Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
X Xynthia
+23 / 23

Na temat mruczenia kotów jest milion hipotez - dlaczego koty mruczą, do czego jest im to potrzebne, w jaki sposób mruczą (tzn. których części ciała używają podczas mruczenia, bo znany był przypadek kota, który mruczał z uszkodzoną krtanią). Niestety, wszystko to tylko hipotezy, to, co przedstawiłeś tutaj jako prawdę objawioną, również jest tylko hipotezą nie popartą żadnymi badaniami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+13 / 15

@Xynthia Jeden idiota wrzucił bzdury do sieci, następnych 20 skopiowało bez jakiejkolwiek weryfikacji. Tutaj to norma...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Asheera
+1 / 1

@Xynthia Jeśi chodzi o źródło mruczenia - to krtań i ogólnie układ oddechowy jako źródło powstawania został już bardzo dawno wykluczony - mruczenie "wydobywa się" całkowicie niezaleznie od oddychania - to, śe sa dwie tonacje zależne od wdechów, wydechów - to tylko i wyłacznie coś w rodzaju złudzenia słuchowego - w praktyce mruczenie, poza dźwiękiem wiąże się z wibracjami na całym ciele - te wibracje pozostaja niezmienne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+4 / 8

A butelek z wodą to się nigdy nie chłodzi, co? Stek bzdur i tyle...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Skalos
+6 / 8

Owszem, chłodzi się, ale zauważ też, że w butelkach z napojem gazowanym jest z zasady większe ciśnienie niż w takiej ze zwykłą wodą. Przy czym chciałbym zaznaczyć, że nie mam zamiaru bronić pierdół z galerii, a jedynie wskazać braki w tym, co napisałeś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar severh
+6 / 6

"Za śliskość lodu odpowiada warstewka wody, tworząca się pod wpływem ciepła"
Błąd. Do roztopienia lodu dochodzi w wyniku nacisku czyli wzrostu ciśnienia. A że często jest to bardzo niewielka ilość wody po przejechaniu błyskawicznie zamarza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@severh W jaki sposób dochodzi do roztopienia lodu pod wpływem wzrostu ciśnienia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mateuszw106
+2 / 2

@kondon Wystarczy spojrzeń na wykres fazowy dla wody. Eh, trochę termodynamiki i człowiek się już gubi, c nie? ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@mateuszw106 Właśnie na jego podstawie nie rozumiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 maja 2020 o 14:10

avatar LordArhon
+7 / 7

A lustro to nie jest raczej srebrne? W końcu zazwyczaj szkło pokrywa się warstwą srebra.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Beldin
+8 / 8

klej jest dwuskładnikowy - część adhezyjna i rozpuszczalnik, dopóki jest w tubce to rozpuszczalnik nie odparowuje i utrzymuje płynną konsystencję części adhezyjnej, klej nie łączy się ani nie "wchodzi w kontakt" z powietrzem, zwyczajnie odparowuje rozpuszczalnik
z tymi wypustkami w butelkach - coś tam usłyszeliście, ale nie do końca - fakt wpływa na rozciągliwość butelki, ale w napojach niegazowanych też jest stosowane, jest to świetne zabezpieczenie na udar hydrauliczny
Lustra są różne, srebrne były kiedyś najbardziej popularne, niestety ciemnieją z wiekiem i stają się matowe (utlenia się metaliczne srebro), obecnie stosuje się praktycznie każdy z metali który jest tani i nie utlenia się zbyt szybko, metody są również różne od reakcji chemicznych (np. reakcja Tollensa) przez fizykochemiczne (naparowywanie warstwy metalicznej, łączenie z syntetykiem i naklejanie folii lustrzanej, itd.) do mechanicznych (walcowanie i polerowanie) przy czym zielonkawy obraz jest raczej wynikiem dodatku do szkła (czy to laminacji w celu stworzenia kompozytu odpornego mechanicznie, czy nałożenia filtra UV albo innego filtra). Ogólnie zielonkawy odcień jest związany ze szkłem niż z samym lustrem per se

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar uz2288
0 / 0

W szklanych butelkach też są wypustki. Pierwotnie miały służyć do zmniejszenia powierzchni, która jest istotna w etapach produkcji, gdzie kluczowa jest tempertaura.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mareks6
+3 / 3

A z tymi muchami to też nie do końca tak. Niejednokrotnie obserwowałem w sypialni leżąc jeszcze w łóżku zachowanie much które wleciały przez uchylone okno i próbowały się wydostać przez szybę. O ile hipoteza z powiewem też może być prawdziwa, o tyle trzeba pamiętać że muchy są zwyczajnie głupie. Chodzą po całej szybie od ramy do ramy bo tam przechodzi światło słoneczne. Na ramę i dalej do szczeliny otwartego okna już nie pójdą bo tam jest ciemniej... Wydaje mi się że gdyby w domu mieć okna bez ramy, czyli same szyby jak w samochodach coupe to mucha doszłaby do końca szyby i wyszła przez szczelinę uchylonego okna...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+3 / 3

W przypadku zebr, to uważam, że są one białe w czarne pasy. W wielu miejscach ciała, (na brzuchu, nogach, głowie), czarne paski są wyraźnie cieńsze od białych. Nie trzeba być szczególnie bystry, aby stwierdzić, że procent bieli jest zdecydowanie większy. To, że młoda zebra jest ciemna, nie ma tutaj znaczenia. Młody łabędź jest szary, a jakoś później robi się biały.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MissDurden
0 / 0

@Karbulot naukowcy udowodnili że zebra jest czarna w białe pasy mimo że na tym zdjęciu ze kolorem źrebaka jest coś nie tak to jednak w okresie płodowym zebra jest czarna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
-1 / 1

@MissDurden Naukowcy to niech się zajmą czymś pożytecznym, co przyniesie korzyść ludzkości, jak lek na raka, a nie filozoficznymi wywodami z gatunku: "co było pierwsze, jajo czy kura". Zebra ma więcej bieli niż czerni, więc kolor biały przyjmuję za bazowy. Poza tym, na jakiej podstawie naukowcy udowodnili? Wywróżyli z fusów kawy? Bo wiesz, ja stale słyszę, że naukowcy udowodnili, że coś tam jest takie, a po chwili inni naukowcy udowadniają, że takie nie jest. No i pytanie, jacy naukowcy? Bo są naukowcy i "naukowcy", którzy wierzą, że od prowadzenia samochodu kobieta dostaje raka macicy. A to, że zebra jest czarna w okresie płodowym, to jeszcze nic nie znaczy. Murzyńskie noworodki są białe, a jakoś później mówi się na nich "czarnoskórzy".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MissDurden
+1 / 1

@Karbulot a wiesz że skóra zebry jest ciemna, nie w paski? To oznacza że biała sierść wynika z selektywnej pigmentacji a podstawą maści każdego koniowatego jest jego skóra. Idealnym przykładem są siwe konie u których z wiekiem następuje zanik melaniny w sierści i choć kończą "białe", białe nie są.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fryta77
0 / 0

@Karbulot
Poczytaj trochę o dziedziczeniu umaszczenia u koniowatych. Zebra jest czarna w białe pasy. Dowody (znane i opisywane już ponad 100lat temu): ciemne chrapy, ciemne kopyta, ciemny ogon, ciemna grzywa, ciemna oprawa oka.
"Procent bieli" - ubawiłeś mnie :) Pomyśl dlaczego, utrudnię Ci przemyślenie jeszcze raz tego pojęcia - zebra występuje w kilku podgatunkach różniących się umaszczeniem (gęstość, szerokość, rozmieszczenie pasów) i ta "procentowość" na pewno jet u nich różna. Przykłady podgatunków wraz ze zdjęciami możesz sobie wygooglać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar be4bee
0 / 2

Mój kot w celu komunikacji ze mną wydaje odgłos paszczą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Asheera
0 / 0

@maggdalena18 może i ciekawa, jest jednak wierutną bzdura, a źrebak na zdjęciu to w najlepszym przypadku pomyłka genetyczna, ewentualnie hybryda. Młode zebry są dokładnie w takim samym umaszczeniu jak dorosłe - wystarczy wklepać w wyszukiwarce "narodziny zebry", żeby się o tym przekonać. A jakie są faktycznie? Podstawą kolorystyczną jest biel - świadczy o tym fakt, że w wielu miejscach na ciele (np. na nogach) czarne pasy się nie łączą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem