Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
114 124
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Nace92
-1 / 17

Ja nie kumam skąd w ludziach taka chęć ratowania tego co nieuniknione. To taka można by rzec bezprawna, pozbawiona przede wszystkim logiki i rozsądku postawa.
Ewolucja działa, natura doskonale sobie bez nas radzi, ale my musimy wtrącać swoje trzy grosze, no bo przecież jak za 10 pokoleń dzieciaki nie zobaczą jakiegoś tam gatunku to taaaaka strata.
Tak działa ewolucja - coś wymiera, coś rodzi się na to miejsce i tak w kółko dążąc do nieuchwytnej doskonałości, a człowiek musi naturze w tym oczywiście przeszkadzać, bo pozjadał wszystkie rozumy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar survive
+4 / 8

@Nace92 Nauka zawsze miała problem z zapuszkowanymi głowami, cale szczęścicie jakoś przez wieki idzie do przodu, inaczej dalej siedzielibyśmy na drzewach, bo po co je ścinać jak można siedzieć na gałęzi.
Szkoda, że genetyka która ma potencjał zrewolucjonizować życie człowieka jest torpedowana z każdej strony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
+3 / 9

@Nace92 Jakbyśmy swoimi działaniami w żaden inny sposób nie ingerowali w naturę...
Rozumiem, że jesteś za likwidacją szpitali i całej służby zdrowia? Po co ratować to co nieuniknione... Natura doskonale sama sobie poradzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nace92
-3 / 5

@Jimmy_Waldemar_Resiak Jest różnica pomiędzy leczeniem choroby, a powstrzymywanie długotrwałego procesu wymierania, który jest efektem równie długoterminowych zmian w ekosystemie.
Dodatkowo proces wymierania to jednocześnie proces narodzin nowego, więc bilans wychodzi zawsze na zero.
Choroba nie jest stanem, który określamy jako normę. Chorobę się leczy.
Wymieranie nie jest rodzajem choroby, ale długotrwałym procesem. Tak samo śmierci z przyczyn naturalnych nie nazywamy chorobą i tego zasadniczo się nie leczy. Staramy się wydłużyć nasze życie, ale tak czy inaczej żyjemy ze świadomością, że jakaś granica życia istnieje.
Ludzie umierają i na ich miejsce rodzą się nowe pokolenia i dzięki temu ewolucja spełnia swoje zadanie, dzięki temu kolejne pokolenia są coraz lepiej przystosowane do życia w również zmieniającym się świecie.
Obecnie ten proces jest i tak bardzo zaburzony, bo świat rozwija się zdecydowanie za szybko względem czasu jakiego potrzebuje genetyka do przystosowania nas. Przez to między innymi tak ciężko przychodzi nam ranne wstawanie i dlatego tak bardzo odbija się na naszym zdrowiu praca w godzinach nocnych, bo świat zmienił nas styl życia przez ostatnie 100 lat bardzo mocno, ale dla genetyki 100 lat to praktycznie jakby się to wydarzyło tydzień temu.
Nie należy blokować mechanizmu zmian, bo śmierć i narodziny to naturalne elementy ekosystemu.
Nawet wydłużanie ludzkiego życia w nieskończoność przy obecnym tempie rozwoju jest ślepą uliczką, bo gdyby czysto hipotetycznie udało Ci się dożyć 10000 lat to całkiem prawdopodobne, że to życie byłoby dla Ciebie sporą gehenną, bo nie potrzeba 10 tysięcy lat, żeby stwierdzić, że zdolności adaptacyjne człowieka są - nazwijmy uczciwie - trochę oporne.
Już na przykładzie ludzi starszych widać, że mają oni często spory problem z dostosowaniem się do szybko zmieniającego się świata. Wole sobie nie wyobrażać jak miałbym się adaptować do środowiska żyjąc kilkaset, czy kilka tysięcy lat i być świadkiem ogromnych zmian, do tempa których nie jestem w stanie się należycie dostosować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 czerwca 2018 o 11:59

avatar Symulakr
0 / 6

@Nace92 Niby nie popieram też tego przedsięwzięcia, ale to przypisywanie naturze wszystkiego co najlepsze to gruba przesada. Jest wiele rzeczy w naturze potrzebujących zmian,a to, że patrzymy na przyrodę przez swój czubek nosa to po części dobre, gdyż w końcu pokazaliśmy jej środkowy palec i nie umieramy od zwykłego ropnia w bęzie czy z głodu, bo się nie upolowało zwierza na obiad. To dosyć kuriozalne, że w galaktykach oszacowano, że są cywilizacje tworzące sztuczne księżyce,a my przez jakiś kompleks poprawności uważamy naturę za bożka, któremu mamy się dawać dymać. Natura poradzi sobie bez nas? Oj, gdyby na upartego wyrżnąć całą zieleń wtedy natura będzie pod ludzkim butem. A nie robimy tego, bo się nam to nie opłaca zarówno pod katem estetyki jak i kwestii czystości powietrza. Ale gdyby natura była upersonifikowaną osobą jak z abajek to ca katusze na lduzkiach powinna być łamana kołem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+2 / 2

@Nace92 Ale przecież natura działa dokładnie tak samo jak my. Wycofuje przestarzałe modele, źle przystosowane do zmieniającego się świata i wprowadza nowe. My też nie utrzymujemy, dla zasady, przy życiu technologii maszyn parowych Watta, wyświetlaczy CRT, komputerów lampowych. Stoją sobie w muzeum i wystarczy. Podobnie jak mamuty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
+3 / 3

@Nace92 Jest różnica między naturalnym wymarciem a celowym wybiciem przez człowieka. Tym bardziej że w wielu przypadkach brak jakiegoś ogniwa zaburza cały łańcuch zależności w przyrodzie. Jeśli wybijesz listy, rozmnożą Ci się króliki i zniszczą młode drzewka... itd. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby po Syberii znów wędrowały mamuty. Wiedza, którą w ten sposób zyskamy, kiedyś się może przydać, żeby uratować nasz gatunek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~xxx124
+3 / 3

@Nace92 1 To człowiek doprowadził do wymarcia wielu gatunków
2 Sam prestiż, na kolejnym sympozjum profesorek będzie się mógł pochwalić że to on kierował zespołem, który przywrócił mamuta do życia... oczywiście mamut skończy w jakimś parku, bo na dziko mógłby nie przeżyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taktyczny
+12 / 16

Po co ratować gatunki które wymarły naturalnie? Nie będzie dla nich miejsca na świecie bo albo nie ta temperatura albo nieodpowiednia ilość tlenu w powietrzu albo drapieżniki.
Jeśli coś wymarło z winy człowieka to jak najbardziej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LocosPPG
+5 / 5

@Taktyczny Żyjesz w XXI wieku i zadajesz takie idiotyczne pytania? Dla hajsu! Wiesz ile ludzie zapłacą za wejściówki do zoo żeby zobaczyć mamuta? A potem dinozaura? A ile będzie kapuchy trzepał prawdziwy park jurajski! Wszystko kwestia hajsu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C konto usunięte
0 / 0

@Taktyczny Powstało już kilka filmów mówiących, dlaczego park jurajski to zły pomysł :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maat_
-2 / 18

Nie widzę w tym sensu, jedynie jako atrakcja turystyczna, ale kategorycznie sprzeciwiam się przywracaniu naturalnie wymarłych gatunków po to by żyły na wolności

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
+1 / 9

@maat_ To my ludzie przyczynilismy sie walnie do wyginięcia mamuta.. i innej plejstoceńskiej megafauny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nace92
+2 / 6

@Kocioo Pragnę zauważyć, że my ludzie też jesteśmy elementem ekosystemu i to, że wypieramy inne gatunki jest również częścią naturalnego rytmu przyrody. Silniejsze gatunki wypierają słabsze, naturalna kolej rzeczy, tak działa ewolucja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
+3 / 7

@Nace92 No ciekawe jak dasz sobie radę bez zwierząt, bo niedługo wykończymy wszystko. Naturalne jest to, że krokodyl zjada antylopę, która nieuważnie przechodzi przez rzekę. Ale to, że psychopata jedzie sobie pozabijać na safari dzikie zwierzęta tylko po to, żeby ich skórę położyć na podłodze, albo łby powiesić na ścianie, to to do urwy nędzy nie jest naturalne!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Iorwen
0 / 2

@maggdalena18 Psychopata? Wow. Zabijanie było i jest naturalne, siostro. Po prostu my *edit my ludzie* robimy to na swój sposób, wykorzystujemy przewagę jaką mamy. I przy okazji wyrównujemy szanse przez większość czasu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 czerwca 2018 o 0:31

avatar maggdalena18
+1 / 3

@Iorwen Tak, to jest psychopata. Zabijasz, żeby jeść, a nie po to, żeby mieć ozdóbkę na ścianie z dzikiego, często chronionego zwierzęcia! Słoni coraz mniej, ale nie, dalej je zabijajmy dla kłów. CHORE I PSYCHOPATYCZNE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Iorwen
-1 / 1

@maggdalena18 Czarnych kłusowników bronić nie zamierzam. Ale to, że dla ciebie zabijanie zwierząt jest oznaką dyssocjalnego zaburzenia osobowości, to to jest... iście wego-terrorystyczna sprawa. Naprawdę dla ciebie zabijane zwierząt jest takie straszne, chore i poje*ane? Jeez, nic dziwnego że ten świat się stacza. Bo jak mniemam nie mówisz tylko o chronionych gatunkach, ale o wszystkich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+2 / 2

@Nace92
"Pragnę zauważyć, że my ludzie też jesteśmy elementem ekosystemu i to, że wypieramy inne gatunki jest również częścią naturalnego rytmu przyrody..."
Pragnę zauważyć, że my ludzie też jesteśmy elementem ekosystemu i to, że będziemy potrafić przywrócić do życia wymarłe gatunki będzie również częścią naturalnego rytmu przyrody.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
-1 / 1

@Iorwen Jezu, Ty w ogóle nie umiesz czytać ze zrozumieniem. To przerażające! Przeczytaj moją poprzednią wypowiedź jeszcze raz, a najlepiej 10 i wtedy może do Ciebie dotrze różnica między zabijaniem dla jedzenia, a zabijaniem dla chorej satysfakcji i ozdoby na ścianie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Iorwen
-1 / 1

@maggdalena18 Ależ ja rozumiem w 100% twoją wypowiedź. I się z nią nie zgadzam. Nadal jesteś dla mnie typową XXI wieczną osobą, która rzuca słowami których nie rozumie. Myślisz że szczeniaki wilków nie zabijają dla samego faktu nauki, a nie dla jedzenia? Natura to nie są wesołe jelonki gawędzące z wilkami i tęcza pomiędzy nimi. Natura to jest dominacja silniejszego i dostosowywanie się do warunków. To że zabijamy słabsze gatunki JEST WYKU*WIŚCIE naturalne. A to że zbieramy z nich trofea... To nasza ludzka oryginalność. Z kolei to że o wiele słabszych gatunków dbamy... To jest DOBRE moralnie, ale nie NATURALNE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
-1 / 1

@Iorwen Albo jesteś głupi albo nie wiem o co chodzi. Który gatunek jest silniejszy od broni z ostrą amunicją? Nawet człowiek nie jest, więc proponuję polowania na ludzi i wieszanie ich skór na ścianie.
I jak sam powiedziałeś: wilki czymś takim zdobywają wiedzę. A jaką wiedzę zdobywa człowiek, który strzela do bezbronnego zwierzęcia z karabinu z lunetą? I dla Twojej wiadomości: my nie żyjemy w zgodzie z naturą, więc przestań pieprzyć o tym co jest, a co nie jest naturalne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Iorwen
-1 / 1

@maggdalena18 Który gatunek jest silniejszy od broni gwintowanej? Zadam inne pytanie. Który gatunek na który często polujemy jest SŁABSZY od nas, ludzi, gdy nie mamy do dyspozycji ŻADNEJ broni i nie możemy wykazać się swoim intelektem? NEWSFLASH KID, broń to wynalazek naszego umysłu który służy za nasze pazury i kły. Jaką wiedzę zdobywa człowiek/ polując? Jak polować skutecznie. Tak jak szczenię. Myślisz że całe polowanie jest takie proste że wybiegasz na pełnej do lasu, strzelasz z biodra byle gdzie i bam, masz jelonka?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
-1 / 1

@Iorwen Pytanie za 100pkt: po co mamy polować? Żarcie jest w sklepie, a głowy wymierających zwierząt na ścianie świadczą o egoizmie, głupocie i totalnemu skretynieniu. My nie mamy powodów, żeby już polować. A tym bardziej nie na wymierające PRZEZ NAS i nasze debilne zachowanie gatunki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Iorwen
-1 / 1

@maggdalena18 "Żarcie jest w sklepie" Dobra. Ty jednak baitujesz.. A po co polować? Żeby jeść dziczyznę? Żeby kontrolować gatunki które nie mają naturalnych wrogów? Żeby robić z substratów odzwierzęcych produkty? Naprawdę musisz zadawać takie głupie pytania?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
-1 / 1

@Iorwen Naturalnych wrogów to nie miały zające w Australii po tym, jak DEBILNI ludzie niemalże wybili wszystkie psy dingo. To jest ta Twoja mądrość.
Ty naprawdę jesteś nierozumny jakiś, czy tylko udajesz? Jak się ma zabijanie wymierających gatunków dla skóry do KONTROLI gatunku i do tego, by go nie było za dużo, kiedy własnie jest go za mało? i już widzę jak wpieprzasz dziczyznę ze słonia albo z geparda. Brawo ty i twój malutki móżdżek. W ogóle szkoda czasu na dyskusje z kimś, do kogo nic nie dociera, kto nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Iorwen
-1 / 1

@maggdalena18 W DUPIE mam psy dingo, ptaki dodo, czy inne wyjebongo. Tak samo wyje*ane mam na słonie, krety i ku*wa jeżozwierze. Ja gadam o zwierzętach łownych, na które polujemy dla mięsa, rogów, skór, a ty o jakichś k*rwa psach z Australii. Jak wszyscy zieloni są tacy niekumaci jak ty, to nie dziwię się ze taki hejt dostajecie. Nie pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y konto usunięte
+1 / 7

Ja tam jestem tylko za tym żeby ratować gatunki które nie wymarły naturalnie a wskutek działalności człowieka.
Z tym mamutem to im chyba odbiło, ten gatunek przecież wymarł naturalnie, czyli nie przetrwał próby czasu, natura sama pozbyła się gatunku który sobie nie radzi, tak niestety działa natura. Próba jej kontroli, zawładnięcia nad nią coś czuję źle się dla nas skończy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
0 / 6

@yankeers Człowiek od dawna próbuje wszystko kontrolować i nie za bardzo zwraca uwagę na skutki, których przecież przeważnie nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Z jednej strony powiedzenie "lepsze jest wrogiem dobrego" nie wzięło się znikąd, a z drugiej gdybyśmy tylko tak myśleli dalej byśmy na drzewach siedzieli.
Jestem przeciwnikiem jakiejkolwiek zabawie w boga. Inżynieria genetyczna, transhumanizm, GMO w stylu Monsanto - zdecydowane nie!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
+3 / 3

@yankeers Mamuty chodziły jeszcze po świecie, kiedy w Egipcie budowano już piramidy. Częściowo ten gatunek wyginął sam, a częściowo pomogli mu ludzie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby go wskrzesić. Poza tym to nie będzie jakiś wielki projekt, bo dinozaurów nigdy ożywić się nie da. Już prędzej następny na liście będzie tur czy wilk workowaty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawoldinho
0 / 0

@yankeers nidy nie mów nigdy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Glupiec
+1 / 1

Ciekawe czy kły tych mamutów byłyby cenne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~xxes
+4 / 6

Mamuta jeszcze nie jadłem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LocosPPG
+2 / 2

Ciekawe po ile będzie chodzić w mięsnym mamucina? Słoninę już jadłem-sam tłuszcz-nie polecam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~obieżyświat44
+2 / 2

w Krakowie jest jeden z dwu na świecie okazów nosorożców włochatych - nie kości czy skamielina - ale "mięso" - zwierzak utopił się kilkanaście tyś lat temu w solance.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~kwasorot
+4 / 4

....pi.....nie.....właśnie giną ostatnie nosorożce białe i jakoś nie potrafią ich uchronić....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dreg92
+2 / 2

mogliby przywrócić australopiteka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B barteqssss
+1 / 1

No myśliwi będa mieli do czego strzelać bo w zwykłe słonie nie trafiają

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D konto usunięte
-1 / 3

ktos tu Jurassic Park sie naogladal i uwierzyl...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Rumburak
+2 / 2

Jestem ciekawy, jak system immunologiczny tego wymarłego zwierza zareaguje na współczesne mikroorganizmy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kamk18
+2 / 2

to kiedy jurasic park w Realu i gdzie spierd alac?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~on
+2 / 2

Bardzo dobrze. Wszystkie gatunki, które wyginęły z przyczyn człowieka powinny powrócic. Dodo, drop, tur, wilk tasmański, jawajski nosorożec, gołąb wędrowny, korończyk, delfin chiński i wiele innych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevoreev
+2 / 2

Niestety ale to raczej odpada. Wiąże się z tym szereg utrudnień. Polecam obejrzeć na yt film na kanale Its ok to ve Smart. Jest film poświęcony tematyce przywracania wymarlego gatunku. Powodzenia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HenryKipper
-2 / 2

to ja juz tylko czekam, kiedy naukowcy oddtworza dinozaury, a te na nowo przejma kontrole nad swiatem I bedzie po ludzkosci. bo ludzkosc w swoim zapatrzeniu w siebie I swoja mocno przeceniona role w swiecie I wszechswiecie jest bezdennie glupia. A'propos naukowcow. poprzesz swoje zdolnosci, talent I niezaprzeczalana wiedze ubzdurali sobie, ze sa najmadrzejsza kasta na swiecie. tymczasem poza pewnym ograniczonym wycinkiem wiedzy, w jakim sa oni ekspetrtami, madrosci w nich nie wiele. sa tylko dobrze, lub bardzo dobrze wyksztalcenie. a jak mawial pewien klasyk, "nie ma nic gorszego, niz wyksztalcenie ponad mozliwosci intelektualne"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
+2 / 2

@HenryKipper Naukowiec wie, że dinozaurów wskrzesić się nie da. Ignorant będzie wieszczył koniec świata z powodu czegoś, czego nie jest w stanie zrozumieć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pietrok
+1 / 1

Ciekawe kto go nauczy jak być mamutem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lulus
+4 / 4

Smutne jest, że tak wielu ludzi jest przeciwko temu. @jonaszewski - widzę jesteś jednym z niewielu, który popiera. Ja też jestem zwolennikiem przywracania wymarłych gatunków - oczywiście dla korzyści. A te jednak są, bo co innego jest przywrócić zwierzaka dla potrzeb i celów naukowych, a co innego wpuścić spowrotem jako element ekosystemu. W pierwszej opcji ma się niezłe pole do popisu i badań, oraz fakt, że potem tego zwierzaka można wykorzystać: mięso, skóra, kości itp. W drugim - też można się pokusić, by były jakąś atrakcją lub na niewielkim "chłodnym" obszarze niewielkie stadko funkcjonowało - wtedy lepiej można poznać zachowania tych zwierząt, a nie tylko "przypuszczać" na podstawie zachowań krewniaków.
Druga kwestia - każdy medal ma dwie strony, ale dla samej nauki ja tu widzę więcej plusów niż minusów, zwłaszcza, że mówimy o kontrolowanych warunkach.
Sam fakt możliwości przywracania martwych gatunków to już dla nauki daje bardzo dużo. Owszem, genetyka to zabawa w boga, ale w samej idei i modyfikacji nie widzę nic złego. Jest jak z rozszczepianiem jąder - możesz z tego stworzyć broń, ale możesz stworzyć też elektrownie.
W Polsce nie wiem czy są jakieś ośrodki naukowe udoskonalające metody modyfikacji genetycznych, ale osobiście wolałbym wspierać takie ośrodki badawcze, niż np fundacje dla dzieciaków z chorobami czy nowotworami. Dlaczego? Dlatego ze dzięki rozwojowi metod modyfikacji, można by było zmodyfikować kod, i stworzyć "szczepionkę", która by skutecznie zwalczała nowotwór.
Co ma sam mamut do tego? Moim zdaniem eksperymenty z wymarłymi gatunkami są właśnie malutkim kroczkiem do przodu, w rozwoju czegoś, co później może być bardzo przydatne ludziom. Najpierw zwierzęta, a potem weźmiemy się za coś poważniejszego. Przynajmniej tym to mi "pachnie".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 czerwca 2018 o 19:14

L Longslaw
+1 / 1

A niech przywrócą do życia dinozaury. Zeżrą nas i ewolucja zatoczy koło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar anka89100
0 / 0

Szykuje się prawdziwy Jurrasic World.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem