Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar RM_PL
+9 / 19

2. W przestrzeni kosmicznej w ogóle nie mogą zdarzyć się eksplozje jak w większości filmów (o ile pamiętam to w "Grawitacji" jest to bardziej realistycznie ukazane). Jak wiadomo ogień potrzebuje tlenu, czego w przestrzeni kosmicznej nie ma. Jedynie podczas zniszczenia jakiegoś statku/stacji/itp. tlen z wnętrza może się zapalić ale nie na długo, więc obiekt zazwyczaj po prostu się rozsypuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar meatgun
+1 / 19

@RM_PL MYLISZ SIĘ. Proch, TNT, C4 - to bardzo ładnie wybucha bez obecności tlenu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RM_PL
+11 / 23

@meatgun Kolego, wiem co nieco o materiałach wybuchowych. Wiele typów posiada własny zapas tlenu w swoich związkach chemicznych, ale i tak ze względu na brak powietrza nie może powstać fala uderzeniowa oraz płomień nie może się rozejść. Więc pewnie byłoby to mignięcie i raczej nic poza tym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar meatgun
+2 / 18

@RM_PL Nic się nie znasz, bo przy zapłonie te materiały zamieniają się w gazy i dymy. Tak więc są eleganckie wybuchy - dokładnie jak eksplozje artylerii przeciwlotniczej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 września 2016 o 19:54

avatar RM_PL
+1 / 11

@meatgun Amunicja odłamkowa z p-lot raczej nie ma zasięgu przekraczającego atmosferę, zatem siłą rzeczy musi wybuchnąć jak zwykle. W przestrzeni kosmicznej nie ma materii która może być wytaczającym przenośnikiem energii wywołanej eksplozją (btw. jak widocznie zmienić ciśnienie w ośrodku w którym praktycznie ciśnienia nie ma?), natomiast gazy powstałe stricte z wybuchu przy ogromie przestrzeni kosmicznej to jak kropla w morzu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hubertnnn
+1 / 5

mylisz się, w kosmosie istnieje "cisnirnie atmosferyczne", tyle że jest skrajnie niskie, co więcej że względu na nieskończenie mały opór stawiany przez kosmiczną "atmosferę" odłamki z granatu odlamkowego rozpedziłyby się do ogromnych prędkości prawie nie zwalniając po drodze, a więc uderzyły y w cel z o wiele większą prędkością niż na ziemi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Anty_PO
0 / 0

@RM_PL to jak wyjaśnisz prowadzone przez ZSRR i USA próby nuklearne w przestrzeni kosmicznej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RM_PL
+1 / 3

@Anty_PO Eksplozja nuklearna różni się od konwencjonalnej. Po pierwsze mocą i falą uderzeniową (ale i tak z powodu opisanych wyżej nie będzie miała jakiegoś spektakularnego zasięgu), a po drugie impulsem promieniowania jonizującego (promieniowanie może się rozchodzić w próżni, podobnie jak promieniowanie słoneczne) które może spalić poszycia.
@hubertnnn Ciśnienie w kosmosie nazywa się próżnią (przestrzeni kosmicznej, ponieważ nie jest ona próżnią doskonałą). Co do rozrzutu odłamków się zgadzam, ale meritum dotyczy czy wybuchy mogą dać kulę ognia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 4 września 2016 o 11:48

D Dark_Irony
+2 / 2

@RM_PL W kosmosie także rozchodzi się fala uderzeniowa, bo jest to po prostu ogromna prędkość gazu zarówno wydzielonego przez materiał wybuchowy jak i ośrodka (np. atmosfera na Ziemi) z tym, że w kosmosie energia fali (tylko materiału) rozprasza się bardzo szybko, ale używając np. laski dynamitu przyklejonej do szyby lub po prostu kawałka plastycznego semtexu, szyba rozleci się w drobny mak, bo to zrobi ciśnienie gazów wydzielone przez materiał. "ogień potrzebuje tlenu" toż to głupota! Obejrzyj sobie przebieg spalania cezu w fluorze albo sodu i chlorze. Tam tlenu nie ma, a jednak się pali... Co to znaczy pali? Płomień? To po prostu reakcja egzotermiczna, której energia jest na tyle wysoka, by doszło do emisji fotonów o częstotliwościach z zakresu widzialnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RM_PL
0 / 2

@Dark_Irony Dziękuję za zwrócenie uwagi z "ogień potrzebuje tlenu". Moja wina, napisałem to niezbyt precyzyjnie. Tylko przepraszam bardzo, ale proszę mi podać definicję spalania oraz utleniacza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gregor2
+4 / 4

@RM_PL Przestrzeń kosmiczna ma niezerowe ciśnienie ale jest pomijalne już ok. 100km nad powierzchnią Ziemi (inne planety mogą mieć inne warunki). Praktycznie wszystkie materiały wybuchowe nie potrzebują zewnętrznego źródła tlenu (utleniacz mają zawarty w sobie) dzięki temu działają również w przestrzeni kosmicznej tylko muszą być zamknięte w pojemniku inaczej ze względu na niskie ciśnienie (inaczej zwyczajnie się spali) podobnie jest na ziemi w przypadku wolniej spalających się materiałów wybuchowych (bawełna strzelnicza, czarny proch). Podczas takiego wybuchu w przestrzeni kosmicznej (materiał wybuchowy w pojemniku) pojemnik zostanie rozerwany i powstanie szybko rozszerzająca się kula rozgrzanego gazu jej powierzchnia będzie krawędzią fali uderzeniowej. Taka kula bardzo szybko będzie się rozszerzać i wypromieniowywać energię, jeśli dotrze do obserwatora przekaże mu energię (będzie słyszalna lub narobi szkód). Wybuch bomby atomowej nie wytworzy fali uderzeniowej (przynajmniej nie tak silną). Jedyne gazy które się w ten sposób uwolnią to pary materiałów konstrukcji bomby, które jednak prawie natychmiast wypromieniują swoją energię, bardziej niszczący będzie błysk promieniowania. Silne eksplozje mogą też generować impulsy magnetyczne które mogą wywoływać drgania metalowych konstrukcji dając dźwięk. Spalanie - Egzoenergetyczna (z wydzieleniem światła i ciepła) reakcja utleniania i redukcji zachodząca między paliwem i utleniaczem. Utleniacz - substancja która w reakcji chemicznej ulega redukcji (akceptor elektronów).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zxc79
+1 / 1

warto dodać że utleniacz się redukuje (przyjmuje elektrony -> zmniensza stopień utrudnienia), a reduktor się utlenia (oddaje elektrony -> zwiększa stopień utlenienia) czasem to może się mylić i warto wspomnieć, że RM_PL nie ma pojęcia o czym pisze ale to akurat mało ważne :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zxc79
0 / 0

* nie utrudnienia a utlenienia (słownik)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar meatgun
-3 / 3

@RM_PL Bredzisz koleś bez sensu. Nie potrzeba żadnego ośrodka do przenoszenia fali uderzeniowej by zobaczyć rozchodzące się na wszystkie strony dymy. Eksplozja wygląda dokładnie tak samo jak w powietrzu - tylko, że szczątki nie opadają na dół - ale rozchodzą się elegancko na szystkie strony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar meatgun
+13 / 13

@Agnen67 Energia piłki uderzająca w głowę może spowodować upadek (utratę równowagi), ale nie odrzuci człowieka do tyłu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+8 / 8

Na tym polega magia kina, akceptujemy pewne głupotki, żeby nie psuć sobie zabawy. Np. bohaterom kina akcji nie kończą się naboje. Ojej niemożliwe!!! przecież w realnym świecie musieliby wymieniać magazynki:) gupia galeria:D:D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 września 2016 o 9:30

avatar RazzleMan88
+1 / 1

Toć to większość to filmy S-F! To ma być takie. To są filmy, mają wzbudzać emocje i wciskać fotel za sceny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Jellycrusher1
+5 / 5

Światło lasera jest niewidoczne Z BOKU, jeśli nie ma ośrodka, który rozpraszałby fotony. Zatem nawet w czystym powietrzu, a co dopiero w próżni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~kamileo123456
+2 / 4

A jak autorze wytłumaczysz Kłamstwo Kacpra Małego Duszka? Przecież duchy nie istnieją. Licze na twoje zaangażowanie w uświadamianiu ludzi, ze nie możemy zobaczyć ducha. Daj czadu!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Polszczyzna
+2 / 2

Niektórzy wierzą w duchy. Takie ograniczone móżdżki, co zrobić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 września 2016 o 10:28

avatar ~kamileo123456
0 / 0

Przynajmniej mają jakieś tam móżdżki. Co do ciebie, nie mam pewności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rozdupcewas
+2 / 2

Z tą niepoczytalnością to napisałeś głupotę , wcale nie tak trudno załatwić sobie takie orzeczenie . W Polsce było aż nadto takich przypadków , wystarczy być wpływowym ,bogatym człowiekiem i już .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~amator_kina
0 / 2

do kina chodzimy po wrażenia i emocje a nie po wiedzę o fizyce

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mrajska
0 / 0

I co z tego? Przecież to nie są filmy dokumentalne, tylko bajki dla dorosłych. Też was irytuje, że nie ma smoków czy gadających żab?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~takietammoje
+1 / 3

niby wszystko się zgadza ale np w kosmosie bez skafandra to powietrze się wypuszcza a nie wstrzymuje i masz paręnaście- kilkadziesiąt sekund żeby znaleźć się spowrotem w atmosferze, np strzelając do baku aby wywołać wybuch? ok normalną amunicjią nie daz rady ale już dawno wymyślono naboje smugowe, dalej jeśli haker jest hakerem nie znajdziesz go w kilka sekund poto właśnie używa się fałszywych tożsamości przekierowuje sygnał itp. jak da się go wykryć w kilka sekund to jest to ćwok z pseudo forum a nie haker...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~avadSA_D
+1 / 1

Z tego co słyszałem to sklonowanie dinusia było by możliwe mają teraz klonować jakiegoś mamuta czy coś takiego..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+1 / 1

Tyle, że mamuty są do dyspozycji nawet w całości, wygrzebane z lodu. Jest z czego pobrać materiał genetyczny i żyją obecnie zwierzęta pokrewne, które mogłyby posłużyć za matki zastępcze. Po dinusiach zostało trochę skamielin i kości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~NOnamus
+2 / 2

"Epickie wysadzanie samochodu" ziomek zniszczyłeś moje dzieciństwo... byłem pewny, że skoro w GTA SA można wysadzać samochód strzelając w bak to w prawdziwym życiu też tak jest XD....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Cylindryk_1
+1 / 3

2. Podstawowa rzecz: broń laserowa (blastery, lasery, turbolasery) w SW to nie samo światło. To silnie naegertyzowany gaz, który po wylocie z lufy jest de facto plasmą, stąd jego dość wolna prędkość (laser natychmiastowo by łączył cel ze strzelającym na ułamek sekundy) i jego widzialność.
Ale to trochę o świecie trzeba wiedzieć. :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~loikujyhgtrvf
0 / 0

W całkowitej izolacji od bodźców możesz usłyszeć wszystko, co ci do głowy przyjdzie, więc skoro widzisz lasery, to sugestia mogłaby swoje dopowiedzieć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem