Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
249 268
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ~TwójNick
+4 / 10

Tylko dwóch? A gdzie kobiety i przedstawiciele mniejszości seksualnych? Oj, ktoś nie dotrzymał parytetu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Khaldun
-1 / 3

Jak to, kobiet wśród tych uchodźców....yyy....więźniów nie widzisz? Cóż za ksenofobia.....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~jaś1565
-1 / 1

Jak to niema kobiet, one czują się we wnętrzu kobietami. Po prostu ich fizyczny wygląd nie odzwierciedla wnętrza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Symulakr
+6 / 8

Nie wiedziałem, że ZSRR miał swoje republiki radzieckie w Afryce. Kurczę ten stalin to miał rozmach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Klebern
+1 / 1

@Symulakr

W Gułagu przebywali też amerykańscy komuniści. Zafascynowani ideologią Lenina, którzy przyjechali odwiedzić ten "systemowy raj na ziemi". A że władze sowieckie traktowały ich jak potencjalnych szpiegów, to bardzo szybko lądowali gdzieś na Syberii.

Ja bym bardziej się czepiał tych czapek co mają ci dwaj kolesie po prawej stronie kadru.

PS. W Gułagu siedzieli też obywatele krajów afrykańskich. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 21 grudnia 2018 o 17:38

avatar Klebern
0 / 0

@Eponhallad333

Ale nazbierałeś minusów, Diabli wiedzą dlaczego.

Gułag choć oficjalnie skończył się razem z tajnym dekretem Chruszczowa w 1960 roku, to obozy nie przestał funkcjonować. Zmieniała się ich rola, ale jeszcze długo po Chruszczowie traktowano więźniów jako tanią siła roboczą. O samym funkcjonowaniu obozów i Gułagu najlepiej jest przeczytać "Gułag" i "Gułag: Czerwony Głód" pióra Anny Applebaum. Choć są tam wstawki z osobistych wspomnień ta dziennikarka skupia się na organizacji takich obozów i zmianach w nich na przestrzeni lat, pod różnym przywództwem w KC. Znajdziesz tam opis obozów i życia obozowego za czasów Lenina, Stalina, Chruszczowa, Breżniewa, Andropowa, Czernienki i ostatecznie Gorbaczowa, który ostatecznie zakończył erę obozów pracy. W tej książce znajdziesz informacje, kto i na jakich zasadach najczęściej trafiał do Gułagu. Jest to pozycja bardziej jako praca naukowa niż beletrystyka.

Druga pozycja to "Gułag: struktury-kadry-więźniowie" autorstwa Dariusza Roguta. To już jest stricte pozycja naukowa, pisana bardzo precyzyjnym językiem, ciężkostrawna dla kogoś niezaznajomionego z taką metodologią.

Weź też po uwagę popularność wszelkiej maści ruchów komunistycznych w krajach zachodnich z licznymi koloniami: We Francji nawet podczas Zimnej Wojny dość popularna była partia komunistyczna. Weilu komunistów z całego świata w tym tez z Afryki w epoce dynamicznej dekolonizacji odwiedzało ZSRR. A aparat bezpieczeństwa ZSRR był wyjątkowo podejrzliwy do takich odwiedzających.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Klebern
0 / 0

@Eponhallad333

Wiele współczesnych miast na Syberii powstało albo jako rozwiniecie łagrów, albo nastąpił szybki ich rozwój, właśnie dzięki łagrom. M.in. Irkuck, Czelabińsk, Workuta, i wiele innych. To dawniej bardzo potężne zespoły łagrów. W Irkucku nadal można zobaczyć pozostałości po łagrach. Łagry znajdowały się nie tylko na Syberii (choć w zdecydowanej większości), ale też w części europejskiej ZSRR. Sporo ich było na Ukrainie. Na jeden z takich łagrów natknął się Wehrmacht. A dokładniej chodzi o łagr w mieście Kramatorsk.

Taka ciekawostka: https://www.youtube.com/watch?v=QNCJuReSs2Q - opinia Hitlera o tym łagrze :)

W 1943 roku zaczęto przemieniać niektóre łagry w ośrodki badawcze, tworząc cos na wzór pierwszych "ukrytych miast". Do tych ośrodków spędzano wszelkiej maści inżynierów i naukowców przebywających w wielu łagrach, którzy stworzyli wiele rodzajów broni użytej podczas IIWŚ. Wszystkie ich dokonania były przypisane do naukowców i inżynierów, którzy byli tzw. "poprawni politycznie".

Część łagrów nadal funkcjonuje i są to kolonie karne, gdzie odbywają karę skazani przez rosyjskie sądy. Ich jakość jest różna, na ogół poziom życia więźniów w wielu takich koloniach karnych jest uwłaczający.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 26 lutego 2021 o 1:44

S Staffo
0 / 4

Ja tam widzę czarno białe...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glus_eli
0 / 4

Starczy nie korzystać z tego dziadostwa. Ekonomia szybko ich nauczy, że nie można z ludzi robić idiotów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~fgijk
+2 / 2

@glus_eli Z Polaków już i tak robią idiotów.Cena taka sama,jak w USA,mimo,że w Polsce dostępne jest tylko ok.30% oferty ze Stanów.Reszta poblokowana przez brak licencji na Polskę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G greggor
0 / 0

Jak koloryzowane, jak czarno-białe?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Tedi28
0 / 2

netflix to jest pranie mozgu najwyzszego sortu...Prawie w kazdym serialu pedalstwo, nawiazywanie do genderowskiego szalenstwa, propaganda jak u gierka. Ale co sie dziwic, amerykanie i zydzi sa w tym najlepsi. A pradziadkiem Randolpha by niejaki Sigmund Freud :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ch2
-1 / 1

Towarzysze z Kominternu, którzy przestali być potrzebni? :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem