Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
0:58

Idealne dopasowanie izolacji

www.demotywatory.pl
+
523 540
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Meroller
+16 / 22

Aż się przyjemnie ogląda

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Janussszzz
-3 / 7

Piankujo tylko ekoświry z grinpisu, co niechco palić śmieciami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Aarcticfrost
-1 / 25

No rzeczywiście. Niezwykle rzadka umiejętność posługiwania się miarą, nożem i szablonem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
0 / 4

Fajny przyrząd. Przydał by mi się w pracy. Przez ponad 22 lata w zawodzie hydraulika nauczyłem się docinać izolacje rur prawie tak samo dokładnie. Izolacja rur musi mieć co najmniej 9mm i być ciasno spasowana. Nie dopuszczalne są luźne odcinki i szczeliny. Ręce opadają jak patrzę na partaninę pseudo fachowców, którzy zakładają na rury czerwoną pseudo izolację 6mm sprzedawaną w kręgach w marketach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~dentrrr
+1 / 1

@adamis62
22 lata w zawodzie i nie wpadłeś na to by sobie taki szablon zrobić???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
0 / 0

@dentrrr, skoro świetnie sobie radzę ostrym, długim nożem, potrzeba konstruowania takiego przyrządu nie jest zbyt paląca. Poza tym dokładniej niż w tym ustrojstwie sam wycinam połączenia izolacji trójników, bo robię to owalnie a nie na kąty ostre. Moje izolacje są bardzo szczelne. Jedynie nie zawsze idealnie wychodzą mi kąty 90 czy 45st. i tylko dla tych cięć przydał by mi się ten przyrząd. Druga sprawa, to konieczność dopasowywania izolacji różnych średnic na trójnikach redukcyjnych. Poza tym zakładanie otulin na rurach miedzianych jest najłatwiejsze. Tutaj mamy pokazane zakładanie izolacji rozciętych, co przy miedzi nie jest problemem. Chciałbym zobaczyć jak ten patent sprawdza się na rurach z PP gdzie średnica rury jest dużo mniejsza od średnicy złączki. Ja na rury PP zakładam nie rozcięte, dopasowane do średnic rur i złączek odcinki izolacji i dopiero potem zgrzewam rurę ze złączką. Inna sprawa, to zagracenie skrzynek narzędziowych kolejnym klamorem. Mam i tak za dużo różnych ustrojstw, a to chętnie bym kupił, ale czy zawsze chciałbym mieć przy sobie..... W magazynku w domu mam pełno niby pomocnych patentów, które okazały się niewypałami. Niektóre dość kosztownymi, jak np. rozwijak do rur pex. Mimo moich ulepszeń i tak leży nieużywany, bo tylko przeszkadza w pracy zamiast pomagać. Na filmikach reklamowych wydawał się być cudownym sposobem na szybkie i łatwe układanie podłogówek a w rzeczywistości tylko komplikuje robotę. Na pewno by się sprawdził w ogromnych pomieszczeniach, ale nie w zwyczajnych domach z mnóstwem pokoi max 10-30m2.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~dentrrr
0 / 0

@adamis62

"Fajny przyrząd. Przydał by mi się w pracy. Przez ponad 22 lata w zawodzie hydraulika nauczyłem się docinać izolacje rur prawie tak samo dokładnie (...)"

nie oceniam, tylko czytam to, co piszesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Aarcticfrost
0 / 0

@adamis62
"Jedynie nie zawsze idealnie wychodzą mi kąty 90 czy 45st. i tylko dla tych cięć przydał by mi się ten przyrząd"
Przecież do tego wystarczy zwykła ekierka równoramienna 90/45/45º i kawałek płaszczyzny roboczej. Ty naprawdę robisz to, o czym piszesz, czy nie potrafisz opisać tego co robisz?
- Daję radę bez tego przyrządu, ale przydałby się.
A nie, nie potrzebuję go, bo i tak mam furę zbędnych gratów -.
Czy Ty aby nie jesteś kobietą?
W jaki cudowny sposób udaje Ci się dojść do porozumienia z potencjalnymi klientami, współpracownikami?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 16 sierpnia 2018 o 7:11

A adamis62
+1 / 1

@Aarticfrost, fakt, może trochę namieszałem. Przyrząd przydał by mi się dla dokładniejszego docinania kątów 90 i 45st, choć i bez tego radzę sobie w miarę dobrze. Ot, i wszystko. Lubię precyzję i dokładność w pracy, na czym schodzi mi sporo czasu. Za to efekt i zadowolenie klientów murowane. szczególnie jak porównają moją robotę z czymś podobnym u sąsiadów i znajomych. Wątpię, czy bawienie się ekierką itp. pomocami dało by lepszy efekt od tego, co osiągam "na oko".
Poza tym dopiero teraz dostrzegłem w tym filmiku pewne oszustwo. Na rurce po prawej stronie jest redukcja na większą średnicę rury, a wykonawca nałożył na ten odcinek taką samą otulinę jak i na mniejszą średnicę. Z tyłu jest więc spora szczelina. Drugą, choć mniejszą szczelinę widać na pionowej prawej izolacji, na jej prawym zakończeniu u dołu. Filmik jest ściemą, bo wszystkie wzdłużne rozcięcia otulin są niewidoczna, a tam na 100 % są szpary. Dla mnie to niedopuszczalne brakoróbstwo obliczone na efekt tylko z widocznej strony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 sierpnia 2018 o 20:35