Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Kocioo
+8 / 10

Ciekawe co zrobiłoby Zelando gdyby kupowało na nim tyle osób ile lata Lotem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VenarNarco
+7 / 13

Byl taki dowcip o ratowaniu firm na zachodzie i u nas. Tam kierownictwo obniza swoje pobory, aby zachoeac miejsca pracy.
A u nas zwalnia sie polowe zalogi, a potem przyznaje premie zarządowi, nie codzień ratuję się firmę przed upadkiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+3 / 3

@VenarNarco
tak, to tylko dowcip, bo tego typy praktyki sa calkowicie normalne na zachodzie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S soobek7
-5 / 11

Tak, ale Zalando to Niemiecka firma. A Lot jest polski, u nas mamy jednak inne warunki gospodarcze i inną mentalność niż zachód. Chociaż cały czas do zachodu aspirujemy. Problem też w tym, że inne państwa nie miały rzuconych tylu kłód pod nogi co Polska. Wojny światowe, rozbiory, okupacja, komuna. A to tylko ułamek tego co historycznie nam się przytrafiło i co spowodowało że jesteśmy takim narodem jakim jesteśmy itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
+7 / 9

@soobek7 I wg Ciebie jest to usprawiedliwienie tego, że zarządy bogatych spółek nie tylko nie obniżają sobie pensji, ale przyznają sobie premie i zwalniają pracowników ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 kwietnia 2020 o 16:03

B Bigoszprawiczka
+6 / 8

Jakby w Niemczech albo Japonii wojny nie było, rozbiory litości to był czas największego nadrabiania przepaści cywilizacyjnej. Okupacja ok ,komuna ta jasne Czechy tez miały komunę a jak stoją...kto był to widział. Więc czemu jesteśmy tak w d..pi..e. Bo jesteśmy dumnym narodem przenajswietszej gdzie jak to pisał poeta" możesz kpem być i cymbałem. Możesz dureń być siarczysty byleś z mocą i zapałem kraj miłował macierzysty"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+1 / 1

@Bigoszprawiczka
"Jakby w Niemczech albo Japonii wojny nie było"
paradokse jest to ze niemcy i japonia byly pod amerykanska opupacja po wojnie, a z tego co widze, to wiecej korzysci sie ma z bycia pod amerykanska okupacja niz byciem amerykanskim sojusznikiem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 1986Andy
0 / 0

@soobek7: Obniżanie wynagrodzeń na wysokich szczeblach to także model japoński.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bigoszprawiczka
0 / 0

Co prawda to prawda chociaż mieszkańcy Iraku mogą polemizować

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
0 / 0

Różnica jest dosyć zasadnicza. Za land to firma prywatna. Tutaj ważny jest zysk właściciela. Ale firma jest też żadna sama na siebie. LOT to firma państwowa, sterowana przez władzę. Jeśli coś jej się stanie zawsze sięgnie po pomoc państwa. Tak jak robiła wiele razy przez ostatnie 30 lat. Nie musi się przejmować tym czy się utrzyma na rynku. Jak co właściciel ma możliwości by to zrobić. Co prawda nie za swoje pieniądze, ale 8 mln ludzi w 2019 roku zadecydowało, że tak to ma wyglądać, przy urnach wybroczych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
0 / 0

@Tuminure Sumarycznie więcej ,ale to nie ma znaczenia. U nas nie liczy się głosów metoda matematyczną, ale metodą Donta, która nagradza zwycięzców dodatkowa premią. Głosy przeciw były rozdrobnione na anty PIS, a co za tym idzie przepadły. Co ciekawe do Senatu udało się głosy skonsolidować i tam widać, że PIS nie wygrał. Czyli można.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
0 / 0

@Tuminure Na PIS zagłsowoało coś ponad 8 mln wyborców. Na pozostałe partie coś ok 9 mln. ale 2 w kolejności PO dostała coś ok 4 mln głosów. JEsli popatrzysz na to, ze ponoć PO chciało sprywatyzować LOT (a co do końća nie jest prawda, ale takie plotki rozpuściły media w ok 2013r), to można uznać, ze za tym było 4 mln ludzi. To oczywiście uproszczenie, ale dziś LOT nadal jest państwowy, nawet więcej bo dostał niedawno zastrzyk finansowy oraz zmieniono chyba 2 razy RN i zarząd, na ludzi podporządkowanych obecnej władzy całkowicie. I teraz ona decyduje co i jak się dzieje w firmie. Nie wszystkie decyzje są sensowne, jak ostatnia próba zakupu linii Condor, ale jak się coś nie uda, zawsze można sięgnąć po publiczne pieniądze i uratować się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem