Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T tassar
+39 / 45

Nie ma takiej rzeczy na świecie,której polski urzędnik nie mógłby schrzanić

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~kamileo123456
+25 / 27

A ja naiwny myślałem, że grafen zainteresuje polskich biznesmenów. Że ktoś z naszych rodaków zechce pławić się w bogactwie, handlując grafenem. A to oni czekają, aż rząd się nim zainteresuje?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~srafen
+5 / 9

A ja k*rwa nie chcę im płacić za ten grafen. To moje pieniądze! Jak będę chciał w to inwestować, to i tak zostanę wyprzedzony przez bogatszych od siebie, a to z kolei będzie oznaczało, że te p*zdy od grafenu nie będą już potrzebowały litości urzędasów, by się utrzymać ze swojej zabawki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S singri
+29 / 37

Nie, nie, nie, nie!!! Powiedzcie, że to fake! Taki potencjał zmarnują. A naukowcy pewnie niedługo dostaną jakieś kontrakty i wyjadą w diabły. Polska, kraj zmarnowanych szans...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+54 / 70

Są dla rządu ważniejsze rzeczy w kraju niż jakiś grafen: skąd wziąć piniunc na "Pińcet +" ? Jak udowodnić, że Tusk z Putinem zestrzelili samolot nad Smoleńskiem, gdzie postawić Pomnik Lecha K., jak zaostrzyć kary za aborcję... itd itp

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Endarno
+1 / 5

mistrz ;D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~kamileo123456
+8 / 16

Skoro grafen nie zainteresował polskich biznesmenów, to rząd ma się zainteresować? Szydło sobie grafenem gabinet wytapetuje czy jak?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~problememzawszekasa
-1 / 3

@kamileo123456 Nikt nie ma takiej forsy, aby w to inwestować. Ale rząd mógł się postarać...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafalinformatyk
+1 / 1

@BrickOfTheWall Tak to jest jak sie niewiarygodne fakty nazywa "teoriami spiskowymi" No ale teraz to niech jedzą mięsto za 5zl 1kg, samo zdrowie z USA i Kanady, zobaczymy kto pierwszy dostanie raka albo inne świństwo..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pogotowie
+2 / 6

@BrickOfTheWall doczytaj sobie najpierw pare rzeczy.ta metoda pozyskiwania grafenu o ktorej mowisz,przez Polakow zostala opracowana w 2011 roku.tamten rzad nie zdazyl dofinansowac przez pare lat,bo pewnie by na osmoiorniczki nie styknelo.mozna by wymieniac i wymieniac sukcesy tamtej ekipy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vintersorg
+1 / 1

Obecna ekipa widzę zareagowała i inwestuje, inwestuje...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vintersorg
+1 / 3

Rząd miałby odkupić patent i zacząć produkować grafen? Czego jeszcze miałby rząd robić czego normalnie robią przedsiębiorcy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~saada
-2 / 4

@BrickOfTheWall boli cie te pincet boli cię tak bardzo że aż masz ból dupy :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~rex1006
+7 / 9

sprawdź w ncbir w ilu projektach z grafenem bierze udział itme... chyba w 30 więc skończ pi#@!#$ chodzi o kasę z patentu... a mogli użyczyć licencji...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~BolcioFrull
+2 / 2

Jak juz sprzedadza chlopcy te metode za 9 miliardow koron.... to dopiero wtedy rozwina skrzydelka badawcze...... noooooooot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wszedoszyce
+21 / 21

To nie pierwszy raz. Blue ray (niebieski laser) też stworzono w Polsce i z tego samego powodu musieli sprzedać licencję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~The___Atheist
+14 / 18

@Wszedoszyce bo u nas urzędnicze gnidy zakopią pomysł. A brak powiązań nauka-business też nie pomaga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Niccolo
+9 / 17

@Wszedoszyce Dodajmy jeszcze firmę komputerową, która w Polsce prężnie się rozwijała Optimus i jej zniszczenie przez urzędników. Jacek Karpiński za PRLu wymyślił pierwszy komputer osobisty, ale przecież "Tego nie da się zrobić, bo nie ma i nie będzie takiej technologii, która pozwoliłaby dwie szafy kabli wcisnąć do małego pudełka. Bo jakby była, to Amerykanie dawno by już coś takiego zbudowali” - autentyczna opinia komisji naukowej!
No i było coś jeszcze z Lnem genetycznie modyfikowanym, kótry mógłby posłużyć za paliwo, cz następce plastiku, ale no właśnie, ale rządzący nami to nie Polacy i to nie jest żadna teoria spiskowa, tylko fakt. Polska nie rozwija się pod żadnym względem - wojsko, nauka, fabryki, firmy, co my mamy swojego? Nawet nie możemy wydobyć naszych bogatych zasobów naturalnych. Jesteśmy pod zaborem niemieckim, amerykańskim i izraelskim. Ostatnio jeszcze przymuszeni do pomocy banderwoskim zbrodniarzom, których cyt. „Polska powinna wspierać za wszelką cenę"... Kto by pomyślał, że będą jeszcze przeprowadzać inspekcję naszego wojska, a jeszcze wcześniej się włamali na wojskowe serwery.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 4 października 2016 o 13:35

avatar agronomista
+4 / 24

Cóż, nie będziemy produkować grafenu, ale będziemy karać za aborcje. Każdy chyba rozumie co tu jest ważniejsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar agronomista
+8 / 16

@Niccolo dlatego, że byś to zrobił, nie pojmiesz czemu nie będziemy produkować grafenu. To kwestia wiedzy naukowej, nie tylko technicznej, ale również biologicznej. Kwestia cywilizacji, kultury. Skazywanie kobiet na śmierć i odmawianie aborcji nawet gdy ciąża zagraża życiu matki. Odmawianie aborcji gdy dziecko nie ma głowy i mózgu co spowoduje, że urodzi się i tak martwe jest również spowodowane brakiem edukacji i zainteresowania tym kierunkiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar agronomista
+10 / 16

@Niccolo aborcja o której piszesz w Polsce jest już od dawna nielegalna. W Polsce ktoś wpadł na pomysł całkowitego zakazu aborcji. Podchwycił ktoś ten pomysł. Kościół przyklasną, i mamy ustawę w sejmie. Co ma zaś piernik do wiatraka? To, że jakoś tak się na świecie złożyło, że państwa w których kościół na silną pozycję i wpływ na tworzenie prawa, to rozwój techniczny jest mówiąc kolokwialnie w lesie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Niccolo
-3 / 9

@agronomista Jest już nielegalna? Już przeszła? I kto jest pomysłodawcą ustawy? Zacytuj oryginalną treść ustawy wywołującą u ciebie obawy. Podaj dowody.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 października 2016 o 20:53

avatar agronomista
+5 / 9

@Niccolo będziemy się martwić jak przejdzie? Takie myślenie właśnie doprowadza nas na skraj załamania cywilizacyjnego i technologicznego. Pomysłodawca nie jest ważny, bo obecnie można kierować swe uwagi jedynie do parlamentarzystów. Oni mogą ją odrzucić, zmienić, przyjąć. Obawy są takie, że zapis o ratowaniu życia matki jest nie jasny. Lekarz nie będzie podległa karze jeśli doprowadzi do śmierci płodu, tylko gdy podjął działania w przypadku BEZPOŚREDNIEGO zagrożenia życia. W przypadku ratowania zdrowia matki jest już inny zapis. Mówiący o niepodleganiu karze, gdy doprowadzi do uszkodzenia płodu. Czyli w przypadku pośredniego zagrożenia życia lub zdrowia aborcja nie wchodzi w grę. Nie wchodzi też w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu. Nawet w sytuacji wad letalnych. Gdzie dziecko będzie się już rodzić martwe, lub bez możliwości przeżycia(brak mózgu itp). Kobieta będzie musiała donosić tą ciąże, aby następnie wydać na świat martwego potomka. Nie ma się więc co dziwić, że kraj w którym w ogóle powstał taki pomysł, nie jest potęgą naukową.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Niccolo
-3 / 5

@agronomista Napisałeś „aborcja o której piszesz w Polsce jest już od dawna nielegalna.”, a później „będziemy się martwić jak przejdzie?”. To jak to jest?
„Co ma zaś piernik do wiatraka? To, że jakoś tak się na świecie złożyło, że państwa w których kościół na silną pozycję i wpływ na tworzenie prawa, to rozwój techniczny jest mówiąc kolokwialnie w lesie.” Jak kościół wpłynął na decyzję o grafenie? Kościół nie jest święty - wie to wielu, ale tutaj nie ma on nic do rzeczy. Kościół jako kościół sam w sobie nie jest raczej zły (zależy jak się go postrzega), gorzej z Watykanem. Naturalnym wrogiem kościoła są Wolnomularze i to oni cofają nas w rozwoju. Są oni mistrzami manipulacji, mają wpływowych i bogatych ludzi. Był okres czasu, gdy w Polsce była nielegalna ze względu na zagrożenie dla kraju. Istniejemy tylko dzięki masonerii ZSRR, która była jednak za zależnością Polski od ZSRR (inne chciały nas zniszczyć - Wielki Wschód jak dobrze pamiętam), co naz uratowało do końca komunizmu. Już Polska jest podległa Niemcom, Amerykanom i żydom. Zobacz sobie ile mamy udziały w Banku Polskim. To jest kpina. Nie możemy nawet wydobywać własnych surowców, a jest to liczne i cenne bogactwo. Nie mamy nic swojego, nawet sklepów, czy producenta samochodów, komputerów... Nic, a na dodatek nie mamy rozwiniętej armii i pomagamy wrogim nam ukraińcom. Baa, jest ust. 1066, która zezwala na wtargnięcie obcych wojsk, które mogą postępować wedle swoich praw. Jesteśmy na każde skinienie USA i popełniamy nielogiczne decyzje. UE ma w planie zniesienie całkowitej suwerenności, czego efektem ma być nawet utrata naszej armii, konstytucji, czy nawet nazwy - ma być po prostu superpaństwo UE i jest to powiedziane przez szefa MSZ Niemiec Frank-Walter Steinmeier i przez założyciela UE. A przecież Niemcy UE jawnie rządzą. Więc kościół nie ma tu nic do rzeczy. Czasy średniowiecza się skończyły, ale to nie znaczy, że mamy nagle tworzyć tu środowiska LGBT, czy pedofilów i zoofilów i jeszcze dawać im prawa do małżeństw i adopcji. I wracając do tematu „Pomysłodawca nie jest ważny, bo obecnie można kierować swe uwagi jedynie do parlamentarzystów." - kto wydał PROJEKT ustawy jest ważne - bo jak to nie PiS, to po co ta cała afera, gdy mamy większy problem? Natomiast profanacja symbolu Polski Walczącej, która walczyła o wolność Polski, to jest jawna BEZCZELNOŚĆ i powinna być surowo ukarana. Ludzie, którzy tak robią nie mogą mieć dobrych zamiarów.
I jeszcze raz napiszę - zacytuj mi projekt ustawy, albo jego fragmenty, które cię tak niepokoją. Słowo w słowo. I powtórzę jeszcze raz. Polska ma dużo większe zmartwienie - jest to CETA i trzeba być ignorantem, by nie protestować przeciwko temu, bo od tego zależy nasza przyszłość. Czasu jest niewiele, bo PiS zgodził się na tymczasowe wprowadzenie CETA, a po uchwaleniu będzie na zawsze. I to bez konsultacji z ludźmi, czy chociaż wspomnieniem na ten temat w mediach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 5 razy. Ostatnia modyfikacja: 5 października 2016 o 0:23

avatar ~Marian Paździoch
+1 / 9

@agronomista kto ma kase to i zrobi skrobanke za granica na legalu:) to był temat dla ciemnoty zeby przepchać ceta...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G g1p
0 / 8

Kierunki "rozwoju" naszej Ojczyzny pod władztwem PiS i Episkopatu to: pilnowanie i obwarowanie przepisami macic Polek, ekshumacje trupów smoleńskich, wynagradzanie absolutnie nieznających się na problemie członków komisji smoleńskiej (katastrofalny to jest stan ich umysłów), utrzymanie darmozjadów (kolesi i rodziny) na doskonale płatnych stanowiskach, horrendalne dotacje na Kk, degradacja etosu wojska i służb mundurowych, danie broni do rąk bezmózgom (Obrona Terytorialna), dokładne rozwalenie systemu edukacji, zniszczenie resztek gospodarki (nawet takiej wizytówki Polski, jak stadniny arabów), masowa wycinka lasów, szczucie i totalne lekceważenie ludzi (wypowiedzi "polytyków" po wczorajszych demonstracjach).... jednym słowem - zniszczenie wszystkiego, co dobrze świadczyło o Polsce i Polakach. I w takim kraju każą rodzić dzieci - idioci, czy bezgraniczni cynicy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sadzio132
+1 / 1

wolą się kłócić o stołki, bo niczym innym ostatnich ponad 10 lat nie da się wytłumaczyć

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Marian Paździoch
-2 / 6

toc to wina tuska i peo - zaraz beda krzyczeć nieudaczniki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~PRIORYTETY
+1 / 3

W Polsce będzie następne miliardy na upośledzonych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gorongol
+3 / 5

Nie jest problemem to, że za mało pieniędzy idzie z budżetu na naukę i badania. Problemem jest to, że budżet jest zbyt duży i zbyt wiele pieniędzy zabiera się ludziom, którzy mogliby zainwestować w tę technologię.
Innymi słowy: To dobrze, że ktoś chce kupić patent na produkcję grafenu, ale to źle, że w Polsce podatki blokują przedsiębiorców, którzy mogliby stanowić konkurencję dla inwestorów z zagranicy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Knihtee
+2 / 2

Jest na to jakieś źródło że Szwedzi dostali przeszło miliard baksów na badania? Nauka owszem jest kosztowna, ale jeden instytut, na jeden projekt - no chyba że w opcji że budują od nowa wielkie laboratorium i zaopatrują je we wszystkie sprzęty typu SEM, TEM, AFM, FIM, FIB, wszelakie maszyny CVD i PVD i wiele innych - no to może i ma to sens.
Ale zasadniczo "problem" czegoś co zostało powszechnie nazwane "polskim grafenem" polega na tym że nasi naukowcy opracowali metodę syntezy grafenu która jest dużo bardziej ekonomiczna niż te znane wcześniej (jeszcze rok temu została opracowana inna- ale o tym już jakoś się nie mówiło). Inna sprawa że sam grafen nie ma jeszcze dużego zastosowania w naszym życiu. Reasumując : na dzień dzisiejszy istnieją w Polsce instytuty które są w stanie wyprodukować grafen praktycznie najtaniej na świecie, a w dodatku jest on dobrej jakości, natomiast to co można z nim robić dalej to już by ludzi nie interesowało. A zasadniczo pieniądze zarobi ten kto znajdzie dla grafenu przyszłościowe zastosowanie. Nasz rodak - Czochralski wynalazł metodę syntezy monokryształów krzemu i dzisiaj jest jednym z najbardziej znanych naukowców na świecie, ale stało się tak dlatego że dopiero później ktoś zrobił procesor, a potem najbardziej nowoczesna aglomeracja świata została nazwana 'doliną krzemową" - do dzisiaj używają metody Czochralskiego. Tak samo tutaj - dopóki grafen będzie ciekawostką samą w sobie i nie będzie sposobów jak to skomercjalizować to można się tym co najwyżej na targach naukowych chwalić. Osoby niezadowolone tym faktem zawsze mogą założyć fundusz i skupować patenty tak jak robią to w innych krajach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Niccolo
0 / 0

@Knihtee Przecież trwają obecnie prace nad akumulatorami opartymi na grafenie. Trwają prace udoskonalenia technologii i tego, by ktoś zastosował to w swoich produktach, a prędzej czy później tak się stać musi, bo obecne akumulatory nie są zbyt wydajne, a zapotrzebowanie (np. w smartfonach) na porządne akumulatory rośnie. Jeśli zaś skomercjalizują procesory oparte na grafenie, to w końcu technologia procesorów ruszy do przodu. IBM w 2010 stworzył procesor grafenowy, który działa z częstotliwością 300 GHz! Obecne procesory działają na częstotliwości do 4.4 Ghz.
„Procesory grafenowe mogą być nawet 1000 krotnie wydajniejsze od swoich krzemowych odpowiedników. Według naukowców mogą pracować nawet z częstotliwością 1THz”.
Poza tym „Według naukowców zastąpienie wafli krzemowych (wykorzystywanych obecnie do produkcji układów scalonych) grafenowymi nie powinno stanowić dużego problemu. Według IBM wafle grafenowe mogą być produkowane z wykorzystaniem procesów technologicznych, które stosowane są obecnie przy produkcji wafli krzemowych. Oznacza to że przystosowanie obecnych linii produkcyjnych wykorzystywanych przy produkcji układów krzemowych do produkcji układów grafenowych nie będzie wymagało dużych nakładów finansowych.”
To jest przyszłość i tylko głupiec się tego pozbędzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 8 października 2016 o 22:04

K Knihtee
0 / 0

@Niccolo W takim razie dlaczego IBM od 6 lat nie nie rozpoczął produkcji? Myślę że odpowiedź jest prosta - są to świetne procesory, ale za drogie żeby to się opłaciło. A pragnę przypomnieć że ten Instytut ma patent na syntezę grafenu a nie na "grafen jako taki", jeżeli ktoś wynajdzie lepszą metodą to ich rozwiązania będzie można sobie wsadzić "głęboko - wiadomo gdzie". Owszem, tak jak w każdej spekulacji tak samo w handlu takimi patentami istnieje ryzyko. Bo za rok wspomniani Szwedzi mogą napisać "mamy metodę 10x tańszą do Polaków" i w zasadzie patent do wyrzucenia. Może się też okazać że sprzedano patent Japończykom, którzy metodę rozwiną i to ona będzie najbardziej optymalna, a japońskie firmy mocno wejdą w branżę. Nikt nie wie jak się dalej sprawa potoczy, a bezczynne siedzenie sprawia że wersja pierwsza jest coraz bardziej prawdopodobna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cysiek1991
-4 / 4

W sumie do przewidzenia to było. Coś odkrywczego i ułatwiające życie zawsze sie sprzedaje za granicą bo oczywiście nie ma na to u nas pieniędzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E engi232
0 / 0

Polska to jest piękny kraj tam się nic nie opłaci wszędzie za granica się opłaci u nas nie to tak jak było z technologią blu-ray sony kupiło i sony robi pieniądze a Polacy dalej w dupie pozdro

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Squiki
+2 / 2

OPTIMUS NASZYCH CZASÓW

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar aku666
+1 / 5

Ważne że następne miliony pójdą na Bunkier Opaczności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aleks_pl
+1 / 1

Oto cała nasza zafajdana prawda. Z każdym wynalazkiem w naszym kraju od razu stoją biurokraci, podpłacani przez zagraniczne korporacje, które albo chcą przejąć nową technologię, albo jak nie mogą to ją "udusić". Jak zwykle szmal króluje, a MY wszyscy za nim biegniemy, widząc tylko to co teraz i natychmiast. Ot cała Polska. Jak wszyscy wiedzą - W czasie wojny nie ma lepszego wojaka niż polaka, ale w czasie pokoju to..."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Morda_Lewiatana
+2 / 2

@aleks_pl Polacy kochają partyjne sitwy- zmieniają tylko stajnie. Idea demokracji bezpośredniej jest w zasadzie martwa tylko plucie na rząd i posłów ma niezwykły wigor. DZIKI KRAJ DZIKICH LUDZI

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K karszak
-1 / 1

zamiaat sprzedawać go chinolom wyjedźcie chopcy za granicę (niemce np) pokażcie im swój potencjał umysłowy a oni wam opłacą i chaty i lekcje germańskiego, będa też was prawdopodobnie szanować,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P predat00r
-1 / 1

bo to szatański wynalazek :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S smyk2211
0 / 2

I jak tu rozumieć polskich polityków, nawet kraść nie potrafią porządnie. Przecież na takim grafenie mogliby tak zarobić na podatkach że program 500 by jeszcze przez 50 lat działał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Niccolo
-1 / 1

@smyk2211 Mają tyle pieniędzy, że to na pewno nie o nie im teraz chodzi. Wykonują rozkazy swoich panów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Wujek_Maniuś
0 / 0

Z grafenu nie da się zrobić programu "grafen Plus" dla pisowskiego elektoratu. No, znaczy dałoby się na tym zarobić, ale to by trzeba pomyśleć, popracować... A obecny PZPR potrafi tylko drenować to co do tej pory pracowici Polacy zarobili. Jak rozdadzą to nierobom, to oddadzą władzę, niech się inni martwią. A wy im tutaj z jakimś grafenem... Prezes to nawet nie wie co to jest. Pewnie mu się to z agrafką kojarzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pogotowie
0 / 0

opowiedz mi bajke o sukcesach poprzedniej ekipy,jak i o wspieraniu projektu "grafen",ktory to istnieje od 2011 roku.gdzie ten Twoj rzad byl przez te 4 lata? taki dobrobyt twoj sepleniacy zlotousty stworzyl,ze sam wyemigrowal za lepsza placa,ze juz o reprywatyzacji prowadzonej przez druga sepleniaca nie wspomne.cale szczescie ze sie twojemu PZPR'owi lasow chociaz nie udalo sprzedac,bo jako pociotek AWS'u dokonczyli przez te 8 lat "prywatyzacje" wszystkiego.Mysle ,ze "tfuj" guru na tron angielski nie ma co liczyc

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 9 października 2016 o 4:10

avatar ~WujekManiuś
0 / 0

pogotowie : jedyne co napisałeś rozsądnie, to nick. Adekwatny. Reszta to głupotki , które można skomentować prosto : czemuś głupi ? Boś biedny. Czemuś biedny ? Boś głupi. Wszystko :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pogotowie
0 / 0

akurat tego nie wiesz jaki jest stan mojego posiadania.Wybacz,ale Ty nic rozsadnego nie napisales.Same glupotki ;>

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~d9F
0 / 0

Co za bzdura. Azoty zapowiedzialy oficjalnie budowe fabryki grafenu. Na stronie GazetyPolskiej w artykule 'W Azotach rusza produkcja grafenu' wszyscy zainteresowani znajda wiecej informacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Le834u
0 / 0

Ostatnie duże pieniądze z UE o jakich słyszałem poszły na Caritas gdzie zaginęły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem