Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Kiciulek90
+44 / 44

Demotywatory byłyby lepsze gdyby ludzie podawali źródła... Ciekawe ile prawdy jest w tym co tu jest napisane. Z resztą.. nie tylko w tym, a wielu takich ciągach opowiastek, które są tu ostatnio modne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A andyk77
+14 / 14

Za to zamiast źródła podali "strona do druku" co świadczy, że admin poszedł na łatwiznę i zrobił po prostu ctrl+C, ctrl+V nawet nie patrząc co kopiuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Alantia
+12 / 12

strona do druku...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mimetka
+4 / 8

Nikotyna poprawia pamięć?
Bzdura. Palę wiele lat i wg nich powinnam w takim razie być geniuszem. A mam problem z zapamiętaniem najprostszego zadania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G GTRshelby
0 / 2

tak w ogóle nikotyna nie jest szkodliwa tylko uzależnia to substancje smoliste w papierosie szkodzą. Tak czy siak ten ”demot” ssie ponieważ też tańczę i jakoś nie czuje się bystrzejszy ani mądrzejszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 29 maja 2014 o 13:40

avatar Niccolo
+1 / 1

@GTRshelby
"Nikotyna jest dość silną neurotoksyną, przewyższającą toksycznością wiele nielegalnych narkotyków. Stosuje się ją m.in. w mieszankach z innymi związkami jako środek owadobójczy. Dawka LD50 to ok. 1–1,5 mg/kg masy ciała. Zawartość nikotyny w tytoniu papierosowym jest rzędu 1–2% suchej masy, natomiast w dymie papierosowym rzędu 0,2–1 mg/papieros (w zależności od rodzaju i marki papierosów).

Do końca XX w. uważano, że czysta nikotyna nie prowadzi do rozwoju nowotworów. W pierwszej dekadzie XXI w. pojawiły się jednak prace podważające ten pogląd, wywołując debatę wśród naukowców na temat jej właściwości rakotwórczych.
(...) W większych dawkach powoduje trwałe zablokowanie działania układu nerwowego, gdyż wiąże się ona trwale z receptorami nikotynowymi w komórkach nerwowych zaburzając ich metabolizm. Pojawia się uczucie lekkości, następnie zmiana percepcji, zmiana postrzegania otoczenia, światłowstręt, zmęczenie, brak energii, uczucie oderwania od rzeczywistości, myślotok, wymioty, biegunka. W jeszcze większych dawkach występuje zamroczenie pola widzenia i pojawić się mogą halucynacje – zazwyczaj czarno-białe "wizjonerskie" obrazy. W ekstremalnie wysokich dawkach następuje utrata przytomności, drgawki i zgon."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 30 maja 2014 o 2:22

M MajKel09
+1 / 1

Po przeczytaniu nikotyna przestałem czytać to ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kiciulek90
0 / 0

Nie bagatelizujcie nikotyny, bo wpływa na receptory wiążące acetylocholinę. Kiedyś coś czytałem o tym. Polecam pubmed

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~skunnn
+1 / 1

Demotywatry powoli jak wikipedia..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Linaxis
0 / 0

Ostatnio czytałem że naukowcy stwierdziła iż nikotyna wywołuje opóźnienie w postrzeganiu i rozumowaniu, spowalnia prace komórek mózgowych. Dla mnie każdy niech wierzy w co chce nawet jeżeli nikotyna powodowała by wzrost piersi u kobiet i mięśni u mężczyzn.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem