Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
174 178
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar taki_tam_tam
+15 / 15

Zerknij do planów bo coś mi się wydaje, że zrobił tak bo miała być belka z przodu, która to zasłania lub jakaś obudowa tego elementu. Praca nie jest skończona (postawiony tylko szkielet) to ciężko stwierdzić czy architekt coś źle zaprojektował czy wykonawca za wysoko dach zrobił. W najgorszym razie kupić płyty marmurowe albo w podobnym kolorze i obudować z finezją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 15 czerwca 2020 o 10:33

F Fahrmass
+3 / 7

Chętnie pomogę. Proponuję proste rozwiązanie: zastosowanie kolumn o 40cm wyższych. Nie musisz dziękować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+9 / 11

Spokojnie, zapewne w planach ma tam być tympanon z płaskorzeźbami Zeusa posuwającego Atenę i nawalonego Bachusa z flaszką jabola. Z tego, co widzę, to bardzo modny ostatnio resentyment - w końcu tyle tego antyku było na naszych terenach...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 czerwca 2020 o 12:08

avatar Karbulot
+1 / 1

Wydaje mi się, że to jest miejsce na strop.
Wszystko jest zrobione poprawnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michkrak
+3 / 3

Porządek dorycki powinien mieć żłobienia na trzonie kolumny...
Zresztą kolumny są zbyt szeroko rozstawione - widać, że projektantem nie był Iktinos, ani Witruwiusz, tylko pan Zbyszek - inż. arch., albo inwestor Janusz z Warszawy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sylwekk12
+3 / 3

myślę że chłop co wrzucał to zdjęcie tylko trollował i nawet jeżeli w pierwszej chwili sam tak pomyślął że spieprzone to pewnie potem jednak zapytał robotników chociażby...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
0 / 0

Architekt nie zrobił klocka, zrobił go wykonawca. Jeżeli już to architekt mógł go zaprojektować, ale w takim wypadku dziwi mnie, że inwestor nie przyjrzał się projektowi. Przecież czegoś takiego nie da się przeoczyć. A jeśli przeoczyłeś, to istnieje szansa, że finalnie po skończeniu realizacji rzeczywiście nie będzie tego widać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gorialczarny
0 / 0

mnie się raczej wydaje żę ten klocek ma ogromne znaczenie w całej konstrukcji- przy tak wielkim dachu i jego rozpiętości i wadze, ten klocek służy jako poduszka amortyzująca- bez tego wszelkie naciski i drgania przenoszone są bezpośrednio na kolumnę co może doprowadzić do pęknięć kolumny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem