Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
300 317
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ~jacob000
+4 / 4

No tak nie licząc single hop. APA, IPA, Double IPA i całej gamy innych mocno nachmilonych piw z piwnej rewolucji to tak masz racje brakuje piw nachmielonych. Proponuje przestać pić Tyskie i rozejrzeć się za innymi piwami/stylami piwnymi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DAREKJP
+1 / 3

Wszystkie te napoje w cenie około 2-3 złote nie powinny nazywać się piwem. Co najwyżej napojem piwopodobnym Tak jak dawno temu był wyrób czekoladopodobny...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taktyczny
+1 / 3

@DAREKJP Teraz wszystko jest X podobne napój mleko podobny zamiast mleka napoj sokopodobny zamiast soku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~MaciekKolarz
+2 / 2

Prawdziwe, starożytne piwo nie miało ani grama chmielu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SilesianSeparatist
0 / 0

Tak jak większość potraw nie zawierała wtedy soli. Oczywiście i dziś można obyć się w dobrym piwie bez chmielu bo służy on tylko jako przyprawa. Problem w tym, że masa piw koncernowych próbuje otrzymywać chmielowy posmak (bo takie piwa lubi polski konsument) jednocześnie rezygnując z chmielu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B biphii
+2 / 2

Wręcz przeciwnie. Dobre piwa są obecnie dużo łatwiej dostępne niż kilka lat temu, kiedy to cała sklepowa alejka była zapełniona mniej lub bardziej śmierdzącą wodą słodową (Tyskie, Lechy, Tatry itd.) i na jednym małym regaliku stały piwa belgijskie w cenach oscylujących koło 10zł. Dzisiaj puby, browary i sklepy oferujące wysokiej jakości piwa rozmaitych gatunków wyrosły jak grzyby po deszczu, a koncerny i hipermarkety starają się za nimi nadążać. Z gorszym lub lepszym skutkiem, ale jedno jest pewne - na chmiel dużo łatwiej trafić niż kiedyś :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SilesianSeparatist
0 / 0

@biphii O dobre piwa dużo łatwiej, z drugiej strony w tych "zwykłych" jest o ten chmiel ciężej. Dlatego stworzyłem ten demot, nie uciekając od uogólnień, ale taka jest forma tego portalu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~idzcie_do_szkoly
-3 / 3

oszolomy o matko.. nie da sie zrobic piwa bez chmielu :D pewnie autorowi niedouczonemu chodzilo o to ze w skladzie piw wielu nie ma chmielu.. PONIEWAZ W CALEJ EUROPIE PRODUCENCI ALKOHOLI MAJA PRAWO NIE PODAWAC SKLADU ICH ALKOHOLOW (JAKBYSCIE NIE ZAUWAZYLI NA WINACH I WODKACH TEZ NIE MA)
MUSZA TYLKO PODAWAC SKLADNIKI TZW ALERGENNE DLATEGO NP MUSI PISAC ZE JEST SLOD JECZMIENNY ITD
az strach pomyslec ze to weszlo na glowna..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem