Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
2247 2315
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ~suusseł
+21 / 39

...a zielonymi kropkami oznaczono miejsca, gdzie feministki wspierają ofiary gwałtów, które mimo, iż nie pragnęły ciąży, nie chcą zabijać poczętego życia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~pytaIski
+20 / 26

@ge KTO inny się tym zajmuje? Ten znienawidzony katolik kościół czy nieudolne państwo?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bihar
+5 / 49

Warszawę można spokojnie zaznaczyć na niebiesko. http://feminoteka.pl/telefon-antyprzemocowy/
Szukałem tego przez 10 sekund. Pewnie znalazłbym więcej, ale skoro 10 sekund wystarczyło, aby podważyć treść obrazka to strach pomyśleć co by było po minucie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~kóło_graniaste
+8 / 40

@Bihar
Brawo. Teraz poproszę o listę osób którym feminoteka faktycznie pomogła. Ach tak RODO zabrania publikowania listy nazwisk. Nawet gdy na liście jest "0" nazwisk.

Feminoteka to kółko wzajemnej adoracji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kowaleczka
-4 / 40

@Bihar Zapewne takich przykładów będzie więcej. Tylko, że tu nie chodzi o prawdę a o to, by jak zawsze ponabijać się z feministek. Gdy sufrażystki walczyły o prawa wyborcze kobiet w ten sam sposób z nimi walczono - próbowano je ośmieszać, w obawie, że mogłyby coś ugrać. Wypisz wymaluj przykład tego i innych podobnych demotów. Na szczęście społeczeństwo to nie tylko użytkownicy demotów i na wielu taka nagonka nie działa. Co więcej widzą, że organizacje feministyczne są bezpodstawnie wyśmiewane, bo działają w każdym dużym mieście i pomogły już nie jednej kobiecie. Zresztą o czym my piszemy - gdybyśmy wszyscy traktowali się równo i mieli jednakowe prawa nie byłoby potrzeby stwarzania feminizmu. Nurt powstał, bo kobiety były dyskryminowane na niemal każdym polu. Jeszcze 50 lat temu zarabiały nawet połowę mniej od mężczyzn na tym samym stanowisku, więc nabijanie się z organizacji, które pomogły zniwelować te różnice jest lekko mówiąc żenujące.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 listopada 2018 o 9:49

K kotkameleon
-4 / 16

~kóło_graniaste
10 sekund - jedna organizacja.
Obiektywny obserwator wyciągnie właściwe wnioski na temat powyższego demota.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~bardzo_smutny
+1 / 11

@Bihar feminoteka wsparła niejaką alicję tysiąc - która wydarła grubszą kasę za to że nie pozwolono jej wyabortować dziecka. dziewczynka ma obecne 14 lat i mieszka pod jednym dachem z tą babą...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~kółko_graniaste
+3 / 7

@kowaleczka
Nie widzę potrzeby nabijania się z feministek. Powiem więcej, szanuję kobiety walczące o swoje prawa. Znam wiele kobiet osiągających ogromne sukcesy oraz niezliczona liczbę mężczyzn - nieudaczników. Czyli yo nie płeć determinuje twoje osiągnięcia. A jeśli system szkodzi jakiejś grupie - nie ważne czy są to kobiety, rudzi czy też leworęczni, to system ten należy zmienić.
Jednak jesteś dumny ze znalezienia fundacji w ciągu 10 sekund. Ja w ciągu tych samych 10 sekund mogę znaleźć dziesiątki organizacji i fundacji które podejmują konkretne, widoczne działania. Dlatego trudno mi szanować grupkę, której największym sukcesem jest robienie szumu medialnego i nazywanie męczyzn szowinistycznymi świniami. Nie tędy droga. Bo jak napisałem wcześniej - jeśli system szkodzi jakiejkolwiek grupie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kotkameleon
+2 / 6

~kółko_graniaste
Bo wszystkie feministki nazywają facetów szowonistycznymi świniami...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~kółko_graniaste
0 / 2

@kotkameleon
Oczywiste jest, że nie wszystkie feministki uważają mężczyzn za szowinistyczne świnie. Tak samo jak nie wszyscy homoseksualiści zakładają lateksowe ubranka i paradują pod tęczową flagą. Tak samo jak nie wszyscy katolicy modlą się do figurek i bezkrytycznie słuchają proboszcza.
Powiedziałbym że prawdziwe feministki, prawdziwi homoseksualiści, prawdziwi katolicy itd. właśnie tego nie robią. Jak już pisałem znam kobiety skutecznie walczące o prawa kobiet. Znam parę gejów mieszających wspólnie od lat i nigdy nie robiących jakiegokolwiek cyrku. To są normalni ludzie, mający swoje poglądy i świadomie je realizujący. Natomiast celem "środowisk feministycznych" (podobnie jak "środowisk LGBTAcośtamjeszcze+") nie jest fatyczna pomoc, tylko robienie wokół siebie zamieszania, wzbudzanie emocji, wręcz celebrytyzm. Czy twoim zdaniem jest to właściwa droga? Nie ma lepszej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Yohoho
+8 / 22

O kurde ile kropek! A nie... Czas wyczyścić monitor...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Szymonzeb2
+1 / 1

A gdzie mierzeja wiślana?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aypeross
0 / 6

pis ja przekopal a ona odplynela do wolnej europy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Centi
+3 / 9

Ateizm uświadamia :D Ateizm to nie przeciwieństwo religijności tylko jej brak - prawdziwy ateista w dupie ma wszystkie religie i religijność innych ;ludzi - nikogo nie potrzebuje uświadamiać ;] A człowiek zawsze czasami potrzebuje czyjejś pomocy - bycie ateistą nie czyni Cie supermenem ;]

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Rydzykant
0 / 6

@Centi Może w takim razie wyjaśnisz, dlaczego ateiści, a może raczej "ateiści" piszący na demotach tak intensywnie atakują religie? Nie chodzi mi o ośmieszanie księży czy też dewotek, bo to zwykli ludzie z zachowań których czasem można mieć niezły ubaw. Mam na myśli ataki na to, co ateista ma w d@pie - czyli na same religie oraz religijność innych ludzi. Nie interesuje mnie hokej. Mam w d@pie ich rozgrywki i wszystko z tym związane. Temat mnie nie interesuje wiec go ignoruję. Ciekawe dlaczego "twój wzorcowy ateista" nie potrafi tak postępować w stosunku do religii.
Zechcesz mi to wyjaśnić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~bardzo_smutny
0 / 2

faktycznie - masz rację - znajomy ateista zabrał mi 200 zł i bzyknął moją dziewczynę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Robert Biedroń
0 / 0

Brzmi jak jakiś Iluminata, bądź złodziej, ewentualnie polityk XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Centi
+1 / 1

@~Rydzykant: bo to nie są prawdziwi ateiści :D To jacyś antyklerykałowie czy jak ich tam zwać - przeciwnicy religii - a to że się nazywają ateistami...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kotkameleon
+2 / 26

Proponuję wpierw poczytać o działaniach obecnego rządu, obcinające fundusze organizacjom, które opiekowały się kobietami.
Ale... autor owego demota nawet o tym nie słyszał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kowaleczka
-2 / 32

@kotkameleon Bo autorowi nie chodzi o prawdę, a ośmieszanie tego typu organizacji. To jakaś tutejsza moda na wyśmiewanie kobiet i feminizmu. Fakt, że ktoś się boi kilku kobiet walczących o chociażby równe zarobki jest żenujący...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~bardzo_smutny
0 / 4

@kotkameleon to może nas oświecisz? jakieś konkrety?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kotkameleon
+2 / 4

~bardzo_smutny
Szczerze? Nie chce mnie się szukać. To nie jest sprawa z tego, ani chyba nawet tamtego roku.
Pamiętam tylko, że rzecz dotyczyła choćby takiej organizacji, która pomagała kobietom z małych miejscowości, gdzie szczególnie trudno o wsparcie.
Swego czasu ministerstwa pracy oraz sprawiedliwości, odmawiały środków fundacjom, które zajmowały się problematyką. Na przykład resort sprawiedliwości stwierdził, że organizacja "zawęża pomoc do kobiet".
Gdybym miał pewność, że mój wpis doprowadzi autora owego mema do samokrytyki, to bym poświęcił uwagę, na wklejanie linków. Tylko po co mam się kopać z koniem? Wyżej podałem zarys.
W tym kraju ciągle pokutuje przekonanie, że feministka nienawidzi facetów, a jeżeli płeć żeńska nie siedzi w kuchni, to z powodu za długiego łańcucha.
I jestem pewien, że gdyby fundacje otrzymywały takie wsparcie jak KK i jego ośrodki, to owe pieniądze byłyby lepiej wykorzystywane. Ale tutaj już pojawia się ideologia - KK jest dobry, ale szeroko pojęte LGBT jest złe. Bo LGBT to feminizm i ogólnie, lewactwo i tym podobne bzdury.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
-3 / 3

@kotkameleon Czy do prowadzenia jakichkolwiek ośrodków jest potrzebne podobne finansowanie jak ma KK?
Mam Ci podać ile fundacji prowadzi ośrodki rehabilitacyjne dla dzieci niepełnosprawnych całkowicie za darmo?
Utrzymując się z 1%, dobrowolnych wpłat itp.?

W większości miast funkcjonują darmowe ośrodki porad psychologicznych i prawnych dla osób doświadczających przemoc w rodzinie, prowadzone przez różnego rodzaju fundacje, tylko żaden z tych ośrodków nie zawęża się tylko do kobiet i nie jest prowadzony przez feministki lub którąś z organizacji feministycznych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taymishi
0 / 2

@kotkameleon Podałaś czy raczej rzuciłaś hasło o jakimś przykładzie, którego nie idzie udowodnić, może ta organizacja straciła fundusze nie DLATEGO że pomagała kobietom tylko POMIMO dlatego, że im pomagała? Może prała pieniądze? Oszukiwała fiskusa itd? :D

@kowaleczka Podaj mi przykład gdzie kobiety są dyskryminowane w Polsce, bo ja ci mogę podać 10 przykładów ich faworyzowania. Od przepisów pracy, przez bhp, służby mundurowe czy przepisy emerytalne :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MalaZlaCzarownica
0 / 0

@kotkameleon
Wiesz, jakikolwiek NGO działający za pieniądze z podatków, to sorry, ale jakiś mocno nieśmieszny żart. Te organizacje nie bez kozery nazywają się "pozarządowe" i powinny organizować sobie własne źródła finansowania, a nie wyciągać rączkę po publiczna kasę. Podatki to rząd może sobie sam wydać, nie musi przy okazji fundować pensji zarządom NGOsów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kowaleczka
0 / 2

@Taymishi Serio pytasz? Pierwszy z brzegu - kobieta w Polsce nie może zostać księdzem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taymishi
-1 / 3

@kowaleczka Serio piszesz? To jest KOŚCIÓŁ, a nie POLSKA... xD Wy sie dziwicie, że przeciętny mężczyzna nie chce was dopuścić do stanowiska kierowniczego skoro nie rozróżniacie tak podstawowych pojęć jak państwo i kościół.. xD KK podlega pod Watykan, a nie Sejm na wiejskiej xD Więc z pretensjami do tej sekty, a nie do państwa

Bycie kobietą:
- kobieta magazynier ma identyczną stawkę co facet magazynier, jednocześnie przepisy bhp zakazują jej wykonywać taką samą prace (może mniej dzwigać itp)
-panie mają prawie 2krotnie niższe normy na otrzymywanie posiłku czy napoju profilaktycznego
- urlopy macieżyńskie
-szybciej przechodzicie na emeryture
- w rozmaitych służbach mundurowych jest pełno nieformalnych restrykcji takich jak brak udziału kobiet w oddziałach fizycznych itp (otrzymujesz takie samo wynagrodzenie jak mezczyzna, ale nie mozna cie uzyc w niektorych przypadkach, a wiec jestes ciezarem. To tak jakbys miala 2 odkurzacze w tej samej cenie, ale jeden nie ma 30% funkcji drugiego)


Możecie sobie narzekać na dyskryminacje, ale nie potraficie podać konkretnych przykładów, tylko jakieś denne. To w takim razie niscy ludzie też są dyskryminowani bo np nie mogą być w kompani honorowej w wojsku xD albo w żandarmerii wojskowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 listopada 2018 o 12:13

J Jb84
-2 / 18

Smutne. Niestety prawdziwe, ale tak to jest, że krowa która dużo ryczy mało mleka daje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mavey
+7 / 11

@Jb84 Byłoby smutne - gdyby było prawdziwe. Niestety nie jest.
Ludzie, serio, poczytajcie i poszukajcie trochę na własną rękę, zanim pierwszy lepszy demot weźmiecie jako prawdę tylko dlatego, że zgadza się z Waszym punktem widzenia...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Kartosza
+1 / 1

@Jb84 Centrum Praw Kobiet w Gdańsku (bardzo niedofinansowane przez rząd zresztą). Fundacja HerStory w Lublinie, Fundacja na rzecz kobiet z chorobą alkoholową oraz osób dotkniętych przemocą – Razem Bezpieczne, Euro Help w Gdańsku, Fundacja przestrzeń kobiet dla kobiet nieheteroseksualnych. Można by wymieniać i wymieniać. Poza tym są jeszcze lokalne stowarzyszenia, któych nigdzie na listach nei znajdziesz bo nie pobierają żadnych środków od miasta a więc według miasta nie istnieją. Najczęściej ąłtwo ich zobaczyć na uroczytsościach w miejście z namiotami z mammografią itd. Jak się skończy moda na "feminizistki" to może ktoś się nauczy myśleć za siebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ocenzurowany_22
+2 / 18

Czarnymi kropkami zaznaczono na tej mapie punkty pomocy dzieciom niepełnosprawnym i ich rodzinom utworzone przez kościół katolicki, a różowym przez organizacje pro-life...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~bardzo_smutny
+2 / 10

byłoby ich kikadziesiąt. caritas obligatoryjnie utrzymuje minimum jeden dom samotnej matki w każdej diecezji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~fdgdfgdf
0 / 8

Zapomniałeś o różowych kropkach, miejscach gdzie kobiety są szanowane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W warszawiaczanka
+1 / 7

Organizacje feministyczne nie są organizacjami charytatywnymi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jhony_Bravo
0 / 10

@warszawiaczanka tylko terrorystycznymi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~totkens
-5 / 5

Myślałem ,że jest kilka .Okazało się ,że to plamy na moim wyświetlaczu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P preczzglupota
+3 / 15

Wszystkie takie ośrodki, jakie widziałem, są prowadzone przez...... Kościół Katolicki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~gygybbjjb
+1 / 9

@preczzglupota np. dom dziecka sióstr boromeuszek s. Bernadeta na czele

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~zadumana
0 / 0

Sprawa siostry Bernadety... Ona nigdy nie przyznała się do winy. Została skazana. Siedzi. Poza nią i drugą skazana pracowało tam 17 osób w tym świeckich. Nie skazano nikogo. Nigdy nie odbyły się procesy tych którzy mieli na jej rozkaz gwałcić kolegów... Dlaczego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~zadumana
+2 / 2

ps. to nie był "dom dziecka" tylko zakład poprawczy dla lżejszych przypadków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+1 / 1

@preczzglupota W mieście obok którego mieszkam, czyli w Raciborzu funkcjonuje taki ośrodek, nie prowadzą go ani feministki ani KK tylko fundacja która nie zawęża się wyłącznie do kobiet :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Alafa_centauri
0 / 0

@zadumana Bo było zamówienie - dowalić kościołowi. Mogli też wykorzystać fakt że był to ośrodek poprawczy dla młodzież z problemami psychicznymi - sprawcy mogli by niepoczytalni to daje sądowi furtkę - część zeznań "siostra kazała nas zgwałcić" jest wiarygodna część niewiarygodna, siostrę można skazać, jej pupilków nie... dobry adwokat rozwaliły akt oskarżenia w pył.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B barabura
+5 / 5

a jakim kolorem oznaczono punkt widzenia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U urafik
-3 / 9

Mamy Was! Strzał w dziesiątkę.
Gratuluję Demota! Szacun!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Lifter444
-1 / 11

Czarnymi punktami zaznaczono parafie, gdzie na pewno nie ma zadnego ksiedza-pedofila.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
0 / 2

Zło czynią wszyscy. Pytanie czy ktoś jest też wstanie czynić dobro. Każdą grupę osób mogę obrzucić błotem. Katolików, greenpeace. księży, policjantów, nauczycieli. Pytanie czy o każdej mogę powiedzieć coś dobrego. Czy rzeczywiście świat dzięki nim staje się lepszy. Że gdyby cała ta grupa ludzi wyparowała to czy by to cokolwiek zmieniło w życiu innych ludzi. Bo usuwając KK wylejemy dziecko razem z kąpielą. A czy w przypadku ruchu feministycznego też tak będzie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kreos
-1 / 1

"Zło czynią wszyscy". No tak, to jest świetne usprawiedliwienie. Tylko widzisz, zło złu nierówne. Jak ktoś ściągnie nielegalnie film, czy ukradnie czapkę ze sklepu to nie jest na tym samym poziomie co człowiek gwałcący dziecko. Wśród nauczycieli i policjantów o degeneratach można mówić jak o niechlubnych wyjątkach. W kościele katolickim to przekroczyło wszelkie normy dlatego trzeba sobie powiedzieć,że na tem moment robi więcej szkody niż pożytku. Ich pracę dobroczynną może wykonać (i wykonuje) pierwsza lepsza organizacja charytatywna. Rozwiązanie kościoła nic by nie zmieniło. Wierni chodziliby sobie do małych ośrodkód gdzie mieliby swoje voodoo na co dzień, a pieniądze zamiast do tacy na domy dziecka i zbiórki dobroczynne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
-3 / 9

Nie feministki podsycają do wzrostu tego zjawiska, to czemu feministki mają jemu przeciwdziałać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fiksusik
-1 / 1

Mam bad piksele na matrycy i ta mapka omal mnie nie zmyliła - takich rzeczy się nie robi! ;))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Peppone
0 / 4

Żądam parytetów w zawodach śmieciarza, budowlańca, górnika, kontrolera ruchu lotniczego, grabarza, rybaka dalekomorskiego oraz, przede wszystkim, księdza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ujtyutyju
+3 / 3

@Peppone Słusznie, to by było równouprawnienie. Bo w tej chwili jeśli jakaś kobieta chce w danym zawodzie pracować, to nie może. Bo nie ma prawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kowaleczka
+1 / 5

@Peppone Otóż to - działaj na rzecz praw kobiet by mogły zostać księdzem czy górnikiem. Póki co nawet w tym zakresie są dyskryminowane. Jak tu mówić o parytetach, skoro w świetle prawa i w rzeczywistości kobiety nie są dopuszczane do wymienionych przez Ciebie zawodów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 listopada 2018 o 20:46

avatar voot1
-1 / 3

@~ujtyutyju - to byłaby równość a nie równouprawnienie. Biznes nie patrzy na płeć, tylko na to ile można z kogo wycisnąć. Jeśli kobieta będzie się lepiej nadawała do pracy w kopalni i będzie żądała podobnego wynagrodzenia co mężczyzna, to na pewno pracę w kopalni znajdzie.
Wszelkie ruchy równościowe są seksistowskie i rasistowskie, ponieważ dążą do tego, aby płeć, rasa itd była ważnym kryterium wyboru np podczas rekrutacji pracowników.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Karawa
-1 / 3

@voot1 To jest wasza pętla logiczna. Krzyczycie "Kobiety do kopalni" . Kobieta nie zostaje przyjęta do kopalni bo się nie nadaje. Krzyczycie "Nie nadajecie się do kopalni, wolność rynku!" Kobieta więc nie idzie do kopalni. I Znowu krzyk "Czemu nie ma kobiet w kopalaniach?!" . Zresztą nie wiem jak można narzekać,że nie ma kboiet w takich zawodach jak samo pójście na studia informatyczne przez młodą dziewczynę jest przez rodzinę traktowane jakby zmieniła płeć. Nadal jest mentalność,że baba ma iść na babski kierunek i rodzice z chęcią wybijają z głowy wszelkie odstępstwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pelagius
0 / 0

@Peppone Na kopalni "Śląsk", była jedna pani sztygar na dole. Miała nerwy ze stali, język cięty jak brzytwa, a jaja (metaforyczne) ze spiżu. Trzymała całą zmianę za pysk tak, że nikt się jej nie postawił, a i na robocie się znała jak mało kto w dozorze. Także jeżeli się chce, to jak widać się da. Kobiety pracują też na kopalniach na zakładach przeróbczych i płuczce, gdzie też jest ciężka robota, tyle, że na powierzchni. Tak więc jeśli kobieta chce być górnikiem, to jak najbardziej można i da się :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar voot1
+2 / 2

@~Karawa - ja nie krzyczę kobiety do kopalni, ja krzyczę, że każdy jest inny, każdy ma swoje predyspozycje i nie można wprowadzać równości. Nie można wymagać od kobiet aby były takie same jak mężczyźni, bo jest to niemożliwe do wykonania. Nie można również wymagać od pracodawcy aby zatrudniał kogoś, kto wg niego gorzej nadaje się do pracy albo wymagać zrównania płac bez zwracania uwagi na udział pracownika w tworzeniu przychodu firmy.
Większość z całą pewnością nie chce aby statystyczna kobieta pracowała w miejscu, gdzie bardziej wydajny będzie statystyczny mężczyzna i odwrotnie, ponieważ rosną wtedy koszty produkcji, co przekłada się na wyższą cenę towaru czy usługi. Jeśli natomiast jest kobieta, która lepiej wali kilofem od mężczyzny, który również chce walić kilofem, to większość chce aby właśnie ta kobieta tak pracowała, ponieważ będzie bardziej wydajna i tyle.
A to co sobie dopowiadasz to jest tylko i wyłącznie w Twojej głowie.

Co do wyboru kierunków studiów, tutaj sprawa wygląda całkiem inaczej niż ją przedstawiasz. Miałem na studiach informatycznych kilka kobiet i były one kobietami, nie zamieniły się w mężczyzn. Po prostu mężczyźni częściej interesują się informatyką. Dla mnie nie ma żadnego znaczenia czy zatrudnię programistę czy programistkę, biorę tego pracownika, który wyjdzie mojej firmie korzystniej tzn kto kto za jakieś przyjęte wynagrodzenie wytworzy więcej i lepszej jakości oprogramowanie. Chociaż praktycznie wygląda to tak, że zatrudnia się każdego programistę, który się nadaje, ponieważ zapotrzebowanie na programistów jest ogromne i ciągle rośnie.

Zapewniam Cię również, że gdyby mit pt: "kobiety dostają niższe wynagrodzenie od mężczyzn, za dokładnie taką samą pracę" był prawdziwy, to w większości firmach faceci zostaliby zastąpieni kobietami.

Problem z osobami wspierającymi dzisiejsze ruchy feministyczne jest taki, że nie weryfikują otrzymanych informacji i dają się nabierać na sprytne pułapki logiczne.
Natomiast liderzy dzisiejszych ruchów feministycznych to zdolni manipulatorzy, którzy sprytnie kierują masą aby osiągnąć jakieś tam swoje cele.

Przykro mi również, że dzisiaj feminizm stał się symbolem manipulacji i niszczenia równouprawnienia na rzecz równości, ponieważ "stara fala" feminizmu to niesamowicie ważny rozdział w historii, który spowodował wiele wspaniałych i potrzebnych zmian. Dzisiejszy feminizm bezcześci walkę i poświęcenie bohaterek z przełomu XIX i XX wieku, niszczy ich dobre imię w oczach ludzi mniej zaznajomionych z tematem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~yaco2
-1 / 5

Myślałem , ze jest kilka domów i kilka punktów ale mam tylko ufajdany monitor

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~dfsfdsf
-3 / 3

Czyli jasne. Promil poparcia ale jak nie słuchasz ich pisków to znaczy że nie ma demokracji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mavey
+1 / 7

@colok Najprawdopodobniej po to, żeby dostać więcej lajków. Ludzie potrzebują się dowartościować na internetach, a społeczność demotów jest dość mocno ,,antykobieca", więc z góry wiadomo, że wszystko co jedzie po feministkach zaraz otrzyma setki plusów :p.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~bjkokh
+3 / 7

Serio? Naprawdę to sprawdziłeś/sprawdziłaś? We Wrocławiu jest coś takiego...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mavey
+2 / 8

Nie ,,dobre" - bo absolutnie przekłamane. Wiele organizacji feministycznych (lub po prostu stworzonych przez kobiety) organizuje grupy wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy, ofiar gwałtów, prowadzą zajęcia dotyczące seksualności. Fundacja Centrum Praw Kobiet, Fundacja Feminoteka, Fundacja Autonomia - pierwsze trzy przykłady, które przychodzą mi na myśl. Fundacje prowadzą grupy wsparcia, mają dyżurujących psychologów... Jakbym poszukała, zapewne znalazłoby się ich więcej.
Ludzie, co z Wami. Ostatnio jakieś 40% demotów to najeżdżanie na feministki. Serio tak bardzo potrzebujecie kozła ofiarnego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~zadumana
0 / 2

@Mavey Prowadzą domy samotnej matki albo schroniska gdzie kobieta może uciec z dziećmi od konkubenta oprawcy? Podaj adresy. Jeśli potrafisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kowaleczka
-1 / 3

@Mavey To jakaś tutejsza moda. Mimo iż w komentarzach udowodniono, że demot jest nieprawdziwy dalej pojawiają się pochwalające go wpisy. Już nie wspominając o wulgarnych, które tylko pokazują, że merytoryczna dyskusja nie ma sensu. Możemy się nie zgadzać w wielu kwestiach, ale wyzwiska czy określenia "baba bez bolca itd." są żenujące.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mavey
+1 / 1

@zadumana
Masz przykłady we wpisach poniżej, podane już przez inne osoby.
@kowaleczka
Większość to po prostu trolle, nie sądzę, że tego typu wpisy są warte szczególnej uwagi :p.
A co do tego, że część ludzi nadal pochwala posta mimo wykazania jego nieprawdziwości - cóż, to świadczy tylko o tych ludziach, ich niskim poziomie inteligencji, percepcji czy po prostu dużą podatnością na manipulacje :p.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kowaleczka
+1 / 1

@Mavey Zapewne o wszystkim na raz;-) Masz rację z tymi trollami. Czasem jak czytam niektóre komentarze to zastanawiam się czy pisała je ameba czy człowiek. Rozumiem mieć różne poglądy, ale takie porcji głupot nie czytałam nigdzie indziej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jimy123
-1 / 7

Świetne! Cała prawda!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S shamcia
-1 / 7

@Faydee
https://demotywatory.pl/4693100

Odgrzewany kotlecik, adminie?

I do tego dyskredytujący feministki, podając NIEPRAWDZIWE dane. Naprawdę ten hajs jest tego wart?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Livanir
+1 / 5

JEST fundacja feministyczna pomagająca kobietom: Fundacja MaMa

ZNAJDUJE SIĘ W WARSZAWIE. Wiecie co to za wiocha?

to tylko przykład, bo jest ich kilkanaście

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 grudnia 2018 o 18:04

avatar ~zadumana
0 / 4

@Livanir Prowadzi dom albo schronisko? Nie. Tyle w temacie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Livanir
-1 / 3

@zadumana Wsyzstkie organizacje muszą zajmować się domami samotnej matki.
Fundacje od sztuki też o to oskarżymy?
Do każdej fundacji/instytucji można by znaleźć taki przypadek. Z tego co wiem KK nigdy nie walczyło o równość, wręcz na prawo i lewo mówią, ze kobieta powinna służyć, a facet do zarabiania. Tak, prowadzą domy samotnej matki, ale dostają na to grube pieniądze, które państwo nie chce przyznawać innym instytucją.
Robią dla samotnych matek tyle, ile mogą. Religie robią mniej niż mogłyby.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zubenelgubenupi
0 / 0

@Livanir W jaki sposób tą kobietą pomaga? I dlaczego tylko jedną kobietą? Co może zrobić jedna kobieta? Dlaczego organizacja nie pomaga sama, tylko używa do pomocy jakąś kobietę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawelq82
0 / 4

Dawno bolca nie miały

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dawid34
0 / 0

A co się stało w Bogatyni?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Tedi28
0 / 6

Szach mat tępe dzidy!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~fdfdfdfdfdfdfdf
0 / 0

a skąd ty wiesz jak na ręczniaku jedziesz małolacie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~sdsdsdsdsdsdsd
0 / 4

a kolorem białym mamy zaznaczone gdzie ciągle kradnie caritas i kościół katolicki....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lukson997
0 / 4

Baba bez bolca dostaje pier*olca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Grobisher
-1 / 3

Zaoranie level expert.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rej
0 / 0

@kowaleczka 70% kobiet nie chciało praw wyborczych (wiązały się z pewnymi obowiązkami). Kobiety zorganizowały nawet ruch antysufrażowy, ale patriarchat oczywiście ich nie posłuchał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kowaleczka
0 / 0

@Rej A mogę prosić jakieś źródło oraz informacje z jakimi to wiązało się obowiązkami?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PancernaBrzoza
0 / 2

A to nie jest mapa dostępnej publicznie dokumentacji zysków KK?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~sgedrg4
0 / 0

Takie skupisko tych punktów na helu, że aż zlał się z tłem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bajk4
+1 / 1

Pieprzenie o feminiźmie konczy sie z chwilą rozpoczęcia dyskusji "kto za to zapłaci".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Ja
-1 / 1

Byłoby dobre, gdyby było prawdą, ale jak się w dupie grzebie to gówno się znajdzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ignus
+1 / 1

Patrze, o 3 miejsca w okolicach gdańska na mazurach i w Podkarpackim - ale gdy przewijałem dalej okazało się że miałem brudny monitor.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Leon183
+1 / 1

celne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~A_M_F
-1 / 1

Białymi punktami zaznaczono finansowane przez państwo polskie placówki pasożytów watykańskich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~em
0 / 0

Mapa jest pusta, bo wszystkiei feministki poleciały do krajów szariatu , walczyć z rzeczywistym łamaniem praw kobiet....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Szszymon14
0 / 0

Fajne, chociaż nie wiem kompletnie jak wygląda sytuacja feministek w Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem