Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1023 1035
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar przemkoO
+6 / 20

Skąd wiesz że tam nie chodzą też "chytre baby"? Tylko w Polsce występują?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kamcza
-1 / 3

Dokładnie o to samo miałem zapytać autora demota .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Kuws
-4 / 14

Chytrych chłopów nie ma?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Frodo
+6 / 6

wiesz ciulu co to synonim?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+9 / 13

Różnica zarobków przekładająca się na mentalność u pewnych grup społecznych, że kawałek pizzy to dobro luksusowe więc jak jest możliwość dostania za darmo to trzeba korzystać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~JaJebiem
+22 / 24

@lolo7 To nie jest kwestia wysokości zarobków, tylko sposobu wychowania oraz podejścia do życia. Ja nie wychowałem się w bogatej rodzinie, ale nigdy nie zazdrościłem innym rzeczy które posiadali. Nie jestem też zawistny i nie mam problemu z tym, że ludzie zarabiają lepiej ode mnie mimo mniejszych umiejętności czy poprzez znajomości. Uważam natomiast, ze to media oraz programy socjalne (a więc i rząd) niszczą mentalność człowieka. Potem ludzie mają takie podejście, ze im się coś należy. A tak naprawdę nic nikomu się nie należy. Każdy powinien odpowiadać i pracować na siebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+5 / 5

@JaJebiem... wszystko zalezy co masz na myśli pod słowami "nic nikomu się nie należy".. jeśli chodzi o wieloletnie finansowanie takiej rodzinki z budżetu państwa.. to masz rację.. ale osoby pracujące... płacą nie małe podatki, płacą VATy i inne ubezpieczenia... więc coś jednak z tego należy.. nie mówi, że bezpośrednio kasa dla tej osoby... ale krótsze kolejki do lekarzy, dobre drogi.. nie tylko autostrady ale nawet te lokalne.. chodniki, na których się człowiek zębów nie powybija potykając się o wystającą kostkę lub dziurę... odśnieżanie tych chodników w zimie i odpowidnie zabezpieczenie by dana osoba nie czuła się jak na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w jeździe figurowej, odpowiednio szeroki przydomowy parking... by nie parkować tyłem na 4 razy (bo na egzaminie z wejścia by człowiek oblał przy tylu korektach... a chciałbym egzaminatora zobaczyć u siebie na parkingu.. jak parkuje tyłem góra na dwa razy (szczególnie wieczorem gdy parking jest zapchany. Należy się bardzo wiele rzeczy... bo wybacz ale we wszelkiego rodzaju podatkach i opłatach to oddajemy około 60-70% tego co realnie zarabiamy. Brutto masz np 3000zł... netto dostajesz trochę ponad 2000zł.... od tego robiąc jakiekolwiek zakupy płacisz vat.. tutaj różnie... ale wydając 100zł na różne produkty podatku vatu może być około 20zł (zależy jakie oprocentowane produkty będą), tankując na stacji to samo, vaty, sraty, opłaty paliwowe i jeszcze dołożyli coś tam... Składka zdrowotna... pobierana przymusowo... a idąc do lekarza specjalisty możesz mieć termin za kilka miesięcy.. a bywa i gorzej u niektórych i w niektórych miastach. Tak, nic się nie należy.. tylko finansuj to państwo a na swoje potrzeby zarób sobie sam... .bo od państwa nic Ci się nie należy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+6 / 6

@lolo7 Patrząc po niektórych (ostatnio jabłka w Lublinie) u nas dla niektórych wszystko jest towarem luksusowym...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ironiks
+5 / 5

@Pasqdnik82
Trochę oboje macie rację. Prawdą jest, że jeśli już nam tyle zabierają to powinniśmy czegoś za to oczekiwać, ale najlepszy system to taki, w którym państwo nie zabiera (zabiera bardzo minimalnie) i też nie zajmuje się wieloma sprawami, z którymi nie daje sobie rady. Tak więc państwo powinno zająć się obronnością i bezpieczeństwem czy też porządkiem wewnętrznym (policja) i oczywiście jakąś małą administracją, a poza tym nie powinno na nic innego brać pieniędzy i wówczas prawdziwe jest stwierdzenie, że nic się człowiekowi nie należy. Obecnie jednak zabierają całą masę pieniędzy, ale na to o czym wspominasz nie ma bo wiele z tego oddają innym w programach socjalnych, a więc jeden płaci na drugiego (a nie wszyscy na wspólne dobro) jeszcze z marżą dla państwa za przerzucanie tego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar czacknoris
0 / 2

@lolo7 kto sie cepem urodził cepem zdechnie ,jedynie tak można ocenic twoj koment i podejscie do życia .Szkoda tylko że takich baranów jest cała masa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~KX
0 / 0

@lolo7 Założył piccerne w dość dobrej biznesowej dzielnicy. To że ludzie zostawiają karteczki świadcz że są bogaci a koszt kawałka wydaje im się wyjątkowo niski. Gdyby założył piccernię w np dzielnicy biedoty gwarantuje że nie było by karteczek. Osoba jaka została nauczona kombinowania by przeżyć nie zmieni swojego nastawienia do życia , Nawet jak zdobędzie relatywnie dużo pieniędzy zawsze będzie korzystała z takich okazji wiedząc że liczy się TU i TERAZ i drugi raz taka okazja może się nie nadarzyć. By zmienić takiej osobie postawę wobec życia musi się w niej wykształcić poczucie bezpieczeństwa . ze nikt jej niczego już nie odbierze ,co ważne że to co ma, zawdzięcza swojej pracy a nie szczęściu . Postawa roszczeniowa wytwarza się u osób ciągle wykorzystywanych jakie w końcu się poddały. Należy mi się mieszkanie. I w 100% racja. bo każdemu się należy mieszkanie. każdy powinien mieć swój kont , swoje 4 ściany gdzie to jest jego .. bo to daje poczucie bezpieczeństwa.. możliwość założenia rodziny.. A teraz postaw się w sytuacji kogoś kto zarabia najniższą krajową jak przypomina kwotę pozwalającą nie zdechnąć z głodu . Spróbuj w dużym mieście wynająć mieszkanie poniżej 1000-1200 + koszty A gdzie jedzeni, gdzie oszczędności, gdzie na ubrania , gdzie na transport. Jak chcesz mieć własne mieszkanie w bloku musisz wziąć kredyt na 30-40 lat i płacić 1000 miesięcznie więc same koszty najmu +oszczędności na mieszkanie są wyższe niż najniższa krajowa . Jak byś pożył tak przez dekadę tez byłbyś roszczeniowy. zasuwasz ostro i nic z tego nie masz. A czas leci i się starzejesz. To dziw że tacy ludzie a tak zrobionych jest tysiące nie chwycili za maczety i widły i nie zrobili tu rewolucji mordując tych co mają !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O olamakotki
+5 / 15

"Polska to taki zacofany zaściankowy kraj, co krok spotyka się chytre baby, ludzi którzy chcą wszystkich wykorzystać i w ogóle cebulactwo." Ile razy muszę tego słuchać/czytać. Jeśli tutaj tak niedobrze i ludzie ch...wi, to granice są otwarte. Można przeprowadzić się do któregoś z nowoczesnych zachodnich krajów, gdzie ludzie są cudowni, a rzeki spływają mlekiem i miodem. Gdzie przykładowy śmieciarz w godzinę zarobi na najnowszego iPhona, a ludzie są tak bogaci, że bez problemu mogą pomagać biednym... Tylko zaraz skąd się biorą Ci biedni, dlaczego trzeba sprzedawać pizze za 1$ a nie 10$. Fajny news, gość z Wall Street założył pizzerie i rozdaje ją biednym. Tak informacyjnie w Polsce też pomaga się biednym, tylko dużo częściej bez reportaży i błysków fleszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~S4muelWolf
0 / 0

@olamakotki Ironicznie to USA jest ojczyzna idiotycznych pozwów o odszkodowanie w stylu "Oblałam się kawą w barze, żądam odszkodowania, bo nikt nie powiedział mi, że jest gorąca".W Polsce, gdzie niby każdy jest chytry i chciwy sędzia ryknąłby ze śmiechu na rozprawie i kazał im iśc do domu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~dudagupek
+1 / 3

polak to stan umysłu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ewrgfwerg
+7 / 7

w polsce zeżarła by go skarbówka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar krzysio6666
+1 / 3

Nawet pięć minut by nie minęło a karteczek już by nie było.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slavva
+2 / 2

Co tam chytra baba, fiskus by go zrujnował.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 września 2018 o 21:05

avatar ~HGW_
0 / 2

@wojtka, jeśli masz za zadanie w każdy możliwy i dostępny ci sposób poniżać Polskę i Polaków i za to dostajesz wynagrodzenie, to uważam że jesteś śmieciem. Jeśli robisz to z własnej inicjatywy, to jesteś debilem(debilką). Poczytaj sobie i poszukaj w sieci informacji o mega promocjach w USA i ile ludzi odnosi na takich promocjach rany. To nie jest domeną Polaków, tylko LUDZI na całym świecie. Nie ma narodu idealnego, tak samo jak nie ma z gruntu złego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wolfi1485
+1 / 1

Ale o czym Ty mówisz człowieku? Dlaczego mamy patrzeć na chamowate stany pod tym względem? A dlaczego nie brać przykładu z kulturalnej Japonii, krajów Skandynawskich, Australii i Nowej Zelandii, czy patrząc bliżej - Szwajcarii? Przykładowo - w Japonii była katastrofa w elektrowni parę lat temu, i ludzie grzecznie w kolejce czekali po pomoc, bez Januszostwa, cwaniakowania i wpier***lania się przed kogoś. użytkownik @wojtka nie poniża nikogo, On stwierdza fakt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~aqq2311312312
+1 / 1

Albo urzędnik który by uznał to za niezgodne z prawem bo nie płaci się jakiegoś podatku?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wolfi1485
-3 / 3

Janusze od pińćset plus już czują podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą :-P "Kurła, darmowe jedzonko! Halyna, Pioter, szybko!!!"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~takze_tego
0 / 0

a pozniej w polszy urząd skarbowy przyjdzie ze musi zaplacic podatek od przychodu ktory moglby osiagnac.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~S4muelWolf
0 / 0

Świetnie. W ten sposób:
1. Facet zarabia na sprzedanych, ale niewydanych kawałkach
2. Daje się bezrobotnym "Rybę" i nie muszą sami się starać o poprawienie swojego bytu.
Wiecie jaki jest jeden z czynników wspierających wysokie bezrobocie? niska motywacja do poszukiwania pracy. A kiedy cżłowiek ma niską motywację do pracy? Gdy bez pracy jest w stanie zaspokoić swoje potrzeby. Jeśli ktos ma aspiracje na poziomie "jakoś przeżyć" i udaje mu się to nie pracując to nie będize pracował.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SzamanSlonca
-1 / 1

Albo chytry urzędnik z skarbówki żeby naliczyc podatek od tych karteczek na 5 lat do tyłu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sandalarz
0 / 0

U nas skarbówka wyłapywałaby bezdomnych i nakazywała zapłatę podatku od darowizny. Co kraj to obyczaj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem