Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1915 1934
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik3001
+19 / 21

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zyzuu
+12 / 12

Pierwszymi niewolnikami w Ameryce byli biali :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar szkawadir
+2 / 2

Do tej pory myślałem , że Rosja to stan umysłu, chyba się myliłem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Filip7788
0 / 0

Sam bym go chętnie położył do grobu za taki życiorys.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Filip7788
0 / 0

Zwłaszcza za ten koks. Dad się złapać z gramem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar semy
+34 / 36

Jakie czasy tacy bohaterowie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tinnytin
+13 / 13

@semy Jakie społeczeństwa, tacy bohaterowie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar y0u
+50 / 52

powiem coś lepszego, przy stanie obecnego świata, przeciętny pacjent domu bez klamek wydaje się być w zupełności zdrowy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G konto usunięte
+31 / 33

A kiedy beatyfikacja? :o)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+8 / 24

1. "Przeminęło z wiatrem" nie widziałem, więc trudno mi się wypowiedzieć na ten temat.

To dwa fragmenty artykułów, jakie znalazłem na ten temat:
"Film Victora Fleminga z 1939 roku już nieraz był krytykowany za utrwalanie stereotypów rasowych, wypaczanie problemów czarnoskórych mieszkańców amerykańskiego Południa, a także wybielanie plantatorów, brutalnie wykorzystujących niewolników".

"Pojawiły się głosy, że "Przeminęło z wiatrem" to po prostu rasistowski film, który powinien być poprzedzony odpowiednią prelekcją przybliżającą kontekst jego powstania. Inni zarzucają szefom Orpheum Theatre tchórzostwo i daleko idącą poprawność polityczną.".

Nie widziałem filmu, więc nie wiem, jak tam są przedstawieni czarni i czy zarzuty są słuszne czy nie. Jednak zdarzało się, że też się oburzaliśmy, jak w danym filmie przedstawiono Polaków czy pewne rzeczy mocno upraszczano i pokazywano treści niezgodne z prawdziwą historią.

2. Władze miasta Minneapolis zdecydowały się na rozwiązanie policji i stworzenie nowych służb, bo uznano, że policji nie da sie wystarczająco zreformować. Na skutki trzeba poczekać.

3. George Floyd z pewnością nie był bohaterem i nie zasługuje na takie hołdy. Zwykła medialna wydmuszka. Aczkolwiek to nie oznacza, że policjant miał prawo tak go potraktować. Nie miał i ze względu na wcześniejsze skargi na tego funkcjonariusza, już dawno powinien stracić pracę w policji albo chociaż powinni go posadzić za biurkiem, żeby nie mógł krzywdzić ludzi i burzyć zaufania do tej formacji. Co dp samego Floyda, to wielce prawdopodobne, że za jakiś czas ludzie o nim zapomną i jakiś inny temat będzie na fali. Tak działają media społecznościowe. Krótkotrwała mobilizacja oparta na emocjach, a potem znajdzie się nowy temat.

4. To nie była interwencja jednego gliniarza. Było wiele skarg na brutalność policji w USA, a to była przyslowiowa iskra, która spowodowała wybuch beczki prochu.

Dużo bardziej skandaliczna jest moim zdaniem wypowiedź Trumpa na temat 75-letniego człowieka popchniętego przez policjantów na chodnik. Upadł, uderzył głową, pojawiła się krew i żaden z maszerująćych policjantów nie zatrzymał się, żeby mu pomóc. Jeden chciał to zrobić, to kolega go powstrzymał. Trump powiedział, że ten człowiek mógł być członkiem Antify i to prowokacja. To powiedział prezydent. Człowiek wybrany, żeby rządził krajem w imieniu obywateli i reprezentował ich interesy.

Także jak najbardziej, w wielu kwestiach świat staje na głowie, a najbardziej, jak słyszymy przywódcę państwa podobno demokratycznego, który mówi coś takiego i w żaden sposób nie potępia skandalicznego zachowania policjantów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
+15 / 29

@El_Polaco Obejrzyj film, poczytaj o czasach o których mowa w filmie, będziesz wiedział czy słusznie zrobili cenzurę czy nie. Z tego co ja wiem, w czasach wojny domowej była w USA segregacja rasowa i niewolnictwo, więc o co ten lament, ze ktoś pokazał fakty? Zauważ, iż film ma 80 lat, i dopiero teraz sie za niego wzięli, przypadek?
Nie ma porównania z historycznym przekłamaniem roli Polaków w IIWŚ, gdyż nie było "polskich obozów śmierci", Polacy nie wypili antysemityzmu z mlekiem matki (dowodem ukrywanie Żydów podczas IIWŚ), a nasze podziemie tępiło, a nie wspierało szmalcowników.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YouCantSaveMe
+2 / 16

@El_Polaco Czyli innymi słowy, podsumowując Twój post: mamy uwierzyć, że wszystko co w jakiejkolwiek formie wspomina o niewolnictwie jest złe, a każdy policjant to bandyta, którego należy zgnoić niezależnie od tego, co ma na sumieniu.
A z drugiej strony nie możemy pomówić o faktach, że Floyd był pospolitym oprychem i ćpunek, który dla towaru potrafił w brutalny sposób napadać najbardziej bezbronne ofiary. I godzić się na masowe rabunki i włamania do własności prywatnej w imię zadośćuczynienia dla czarnoskórych za kolonializm i niewolnictwo wieki temu.
To ma być równość? Jedni mogą ćpać, napadać, włamywać się, a drudzy nie mają prawa bronić dobytku i o tym mówić? Coś jest nie tak, nie uważasz? :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MarcelinaMarcelina
+4 / 8

George Floyd tak był przestępca i gloryfikowanie go jest przerażające, segregacja rasowa w USA została zniesiona w 1964r to w sumie nie aż tak dawno temu. Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę czym była segregacja rasowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+6 / 6

@HaveANiceDay1983 Wojna secesyjna była o kasę, jak każda inna wojna. Południe się zbuntowało i chciało obniżyć koszty transportu towarów które dostarczane były do portów na północy stanów. Chcieli by transport odbywał się bezpośrednio do nich na południe. Dla północy oznaczało to ogromne straty pieniężne więc wybuchła wojna secesyjna oficjalnie o zniesienie niewolnictwa. Wisienką na torcie jest to, że stany północne posiadały czarnych niewolników na długo po zakończeniu wojny którą niby wygrali doprowadzając do rzekomego zniesienia niewolnictwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HaveANiceDay1983
-2 / 2

@AIkanaro raczej że mieli niewolników, jeżeli prawo pozwalało i było kogoś stać to dlaczego miałby nie mieć niewolnika?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+3 / 3

@HaveANiceDay1983 No bo jak sam zauważyłeś to przecież wojna secesyjna była o zniesienie niewolnictwa. Więc skoro północ domagała się zniesienia niewolnictwa czemu na północy po "wygranej" wojnie nadal posiłkowali się niewolnikami?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HaveANiceDay1983
0 / 0

@AIkanaro nie będę się kłócić, uwielbiam oglądać jak to robią amerykanie. Nie jest to historia mojego kraju i raczej będę skłonny do ogólnej opinii amerykanów.
Ale dlaczego konstytucja konfederacji miała to: No bill of attainder, ex post facto law, or law denying or impairing the right of property in negro slaves shall be passed

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+3 / 3

@HaveANiceDay1983 Nie uważasz, ze skoro północ na prawdę chciała się pozbyć niewolnictwa to po wygranej przez siebie wojnie o zniesienie niewolnictwa na południu sami na północy również pozbyli by się niewolników?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
0 / 2

@El_Polaco Jaki ładny komentarz :)
Jeśli chodzi o "Przeminęło z wiatrem", to mimo że oglądałam, nie jestem w stanie stwierdzić, czy było zgodne z historią czy nie, więc to dokładnie ten sam schemat, który podałeś. A wystarczy drobne odchylenie od historii, by ludzie dostali piany. Natomiast nie jest to film historyczny i nie ma co go tak traktować. Skoro usuwają ten film, to polecieć powinna też "Chata wuja Toma", "Django" - tu to w ogóle masakra ;) I kupa innych filmów. Jest to przesada, skoro mowa o filmie fabularnym, a nie dokumentalnym.
3. Autor demota nie neguje złego postępowania policjanta, tylko gloryfikowanie przestępcy. Więc sądzę, że też nie wychodzi z założenia, że skoro to przestępca, to w sumie mogli tak zrobić.

A mi się nie wydaje, by świat zwariował w ostatnim czasie. Zawsze był pokręcony, przytoczone już tutaj czasy wojny secesyjnej to dobry przykład. Chociaż dla mnie średniowiecze jest jeszcze lepszym przykładem. I nawet na "cywilizację" i postęp nie można tego zwalić, bo to, co w Ameryce Południowej się działo za czasów Azteków, to już jest w ogóle pokręcone i nielogiczne. Długo można by wymieniać dziwactwa, jak mumifikowanie czy inne. Pewnie lista "chorych" czasów jest tak samo długa jak czas ludzi na ziemi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
0 / 0

Moim skromnym zdaniem jedyne w miarę normalne czasy to od końca wojny mniej więcej do dzisiaj, ale na Zachodzie. Oczywiście nie dla wszystkich było ok i z tego powodu było wiele protestów, ruchów społecznych przeciw rasizmowi i dyskryminacji. W czasach powojennych politycy naprawdę, że się tak wyrażę, odrobili pracę domową, i wyciągnęli wnioski z błędów popełnionych po Pierwszej Wojnie Światowej, żeby nie dopuścić do wybuchu kolejnej. Tyle że już od jakiegoś czasu coraz bardziej od tego odchodzimy i w tym sensie świat naprawdę staje na głowie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+10 / 14

Kiedyś były krucjaty, palenie na stosie, niewolnictwo, znachorzy, wojny światowe, epidemie bez lekarstw, średnia życia 35 lat... komunim, nazizm.. na manifestacjach ginęły setki ludzi.. słowem do 20 wieku było całkiem spoko.

Teraz nagle najważniejsze są zamieszki w USA, choć jutro nie będzie co do garnka włożyć... proponuję więcej interesować się tym, co się dzieje w kraju, a najwięcej, w naszym najbliższym otoczeniu. A USA... tam nie ma roku bez jakiejś manifestacji ...po co wałkować to kolejny tydzień.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+15 / 19

Szczerze?
A jakie mamy, siedząc w Polsce, pojęcie o tym co się dzieje obecnie w USA ????
Wiemy tyle co nam portal albo telewizor powie.
Wszelkie oceny i opinie kleimy na podstawie swoich wymysłów opartych o to co nam w mediach zapodano:
"dzikie Murzyny palo i rabujo miasta"
"hitlerowcy w policyjnych mundurach strzelają do Kolorowych jak do kaczek"
"Amerykanie masowo popierają BLM"
"Amerykanie barykadują i zbroją się ze strachu przed BLM"
itd. itp.
mnóstwo opinii i gowno faktów...

Skoro tak wielu Amerykanów uważa, że mają z czymś problem - to pewnie go mają. Nie będę ich oceniał ani im doradzał bo nie znam wszelkich aspektów sprawy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Saerion85
+2 / 4

@BrickOfTheWall No nareszcie ktos z normalnym podejsciem do sprawy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rational_male
-1 / 5

@BrickOfTheWall ciekawe podejście do sprawy. Zakładam, że myślisz, że ziemia jest płaska, bo nigdy jej nie opłynąłeś / obleciałeś?

Moje założenie oparte jest na twoim pojęciu co się dzieje w USA siedząc w Polsce. Nie możemy wiedzieć. Tak samo w USA co mają wiedzieć co się dzieje w innych stanach USA. Po prostu nie wiedzą, bo nie było ich w tym miejscu o tym czasie, w którym doszło do zdarzenia...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
-1 / 1

@BrickOfTheWall chodzi, ostatecznie, istnieje coś takiego jak fakty i statystyki. No i rozum. Albo szukasz na własną rękę, albo g wiesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
0 / 0

@rational_male
No nie dokładnie mnie zrozumiałeś. Po prostu to co wiemy o wydarzeniach USA musimy traktować z "pewną dozą nieufności", że albo ktoś nam wcisnął ciemnotę albo nie powiedział wszystkiego.
Z reguły jest tak, że prawda NIE LEŻY pośrodku, ale jest bardziej złożona niż ktokolwiek oczekiwał.

Ziemia płaska nie jest - ale kulą również nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
0 / 0

@Plaskaflaszka
Jeżeli ty masz dostęp do faktów (nie przepuszczonych przez mikser interpretacji i opinii) to gratuluję. Ja takich nie mam dlatego muszę zakładać, że to co wiem jest zafałszowane albo jest jedynie CZYJĄŚ INTERPRETACJĄ opartą o jego punkt widzenia albo interesy.
Gdy coś ma dla mnie żywotne znaczenie to poświęcając czas i środki dokopuję się do możliwie najbardziej wiarygodnych danych. W przypadku USA - na razie nie czuję by mnie to dotyczyło... więc słucham i czytam CNN, BBC, RT i Reuters i to co wiem, że coś im się uruchomiło w społeczeństwie. A na ile to będzie poważne, długotrwałe i brzemienne w skutki - nikt nie wie ale wszyscy zgadują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 czerwca 2020 o 16:16

R rational_male
0 / 0

@BrickOfTheWall Teraz mówisz o pewnej dozie nieufności - i to jest to, o co mi chodzi.

Moim zdaniem, nie powinno się wyświęcać bandytów, jak i bagatelizować sprawy. To nie jest moja sprawa, ale jest to sprawa która - trzeba przyznać jest dość głośna (skoro o niej wymieniamy swoje poglądy), dlatego wyrażanie swoich poglądów nie jest czymś złym. Ba, można dowiedzieć się czegoś, czego wcześniej nie było się świadomym.

Co do mego rozumienia. No cóż. Zrozumiałem tak, jak to napisałeś. Być może to moja percepcja, być może Twoja umiejętność przekazywania informacji. ;)

Pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 czerwca 2020 o 16:12

P Plaskaflaszka
0 / 0

@BrickOfTheWall To znaczy, że chyba masz problemy z myśleniem. Wszędzie jest pełno faktów. Fakt- umarł Gorge Floyd. Fakt- w USA mają rozpierduchę. Fakt- nie walczą tam z brutalnością policji, tylko o prawa które od dawna mają zapisane w konstytucji USA.
Negowanie każdej informacji jest czymś normalnym. Jednak twierdzenie, że wszystko to fałsz, skończy się jedynie głupotą, ale to Twoje życie, rób co wolisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
-1 / 1

@Plaskaflaszka
Powtórze: zakładam, że te "informacje" nie są zero-jedynkowe; to nie jest tak, że albo ślepo we wszystko wierzysz, albo wszystko negujesz.
Z biegiem czasu zawsze się okazuje, że prawda nie leży wyłącznie po jednej ze stron... ani nie leży pośrodku... tylko jest bardziej skomplikowana niż się wszystkim wydawało.

pełno faktów.
Fakt- umarł Gorge Floyd. Kontrfakt - białoskóry funkcjonariusz zadusił skutego G.Floyda. Fakt- w USA mają rozpierduchę. Kontrfakt - taka "rozpierducha" dla państwa nie ma znaczenia, dla władz jest wygodna bo nikt nie pyta o covid, gospodarkę, Chiny, Bliski Wschód, obietnice wyborcze etc.
Fakt- nie walczą tam z brutalnością policji, tylko o prawa które od dawna mają zapisane w konstytucji USA Kontrfakt - skoro gwarantowane prawa nie działają to albo prawa albo władza jest do dupy.

To nie są żadne fakty - TO SĄ OPINIE I INTERPRETACJE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 15 czerwca 2020 o 15:49

J jatoania
-5 / 13

Uważam, że niewolnicy powinni się przyzwyczajać do takiego stanu rzeczy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HaveANiceDay1983
+2 / 4

@jatoania miano niewolnik jest dzisiaj tak wytarte że znajdują się osoby które mówią o tym jak bycie niewolnikiem było by lepsze od bycia wolnym obywatelem ;) możesz więc sprecyzować o co chodzi z tymi niewolnikami?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HaveANiceDay1983
-1 / 1

@jatoania kto zmusza Ciebie do życia w taki sposób ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
+1 / 1

@HaveANiceDay1983 zdaje się, że pytałeś o doprecyzowanie o co chodzi z tymi niewolnikami, a nie jak wygląda moje życie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U uderz_w_stol
+7 / 7

A kiedy naćpany Floyd zrobi burdę gdzieś na ulicach jakiejś bananowej republiki ludzie uwierzą w jego zmartwychwstanie i będzie wielkie święto.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G greggor
+2 / 4

100% racji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LordArhon
+2 / 4

Ja czekam aż rząd usa uchwali ustawę, która w ramach sprawiedliwości społecznej zalegalizuje zniewolenie białych obywateli żeby w końcu odpokutowali krzywdy, które (nie)zostały przez nich wyrządzone czarnym, biednym mniejszością.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kraken11
+4 / 6

A ja uważam, że... no właśnie?? Moje zdanie nie ma jakiegoś znaczenia w tym całym ambarasie. Poziom głupoty i zidiocenia z roku na rok wzrasta. Piękne idee jak walka z rasizmem, homofobią nierównościami społecznymi czy też ochrona środowiska zostały wypaczone przez zwykłą ludzką głupotę i nadgorliwość. Nie wróżę świetlanej przyszłości dla naszej cywilizacji jak tak dalej pójdzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
-5 / 9

policja ktora zostala powolana zeby stac na strazy prawa i porzadku morduje obywateli, a czesc obywateli udaje ze problemu nie ma. twierdzac ze policjant na ktorego byli liczne skargi nie zrobil nic zlego

faktycznie swiat staje na glowie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marucha79
+2 / 2

@mieteknapletek Masz rację, ale z drugiej strony czy sprawa byłaby tak głośna gdyby nie wątek rasistowski przypięty do niej i to chyba na wyrost, bo czy jest coś, co świadczy o tym, że ten psychol nie byłby w stanie w podobnie potraktować kogoś o swoim kolorze skóry?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
-1 / 3

@marucha79
zalezy, gyby to byl pojedynczy przypadek, to wszyscy by kupili retoryke ze recydywista sie szamotal podczas aresztowania zdarzyl sie wypadek i gosc nie zyje i swiat poszedl dalej

problem polega na tym ze ktos postawil teze o tym ze czarni sa przesladowani przez policje, a to wydarzenie zrobilo duzo szumu plus wpisuje sie w ta teze

a co rasizmu w tej kwestii, nie wiem czy poilicjant byl rasista czy nie, podobno byli liczne skargi na niego, pytanie jakie bylo etniczne pochodzenie skarzacych sie. jezeli te osoby byly czarne to juz masz podstawe po to zeby twierdzic ze policjant byl rasista. pytanie dlaczego przelozeni nie odniesli sie do skarg? czy dlatego ze trzymali z nim sztame czy poprostu bagatelizowali skargi od czarnych obywateli

do tego fakt tego ze byly dwie sekcje kazda dala inny wynik, co pokazuje ze tamtejsza policja raczej czysta nie jest

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FenrirIbnLaAhad
+1 / 3

@mieteknapletek "podobno", sorry, ale murzyni, i pewna grupa kobiet, zawsze uważają że mają "najgorzej" :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@FenrirIbnLaAhad
ciekawe czy gdybys zyl w kraju w ktorym slowo polak jest uzywane w obrazliwym kontekscie, tez nie bylbys przewrazliwiony

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FenrirIbnLaAhad
+1 / 1

@mieteknapletek hah, a nie żyjemy w takim kraju, w takim świecie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawcio68
+2 / 2

Niektórzy cierpią na zwyrodnienie mózgu i nic z tym nie da się zrobić :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 1Kvothe
0 / 0

Ja uważam to co większość.
Nie ja jestem od myślenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J J_R
-1 / 1

Uważam, że jeżeli tak obecną sytuację rozumiesz, to nie rozumiesz świata, w którym żyjesz. I nie, nie będę prowadził wykładów na temat świata, w jakim żyjesz. Nie mam na to czasu.

Ale jeżeli już koniecznie chcesz, polecałbym dokładne przestudiowanie historii jak Rzym przeszedł od pogaństwa do chrześcijaństwa (szczególnie zwrócić należy uwagę na to, jak wcześni chrześcijanie byli używani do gier politycznych). Jak masz dość rozumu, za pół roku zrozumiesz zarówno ówczesną historię, jak i dzisiejszą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P poiman
+2 / 2

Niech się bawią, każdy wie że obecne działania mają efekt raczej odwrotny do zamierzonego z punktu widzenia osoby która nie jest w temacie. Obecnie popierają ich tylko patusy z antify i foliarze którzy zakuwają się w łańcuchy i łażą z koszulkami *i'm sorry*... Ciekawe czy przeproszą Azjatów za lata wyzysku i obozów koncentracyjnych? Och no tak zapomniałem, to obecnie jedna z najlepiej zarabiających grup w USA więc nie wypada....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B borekpp
+1 / 3

Nowi bohaterzy Ameryki..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HaynvonCzirne
0 / 2

A co takiego George Floyd robił po wyjściu z więzienia w 2013 roku? Ktoś tutaj to rozważał, czy wszyscy zatrzymali się na tym wycinku dotyczącym kryminalnej przeszłości?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M madass07
+6 / 6

nie mój cyrk nie moje małpy co mnie obchodzą walki rasowe w USA jak sobie pościelesz tak się wyśpisz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
+5 / 5

@madass07 Problem polega na tym, że debilizm nazwany poprawnością polityczną, rozprzestrzenia się także u nas. Daleka jestem od rasizmu, homofobii, transfobii itp. Jestem człowiekiem logicznie myślącym i przerażają mnie komentarze debili, którzy piszą, że nienawidzą białych ludzi, czy też, że nie tylko kobiety menstruują. No halo!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M madass07
+1 / 1

@maggdalena18 to prawda poziom absurdu sięga zenitu a nienormalność staje się nową normalnością. Zidiocenie narodów zamiast spadać to pikuje i to wkurzające wciskanie na siłę konieczności akceptowania wszelkich nienormalności jak tak dalej pójdzie pojawi się grupa reprezentująca prawa pedofilów do gwałcenia dzieci a czekaj to już jest i nazywa się Kościołem. Czyli nie ma już nadziei...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
0 / 0

@madass07 Teraz Wintur z Vouga przeprosiła za dyskryminację i obiecała, że zwiększy zatrudnienie wśród czarnych. Czyli co, zatrudnianie za wygląd, a nie za kompetencje?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lewetedemoty
0 / 2

Zdarzenie z kryminalistą było tylko iskierką do benzyny propagandy lanej hektolitrami w tzw. liberalnych mediach np. cnn i w filmach Hollywood i różnorakich netflixach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+4 / 4

Pamiętam idiotkę doszukującą się homopropagandy w Teletubisiach. Dość powszechne jest "mierzenie odległości" między Bolkiem a Lolkiem (i niczego nie zmienia, że to jest rodzeństwo).

To co - moja obsesja jest lepsza niż twoja?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S spioszeq
0 / 2

Tu chodzi o to, że Trump ma szansę na druga kadencje i demokraci, wraz ze sprzyjającym odpowiednikiem tvn-u/tvpis, czyli CNN wpadli w panikę i zrobią wszystko włącznie z postawieniem Ameryki na głowie, żeby Trump przegrał. Wygra kandydat demokratów i wszystkie ruchy społeczne ucichną na kolejne 5 lat. To prawdopodobnie ostatnia szansa Sorosa, żeby mieć jakikolwiek wpływ na świat, bo poprzedni demokrata-prezydent Obama miał go w 4 literach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 czerwca 2020 o 21:07

M michaswnc
+5 / 5

robić bohatera za zwykłego śmiecia co sie stało z tym światem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KENJI512
0 / 2

A znacie takiego jednego gościa i jego historię, Barabasz się nazywał...?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B buddookann
0 / 0

Świat nam trochę ześwirował. Być może to od nadmiaru informacji. Juz się ludziom pomieszało co jest dobre, a co złe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pandoro
-1 / 3

a jak się kiedyś zostawało świętym? Grabiło się, mordowało, gwałciło, a na koniec życia wybudowało się kościół i po 500 latach się do ciebie modlą...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar allmaechtig
-1 / 1

Jak spojrzeć na panteon świętych katolickich, to beatyfikacja tego bandyty też jest tylko kwestią czasu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R restauracja_wietnam
0 / 0

Zwyczajnie potrzeba kolejnej wojny światowej. Trochę przetrzebić populację i znowu priorytety będą prawidłowe. Ludzie mają chyba za dobrze w dupa*h i im odpindala.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kate5
0 / 0

Generalnie nie chodzi raczej o to kim on był tylko jak zginął... Ale faktem jest, że wydmuchano tę historię do wypęku... Ludzie w Stanach mają dość, po prostu. Ciekawa jestem czego trzeba, żebyśmy również w Polsce wyszli na ulice...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevoreevo
0 / 0

zgadzam się z autorem w 100%. Wszyscy którzy dali się porwać temu mainstreamowemu bełkotowi są dla mnie bezmózgimi amebami. Jak ta banda debili w Polsce przez ambasadą USA która leżała na glebie z rękami z tyłu udając skutych. Murzynom gówno się dzieje w Ameryce, to biali muszą uważać na każdym kroku co mówią i jak się zachowują. Teraz każdy murzyn mógłby okraść kogo chce a jak policja go zatrzyma nazwie ich rasistami i wszyscy niedoj*bańcy mu przyklasną i okrzykną bohaterem. rzeczy trzeba nazywać po imieniu a nie chować się za poprawnością polityczną i trząść portkami żeby kogoś nie urazić. ten murzyn to był zwykły recydwista.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem