Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar JanuszTorun
+24 / 28

Co to za BZDURA, że "wydaje się nam, że już wszystko wiemy"?!
Tylko idiotom wydaje się, że już wszystko wiedzą.
Ludziom w miarę inteligentnym nigdy się nie wydaje, że już wszystko wiedzą.
Ach... sorry. Chyba, że pisałeś za siebie i swoich znajomych...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zjebmaker
+6 / 8

@JanuszTorun Napisz to egiptologom, którzy kurczowo trzymają się swoich hipotez i z ostracyzmem traktują każdego, kto próbuje podważyć ich świętość poprzez wysuwanie nowych hipotez.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Shaam
+2 / 16

@zjebmaker Egiptolodzy to w ogóle chermetyczne środowisko idiotów. Raz, że myślą, że za pomocą narzędzi z miedzi da się ciosać granit, dwa że myślą, że piramidy to grobowce xD Trzy, że kurczowo trzymają się udowodnionego oszustwa (nazywając Wielką Piramidę piramidą Cheopsa). Wyliczać można bez końca. Naukofcy za dychę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar chamzewsi
0 / 0

@JanuszTorun jakby napisał "wmawia" zamiast "wydaje" to byłoby w punkt. Wmawia nam się że Europa to taka kolebka cywilizacji i że tacy z nas światowcy, jednocześnie równając z bydłem Indian, którzy tym czasem znają ziemniaka od 7 tysięcy lat, nie licząc już nawet skuteczności ich niby prymitywnej medycyny w porównaniu do współczesnej -pożalsięboże- napędzanej miliardami $, medycyny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Glaurung_Uluroki
0 / 12

To, że Ameryka była zaludniona przed kulturą Clovis, wiadomo od dość dawna. Ale to wiedza "politycznie niepoprawna", bo przecież "rdzenni" mogą być tylko Indianie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G greggor
+14 / 20

Podczas wykopalisk na terenie Niemiec, tamtejsi archeolodzy znaleźli na głębokości 50 metrów kawałki drutu miedzianego. Po wnikliwej analizie ogłosili, że już 2.5 tys. lat temu starożytni Germanie korzystali z łączności telefonicznej po drutach miedzianych.

Na to archeolodzy brytyjscy rozpoczęli wykopaliska u siebie i na głębokości 100 metrów znaleźli kawałki szkła. Po ich zbadaniu ogłosili, że już 5 tys. lat temu starożytni Brytowie korzystali z łącz światłowodowych.

Uczeni rosyjscy przeprowadzili szeroko zakrojone poszukiwania ale, niestety, ani na głębokości nawet 200 metrów nie znaleźli kawałka szkła lub drutu miedzianego. Po przeanalizowaniu faktów ogłosili , że już 7 tys. lat temu mieszkańcy obecnej Rosji korzystali z szeroko rozbudowanej sieci telefonii komórkowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+8 / 8

Inflacja języka, nic więcej. "Przełomowe" to takie odkrycie, które wstrząsa całym stanem wiedzy. Odnalezienie najstarszej kupy zwalonej przez neandertalczyka to nie ta liga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grzechotek
+7 / 9

Skąd mogą wiedzieć, że akurat tam była piekarnia ? Znaleźli szyld przed wejściem ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
+1 / 1

Wszystko wiemy? To jesteśmy istotami idealnymi mogącymi tworzyć światy i nie potrzebujemy fizycznych ciał?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+3 / 3

Nie .. Kamienie nie były ciągnięte na saniach . ale toczone.... O ciekawym odkryciu z grobów robotników z około 2002-2005 opowiadał w jednym z programów Zaki Hawis. Był to wykonane z drewna półkole w jakim wycięty był od cięciwy trójkąt równoramienny będący polowa kwadratu z kilkoma otworami . Jak takie dwie pary nałożymy po obu stronach bloku skalnego będącego prostopadłościanem a następnie dla scalenia przepasasz linami przez otwory otrzymasz przedmiot łatwy do toczenia za pomocą zwykłych dźwigni . Znalezisko pochodzi z okresu Amarnejskiego. akurat w tym okresie wielkości bloków zmniejszono i miały wagę kilku a nie kilkudziesięciu ton jak w starym państwie. Ale biorąc pod uwagę ze urządzenie konstrukcyjne jest dość proste i sprawne mogło istnieć 500 czy 800 lat wcześniej tyle że się nie zachował. Biorąc pod uwagę że wiele grobów obrabowano a nawet w nich mieszkanao wszelkie elementy drewniane prawdopodobnie spalono.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K khartus_
-1 / 1

a w tym piwie, bąbelki były?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
+2 / 2

Rampy...? A to jednak nie kosmici? :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KuTwi
+3 / 3

a ja znalazłem kauczuk za szafką

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K koszmarek66
0 / 0

@KuTwi jeśli znalazłeś i wyjąłeś to znaczy wynalazłeś

Odpowiedz Komentuj obrazkiem