Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Działanie zamka kolankowego w pistolecie Parabellum P08

www.demotywatory.pl
+
110 119
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar CRISTEROS
0 / 0

miał niwelować tendencje do podbijania lufy ale jak widać niewiele to dało

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kacper173173
-1 / 1

@CRISTEROS Na swoje czasy odrzut miał niewielki, nie bez powodu wyprodukowano tyle milionów sztuk mimo dużych kosztów i trudności produkcji, i nie bez powodu używano go ponad 40 lat w najpotężniejszej armii tamtych czasów jako główny pistolet, i w Szwajcarii jako broń podstawowa. Jego wadą nie był odrzut, a podatność na uszkodzenia od złej amunicji, pyłów etc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adawo
0 / 0

@CRISTEROS W tamtych czasach były problemy z ryglowaniem lufy, rewolucyjne ryglowanie przez przekoszenie pionowe pojawiło się wiele lat później. Tutaj po prostu wzięto sprawdzony mechanizm z będącego poprzednikiem P08 pistoletu Borchardta i kilku podobnych konstrukcji (podobny jest też w karabinach maszynowych Maxima). Niestety ma on wiele wad, m.in. przesłanianie linii celowania, skomplikowana budowa itd. dlatego Parabelka pozostała praktycznie jedynym masowo produkowanym pistoletem z tekim rozwiązaniem. Po pojawieniu się ryglowania przez przekoszenie i parku koljuenych rozwiązań cały świat przeszedł na te, o wiele lepsze, systemy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adawo
0 / 0

Mechanizm ryglowy kolankowo - dżwigniowy, a nie "zamek kolankowy". Jak już chcesz się chwalić wiedzą, to najpierw ją zdobądź i używaj prawidłowych określeń fachowych, a nie jakichś wydumanych neologizmów, wziętych z prymitywnych tłumaczeń jakichś kolorowych albumików z empiku, bo w wzbudzasz śmiech u tych którzy wiedzą o czym mowa. Polecam lekturę naprawdę dobrych książek np. pana Kochańskiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BABSZTYL
0 / 0

tzw Parabelka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem