Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
330 340
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar bezn
+19 / 19

@agronomista ludziom nigdy się nie dogodzi, zawsze znajdą dziurę w całym. Mogę rozumieć ich stanowisko, ale wieś, z założenia, to miejsce gdzie hodowla oraz uprawa są naturalnym środowiskiem pracy, wieś to nie kurort. Wielu ludzi ma mylne oczekiwania czy wyobrażenia niczym z sielanki zapominając, że ,,rzeczywistość skrzeczy...".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bezn
+12 / 12

@maat_ też tak sądzę. Do tego dochodzi pewien stereotyp, że wieś to sama sielskość cisza i spokój. Dla niektórych to taka transpozycja dzieciństwa u dziadków, stereotypowe wyobrażenie pielęgnowane we wspomnieniach. Tym czasem to miejsce pracy rolników, gdzie hodowla czy uprawa i wszystkie ich konsekwencje są na porządku dziennym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kriseq1970
+7 / 7

@bezn cóż... poeta pisał "wsi spokojna, wsi wesoła" ... he he he poprzewracało się we łbach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar t1ger
-3 / 11

"Jeszcze się taki nie narodził, co by każdemu dogodził"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A agronomista
+17 / 17

@maat_ mnie zastanawia czy jak ktoś przeprowadzi się w pobliże fabryki, to też będzie domagał się jej zamknięcia. To tak jakby powiedźmy ktoś przeprowadził się do Płocka i zaczęła mu wadzić rafineria. Obłęd. Ostatnio też czytałem o pszczelarzu któremu sąd kazał usunąć pasiekę, bo pszczoły przeszkadzają sąsiadom. Tyle pieniędzy idzie na różne akcje ratowania pszczół, a tu likwidujemy całą pasiekę przez jeden wyrok.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kriseq1970
+4 / 4

@agronomista zdarza się. W Poznaniu ludzie pobudowali domy w okolicy toru wyścigowego i teraz chcą zamknięcia toru bo im hałasuje he he he

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Puolalainen
+1 / 1

@maat_
Wprowadzić prostą zasadę> co było pierwsze. Jeśli lotnisko, tor wyścigowy było w danym miejscu zanim się państwo narzekające wprowadziło to mają problem. Jeśli chcą im wybudować to mają prawo działać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lithium222
+3 / 3

@maat_ Ręce mi opadły jak czytam coś takiego. A jak kombajnuje się w nocy? No i bez przesady, krowa przecież nie muczy po 22 :P ,,cisza nocna'' :D Gdzieś komuś kogut przeszkadzał.. Moi dziadkowie hodują kury, a sąsiad ma kozy.. atrakcja niesamowita dla dzieciaków, na prawdę potrafią stać pół godziny przy bramce, bo ,,koko''

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A agronomista
+4 / 6

@Oropi nowotwory może powodować i zwykłe jedzenie, więc czemu nie jedzenie GMO? Na pewno można dostać np. szoku szoku anafilaktycznego. Nie jest możliwe powstanie nowych alergenów, lub transfer z jednej rośliny do innej? Lub np. czy zdrowe jest jedzenie roślin które były opryskiwane glifosatem? Odporność na ten związek jest jedną z popularniejszych odmian GMO. Dzięki temu oprysk nieselektywny wykorzystujemy jako selektywny. GMO samo w sobie nie jest może szkodliwe, ale jego wykorzystanie na skalę przemysłową już tak. Do tego jest nam zbędne. W Polsce mamy i tak nadprodukcje żywności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 listopada 2016 o 16:45

L lithium222
-1 / 3

@Oropi To się Pan biolog douczy, zanim zacznie głosić takie wymyśle historie. Wpływ jest obecnie nieznany. A skoro jest nie znany i tak na prawdę, poznamy go za kilka pokoleń, to jest to zabawa w ,,rosyjską ruletkę''. Dziękuję, biotechnolog.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rudzielec102
0 / 0

Jeśli coś ma nieznany skutek, to raczej tego nie powinno się dawać ludziom, nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lithium222
0 / 2

@Rudzielec102 Ale się daje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
+5 / 5

Dlatego demokracja to rządy debili. Przy następnych wyborach do władz lokalnych wypudrowana banda idiotów zagłosuje na kogoś, kto zakaże hodowli świń. Do tych kretynów nie dociera prosty fakt, że na wsi są rolnicy i czasami coś zajedzie - ale dzięki temu ich Brajanki i Dżesiki mają co wpie*dalać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~krzysiooisyzrk
+3 / 3

Trzeba zmienić stereotyp. Na emeryturę lub dla świeżego powietrza powinno się kupować sobie domek nie na wsi, tylko w miasteczku.
Rzuciłbym to wszystko, rzuciłbym od razu,
Osiadłbym jesienią w Kutnie lub Sieradzu.
W Kutnie lub Sieradzu, Rawie lub Łęczycy,
W parterowym domku, przy cichej ulicy.

Byłoby tam ciepło, ciasno, ale miło,
Dużo by się spało, często by się piło.

Tam koguty rankiem na opłotkach pieją,
Tam sąsiedzi dobrzy tyją i głupieją.

Poszedłbym do karczmy, usiadłbym w kąciku,
Po tym, co nie wróci, popłakał po cichu.

Pogadałbym z Tobą przy ampułce wina:
"No i cóż, kochana? Cóż, moja jedyna?

Żal ci zabaw, gwaru, tęskno do stolicy?
Nudzisz się tu pewno w Kutnie lub Łęczycy?"

Nic byś nie odrzekła, nic, moja kochana,
Słuchałabyś wichru w kominie do rana...

I dumała długo w lęku i tęsknicy:
- Czego on tu szuka w Kutnie lub w Łęczycy?

Weźcie sobie do serca, co napisał Tuwim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lithium222
+1 / 1

Z drugiej strony u mojej babci niedaleko jest hodowla świń. Smród w lecie ciężki do wytrzymania, co innego jak sobie rolnik ma kilka świń (babcia również miała), co innego jak jest cała ferma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Paulina11111111111
+2 / 2

Patologia pełną parą. Moim zdaniem (a nie jestem ze wsi, tylko typowym mieszczuchem ;)) na wsi uprawia się rolę i hoduje zwierzęta. Z taką pracą związany jest HAŁAS i bardzo dobrze. Jeśli w fabryce szkła (czy czegokolwiek innego) jest cicho to oznacza, że firma źle prosperuje. Swoją drogą tego typu "myślący" ludzie (żałosne, iż tego typu ludzie sądzą, że są wyjątkowi, bo budują sobie chałupę) powinni przed zakupem zorientować się czy sąsiedztwo nie będzie im przeszkadzało. Jeśli tak to niech oni zmienią lokalizację, bo tubylcy (ludzie którzy tam mieszkają) nie powinni się dostosowywać do osób przyjezdnych. Podobnie jest z imigrantami. Przyjeżdżają to nikt ich nie powinien traktować jak "święte krowy". Powinno być odwrotnie. Buractwu stanowczo mówię nie! Tacy ludzie to wrzód niszczący tradycję i uczciwą pracę dla polskich wsi! Siedzisz w biurze przy komputerze (no offense, sama tak pracuję) to jednak zdaj sobie sprawę, że mleko do kawy, masło, miód, czy mąka do chleba powstają w inny sposób.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~asf1234
-1 / 1

jeden z drugim jakbyście pomieszkali przy kurniku w nowo wybudownym domu to byście innaczej śpiewali...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A agronomista
+3 / 3

Jakby Ci ktoś kazał zamknąć firmę czy zmienić zawód bo mu się nie podoba, to też byś inaczej śpiewał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem