Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
164 167
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ~L3834u
0 / 0

Przetopić? Pociąć i zrobić zabawki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Internetowy_Troll
0 / 0

Z drugiej strony ciekawe ile z tych śmieci to chińskie produkty

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Chung
0 / 0

Pewnie też połowa... "Karma wraca" => "Plastik wraca"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
0 / 2

To, co dla nas dzisiaj jest śmieciem, kiedyś będzie cennym surowcem. Tak jak ropa naftowa - z punktu widzenia reszty przyrody, całkowicie bezwartościowy, ostateczny produkt rozkładu materii organicznej. Albo popioły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
-1 / 3

Wystrzelić w kosmos? Razem z pissowcami?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
0 / 0

@Jeremi978 czym się różni PO od PiSu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
-3 / 3

@olmajti PO nie doprowadza kraju do bankructwa przez program patola plus i nie wspiera kościoła? PO nie nienawidzi kobiet i rodzin? PO nie skacze do Putina i nie robi aż takiej siary?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
+2 / 2

@Jeremi978 ależ PO wspierało KK. i to mocno. chciało przeforsować zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej i podniosło podatki bez programu patola plus, a dziura budżetowa za ich czasów bez programów była olbrzymia tak jak za PiS. na dodatek należałoby zaznaczyć że wciągnęli nosem pieniądze z OFE, majstrowali przy konstytucji chcą sprywatyzować Lasy Państwowe. jak myślisz. dlaczego PiS nie rozliczyło PO za 8 lat rządów? dlatego że PO nie rozliczyło PiS w 2008 roku. jeśli ktoś widzi różnice pomiędzy PiS i PO to ma poważny problem z postrzeganiem rzeczywistości :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
+1 / 1

I tak oto Chiny będą miały na koncie największe zasługi w promowaniu recyklingu :) A tak poważnie, to pomimo ogromnego politycznego nacisku na ochronę środowiska i przetwarzanie odpadów, w wysoko rozwiniętych krajach nie udało się urzeczywistnić tej idei. Dlaczego? Bo recykling jest drogi i wymaga tak zaawansowanych technologii, że nie ma mowy aby to się opłacało. Może w przypadku odzysku metali ziem rzadkich, ale nie w przypadku plastiku. Dopóki więc istnieje tańsza alternatywa w postaci eksportu śmierci, to mało kto będzie się w to bawił. Teraz gdy Chiny powiedziały stop, firmy z wysoko rozwiniętych krajów musza sobie znaleźć nowego "importera". Pewnie miejsce Chin zajmie jakieś inne państwo - np. afrykańskie. Z Polską na dłuższą metę to nie wyjdzie, bo import śmieci w celu ich późniejszego podpalenia właśnie się skończył. Paru cwaniaków nieźle się wzbogaciło na tych "pożarach z nieustalonych przyczyn", ale będzie coraz trudniej robić to bezkarnie. Paru kolesi pójdzie do więzienia i reszta da sobie spokój. Za to na przykład na Ukrainie taki proceder można by realizować w nieskończoność, bo tam to jest kwestia tylko wysokości łapówki. Transport śmieci będzie nieco droższy, bo Ukraina jest dalej od krajów zachodu niż Polska, ale myślę, że i tak się opłaci. Wspomnicie tę prognozę gdy na Ukrainie zaczną się masowe "pożary z nieustalonych przyczyn".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem