Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
0:55

Norweska policja się nie pier*li w tańcu

www.demotywatory.pl
+
871 877
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T truskawka90
+19 / 31

@wiesiu73 Buahahahahahaha. Trochę cuchnie od ciebie tymi wszystkimi JP100%, HWDP, CHWDP.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 lipca 2020 o 14:56

Z Zasysacz10
+20 / 20

Dobrze stanowczo niech czuje respekt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pingwiningwin
+4 / 12

@rafik54321 jestem zdania że chcącemu nie dzieje się krzywda, pasażer był współwinny popełnienia przestępstwa. Powinien być świadomy ryzyka że to co robili było niebezpieczne i nieodpowiedzialne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 9

@Pingwiningwin o ile zdawał sobie sprawę z tego że kierowca będzie uciekał przed policją.

Kiedyś mój znajomy miał następującą sytuację. Jego kumpel prowadził auto, on jechał jako pasażer. Pracowali razem, gdzieś jechali, mało istotne po co.
Policja chciała ich zatrzymać do kontroli, kierowca się nie zatrzymał i zaczął uciekać. Policja poszła w pościg, po kilkunastu minutach kierowca się zatrzymał i zwiał, a mój znajomy bogu ducha winny, nawet nie wiedział że jego kumpel był poszukiwany (zresztą, kto by się tym chwalił?). W efekcie mój znajomy spędził całą noc na dołku, na przesłuchaniach, nie wspominając o tym że został spałowany :/ . "Bo przecież uciekał". I najlepszy tekst policjanta "skoro nie uciekałeś to czemu nie wysiadłeś?", a znajomy mu na to "jak? W biegu?".

To że wsiadasz z kimś jako pasażer nie oznacza że bierzesz odpowiedzialność za czyny kierowcy. Uciekał przede wszystkim kierowca, on jako pasażer nie miał żadnej władzy nad poczynaniami kierowcy.

Tutaj efekt kiedy pasażer wtrąca się w poczynania kierowcy
https://wiemy.to/News/wkurzona-dziewczyna-zaciagnela-reczny-podczas-wyscigu-z-motocyklistami-16743
Laska zaciągnęła kierowcy auta ręczny w trakcie jazdy, powodując wypadek. Brawo.

Więc, udowodnijcie najpierw że pasażer również uciekał celowo, a dopiero potem próbujcie uzasadnić działanie policji. Bo gdybym ja był pasażerem tego skutera to bym policję pozwał, prawie na 100% bym wygrał nieliche odszkodowanie.

Podobnie, jak ktoś cię goni z maczetą czy nożem to co należy robić? Uciekać ile sił w nogach. A jak cię napada z bronią? To posłusznie słuchać! Każdy normalny spec od ochrony mienia itp tak poradzi cywilowi.
I pytam się po raz kolejny, co wy, jako niewinni byście zrobili jako pasażer w takiej sytuacji, nie wiedząc że kierowca będzie uciekał przed policją? Słucham cwaniaczki :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 lipca 2020 o 19:22

M Menefe
+1 / 3

@rafik54321 "Panie sędzio ale ona założyła miniówkę, ona chciała seksu, ja jej to dałem wiec dlaczego jestem oskarżony o gwałt?". Robisz kurtyzane z logiki, równie dobrze to mogą być bogu ducha winni skuterzyści tylko ktoś im podrzucił skradzione przedmioty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 2

@Taymishi yhm, czyli wg ciebie trzeba być "patusem" aby mieć na karku policję? Ciekawe...

To może warto coś nowego opracować, skoro nie działa...

@Menefe nie, to wy próbujecie uprościć sprawę. Policja przed zatrzymaniem nie ma pojęcia jak bardzo wtajemniczony w działania jest pasażer. Bo i skąd? Gdyby np razem wybiegali z obrabowanego banku - spoko, nie czepiałbym się. Wtedy niech walą. Ale ot tak sobie?

Gdyby tylko mieli skradzione przedmioty, to by nawet nie wiedzieli że są kradzione więc by nie uciekali i kto tu robi kurtyzanę z logiki?

Nie oczekiwałem że będę zrozumiany, wszak jest to logiczne (jak widać) wyłącznie dla motocyklistów.
Obyście wy nigdy nie byli zdani na łaskę lub niełaskę kierowcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 2

@Taymishi żebyś się nie dziwił i nie obudził bez rąk :P . Ścigany człowiek jest za przestępstwa, a niektóre przestępstwa popełnia się w garniturze przy użyciu np długopisa. Np wyłudzanie VATu.

"i nawet są zazwyczaj uprzejmi :D" - to faktycznie jakiś dziwny przypadek.

"Jeśli jest, to chętnie posłucham jaka :D " - ciasne otoczenie 4 radiowozami i zsynchronizowane zatrzymanie.

"echać za nim za długo nie pojedziesz, bo logiczne jest, że motocykl ucieknie, wjedzie w jakąś ciaśniejszą uliczkę, w korek, w alejke w cokolwiek. I tyle go widzieli :D" - i dlatego policja ma na wyposażeniu motocykle.
Poza tym taki jednoślad bardzo często ma odsłonięty przewód wysokiego napięcia który idzie na świecę. Wystarczy podjechać i go nawet wyrwać. Uszkodzenia pojazdu są niewielkie, silnik gaśnie i musi się zatrzymać. Choć to dość karkołomne w wykonaniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 1

@Taymishi tu skutera, więc prędkość nie jest problemem, zresztą, robi się takie rzeczy z autami więc w czym problem.

"
Wyłącz GTA, witamy w prawdziwym życiu. To tak samo realne jak strzelanie w stopy. " - ja mam wyłączyć? A kto chce potrącać jednoślady radiowozem? To chyba bardziej pasuje do GTA.

Zdziwiłbyś się jak szybko motocykl może dojechać na miejsce, 2-3 razy szybciej niż radiowóz. Raz że korki mu nie straszne, dwa dużo szybciej przyśpieza.

"może przeskoczyć na motocykl niczym do pędzącego pociągu i dokonać brawurowego zatrzymania na sekundę przed zderzeniem? :D" - dobrze że to przytoczyłeś. Czyli zaryzkowanie zdrowia policjanta jest bee, a potencjalnie niewinnego pasażera już ok? Brawo.

A kogoś kto podrabiał pieniądze na małą skalę to też CBŚ ściga? Nie. Dwa, ktokolwiek kto popełnia przestępstwa SIĘ TYM NIE CHWALI! Czy diler narkotyków wywiesza sobie na drzwiach napis "tylko u nas, narkotyki za pół ceny!"?
Człowieku, gdzie ty żyjesz? Powszechnie znani jako przestępcy to są pionki, jakieś płotki, osoby jednorazowego użytku które nic nie wiedzą. Grubsi przestępcy nie są znani ani z twarzy ani nawet z tego że są przestępcami.

"A dwa, że dalej nikt Ci nie każe jeździć z przestępcą :D" - nikt ci nie każe jeździć z osobą bez prawa jazdy, to co teraz będziesz wylegitymował każdego swojego znajomego czy aby na pewno ma prawo jazdy?
Albo będziesz taksówkarza prosił o pokazanie prawka oraz zaświadczenia o niekaralności? Serio? W końcu nikt ci nie każe z nim jechać XD....

Policja ma zatrzymać przestępcę w sposób który nie spowoduje strat w ludziach czy mieniu osób postronnych. Nie mamy tutaj pewności co do tego czy pasażer jest przestępcą, więc w myśl kodeksu karnego (każdą niejasność należy rozpatrywać na korzyść oskarżonego, bo niewinny do póki nie udowodnisz winy), to tutaj należy założyć że pasażer jest niewinny.

Wiem że takie nagrania jak z USA, walenie radiowozów jest fajne, widowiskowe, ogólnie robi wrażenie że jak to policja się nie patyczkuje bla bla bla. Ale tak to działać nie powinno.

"nie możesz zastosować takiego spb do jednośladu przynajmniej w polskim prawie" - kiedyś czytałem o sytuacji gdzie faktycznie laska (pasażerka) nie wiedziała że motocykl jej chłopaka nie jest ubezpieczony a ten zaczął uciekać. Policja zaczęła strzelać i chłopak się zatrzymał.
A to że policja strzela mamy i tutaj
https://motoryzacja.interia.pl/news-motocyklista-uciekal-policja-strzelala,nId,1389262https://motoryzacja.interia.pl/news-motocyklista-uciekal-policja-strzelala,nId,1389262
Więc to też nie jest tak że polska policja się nie patyczkuje, wręcz przeciwnie, patyczkuje jeszcze mniej, bo nie tylko jest w stanie potrącić, ale nawet strzela z broni :/ .

Koniec tematu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X XHACKERX
+11 / 11

Książkowe zastosowanie ŚPB

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X XHACKERX
0 / 0

@Taymishi Bzdura. Można użyć takiego ŚPB nawet wobec człowieka w polskim prawie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Borgan22
+8 / 8

I dobrze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mrooki
+2 / 10

Szkoda, że nie są tak skuteczni wobec grooming gangów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zbiczek8889
+7 / 7

haha ostatnio taki filmik widziałem jak zrobili to samo w Polsce i chłop na motorze zszedł na miejscu to co było?? mordercy itp polska to stan umysłu ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar niejestembotem4321
-2 / 6

@rafik54321 Ale to jest skuter, a nie samochód i np: na zakręcie można by było wyskoczyć lub przewrócić pojazd bo wtedy musi kierowca zwolnić przez co z małymi obrażeniami można pojazd opuścić, a i kolejna sprawa oboje są praktycznie tak samo ubrani jakby nikt nie miał ich rozpoznać, więc teoria o pasażerze jest moim zdaniem nie trafna.

Co do samochodu to zawsze mógł spróbować zatrzymać kierowcę kiedy koerujący zatrzymał pojazd, ale ok stresowa sytuacja, a co do spałowania to nie wiem na jakich d*bili trafił, ale już nieraz się zdarza, że pasażer jest niewinny, więc niewinny powinien wskazać gdzie uciekł kierowca i się poddać policji żeby wyjaśnić sprawę i wtedy nie ma zwykle żadnego problemu, więc te pałowanie jest dość dziwne, ale cóż stresowa sytuacja nie mi oceniać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-2 / 2

@niejestembotem4321 czy muszę to powtarzać po raz setny? Upadek z motocykla, skutera czy innego jednośladu, nawet przy względnie niewielkiej prędkości jest GROŹNY! Pasażer na jednośladzie jest tak samo wrażliwy jak pieszy, niekiedy nawet bardziej (przy zderzeniach czołowych).

Jeśli przechylisz pojazd to od razu masz wywrotkę. Niewielkie obrażenia? Walnięcie klatką piersiową w drzewo przy 30-40km/h w najlepszym razie skończy się na hospitalizacji :/ . W najgorszym - śmiercią.

"a i kolejna sprawa oboje są praktycznie tak samo ubrani jakby nikt nie miał ich rozpoznać" - mega naciągany argument. To akurat może być najzwyklejszy przypadek/moda cokolwiek. Sam bardzo często ubieram się na czarno bo lubię ten kolor.

"Co do samochodu to zawsze mógł spróbować zatrzymać kierowcę kiedy koerujący zatrzymał pojazd," - ledwo zdążył z pojazdu wysiąść, zresztą gdyby biegł za uciekającym kierowcą to policja uznałaby że on też ucieka, prawda?

A czy pasażer musi wiedzieć gdzie mieszka kierowca?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar niejestembotem4321
-1 / 1

@rafik54321 Dobra niesprecyzowałem.
Upadek ze skótera przy prędkości około 30 KM/h przy odpowiednej odzieży ochronnej dla młodej osoby skończy się maksymalnie kilkunastoma potłuczeniami( przynajmniej tak wynika z mojego doświadczenia na rowerze, bez skóry przez co miałem jeszcze masę optarć) Fakt trzeba odpowiednio upaść jednakże jest to możliwe z minimalnym doświadczeniem kaskaderskim.

Kto mówił o wywrotce? Chodziło mi bardziej o położenie skótera ma bok przez swój gwałtowny wychył trzymając jeszcze kierowcę co w najlepszym wypadku skończy się zatrzykaniem skótera, a w najgorszym samemu wypadnięcię na asfalt co przy odzieży ochronnej nie stanwoi wielkiego problemu jeśli ktoś nie będzie chował się w kłębek i spadał na palce co skończy się połamaniem palców.

Wiem, że naciągany, bo zdecydowana większość ubrań motocyklowych jest czarna(sam taki ubieram) i w sumie racja jest bez sensu.

Znaczy mi chodził kiedy kierowca jest w samochodzi i zatrzymuje pojazd to złapać go za rękę gdyż w takim pościgu liczą się nieraz sekundy, ale ok stresująca sytuacja nie oceniam jak pisałem wcześniej. Co do gonienia go to nawet nie przyszło mi do głowy i się z tobą zgadzam.

Nie, nie musi ale może pokazać w którą stronę kierowca uciekł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0000wucash0000
+3 / 5

A jeżeli okazało się że to jacyś obywatele pochodzenia arabskiego??????

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawel24pl
+1 / 3

To nie Norwegia, to przecieki z GTA VI

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zrywkorz
0 / 2

Tia, a w 2011 to gdzie byli jak im Breivik

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zrywkorz
-1 / 3

Taa, a w 2011 to gdzie byli jak im Breivik ludzi mordował?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T trebi
0 / 0

A ja myślałem że na Zachodzie to tylko lewacka poprawność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar d4rek
-1 / 1

@Taymishi To inna kwestia. Autor demota zachwala metodę która jest nie do końca bezpieczna. Na pewną są lepsze metody zatrzymania motocykla niż potrącenie albo strzelanie do niego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rainboweyes80
0 / 0

zawsze to strach, że to BLM na celowniku. I co potem zrobią nadgorliwcy ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem