I zawsze mniej boli, kiedy podatku nie widzimy jako bezpośredniego wezwania. Dlatego proponuję pozostawić ideę VATu. Można co prawda kombinować przy stawkach, ale sama idea moim zdaniem dobrze by się sprawdzała. Może nawet pobudzała do przedsiębiorczości? Wszak przedsiębiorca zawsze może sobie VAT odliczyć, a nikt nie sprawdzi, czy w firmie poszła mu jedna, czy dwie ryzy papieru... Ogólnie popieram idee Nowej Prawicy. Sam miałem podobne pomysły, a nie wiedziałem, że jest ktoś, kto takie konkretnie hasła głosi. O JKM zawsze słyszałem w kontekście legalizacji dragów i wieszania pedofili...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A anonimowypatriota
0 / 2

masb - w 95 albo 97 Centrum im. Adama Smitha wyliczyło że każdy pracownik najemny oddaje 83% dochodu w podatkach i obowiązkowych opłatach, a ile od tego czasu wzrosły podatki? sam VAT 3 krotnie. 200 zł przy pen. minimalnej 1500 to masz 13,(3)% dochodu czyli co zarobisz ponad 200 zł jest twoje nie ważne czy to 100 zł czy milion, a państwo nie wie ile zarabiasz. Vat i tak płaci konsument. Minimalny vat w UE wynosi 15% czyli stanowi on 15/115 ceny czyli 13%, jest niższy od pogłównego, ale 1.jest trudniejszy w liczeniu i są przekręty na nim,2.Jest zwielokrotniany tzn ktoś kupuje produkt A płaci cenę + VAT, obrabia go do produktu B i ty kupujesz produkt B płacisz za produkt A, VAT od A , marże i 15% vatu od tego wszystkiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nutaharion
+1 / 1

@anonimowypatriota
VAT nie działa w taki sposób w jaki napisałeś. Jeżeli produkt B jest wytworzony z produktu A to sprzedawca płaci VAT z kwoty B-A a nie z całej B. Tak więc produkt C przetworzony z produktu B, który to jest wytworzony z produktu A nie wymaga zapłaty VATu z C tylko z C-B-A.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M masb
+1 / 1

@nonimowypatriota: A co mi szkodzi, że państwo wie ile im przedstawię rachunków? Po pierwsze to wcale nie znaczy, że poznają moje faktyczne dochody, a po drugie pobudza gospodarkę, bo jeżeli chcę sobie VAT odliczyć, to muszę być przedsiębiorcą, czy choćby pracować na samozatrudnieniu, co z punktu widzenia prawa jest niemal równoznaczne. Poza tym Nie widzę potrzeby naszego uczestnictwa w UE przy tak skonstruowanym prawie podatkowym jak proponuję. I w takim wypadku ten minimalny VAT w UE nas by nie obowiązywał. Można by go ustalić choćby na poziomie 1%, a wtedy z każdej WYDANEJ, a nie zarobionej przez Ciebie złotówki oddał byś grosz na bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. A żeby dogodzić też fundacjom i innym tego typu instytucjom można by zyskać zwrot części VATu, czy też podatku opartego na założeniach VATu, na podstawie dowodów wpłaty na takie właśnie organizacje. Coś jak dzisiejszy 1% od podatku dochodowego. Mam nadzieję, że nie zamotałem do stopnia niezrozumiałego dla przeciętnego czytacza demotów...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O oceanthirteen
+7 / 7

Wierzę, że w końcu Polacy się wkurzą, wyniosą tą bandę idiotów z Warszawy, spalą ich na stosie ich własnego bagna, a władzę przejmie ktoś kto może faktycznie sprawić, że będziemy pracować dla siebie, a państwo dla nas. Nie na odwrót.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raaf6
-3 / 3

Piękne hasła - jak to zwykle ze sloganami bywa. Niestety konkretów odnośnie przeprowadzenia "0", chyba że uznamy możliwość przekształcenia całego systemu i mentalności ludzi dajmy na to z 31.12.xxxx/1.01.xxxx, w każdym razie powodzenia życzę i już kupuje bilet.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olo555
+3 / 7

Ludzie apeluje do Was. Macie demokracje, macie wybór! Myślcie i wybierajcie!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A anonimowypatriota
+7 / 7

Umiłowani przywódcy nie chcą byście o tym pamiętali przy urnie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
3 334konrad
-1 / 1

Viva Cracovia !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C CorshiMaster
+2 / 2

Co z tego,że kilka milionów poprze Nową prawicę, skoro wybory i tak wygrają PO, PIS, SLD itd. bo zagłosują na te partie same mochery wierne swoim partiom? Ja od razu nie twierdzę,że trzeba ich zabić czy coś,no ale mocherów i takich ślepych ludzi jest dużo i przez własnie takich Polską rządzą tacy a nie inni ludzie. Ciężko jest i będzie do póki nikt nie wybierze Prawicy na rządzenie. Ja w ogóle nie mogę zrozumieć dlaczego ktoś mimo takich spotów, nawet w gazecie piszą czasem można znaleźć,że ktoś został przez państwo oszukany na jakieś bajońskie sumy, że został niesłusznie oskarżony to nikt nie wierzy, że to przez to,że albo nie oddał w ogóle głosu na wyborach(bo po co?) albo zagłosował na partię, która dąży do tego, aby sama miała więcej a ludzie umierali z braku funduszy na jedzenie, mieszkanie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Joru
+8 / 8

Co w takim razie zamierzasz zrobić? Również zagłosujesz na PO/PiS/SLD? Trzeba nam próbować wprowadzić alternatywę, nie poddawać się, a kiedyś się uda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem