Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
91 94
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar szczerbus9
-1 / 1

To jeszcze e90 czy już f30?
Poza tym e36 lub e46 kupisz już od 2tys, coś zdatnego do normalnej jazdy powinno się zmieścić w przedziale 8-12tys, no chyba, że chcesz m52b28... a to kosztuje...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~św_Mikołaj
0 / 0

@szczerbus9 F30, ale ja to się do trójki i tak nie mieszczę :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grescio
+1 / 1

@szczerbus9 W tym przedziale to sobie kupisz dobry rower, a nie samochód.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar szczerbus9
0 / 0

@grescio Kupisz gruza, a mi o nic więcej nie chodzi... Ważne by silnik i zawias były dobre... i czego więcej chcieć...

~św_Mikołaj... dzięki... w sumie mam 185 wzrostu i prawie 130kg... a się mieszczę... chwila... do trójki jeżeli coś nie wejdzie to napuchnięte ego...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 stycznia 2018 o 16:33

G grescio
0 / 0

@szczerbus9 Np. tego, żeby się nie rozpadł na dwie części po stłuczce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar szczerbus9
0 / 0

@grescio yyy... nie ta marka... szczerze to golfy i pasaty z rodzeństwem (grupa vag) też bym sobie odpuścił... Ciekawe co z tego wyjdzie jak zaczną na prawdę działać te wprowadzane przepisy z przeglądami i np sprawdzaniem aut z sieci...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taymishi
0 / 0

myslisz ze szeregowy tym pojezdzi? xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~sata
0 / 0

@Taymishi myślę że tak. To auta z wideorejestratorem dla ruchu drogowego, tam pełno jest posterunkowych i sierżantów, którzy już jeździli "elitarnymi" Alfami 159, Insigniami czy Passatami B6.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cobalt54
+4 / 4

Nie ogarniam dlaczego wzbudza to taką sensację i dlaczego tak wielu ludzi to negatywnie odbiera. Ja się tam cieszę. Zaczynamy gonić zachód. No i piraci drogowi przestaną czuć się bezkarnie. Od teraz nie wystarczy wypatrywać ciemnych tylko oplów, skód, volkswagenów czy ew. fordów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Niccolo
-1 / 1

@Cobalt54 Zaczęlibyśmy gonić zachód nie wprowadzając do Policji BMW, czy może jeszcze do tego Lamborghini jak we Włoszech, a sami masowo porzucając takie "klasyki" jak Fiat 126p z naszych drug na rzecz tych bardziej luksusowych. Dlaczego mam niby cieszyć się, że policja się wozi? Źle nie mieli. Polonezem już nie jeżdżą od dawna. Może co najwyżej zbudzić to obawy o jeszcze częstsze wstawianie mandatów. I tak być może, bo... młodzież wygrała sprawę w sądzie o picie alkoholu nad Wisłą, bo jednak można, ale policja "chyba" nie wyedukowana, ale 100 zł skądś wziąć trzeba. Teraz prawo ma się zmienić tak, że nigdzie poza domem, czy pubem pić nie będzie można.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 stycznia 2018 o 15:13

avatar ~sata
+2 / 4

@Niccolo no tak... Policja polonezami już nie jeździ, więc ma dobrze. Co tam, że KIĄ 1.6 w benzynie to oni co
najwyżej takiego właśnie poloneza mogli gonić. O Corsach czy Hyundaiach i20 z silnikami 1.2 nie wspomnę, bo to auta dla emeryta co to do kościoła i na zakupy raz w tygodniu jeździ, a nie dla policji. Raz na jakiś czas kupią coś porządnego po paręnaście sztuk na województwo, to w necie jad, że "się wożą". A jak im uciekają przestępcy, bo nie mają czym ich ganiać, to śmiech i szydzenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taymishi
+2 / 2

@Cobalt54 Bo to polsza, jad musi być
@Niccolo masz racje. Policja będzie kaniała 200 konne auta swoimi corsami, skodami i hyundaiami z silnikami max 2,0. A potem czemu przestępców nie łąpią xD.

Polska to kraj gdzie ludzie chcą się czuć bezpiecznie ale instytucji, która ma zapewnić to bezpieczeństwo odbierają wszystkie uprawnienia. Strzelać nie wolno, pałą nie wolno, gazem nie wolno, a zrób coś to dyscyplinarka i proces. No to się proponuje zdecydować. I nie pieprzcie głupot, że a bo policja to to tamto sramto. Przez 26 lat mojego życia, które nie było 'grzeczne". NIGDY nie zostałem źle potraktowany przez Policjantów, pobity opluty znieważony itp. A no może dlatego, że zamiast zgrywać szeryfa i wielkiego bonzo, potrafiłem myśleć i zachować spokój?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Niccolo
-1 / 1

@Taymishi To że ty akurat tak nie miałeś to akurat mało mnie obchodzi. Za samo przyjście w złym miejscu i czasie zostałem spisany, a jak grzecznie spytałem za co, to albo nie pyskuj, już ty wiesz za co, albo najlepsze spytaj swego ojca (policjant). Nikt tu nie zgrywał szeryfa, więc przestań się mądrzyć. Policja w Polsce akurat słynie z bezczelnego zachowania i nikt nie musi prowokować. Proponuje od razu kupić policji Ferrari, bo przecież i takie samochody widzi się na ulicy.

"Policja będzie kaniała 200 konne auta swoimi corsami, skodami i hyundaiami z silnikami max 2,0. A potem czemu przestępców nie łąpią xD." W pościgu nie liczy się prędkość, a inteligencja i planowanie. Nie wyobrażam sobie by samochody pędził 300km/h jak po torze wyścigowym. W policji jest coś takiego jak współpraca przy pościgu, Większość samochodów w Polsce i tak był prześcignęli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 stycznia 2018 o 18:23

avatar Taymishi
0 / 2

@Niccolo Jeśli odzywasz się do nich tak jak teraz do mnie to się nie dziwie xD. Zresztą to tylko ludzie. Gdybym miał się użerać z tym chorym narodem 24/7 to też by mi cierpliwość siadła.

Zazwyczaj ludzie widzą winę wszędzie tylko nie w sobie.Na tyle dziesiątek interwencji, które widziałem w wielu miastach, nigdy Policja nie zachowała się "źle". Albo masz pecha albo zgrywasz cwaniaka. Policjant w 99% będzie Cię traktował tak jak Ty jego. 1% to degeneraci, którzy nie powinni służyć w tej jednostce. Ale wszędzie się tacy trafiają. Księża gwałcą dzieci, nauczyciele biją uczniów, strażacy tworzą pożary i tak dalej... "Policja słynie w Polsce z bezczelnego zachowania" xDD. Proponuje odwiedzić hiszpanie, kraje ameryki pn i pd.

---
"Proponuje od razu kupić policji Ferrari, bo przecież i takie samochody widzi się na ulicy."
nie wiem jak Ty, ale ja znacznie częściej widzę bmw ;).
---
W pościgu nie liczy się prędkość? Inteligencja i planowanie - owszem. ALE prędkość gra tu kluczową rolę. Pościg opiera się głównie na prędkości i przyspieszeniu od 0 do danej predkosci, bo jest on dynamiczny. Dlatego Policja w każdym NORMALNYM kraju, ma auta szybkie - obojętnie jakiej marki, tu chodzi o moc-. A w Polsce kupili kilka sredniej klasy bmw i ludziom odpier*ala XD.
Policja ma szybsze auta niż większość w aut w Polsce? Tak się składa że wiem jakie jednostki silnikowe mają Policyjne samochody. I przeciętna vectra z 2003r. w 2.0T gubi ich w minutę. Oczywiścię są insignie i tak dalej, ale ja się pytam ile? Jedna na 200 km trasy?

Prawda jest taka, że Policja jest jedną z kilku PODSTAWOWYCH służb w państwie, bez których nie da się utrzymać porządku w kraju. Dlatego powinna mieć najlepszy sprzęt jaki jest dostępny ALE powinni być tam też najlepsi ludzie, a nie z urzędów pracy jak to zaczyna mieć miejsce.
Mało który rozsądny człowiek chce narażać swoje zdrowie za 2600-800 na reke. Plus pogarda spoleczenstwa bo przeciez pies.

Polacy są jak człowiek który kupił pitbula żeby ten go bronił, a następnie założył mu kajdanki i spętał łapy i jest zdziwiony że pies nie jest w stanie go obronić...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Niccolo
-1 / 1

@Taymishi I oczywiście znasz sytuację lepiej ode mnie. Jakby policja traktowała mnie jak ja ją, to by grzecznie odpowiedzieli, a było tak że się wymądrzali (najgorsza jest w tym płeć piękna). Czekałem kulturalnie z zamkniętym alkoholem na resztę kompanów, przyjechała policja i stała tak z 6min, po czym wyszła i nas spisała. Jak pisałem nikt tu nie zgrywał szeryfa, a normalnie zadał pytanie za co. Podam jeszcze inną sytuację. Policja spisuje jakiś chłopaków i każe im wyrzucić alkohol, ja wychodząc w tedy jeszcze ze szkoły, przechodzę przez ich samochód i automatycznie pytają o dowód i spisują. Każdy to widział i starsi przychodnie byli tym faktem oburzeni. Był trwający może z 3 lata okres ciągłych spisań i wstawiania mandatów. Policja jeździła po całym mieście i potrafiła okrążać jedno miejsce kilka razy. Nie dało się nigdzie wyjść w spokoju. A sam ze znajomymi przyłapałem ich jak siedzieli w służbowym samochodzie i pili wódkę. Kiedy dowiedziałem się, że wywalono iluś policjantów, to sytuacja się ustabilizowała (choć nie z dnia na dzień). Sam widzę jak ludzie potrafią się mądrzyć w konfrontacji z nimi, ale nikt mi nie wmówi, że oni są święci i sam doskonale widzę jak potrafią być bezczelni. Raz jak mi wystawili mandat usprawiedliwiali się, że nie chcą tego robić, ale muszą... Raz nawet mnie opie***li za to, że nie powiedziałem im kim jest mój ojciec, to by sprawę zamknęli od razu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 14 stycznia 2018 o 1:43

avatar ~sata
0 / 0

@Niccolo "Za samo przyjście w złym miejscu i czasie zostałem spisany" - to straszne. A zdajesz sobie sprawę, że "spisanie" to nie jest forma kary?
"Policja w Polsce akurat słynie z bezczelnego zachowania" - sugeruję wyjechać do USA, albo bliżej - na Ukrainę, Białoruś, czy do Rosji. Wtedy zobaczysz, co to znaczy bezczelne zachowanie policji.
"W pościgu nie liczy się prędkość [...] jest coś takiego jak współpraca przy pościgu" - to zasponsoruj w każdym mieście po 10 patroli, wtedy będzie z kim współpracować. W naszych realiach, gdzie w miastach powiatowych na zmianie są po 1-2 patrole TRZEBA mieć czym gonić, bo nie ma komu pomagać w pościgu. To nie USA, tutaj nie ma na zawołanie 20 patroli do pościgu i 2 śmigłowców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Niccolo
-1 / 1

@~sata Spisanie jeszcze nie, ale wystawianie mandatów na 100zł o czym również wspomniałem już jak najbardziej. To właśnie podczas owego wstawiania mandatu powiedzieli, że nie chcą ale muszą. I mam w (_!_) inne kraje, skoro w tym zachowują się bezczelnie. W sporej części jest to banda chamów wychowana przez milicjantów.
I masz rację to nie USA, więc o jakich pościgach tu mowa... Już widzę jak przestępcy uciekają Cinquecento, albo starym BMW...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~sata
-1 / 1

@Niccolo sorry, ale prawda jest taka, że zachowują się bezczelnie głównie wtedy, gdy obywatel zachowuje się bezczelnie. Dziwne, że chodzę 34 lata po tym świecie, a nigdy problemu z policją nie miałem. Zdarzyło się parę kontroli drogowych, przyłapanie na dwóch wykroczeniach (spożywka i przebieganie przez jezdnię) i krzywdy mi jakoś nie zrobili. Ale trafi się cymbał co to na dzień dobry rzuca spojrzenie "gdybym mógł, to bym was zabił" i później beczy w necie, jak to został niesprawiedliwie potraktowany. Co do pościgów za Cinquecento czy starymi BMW - dziwne, że jak czytam coraz częstsze newsy o pościgach, okazuje się że uciekający mają w dyspozycji coraz to nowsze Hondy, Audi czy VW. Ale spoko - niech jeżdżą Corsami i i20, bo jakiś typ popełnił wykroczenie i jest obrażony, że dostał mandat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taymishi
0 / 0

@Niccolo
@~sata
Nicolo - pomijam to czy miales dobre wspomnienia z policją czy złe, bo nie w tym rzecz. Tu chodzi o to, że są to ludzie którzy mają łapać przestępców. Jak Ci ktos kiedys potrąci córke/żone/psa/obojętnie kogo na pasach (czego Ci nie życzę, żeby nie było) i zacznie uciekać i Policja go nie złapie, bo niestety auta z silnikami jakie oni dysponują po 130-140 km to jest zart. I wtedy bedzie placz, ze policja nie dziala bo to bo tamto. Bo na jedno duze miasto jest jeden smiglowiec i to nie zawsze, bo na 100-200 km trasy przypada jedno "dobre" auto. Czyli porządna insignia z mocnym 2.8 v6 z turbina. Takie auta powinny byc standardem, a nie malym procentem, "elitą". Chcemy byc bezpieczni? dajmy im sprzęt i możliwości.
Sata- znakomicie podsumował, nic dodać nic ująć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Niccolo
-1 / 1

@~sata „sorry, ale prawda jest taka, że zachowują się bezczelnie głównie wtedy, gdy obywatel zachowuje się bezczelnie”

A ja mam inne doświadczenia, ale dalej wiedz lepiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem