Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Co zrobić z tym pomnikiem? Przenieść do innej parafii
by hippe
+
649 689
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar hippe
+11 / 19

@~Jajozanik
Według tej logiki, Hitler i Stalin to niewinni ludzie. Nie stanęli przed sądem, gdzie mogliby się bronić. Musimy zmienić podręczniki historii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
-3 / 7

@hippe w tamtym okresie według, prawa Niemieckiego i Rosyjskiego, Hitrel i Stalin nie zrobili nic złego, ba do teraz Rosjanie uważają Stalina za bohatera, no ale że, jeszcze za ich życia, kraje Europejskie w tym Ameryka, uznali Hitrela i Stalina za Dyktatorów i zbrodniarzy wojennych(w Polskim prawie zbrodniarzy wojennych, można zabić bez wydawania im osądu)
@Jajozanik No dobra Polskie Prawo, związuje ręce w sprawie tego pomnika, ale do cholery można użyć prawa np Amerykańskiego, albo tego z Holandii, i wtedy będzie można osądzić tego człowieka, nawet po jego śmierci! A walka z prawem Polskim jest bez sensu, to jak walka z wiatrakami, nie da się go zmienić, możesz się jedynie mu podporzątkować

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BartoszNowacki
0 / 2

w przypadku, który opisujesz, Sąd wskazuje winnego, ale odstępuje od wymierzenia kary. Nie ma znaczenia, że ktoś nie żyje. A przed Sądem i tak broni Ciebie adwokat, nie jestem pewny, czy w sprawach karnych nie ma takiego obowiązku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Jajozanik
-4 / 8

@BartoszNowacki W Polskim prawie, osoby martwe, z powodu że nie mogą się bronić, i nie można ich już ukarać, to są uznawani za niewinnych, bo o martwych ludziach źle się nie mówi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slagen
+4 / 6

~Jazoniak. Co się dziwisz że dopiero po śmierci. Pamiętacie jak policjant dał TYLKO MANDAT biskupowi? To go zniszczyli. Jakby za tamtych lat poszli z czymś takim jak to co robił Jankowski to by te .... wypaliły calą rodzinę do trzeciego pokolenia po kądzieli. Kler, z pomocą podległych polityków, niszczyli wszystkich którzy podskakują. Kler jest wrogą nam instytucją, która zachowuje się czasem jak okupant.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pokos
+1 / 1

@BartoszNowacki . Nie, sąd nawet nie wskazuje winnego. Według kpk "Nie wszczyna się postępowania, a wszczęte umarza, gdy: [...] 5) oskarżony zmarł,". A więc ta sprawa dla prokuratury i sądu jest zamknięta. Mogą w niej grzebać historycy i dziennikarze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
-3 / 3

@slagen Polskie prawo jest źle napisane, a co robią ludzie typu hippe ? Atakują kościół, a powinni Polskie prawo, napisać petycje, o to by można było, osądzać nieboszczyków, a nie atakować kościoła, bo nawet takowy ma związane ręce, bo nigdy wina, nie została udowodniona, więc jest domniemanie niewinności, nie podoba się, to zmień prawo, zamiast siedzieć na tyłku, nie będzie łatwo, i to będzie czasochłonne, ale da się z systemem, tym wygrać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Yorik
-1 / 1

@Johano Twoja umieć pisać polski? Może krewny jesteś ZnawcaTematu, albo rassat? Czym prędzej zgłoś się do obozu reedukacji językowej. Przecinki masz w gratisie od operatora, czy po prostu nie wiesz gdzie ich użyć?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar costamzczymstam
+2 / 2

już w 2005 o tym pisali w prasie, że dobierał się do dzieci. Może i zrobił wiele dobrych rzeczy, ale pedofilia przykrywa je wszystkie i go dyskredytuje na całego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+1 / 1

@Jajozanik Dlaczego nawiązujesz do polskiego prawa? Demot żartobliwie łączy pomnik osoby która min. dopuściła się czynów pedofilskich z praktyką KK.
Może napisz, co według Ciebie należy z nim zrobić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hippe
+4 / 22

@Irvis30
Jest kwestią do rozważenia, czy zasługi Jankowskiego są równe zasługom Wałęsy i czy winy Wałęsy są równe winom Jankowskiego. Jeśli chodzi o przeniesienie pomnika, to cóż... sugestia w moim democie oparta jest na standardowej procedurze, jaką stosuje Kościół wobec swoich pedofilów. Pozostawienie pomnika tam gdzie stoi też jest pewnym pomysłem - pomnik pedofila na pewno byłby swoistą osobliwością i atrakcją turystyczną. I byłby też tym, czym już się stał - miejscem protestów przeciwko przestępstwom pedofilskim w Kościele i ochronie kościelnych pedofilów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 grudnia 2018 o 15:51

avatar hippe
+6 / 12

@Irvis30
A więc układaj teczki. Jeśli czekasz na moje pozwolenie, to je masz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~KX
+3 / 5

@Irvis30 Tak masz rację spróbuję ocenić obu.
Co dobrego zrobił Wałęsa... Poprowadził ruch związkowy i doprowadził do zmian ustrojowych, oczywiście nie tylko on. Był zwolennikiem dogadania się z komunistami i uczestniczył podobnie jak kaczy bracia w rozmowach w Magdalence. Został prezydentem i był dość przeciętny ale to on doprowadził do zmian ustrojowych miedzy innymi uchwalając mała konstytucję. Ludziom jest mało znany incydent jako zwierzchnik sił zbrojnych nakazał zatrzymanie eszelonu z NRD z głowicami jądrowymi i wymusił tym opuszczenia wojsk ZSRR z terenów RP. Zataił że podpisał zobowiązania wobec komuny stając się agentem a jego teczka była kartą przetargową Kiszczaka i Jaruzelskiego by byli bezkarni za przestępstwa w stanie wojennym. On też po części był przyczyną upadku rządu Olszewskiego po próbach rozgrywek aktami zorganizowanej przez Macierewicza. Był rozpoznawalnym symbolem wolności polski. i nadal w większości krajów zachodnich jest.
Jankowski Kapelan Solidarności, Łącznik z Watykanem , Pomagał zapewnić finansowanie dla Solidarności i pośredniczył w nim. Medialny celebryta z powiązaniem z ludźmi władzy lat 80 i 90tych lubiący splendor ,luksusy i bogactwo. Usiłował rozkręcić kilak interesów miedzy innymi wino prałat. Zamieszany wraz z Gocłowskim w aferę Stella Maris oraz wraz z Rydzykiem w Zbiórkę funduszy na uratowanie stoczni gdańskiej. Znany w Gdańsku i nie tylko ze swoich wystąpień antysemickich o podtekście faszystowskim i rasistowskim. Mógłbym zaryzykować tezę że był jednym z kluczowych osób jaka zaszczepiła młodym polakom "ludowy antysemityzm". Do tego jeszcze dochodzi teraz problem wykorzystywania seksualnego nieletnich .

O ile Ja, Wałęsę mogę ocenić na dość miernego polityka i osobę słabo wykształconą jaką można było zakulisowo rozgrywać i jaki dał się ograć politycznie. To choć kiedyś uważałem że to był dobry pomysł dogadać się z komuną a obecnie uważam że miało to też dużo złych skutków jakie są źródłami obecnych patologii Wtedy trzeba było ostro posprzątać. To jednak nie mogę go ocenić negatywnie .. miał wiele wad , Starał się rządzić w wyjątkowo trudnym okresie. A jego nieudolność w kilku sprawach można zrzucić na jego robotnicze pochodzenie i niezbyt dobre wykształcenie.
Co do Jankowskiego moja ocena jest taka że jednak jego wady są i przewiny są znacznie większe niż jakiekolwiek by były zasługi. zwłaszcza w kwestii etycznej z uwagi na to ze był duchownym . I o ile można było by przymknąć oko na blichtr i ciągotę do mamony. To sprawy tak rażące etyczne etyki są nie do zaakceptowania. Może gdyby nie był duchownym ja i inni może potraktowali by go jak Polańskiego...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aqq300
+1 / 5

@Irvis30 - a ciś się tych teczek czepił jak pijany płotu? Tematem jest PEDOFILIA JANKOWSKIEGO. Nie zmieniaj tematu, sztuczki goebbelsowskiej natury są niesmaczne i nie działają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomekkruk
-3 / 5

@hippe Przenoszenie oskarżonych o pedofilię (co nie oznacza winnych) to normalna procedura, którą zaleciłby każdy średnio inteligentny obrońca - zrobić wszystko by się z ofiarami nie kontaktować. Natomiast jeżeli istnieje obawa matactwa albo ucieczki stosuje sięareszt, który państwo Polskie także wobec księży stosuje. Może zbyt ostrożnie. A może nie, bo każdy chyba zdaje sobie sprawę, co dzieję sięz oskarżonymi o przestępstwa seksualne w aresztach, tak więć należy być ostrożnym, bo zawsze można niewinnego człowieka skrzywdzić. Bo takie oskarżenia, szczególnie ostatnimi czasy zdażają się nader często, i nader często po przewodzie sądowym zostają oddalone. Przypominam, że ks. Jankowski skazany za nic nie był. Natomiast jeżeli chodzi o Bolka, to tak - należałoby usunąć jego pomniki z przestrzeni publicznej, bo jego wina jest bezsporna. I nie chodzi tutaj, że nadawałna kolegów po to by na telewizor kolorowy dostać, to mogła być chwila słabości. Jego największąwiną jest to, że w momencie wygrania wyborów nie przyznał się i, pewnie będąc szantażowany przez Kiszczaka, bronił komunistycznych bandytów. Gdyby się przyznał i pozwoliłzdekomunizować kraj naprawdę, to dzisiaj żylibyśmy w innej, lepszej Polsce. I tego tej gnidzie, temu szczurowi, temu kłamcy i bufonowi wybaczyć nigdy nie można. Mógł zostać mężem stanu czczonym przez przyszłe pokolenia jak Piłsudski, a zostanie zapamiętany jako szmata i zaprzaniec.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hippe
+3 / 5

@Tomekkruk
Napisałeś o fałszywych oskarżeniach księży w sprawach przestępstw seksualnych, że "takie oskarżenia, szczególnie ostatnimi czasy zdarzają się nader często".
Podaj proszę kilka przykładów takich oskarżeń. Opisz je albo podrzuć linki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomekkruk
-3 / 5

@hippe Trzy sekundy gugla - https://gs24.pl/szczecinski-ksiadz-uniewinniony-w-sprawie-molestowania/ar/4965994. Jakby mi sięchciało, znalazłbym więcej. Z resztą nie chodzi tutaj o księży, tylko generalnie w dzisiejszych czasach, jak siękogośgównem chce obrzucić, to się go o jakieśseksualne występki oskarża. Bo nawet, jeżeli się w sądzie obroni, to po paru latach wyrok nie wzbudzi już takiego zainteresowania jak klangor medialny, kiedy ktoś kogoś oskarży, a życie takiego człowieka często jest zrujnowane, bo ludzie w większości myślą kategoriami, że coś tam być musiało, bo bez powodu by nikt nie oskarżał. Żeby dodać jeszcze o podstarzałych celebrytkach, które sobie po czterdziestu latach przypominają, że je ksiądz dotykał. Nie twierdzę, że księża, czy też inni, bo nie ma żadnego logicznego uzasadnienia dlaczego pedofilia miałaby być problemem głównie duchownych,nie mają nic na sumieniu. Twierdzę tylko, że od wyroków jest sąd, a nie opinia publiczna czy czyjeś subiektywne odczucie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hippe
+3 / 5

@Tomekkruk
To znana sprawa. Ksiądz został uniewinniony, ale to nie znaczy, że oskarżenie było fałszywe. Cytat:
"Przesłuchano ok. 120 świadków, w tym wychowanków księdza, ich rodziny i wychowawców z prowadzonej przez księdza D. placówki. Śledczy doszli do wniosku, że część zarzutów kierowanych pod jego adresem przedawniła się, inne trudno udowodnić ze względu na znaczny upływ czasu".
Źródło: http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/1,34939,16474160,Sad_uniewinnil_ksiedza_D__Uzasadnienie_wyroku_jest.html
Ale nawet jeśli założymy, że oskarżenie było fałszywe - to mamy jeden przypadek sprzed czterech lat.
Ty natomiast pisałeś, że "takie oskarżenia, szczególnie ostatnimi czasy zdarzają się nader często". Skoro nader często, to proszę o kolejne, nowsze przykłady, bo na razie Twoje stwierdzenie nie wygląda wiarygodnie.
Z mojej wiedzy wynika, że fałszywe oskarżenia wobec księży zdarzają się bardzo rzadko.
Od wyroków jest sąd, ale przecież nikt nie wydaje wyroku na Jankowskiego w sensie prawnym. Zresztą to niemożliwe, bo osób zmarłych się nie sądzi. Chodzi o ustalenie prawdy.
A "zrujnowane życie" to mają ofiary księży pedofilów, a nie mityczni "fałszywie oskarżeni", których nie potrafisz wskazać. Wykorzystywanie seksualne w dzieciństwie zostawia trwałe ślady w psychice i ofiary pedofilów nie mają normalnego życia. To Cię jakoś nie martwi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 grudnia 2018 o 21:05

T Tomekkruk
-1 / 3

@hippe Kłócisz się z faktami. Wpisz sobie odpowiednią frazę w gugla, to ci więcej wyskoczy. Mogę ci więcej znaleść, ale możesz to zrobić sam. Nie robię tego tylko dlatego, że za każdym razem i w każdym przypadku można stwierdzić, że wyrok nie oznacza, że oskarżenia były nieprawdziwe. Poza tym, cytujesz wybiórczą, czyli medium stronnicze. W mojej ocenie równie dobrze możnaby cytować media dupoliza Sakiewicza - taki sam obiektywizm, tylko ukierunkowany w inną stronę. To jest wasza mentalność - jak go oskarżą to winny. Tak sowieckie sądy działały (polecam lekturę Sołżenicyna). A zrujnowane życie to mają wszyscy, zarówno ci oskarżeni i później uniewinnieni, jak i ofiary, z tą różnicą, że ofiary najczęściej pozostają anonimowe (i słusznie) czego o niesłusznie oskarżonych powiedzieć nie można. Gugle nie boli - jak chcesz się czegoś dowiedzieć, to poszukaj sobie odpowiednich publikacji. A już totalnym skur****stwem z twojej strony jest sugestia, jakoby człowiek, który obiektywnie chce na sprawę spojrzeć, bo nigdzie nie neguję tego, że w KK znalazło się trochę zboczeńców, ma gdzieś los ofiar. Tak dyskutować to możesz na forum gadzinówki na którą się powołujesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hippe
+1 / 3

@Tomekkruk
Nie interesuje Cię los ofiar księży pedofilów. Interesuje cię los fałszywie oskarżonych. Napisałeś, że "każdy chyba zdaje sobie sprawę, co dzieję się z oskarżonymi o przestępstwa seksualne w aresztach, tak więć należy być ostrożnym, bo zawsze można niewinnego człowieka skrzywdzić". Ubolewałeś, że życie osoby fałszywie oskarżonej jest zrujnowane. Ponadto w swoich komentarzach znalazłeś miejsce, żeby pisać o Wałęsie, Kiszczaku, Piłsudskim, komunistycznych bandytach, sowieckich sądach, Sołżenicynie, Sakiewiczu. Ale o ofiarach nie napisałeś nawet pół zdania. No chyba, że temat ofiar poruszyłeś w zdaniu o "podstarzałych celebrytkach, które sobie po czterdziestu latach przypominają, że je ksiądz dotykał". Niespecjalnie świadczy to o przejęciu się ich losem.
Ponieważ to Ty postawiłeś tezę, że "takie oskarżenia, szczególnie ostatnimi czasy zdarzają się nader często", więc po Twojej stronie leży udowodnienie tej tezy. Ty zaś mówisz, abym sobie sam znalazł dowody. To niepoważne. Nie dość, że nie masz dowodów, to nawet nie zadałeś sobie trudu, żeby ich poszukać. I chceszy być wiarygodny?
Zajrzałem więc do Google. Szukałem pod hasłem "fałszywe oskarżenie ksiedza" (wpisanym bez cudzysłowu, żeby nie zawężać liczby wyników) w ciągu minionych 12 miesięcy. Znalazłem dwa incydenty. Jedno fałszywe oskarżenie ze strony użytkowników serwisów społecznościowych, które było wynikiem nieporozumienia, ponieważ pomawiany ksiądz nosił to samo imię i nazwisko co rzeczywisty sprawca. Drugi incydent polegał na tym, że parafianie pozwali biskupa za fałszywe oskarżenia pod adresem proboszcza o to, że ma nieślubne dziecko z gosposią.
W żadnym z tych incydentów oskarżenia nie wysuwa osoba, która twierdzi, że była ofiarą księdza pedofila.
Najwyraźniej więc wprowadzasz w błąd czytelników tego wątku. Proponawałbym skupienie się na szukaniu prawdy, a nie na rozsiewaniu dezinformacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomekkruk
0 / 0

@hippe Temt jest o księżach a nie o ofiarach. To, że ktoś o czymś nie pisze, nie oznacza, że go to nie obchodzi. A jeżeli nie umiesz korzystać z googla, to nie mój problem. Ja znalazłem tych spraw więcej, i dałem sobie już kiedyś czas na odszukanie ile tak naprawdę spraw księży pedofilów było, czego pewnie też nie zrobiłeś, bo tylko pieprzyć bzdurdy z GW potrafisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
-3 / 13

@vetulae Ja dla przykładu, jako wolontariusz, pomagam emerytom, w domu spokojnej starości, co prawda tylko w Piątki i soboty po 13:00, ale to zawsze coś, a tacy ludzie jak Hyppe, są mocni tylko w gębie, innych oceniają, a na siebie nie spojrzą :/ taka prawda

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+4 / 18

Jedna z metod psychomanipulacji, polega na próbie wzbudzenia u innych poczucia winy. Katolicy stosują ją z upodobaniem, gdy pojawiają się niewygodne tematy, a oni nie mają już argumentów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
-3 / 7

@sliko Taa ? Widziałem jak jeden ateista stwierdził że nie kocha, i wiesz co ? Inni ateiści i antyteiści, zaczęli atakować nie tego pana a kościół katolicki, mówiąc, w sarkazmie, że co tylko kk ma prawo do miłości itp, i głównie jak są niewygodne fakty o ateistach, to im głównie kończą się argumenty, np był koleś we Francji który podpalił kościół, a w nim zginęło 4 ludzi w tym jedno dziecko, na początku myślałem że to jakiś muzułmanin, ale okazało się że to Polak, a w sądzie stwierdził że, pozbył się ludzi którzy są ograniczeni umysłowo, co mówili ateiści? że koleś miał rację, użył złych metod ale miał rację, serio! Co to za Argument, a co do katolików, i ich argumentów, Ja znam ludzi katolików, którzy mają mnóstwo argumentów, ale na takie strony jak demotywatory nie wchodzą, mówią że od dawna ta strona, zeszła na psy, ich poziom spał na naprawdę niski poziom, i nie warto na demotywatory wchodzić, i w sumie większość użytkowników, faktycznie reprezentuje sobą niski poziom (katolików i ateistów też), więc Sliko twoje działania,i działania Hippe, które atakują KK, najczęściej są spowodowane kiepskim Polskim prawem, ale nie walczycie z kiepskim prawem tylko z instytucją, to tak jakby, jakaś osoba z mniejszości seksualnych( np gej) wykorzystywała małych chłopców, zgodnie z literą prawa, a wy byście atakowali bezpośrednio członków LGBT, zamiast atakować, tego prawa które na to zezwala, dlatego w moim odczuciu, jesteście zaślepieni nienawiścią do KK, i nie widzicie nawet, prawdziwych przyczyn danego problemu, lepiej atakować instytucję, PS. Znam historię gdzie Policjant był oskarżony o pedofilię, i co ? został przeniesiony, do innego powiatu, a media ? tylko 2 gazety o tym napisały, i rozeszło się to bez większego echa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+3 / 7

@Johano Myślę że problemem Kościoła Katolickiego jest to że ta instytucja nie pozbywa się pedofilów i oskarżonych o pedofilię. Przeważnie jest publiczny lincz oskarżającego a samego oskarżonego dana społeczność lokalna broni jak tylko może. Kościół Katolicki czasami robi wszystko żeby tacy ludzie nie zostali skazani wg. prawa innego niż Watykańskie. Przenoszenie do innej parafii jest normą, w przypadku większej afery ściągają takiego do Watykanu gdzie np. Polskie prawo nie sięga i nie ma możliwości ekstradycji.

Wg. mnie jest to główny problem KK, że jako instytucja nie wydalają takiego ze swoich szeregów, tylko próbują go jeszcze bronić i czasami robią wszystko żeby nie został skazany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 grudnia 2018 o 17:14

J konto usunięte
-4 / 6

@yankers Wiesz KK nie broni pedofili, większość kapłanów to potępia, tylko w mediach pokazuje się te skrajne odpowiedzi, księży którzy niestety bronią innych księży, no ale problemem stanowi to że, Biskupi nie wyrzucają księży z kościołów, choć mają do tego prawo ;/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~KX
+4 / 4

@Johano Oceniane są czyny a nie słowa . Kościół o potępieniu o pedofili nagadał się bardzo dużo, powstało masę komisji, wyprodukowano tony makulatury . I nic. Jak było tak jest. Problemem jest wyższa hierarchia kościelna i jej uwikłanie się w politykę dla zysków. A nic tak nie wypacza jak władza i pieniądze czego kościół i duchowni obecnie ma pod dostatkiem. A schemat zawsze był i jest identyczny wyciszyć i przeczekać a nóż przyschnie i rozejdzie się po kościach. Utrudniać jak tylko się da postępowania świeckie ,dbać o wyciszani i układanie się po cichy z ofiarami by milczały, dbać by wyroki były niskie i nie uszczuplały kasy kościoła. To mniej więcej kwintesencja tajnej instrukcji Watykanu dla dostojników kościoła w Irlandii jaka wyszła na jaw tylko dlatego że wparował tam świecki wymiar sprawiedliwości i zarekwirował dokumenty. W belgi podobnie tyle że tam sąd uznał ze dokumenty zabezpieczono nielegalnie i nie mogą być użyte w sporach prawnych. Myślisz że u nas w Polsce jest inaczej. Sedno w tym że to Dostojnicy mają też takie problemy i takie poglądy. przykład Biskup Wesołowski razem z księdzem Gilem albo cytat z Arcybiskupa Michalika.
"Słyszymy nieraz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga". Każdy psycholog kryminalny powiedział by ci że tak rozumuje pedofil.
Myślę że ruszyła machina taka jak w Irlandii i przyniesie podobny rezultat. Patrząc jak sobie żyją księża i na co sobie pozwalają oraz jak się zmienili od lat 80tych myślę ze jest od groma takich spraw zamiecionych pod dywan .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+1 / 1

@vetulae "Może czas wybaczyć, zapomnieć i zaczać normalnie żyć?"
Zanim jest wybaczenie to chyba strona winna przyznaje się do winy, przeprasza i proponuje zadośćuczynienie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S st1947
+3 / 5

Zwalić jak pomnik Dzierżyńskiego na Placu Bankowym

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 grudnia 2018 o 9:01

K koszmarek66
+4 / 4

@st1947 Och, ileż by to ułatwiło, gdyby pomniki budowano od razu z cokołami na kółkach!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Alafa_centauri
-2 / 2

trzeba być totalnym h... żeby coś takiego narysować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Yorik
0 / 2

@~Alafa_centauri Totalnym humorystą?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~czarnuch_
-1 / 9

@hippe - widzę, że nadal panicznie boi się klechów...powinieneś to omówić z psychologiem, masz początki paranoi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~zadumana
-2 / 2

to niekoniecznie paranoja - może byc też nerwica natręctw

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ppp2008
-4 / 6

"Według tej logiki, Hitler i Stalin to niewinni ludzie." - na Hitlera i Stalina są niepodważalne dowody.
Na ks. Jankowskiego coś się babie po 40 latach przypomniało... ale dokładnie sama nie pamięta co..
"Wszyscy wiedzieli" tylko teraz nikt nic nie wie. Nawet nie ma doniesienia do prokuratury.
A gdzie domniemanie niewinności?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hippe
+2 / 4

@~ppp2008
1) Tylko sąd może ocenić, czy dowody są niepodważalne. Ktoś, kto nie stanął przed sądem, nie ma możliwości obrony i nie wiemy, jak ta obrona by wyglądała. A więc w sensie prawnym nie udowodniono winy ani Hitlerowi, ani Stalinowi. Wiadomo np., że nie istnieje żaden dokument potwierdzający, że Hitler wiedział o zagładzie Żydów. Ale mimo to nie mamy wątpliwości co do jego winy, moim zdaniem słusznie.
2) Kłania się podstawowa znajomość prawa - nie wszczyna się postępowań prokuratorskich wobec osób nieżyjących.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Polopi
+2 / 8

Tak się zastanawiam, czy wystarczyło by jakas kobieta powiedziała że ksiądz ja molestowal wiele lat temu i zaraz wszyscy to łykają jak pelikan ? Nigdzie tego nie zgłosiła ani nikt ze znajomych o tym niewiedzial i nagle teraz sobie przypomniala jak zaczela się nagonka na księży ? M.in po filmie kler. Coś tu nie gra

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hippe
+2 / 10

@Polopi
Ja tu widzę raczej nagonkę na tych, którzy mówią o pedofilii w Kościele.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Polopi
-1 / 5

Niby jaką ? Oczywiście tezeba mówić tylko trochę żenujące że przyjdzie jakas laska i powie ze kiedys ja molestowales a ludzie zrobiki by id razu lincz. Chciałbyś ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hippe
-1 / 5

@Polopi
No więc widzę publiczny lincz na tej "lasce", dokonywany przez ludzi, którzy niewiele wiedzą o sprawie i nie zadali sobie trudu przeczytania tego, co opowiedziała (konkretnie chodzi mi o panią Barbarę Borowiecką, opowiadającą o tym, jak wykorzystywał ją ksiądz Jankowski).
Warto zaznaczyć, że nie wszczyna się postępowań prokuratorskich wobec osób nieżyjących, a więc prokuratura nie będzie zbierać dowodów. Jeśli nie chcesz wierzyć w przestępstwa pedofilskie ks. Jankowskiego - nie musisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 grudnia 2018 o 18:05

P Polopi
+1 / 5

Tu nie chodzi czy wierzę czy nie. Dla mnie takie oskarżenia sprzed lat o czym nikt nie wiedział a tym bardziej ze osoba oskarzona nie moze się bronic sa z doopy wzięte. Wcale by mnie to niezdziwilo jak by to się okazalo taką afera jak wafell ss gdzie dziennikarka tvn w tym maczala palce a potem nagrac i opublikowac.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hippe
-2 / 4

@Polopi
Gdyby poważnie traktować Twoje zastrzeżenia, to ofiary pedofilów, którzy już nie żyją, powinny do końca życia milczeć o swojej krzywdzie, bo zawsze będzie można im zarzucić, że oczerniają osobę, która nie może się bronić. No cóż, można tak na to spojrzeć, ale np. Kościół katolicki w USA bada sprawy przestępstw pedofilskich również wówczas, gdy sprawca już nie żyje - po to, aby ustalić prawdę i zadośćuczynić ofierze. A więc jak widzisz, punkty widzenia mogą być różne - można dbać o dobro sprawcy albo o dobro ofiary.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 grudnia 2018 o 19:10

P Polopi
0 / 2

Nie bede dawal sie w polemike bo to bez sensu nie czytasz ze zrozumieniem co pisze. Czy gdzies napisalem zeby nie rozwiazywac spraw ? Życzę tobie tylko tyle by kogos bliskiego z twojej rodziny zmarlego
Nie pojawilo sie takie watpliwe oskarżenie, ciekawe jak bys wtedy spiewal wiedzac ze np. Twojego ojca ktos takznienacka oskarżył

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hippe
+1 / 5

@Polopi
Tę sprawę nazwałeś "nagonką na księży". Nigdzie nawet nie zasugerowałeś, że warto poznać prawdę. Skupiłeś się na dezawuowaniu kobiety, która opowiedziała swoją historię związaną z Jankowskim.
A do polemiki trzeba być przygotowanym. Mam wrażenie, że osoby, które bronią Jankowskiego bardzo niewiele wiedzą o całej sprawie i jej podłożu prawnym. Czy wiesz o tym, że w polskim prawie są instrumenty służące obronie dobrego imienia zmarłej osoby? Czy wiesz o tym, że siostry ks. Jankowskiego zapowiedziały pozew przeciwko "Gazecie Wyborczej"?. A więc nie martw się tak bardzo, jeśli Jankowski był niewinny, to nic nie wyjdzie z "nagonki na księży".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dociekliwy
-4 / 6

@hippe @yankers
Najpierw proszę przypomnij mi dlaczego nie wolno usuwać pomników Armii Czerwonej, skoro chce się usuwać czyjś pomnik po jednej publikacji w Gazecie.
A teraz pozwól, że coś Ci wyjaśnię, ponieważ w przeciwieństwie do Ciebie wiem (tak normalnie, po ludzku z własnego doświadczenia) jak wygląda procedura kościelna wobec księży oskarżonych o molestowanie seksualne.
Po pierwsze Kościół rozumie molestowanie seksualne szerzej niż państwo i ściga za nie zgodnie z prawem kanonicznym.
Po drugie, gdy jakiś ksiądz zostanie oskarżony przez kogoś o molestowanie (nawet jeśli prokuratura odmówi wszczęcia sprawy) zostaje on zawieszony w czynnościach duszpasterskich i przeniesiony, ale nie do innej parafii, lecz do miejsca odosobnionego, często zamkniętego zakonu, którego nie wolno mu opuszczać.
Jest wtedy prowadzone przeciwko niemu bardzo drobiazgowe śledztwo kościelne, nawet jeśli oskarżenie jest w sposób wręcz oczywisty zmyślone. W śledztwie tym uczestniczy pokrzywdzony. Jeśli Kościół w wyniku śledztwa uzna, że osoba dopuściła się molestowania, to stosuje kary przewidziane prawem kanonicznym, a dodatkowo jeśli było to przestępstwo to rozpoczyna współpracę z organami ścigania. Jeśli natomiast ksiądz zostanie oczyszczony z zarzutów to wtedy dopiero zostaje przywrócony do pracy duszpasterskiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 11 grudnia 2018 o 16:52

avatar hippe
+1 / 5

@dociekliwy
1) Mój demot ma charakter ironiczny, natomiast z mojego punktu widzenia nawet byłoby lepiej, gdyby pomnik Jankowskiego nie został usunięty. Obwieszony dziecięcymi bucikami przypominałby wszystkim o demoralizacji Kościoła i stałby się centrum protestów przeciwko kościelnej ochronie pedofilów. Dlatego sądzę, że to raczej środowiska przykościelne prędzej czy później będą chciały usunąć ten pomnik.
2) Napisałeś: "gdy jakiś ksiądz zostanie oskarżony przez kogoś o molestowanie (nawet jeśli prokuratura odmówi wszczęcia sprawy) zostaje on zawieszony w czynnościach duszpasterskich i przeniesiony, ale nie do innej parafii, lecz do miejsca odosobnionego, często zamkniętego zakonu, którego nie wolno mu opuszczać".
Bardzo Cię proszę o podanie źródła powyższych zasad. W źródle, do którego dotarłem, nie znalazłem czegoś takiego. Są to wytyczne Episkopatu, dostępne pod tym linkiem:
https://episkopat.pl/wp-content/uploads/2017/07/KEP_wytyczne_z_aneksami.NOWELIZACJA.2017-1.pdf
Czytamy tam, że:
"Czynności i działania podejmowane przez przełożonego kościelnego wobec
podejrzanego duchownego mogą obejmować:
1) odsunięcie od obowiązków wynikających z powierzonych urzędów,
posług lub zadań celem uniemożliwienia ewentualnej kontynuacji
przestępstwa;
2) zapewnienie odpowiedniej opieki psychologiczno-terapeutycznej;
3) wskazanie miejsca przebywania i zapewnienie niezbędnych środków
materialnych do życia".
Są to bardzo ogólne zasady, nie ma tu mowy o miejscu odosobnionym, którego podejrzanemu nie wolno opuszczać. Kluczowe w tym całym fragmencie jest słowo "mogą" ( w pierwszym zdaniu). A więc przełożony MOŻE podejmować te wszystkie czynności, ale nie MUSI. Nie ma tu nakazu, są to raczej ogólne wskazówki. Dowodem na to jest najnowsza historia, sprawa księdza Adama S.
LINK:
https://oko.press/ksiadz-adam-s-odprawia-msze-mimo-zakazu/


Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 grudnia 2018 o 18:41

D dociekliwy
0 / 0

@hippe
Ja znam tę procedurę po prostu z praktyki w mojej diecezji, miałem z tym styczność i doskonale wiem jak to u mnie działa. Nie podpieram się źródłami, bo jest to po prostu wiedza praktyczna.
Być może niedokładnie wyjaśniłem "nie może go opuszczać". Oczywiście taki ksiądz jest wolnym człowiekiem i pełnoprawnym obywatelem i Kościół nie może go uwięzić. Ale niestosowanie się do zaleceń przełożonych prawdopodobnie będzie skutkowało dalej idącymi karami i prawdopodobnie wydaleniem z kapłaństwa. Tak też prawdopodobnie zakończy się opisana przez Ciebie sprawa. Ksiądz ten wszak sprawuje czynności wbrew Kościołowi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~pabara
+2 / 2

Wykastrować !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ga
+1 / 1

Wykopiesz go z grobu do tej operacji ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~fd
-3 / 3

Udowodniono że był pedofilem? Wiecie, same słowa nie wystarczą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Polopi
-3 / 3

Teraz wystarczy zadzwonić do tvn czy wyborczej i powiedzieć: ksiadz mnie molestowal ale nikt o tym nie wie. Ale opowiem wam o tym a wy to nagłośnijcie. Dajcie kilka kafli a opowiem wszystko ze szczegolami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-1 / 1

Jestem zdania, ze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+3 / 5

(zjadło mi)
.. że w ogóle nie powinno się stawiać pomników ludziom. Jeśli ktoś czymś wyjątkowo zasłużył, to "pomnikiem" będzie pamięć o nim. I to tę pamięć powinno się pielęgnować, nie trzeba do tego odlewów czy kamienia, które potem trzeba konserwować i odnawiać, albo co gorsza obstawiać ochroniarzami, jak te schody smoleńskie :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
0 / 0

@7th_Heaven "...tę pamięć powinno się pielęgnować..."
Może jednym z lepszych sposobów tej "pielęgnacji" jest stawianie pomników?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-1 / 1

@RomekC wg mnie właśnie nie. Stawianie pomników jest sposobem zastępczym, żeby zrzucić odpowiedzialność za te pamięć na konserwatorów zabytków i nauczycielki organizujące wyjazdowe lekcje historii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
0 / 0

@7th_Heaven No to jak technicznie pielęgnować pamięć?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-1 / 1

@RomekC ale dlaczego technicznie? Książki i opowieści przekazuja wiedzę na temat tej osoby, a przede wszystkim branie przykładu z kogoś, kogo warto za coś pamiętać. Każdy mówi że JPII taki wspaniały człowiek, pomników ma mnustwo,ale jakby zapytać co takiego zrobił, to większość powie tylko, że byl papieżem Polakiem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
0 / 0

@7th_Heaven "...ale dlaczego technicznie? Książki i opowieści..."
Książki to jest właśnie techniczny sposób ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 2

@RomekC nie do końca, ponieważ książka "mówi" o osobie, pomnik tylko przedstawia jej wizerunek. Poza tym książkę wymieniłam jako element pewnej całości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ga
-2 / 2

Przez co najmniej 10 lat pilnuje gościa kilkudziesięciu esbeków bez przerwy.Żaden nic nie zauważa,bo gdyby tak było,to niejaki Urban miałby o czym gadać przez pół roku co najmniej. Gaz-Wyb coś tam ogłasza i wybucha wielka afera. Podobno do tej pory nie zgłosił się nikt pokrzywdzony.Dziwne to wszystko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hippe
+2 / 2

@~ga
To raczej oczywiste, dlaczego SB tego "nie zauważała". Sławomir Cenckiewicz z IPN niedawno przypomniał pewne fakty o Jankowskim: "A to że był agentem SB to wam od lat nie przeszkadza! Mimo że jest o nim tyle publikacji. Jego skłonności znała już SB. Szef Solidarności odsłaniał pomnik agenta ps. Delegat, który donosił na Annę Walentynowicz! I chodzą tam wszyscy udając Greków - Polska to jest dziwny kraj".
SB pozyskiwała agentów wśród księży często poprzez szantaż, wiedząc o ich skłonnościach.
To nie jest tak, że coś ogłasza Gaz-Wyb. Ogłosiła to pani Barbara Borowiecka. Opowiedziała to "GW", ale do kogo miała pójść? Do "Gościa Niedzielnego" lub "Naszego Dziennika"?
Co do pokrzywdzonych - publicznie ujawniły się już trzy osoby.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 11 grudnia 2018 o 19:26

avatar sliko
+4 / 4

TW "Delegat" był pod parasolem SB, więc IV Departament i Urban mieli "związane ręce". W czasach PRL, gdy SB bardzo chciało pozyskać do współpracy jakiegoś duchownego to szukało trzech sposobów: na korek, worek i rozporek. Pierwszy hak to alkoholizm, drugi przekręty finansowe, trzeci skandal obyczajowy. Jak mieli na kogoś "haka" to z reguły współpracował

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~zadumana
+1 / 1

silko: był zarejestrowany jako KO - kontakt operacyjny - czyli koleś którego ciąga się na rozmowy i wypytuje a on czasem coś powie albo i nie. Akta nie są tajne i wiadomo o tym od lat. Ubecy byli rozczarowani - niczego nie chlapnął. Ostania rozmowa miała miejsce w 1982 roku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hippe
+1 / 1

@~zadumana
Dr Jan Żaryn mówi co innego: "Przekazywane informacje o prymasie Wyszyńskim, Lechu Wałęsie czy Jacku Kuroniu były wykorzystywane do dezintegracji 'Solidarności' ".
Źródło:
https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/143365,ksiadz-jankowski-to-kontakt-operacyjny-sb.html

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 grudnia 2018 o 23:57

B borekpp
-4 / 4

No i co , solidarnościowcy , kiedy nie był im już potrzebny, wyrzucili go za burtę... A ci wszyscy szczekacze , co go opluwają, mogliby mu co najwyżej , buty czyścić, a i to nie..
Nie wiem ile prawdy w tych oskarżeniach, ale wiem , że nie przepadał za komunistami i żydami i nieźle napsuł im krwi, a oni potrafią się mścić - i to jeszcze jak..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar prawilnik
-4 / 4

gimboateizm wtórny

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Yorik
+2 / 4

@prawilnik Gównowdupiewiedzaizm pierwotny nieusuwalny

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar prawilnik
-2 / 2

@Yorik Pustoczaszkizm niedo***ny

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Yorik
0 / 2

@prawilnik Prawie trafnie się zdiagnozowałeś, pryszczatku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~zadumana
0 / 0

najpierw może jakiekolwiek dowody winy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hippe
0 / 4

@~zadumana
Nie wszczyna się postępowania przeciwko zmarłej osobie, a więc prokuratura nie będzie szukać dowodów, a sąd nie będzie się ich domagać. Dlatego ks. Jankowski nie jest i nigdy nie będzie winny w sensie prawnym. Co nie znaczy, że nie należy wyjaśniać tej sprawy. Kościołowi na tym niespecjalnie zależy. Kuria Gdańska stwierdziła, że do niej żadne zawiadomienia nie wpłynęły, a artykuły w prasie jej nie obchodzą.
Natomiast siostry ks.Jankowskiego chcą zaskarżyć "Gazetę Wyborczą". Bardzo mnie to cieszy - nie dlatego, że źle życzę "GW", ale dlatego, że taki proces sądowy mógłby przyczynić się do wyjaśnienia sprawy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 grudnia 2018 o 0:11

avatar ~Zagraniczny
+3 / 3

Trzeba obok postawić pomnik dla Trynkiewicza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem