Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
787 921
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar SteveFoKS
+20 / 30

bo Lewiatan jeszcze drzemie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albiorix
+7 / 17

@SteveFoKS Konfederacja Lewiatan działa od lat i skupia ponad 4000 firm!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
+79 / 117

Ciekawe, czy latają z gołymi dupskami po paradach, wieszają tęczowe flagi na swoich pomnikach historycznych, dewastują cudze mienie albo noszą tęczowe Jezusy lub ewentualnie waginomaryjki? Szczerze pisząc, wyglądają na zupełnie normalnych i zwyczajnych ludzi, kierujących się szacunkiem do wszystkich obywateli swoich państw.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LeClerc2
+38 / 50

@Mizantropix Uwierz mi, 99% osób homoseksualnych też nie lata z gołymi tyłkami po tęczowych paradach. nawet nie zdajesz sobie ile razy w ciągu dnia mijasz lub masz styczność z osoba homoseksualna.
To o czym mówisz, to jakiś 1%, ale że krzyczy głośno, to jest najbardziej widoczny. A media jeszcze to rozdmuchują, jakby to wszyscy homoseksualni ludzie tak postępowali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
+10 / 16

@LeClerc2 wiem - zapewniam :) Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I ironidem
+31 / 47

@LeClerc2
szkoda że ten 1% nie rozumie że robi krzywdę tym 99%.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Deron
+10 / 22

I na tym właśnie polega roznica z powodu której tępi się parady.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LeClerc2
+12 / 14

@ironidem Ale tak jest praktycznie w każdej grupie. Ten 1% zawsze będzie bardziej widoczny, bo jest głośniejszy i medialny. I zapewne w większości nie robią tego dla innych, tylko dla siebie, dla swoich prywatnych celów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BOFH
-2 / 22

@Mizantropix
Oni już nie muszą. Bo oni już mają prawa, które u nas podpadają pod "szerzenie ideologii LGBT" A tak swoją drogą to gdzie w Polsce latają z gołymi dupskami?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
0 / 10

Ale niestety ten 1% robi taki negatywny wizerunek całej reszcie normalnych homoseksualistów. zwróć uwagę że nim zaczeli orgtanizować te "swoje" parady i happeningi mało komu przeszkadzały pary jednopłciowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hahar_maly
+2 / 6

@Mizantropix dokładnie. I nikogo nie bija za żywota. Niektórzy jednak tego nie rozumieją, że większość Polaków jest cięta na lewicę i ich zadymy oraz to, że chcą mówić ludziom jak żyć, a nie na zwykłych ludzi za to z kim żyją i sypiają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B ban__
-3 / 3

@LeClerc2
"nawet nie zdajesz sobie ile razy w ciągu dnia mijasz lub masz styczność z osoba homoseksualna." Jak to rozumieć? Czy to że tak bardzo dużo, czy że w ogóle mija?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+5 / 7

@LeClerc2 ale nie zawsze ten 1% jest popierany przez resztę. Bywa tak że 99% jest otwarcie przeciwna tej mniejszości.

Popatrz sobie na motocyklistów. Ostatnio Puzio dał popis na YT jak niszczy ludziom pola i rowy meriolacyjne. Popatrz jak ostro poleciała na niego krytyka tekże ze środowisk motocyklowych.
Mało tego, na żadnym poważnym forum motocyklowym nie znajdziesz poparcia dla gnania na złamanie karku. Na większości jest to otwarcie krytykowane.

W ten sposób, społeczeństwo widzi że nie każdy motocyklista jest taki sam. Jednak nie widać zbytnio homosiów którzy krytykują aktywistów LGBT :/ . To skąd szary obywatel ma wiedzieć że nie każdy homoś jest taki sam?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
0 / 4

@rafik54321 Odpowiedź jest prosta. Od pyty z tych 99% nie afiszuje się ze swoimi preferencjami przed resztą społeczeństwa, więc nigdy nie będzie tak, że ta społeczność stanie na akord przeciw zachowaniom we własnych szeregach. Motocykliści nie muszą się "outować", więc ich środowisko otwarcie skrytykowało wygłupy jednego z nich. Wyjście i powiedzenie "jestem gejem/lesbijką/śmigłowcem szturmowym i nie popieram zachowań prezentowanych przez aktywistę XYZ" jest trochę nieporównywalne do "jeżdżę na motorze i krytykuję jazdę po polach".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T trebi
+1 / 3

@Mizantropix a mnie ciekawi czy w ich państwach szef sztabu prezydenta pozwoliłby sobie powiedzieć że nie są normalnymi ludźmi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
0 / 4

@trebi zdefiniuj proszę, jak rozumiesz pojęcie "normalny"? Dziękuję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ObywatelWszechswiata
+1 / 7

@hahar_maly Przeciętny tępy Polski Janusz nie jest cięty na lewicę, bo nie wie nawet co to jest.
"Lewak", " Lewactwo" źle brzmi i to jedyny powód. Przeciętny Janusz jest zbyt prosty by się zmusić do refleksji na temat liberalizmu, a nie wtrącanie się innym do życia to dla niego abstrakcja.
A geje złe, bo inne. Proste umysły boją się obcego, nie zrozumiałego. To tyle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q qnr4d
+1 / 5

@ironidem Problem leży jeszcze gdzieś indziej. Wielu ludzi bez zastanowienia idzie za tym 1%, z chęcią pomocy uciśnionym homoseksualistom, a to jest zwykła manipulacja, w którą dają się wciągnąć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
+1 / 3

@BOFH w Warszawie chociażby widziałem. Tak z ciekawości - jakie prawa masz dokładnie na myśli? Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BOFH
-2 / 4

@Mizantropix
A ja widziałem ufoludka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-2 / 2

@Eaunanisme tu nie chodzi o afiszowanie się, jedynie o zaznaczenie swojej orientacji oraz skrytykowanie najbardziej drastycznych jednostek. Nic poza tym.

Znowu jeśli miałoby to być tak trudne, to jakim cudem udaje się to motocyklistom?

Buahaha, nawet nie wiesz z jak wielką krytyką spotyka się środowisko motocyklowe za sam fakt istenia. Ileż to razy nazywa się nas dawcami, debilami, wariatami bla bla bla.
Bardzo często inni kierowcy dosłownie na bezczelnego wymuszają na nas pierwszeństwo, doskonale zdając sobie sprawę iż nadjeżdża jednoślad :/ . Takie rzeczy to niestety wciąż standard, choć i tak jest lepiej niż było.

Jeśli jesteś tylko homo, to tego nie widać. Możesz sobie wejść między ludzi i nikt się nie zorientuje. Ja będąc motocyklsą niestety nie mam tego komfortu. Mój jednoślad stoi pod sklepem, narażony na zniszczenie (zdażyło się iż ktoś mi pourywał kierunkowskazy :/ ), gdy wchodzę do sklepu z kaskiem nikt nie ma wątpliwości czym przyjechałem. Miny ludzi bywają nietęgie na taki widok, ale mam to serdecznie gdzieś.

Więc fakt, jest to nieporównywalne, bo homosiem można być i nie być rozpoznanym jako homoś. Być motocyklistą i nie być rozpoznanym jest znacznie trudniejsze.

Zresztą co za różnica? I homosie i motocykliści są grupą społeczną która powszechnie nie szczyci się miłością ogółu.

""jestem gejem/lesbijką/śmigłowcem szturmowym i nie popieram zachowań prezentowanych przez aktywistę XYZ" jest trochę nieporównywalne do "jeżdżę na motorze i krytykuję jazdę po polach"." - dokładnie takie jest. Przedstawiciel danej grupy, krytykuje publicznie skrajne jednostki wewnątrz swojej grupy. O jakich grupach mówimy to mniej istotne.
Póki co, znam jedynie jednego homosia który otwarcie na YT krytykuje aktywistów LGBT. I takich homosiów Polacy szanują, tolerują i akceptują. Gdyby wszyscy tacy byli, już dawno mieliby prawo do małżeństwa a może nawet i adopcji. Problem w tym że niestety duża część taka nie jest, zwłaszcza gejów :/ .

I jak to ktoś słusznie zauważył "jak nudne musi być pożycie homoseksualistów że wychodzą z nim na ulicę?".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
+1 / 3

@BOFH to super, tylko jaki to ma związek z tematem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LeClerc2
+2 / 2

@rafik54321 Tylko jak w przeciwstawić się tej mniejszości? Żeby to zrobić, to osoby homoseksualne musiałyby pokazać, że są homoseksualne. A nie zrobią tego, bo w naszym homofobicznym kraju, zaraz by były piętnowane, lub wyleciałyby z pracy, bo przecież "gej w firmie zmniejszy ilość klientów".
Bycie motocyklistą nie jest czymś nieakceptowalnym. Ale bycie osobą homoseksualną już tak. I dlatego nie zobaczysz geja czy lesbijki, który nie chodzi z tęczowymi flagami, tylko jak osoba heteroseksualna, bo ma za dużo do stracenia, a chce żyć i pracować jak każdy inny obywatel. A to, że kocha osobę tej samej płci, nie jest czymś złym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 3

@LeClerc2 yyy, po pierwsze, podałem już przykład homoseksualisty który cieszy się ogólnym poparciem społeczeństwa. Podam po raz kolejny
http://www.debata.olsztyn.pl/wiadomoci/polska/7331-gej-demaskuje-srodowisko-lgbt-najnowsze-slajd-kafelek.html
Taki człowiek w firmie może być jedynie promocją firmy, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. To właśnie jego zwolnienie, byłoby negatywne w skutkach.


"Bycie motocyklistą nie jest czymś nieakceptowalnym. Ale bycie osobą homoseksualną już tak." - bynajmniej. Serio, wiesz ile się nasłuchałem jako motocyklista? "Sprzedaj to bo się zabijesz!" bla bla bla.
Dlaczego tak samo nie może to spływać po gejach? Ba, nawet byłem atakowany przez osoby postronne, bo im "za głośno" :/ . Kit że wydech fabryczny, wiec prawidłowy.

"A to, że kocha osobę tej samej płci, nie jest czymś złym." - a w którym momencie tak napisałem? W żadnym.
Mnie nie interesuje życie homosiów. Geje są dla mnie (subiektywnie) obrzydliwi, zwyczajnie żołądek mi się wykręca na myśl o dwóch facetach uprawiających seks. Ale to ja, subiektywnie, mój gust, tak samo nie lubię pomidorowej XD.
Jak ktoś lubi - spoko, ale nie chcę na to patrzeć, to chyba akceptowalny warunek?

To trochę jak z obywatelami (normalni homosie) i politykami (aktywiści LGBT). Jak politycy odwalają grube wałki i dają ludziom w kość, to obywatele strajują, albo ich nie popierają w wyborach, a nie chowają się po kątach ze strachu :/ .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
0 / 0

@rafik54321 To "jedynie zaznaczenie swojej orientacji (...) i nic poza tym " nie jest czymś, co jakakolwiek osoba homoseksualna musi zrobić. Stąd też formułowany zarzut, że homoseksualiści nie krytykują zachowań skrajnych aktywistów jest niepoważny. Jeśli jestem gejem, to nie musi o tym wiedzieć nikt dookoła, poza moim potencjalnym partnerem i najbliższymi. Jest grupa ludzi o orientacji homoseksualnej, która potrzebuje obwieścić o tym światu i tego typu jednostki są regularnie za to krytykowane, niezależnie od tego, czy zrobią to poprzez wyjście półnago na paradzie równości, czy w sposób nieco mniej rzucający się w oczy, ale jednocześnie wyraźnie akcentujący ich odmienność. I jest też grupa ludzi, którzy chcą żyć swoim życiem i nie odczuwają potrzeby publicznego przyczepienia do nich łatki lesby czy pedała przez kogoś, komu powinno to wisieć i powiewać.

Zresztą, czy aby skrytykować zachowania 1% z jakiejkolwiek grupy trzeba koniecznie wskazać swoją przynależność do tej grupy, żeby być traktowanym poważnie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BOFH
-1 / 1

@Mizantropix
Taki sam jak twoja odpowiedź. Że coś widziałeś, czego nikt inny nie widział.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
+2 / 2

@BOFH czy możesz przedstawić akredytacje uprawniające cię do wypowiadania się za wszystkich innych, co do tego, co widzieli, a czego nie widzieli? Byłeś na Europride w Warszawie? Chyba 2010 jak dobrze pamiętam. Prywatnych zdjęć wrzucać tu nie zamierzam, wyłącznie dla udowodnienia, że takie sytuacje się zdarzają. Szczęśliwie w Polsce trafiają się wyłącznie pojedyncze przypadki atencyjnych gołodupców. U sąsiadów bywa już weselej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kwaskarminowy
+1 / 1

Nie 1%. Może promil, ale to też raczej za dużo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BOFH
-1 / 1

@Mizantropix
Aha czyli "wiem ale nie powiem". Poza tym na początku napisałeś jakby to było powszechne, a teraz "pojedyncze przypadki".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ixpire1234
0 / 0

@ban__ Nie zdaję sobie sprawy kogo mijam pod warunkiem, że mijana kobieta nie gapi się na mnie i przy tym głupio uśmiecha.
Zastanawiam się wtedy dlaczego nie mam pozwolenia na broń.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T trebi
-1 / 1

@Mizantropix
Szef sztabu Dudy powiedział "nie są równi normalnym ludziom". O tym co to jest norma można debatować godzinami, ale jeśli ktoś odmawia bycia człowiekiem (mówiąc że ktoś nie jest równy normalnemu człowiekowi) to mamy do czynienia z najzwyklejszym dzieleniem na ludzi i podludzi - jeśli słyszysz takie zdanie, albo jesteś po stronie mentalnych potomków Hitlera, albo nie jesteś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
+3 / 3

@BOFH jak interpretujesz, to co napisałem, to twój prywatny problem. Poza tym - zjawisko jest dość powszechne. Wbrew temu, co być może zakładasz, świat nie kończy się na Polsce. Demot również nie dotyczy Polaków. Jeśli chcesz rozmawiać, a nie prowadzić tę jakże znamienną zabawę w podchody i pomijanie tego, co nie pasuje do światopoglądu, to ciągle czekam na odpowiedź i wyjaśnienie tego, jakie dokładnie prawa miałeś na myśli? W międzyczasie namysłu — polecam kanał Pana. Jakubowskiego. Świetny człowiek. Warto posłuchać

https://youtu.be/-dbDqDvuGsA

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
+1 / 3

@trebi stanowisko socjalistycznego popaprańca z PiS nie bardzo do mnie przemawia. Jak zatem — twoim zdaniem — potraktuję twoją interpretację tego stanowiska? Populistyczne zagrywki cymbałów u władzy przyjmują się na wyłącznie na podatnym gruncie ludzi, którzy zazwyczaj nie mają czasy na autonomiczne myślenie. A co do argumentu na Hitlera, to jakiś czas temu takiego demona zrobiłem.

https://demotywatory.pl/5020510/Do-netu-wyciekly-tajne-materialy-szkoleniowe-ultralewicowych

"Każdy, kogo nie lubię jest Hitlerem"

Pasuje idealnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T trebi
+2 / 2

@Mizantropix
Ultra lewica i ultra prawica to ultra matoły - mógłbym powiedzieć, że mnie nie interesują, ale niestety są wśród nas. Natomiast, jeśli ktoś na tak eksponowanym stanowisku mówi o nie-ludziach - i nie ponosi za to żadnych konsekwencji, to przywołanie Hitlera, który mówił o podludziach, powinno się włączyć w każdym człowieku, który ma choć trochę elementarnej wiedzy historycznej. Tak po prostu, niezależnie od tego że ultralewica nadużywa tego porównania, a ultraprawica paple inne bzdury. Po słowach o podludziach albo rozumiesz grozę sytuacji, albo jej nie rozumiesz. Wszystko inne jest nieznaczącym szumem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BOFH
-3 / 3

@Mizantropix
Czyli piszesz coś z czapy i chcesz żeby cię poważnie traktować. Co do powszechności zjawiska to się nie spotkałem jedyne co ostatnio o golasach uprawiających seks ale to byli hetero. O LGBT nie słyszałem, a było by o tym bardzo głośno.
A propos tego pana, to właśnie dlaczego on się boi? Przecież społeczeństwo jest tolerancyjne i mu nic nie zrobi. No chyba, że wcale takie toleracyjne nie jest. Bo jak na razie to nawet na twoim przykładzie widzę, jak wygląda ta tolerancja - mają siedzieć cicho, żeby nie było widać, że coś takiego u nas istnieje. To na zgniłym zachodzie, ale u nas nie.
Tak swoją drogą co takiego złego jest w powieszeniu tęczowej flagi na pomnikach. Co ona takiego złego robi? Inne flagi, czy to żółto-biała, czy biało-niebieska może. A tęczowa nie. Zadziwia mnie to. Mógbyś to wytłumaczyć?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mozgwsloiku2
+1 / 1

@Mizantropix Nie, bo nie muszą. Nie ma potrzeby ubierać barw wojennych jak z nikim się nie walczy. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
0 / 2

@BOFH brak chęci do merytorycznej konwersacji, pomówienia, oskarżenia, mikro agresja, brak tolerancji dla odmiennego stanowiska... Cliché. Przykro mi, ale nie mam na to czasu. Jeśli interesuje cię zdanie Pana Jakubowskiego — zapytaj go o to osobiście. Nie mam zwyczaju wypowiadać się za innych. Jeśli nie wiesz, co złego jest w braku szacunku dla tożsamości narodowej i pamięci historycznej, to ja ci tego nie uświadomię. Żegnam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
0 / 0

@trebi jak poprawnie przyjmujesz, konflikt odbywa się na linii kretyni kontra kretyni. Wspomniany człowiek powiedział, że "LGBT to nie są ludzie. To jest ideologia". Takie są jego poglądy, a podobnych osób było już wiele. Przytoczę jednak pytanie, które pojawiło się później w tej samej rozmowie. Czy Twoim zdaniem, gdyby nie było organizacji "LGBT" to na świecie nie byłoby lesbijek, gejów, biseksualistów i transwestytów? Czy ktoś pyta ludzi, czy życzą sobie być określani tym skrótem? Mam znajomych o innych preferencjach seksualnych niż hetero i wielu z nich nie życzy sobie być określanymi tym skrótowcem. Jak uważam się za libertarianina. Moim zdaniem tylko pojedyncze osoby mogą mieć prawa. Nie powinno być żadnych praw zbiorowych, praw mniejszości lub praw opartych na rasie, płci, religii lub orientacji seksualnej. Każdy wobec prawa powinien być równy. Uważam również, że tak długo, jak nie są wymieniane ani zagrożone konkretne osoby, mowa nienawiści skierowana do mniejszości rasowych, seksualnych lub politycznych powinna być legalna a wolność słowa traktowana jako wartość nadrzędna. Obrazę uczyć religijnych podobnie jak poprawność polityczną traktuję dokładnie tak samo. Mam obydwa elementy gdzieś.

Masz ponownie rację. "Mamy do czynienia z najzwyklejszym dzieleniem ludzi". Kwintesencja socjalistycznego, neomarksistowskiego, wypaczonego sposobu myślenia, którego sam się dopuszczasz. Ludzie i podludzie. My i oni. Lepsi i gorsi. Opresorzy i uciśnieni.

Dopóki ludzie z obu stron nie zrozumieją, że jest tylko MY, równi ludzie wobec prawa i poszanowania posiadanej wolności, dopóty nie będzie dobrze. Dopóki ktoś będzie chciał być traktowany lepiej, a nie tak samo, dopóty będzie problem. Jako że egzystujemy w socjalistycznej ironii losu, w którą przemielono Polskę, nie spodziewałbym się unormowania sytuacji. Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 16 września 2020 o 1:21

avatar Mizantropix
+1 / 1

@trebi jak poprawnie przyjmujesz, konflikt odbywa się na linii kretyni kontra kretyni. Wspomniany człowiek powiedział, że "LGBT to nie są ludzie. To jest ideologia". Takie są jego poglądy, a podobnych osób było już wiele. Przytoczę jednak pytanie, które pojawiło się później w tej samej rozmowie. Czy Twoim zdaniem, gdyby nie było organizacji "LGBT" to na świecie nie byłoby lesbijek, gejów, biseksualistów i transwestytów? Czy ktoś pyta ludzi, czy życzą sobie być określani tym skrótem? Mam znajomych o innych preferencjach seksualnych niż hetero i wielu z nich nie życzy sobie być określanymi tym skrótowcem. Jak uważam się za libertarianina. Moim zdaniem tylko pojedyncze osoby mogą mieć prawa. Nie powinno być żadnych praw zbiorowych, praw mniejszości lub praw opartych na rasie, płci, religii lub orientacji seksualnej. Każdy wobec prawa powinien być równy. Uważam również, że tak długo, jak nie są wymieniane ani zagrożone konkretne osoby, mowa nienawiści skierowana do mniejszości rasowych, seksualnych lub politycznych powinna być legalna a wolność słowa traktowana jako wartość nadrzędna. Obrazę uczyć religijnych podobnie jak poprawność polityczną traktuję dokładnie tak samo. Mam obydwa elementy gdzieś.

Masz ponownie rację. "Mamy do czynienia z najzwyklejszym dzieleniem ludzi". Kwintesencja socjalistycznego, neomarksistowskiego, wypaczonego sposobu myślenia, którego sam się dopuszczasz. Ludzie i podludzie. My i oni. Lepsi i gorsi. Opresorzy i uciśnieni.

Dopóki ludzie z obu stron nie zrozumieją, że jest tylko MY, równi ludzie wobec prawa i poszanowania posiadanej wolności, dopóty nie będzie dobrze. Dopóki ktoś będzie chciał być traktowany lepiej, a nie tak samo, dopóty będzie problem. Jako że egzystujemy w socjalistycznej ironii losu, w którą przemielono Polskę, nie spodziewałbym się unormowania sytuacji. Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@Eaunanisme nie musi, ale to jej decyzja, a konsekwencją braku reakcji na skrajne jednostki LGBT, będzie uprzykrzenie życia wszystkim homosiom. Wóz albo przewóz.

To trochę tak samo jak z kościołem i pedofilami. Pedofilia jest bezsprzecznie zła i pojawia się w kościele u księży. Co robi z tym kościół? Nic. Więc brak negacji oznacza u nich formę akceptacji.

Ja też nie latam po mieście z flagą motocykli bo i po co? Nie piszę w każdym komentarzu że jestem motocyklistą. Wyciągam ten fakt tylko wtedy kiedy jest potrzebny.

Dlaczego homosie nie mogą robić tak samo?
Po raz kolejny ci powtarzam. Społeczeństwo jest dość mocno ogłupione. Już lata temu dało sobie wmówić że każdy gej to pajac LGBT.
Dlatego normalni homosie często wolą się ukrywać, ale jaki to ma sens? To przekopywanie problemu na później.
Oczywiście, początkowo ukazując swój brak poparcia będą krytykowani, zwłaszcza przez LGBT. Ale szybko tacy normalni homosie zyskają poparcie, tolerancję oraz akceptację, a LGBT będzie musiało się ugiąć, bo nie da się walczyć przeciw grupie która uzyskała to co chciało LGBT.
To wszystko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BOFH
0 / 0

@Mizantropix
Czyli zwyczajnie przyciśnięto cię do muru, nie masz kontrargumentów więc podkulasz ogon i uciekasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LeClerc2
-2 / 2

@rafik54321 Jeden jest akceptowalny, ale ilu nie jest? Nawet jak szefowi to nie będzie przeszkadzać, to znajdą się tacy w firmie/zakładzie pracy, którym będzie i tak człowiek będzie nękany, zastraszany i takie tam, bo znajdą się planktony umysłowe, które wierzą we wszystko co pieprza w TV i uznają za prawdziwe, że gej = pedofil, zło i w ogóle wszystko co złe.
Tylko różnica taka, jeżeli w pracy czy wśród bliskich powiesz, że jeździsz na motocyklu, to co najwyżej usłyszysz to co powiedziałeś. I nie dostaniesz oklepu od byle kogo za stanie z motocyklem. Za to, jak powiesz w domu, czy wśród znajomych, że jesteś gejem/lesbijka, to oprócz dogadywania, to potem krzywe spojrzenia, bo przecież homo. I możesz dostać na ulicy za samo chodzenie z partnerem za rękę.
Na co nie chcesz patrzeć? Na dwóch mężczyzn idących za rękę? (bo kobiety już nie, bo to moga byc przyjaciółki) Mnie obrzydza np. widok nawalonego menela, albo kogokolwiek z papierosem w ustach. Ale nie zabraniam takim ludziom przebywać na ulicy.
Nie widzę osobiście żadnej różnicy czy idzie ulicą Adam z Ewą, trzymając się za rękę czy Adam z Adamem trzymając się za rękę. Już wole widzieć to, niż nawalonego Janusza, czy Grażynę z papierosem w ustach, dymiącą jak lokomotywa przechodząc obok mnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
0 / 0

@rafik54321 Wybacz, ale tworzysz porównania, które są z dupy. Stawiasz znaki równości w taki sposób, że włos się na głowie jeży. Żonglujesz atrybutami człowieka, jakby nie miało znaczenia, czy jest to hobby, praca, cecha charakteru, czy preferencje seksualne.

Każdy człowiek w sposób naturalny należy jednocześnie do wielu grup. Mogę więc być jednocześnie gejem, urzędnikiem, wielbicielem kotów, graczem, kierowcą, podróżnikiem, praworęcznym, mężczyzną. Na przynależność do niektórych grup mam wpływ (zawód, hobby, ulubione zwierzę), a na inne nie (płeć, preferencje seksualne, poziom rozwoju półkuli mózgowej). Czy w każdej tych grup muszę być aktywnym ambasadorem czynnie krytykującym występujące w nich patologie, żeby czasem nie być gorzej traktowany przez ludzi z poza nich, jeśli współczłonkowie którejś z nich odwalą jakąś manianę?

Czy jak grupka facetów zgwałci jakąś kobietę w parku, to mam sobie na czole napisać "potępiam gwałty", bo inaczej każda kobieta będzie mieć prawo uważać mnie za potencjalnego gwałciciela i na tym tle mnie dyskryminować? Czy jak jakiś kierowca wjedzie na pełnej w przystanek, bo jechał 150 zabudowanym, to muszę w samochodzie zamontować baner "potępiam niebezpieczną jazdę", bo inaczej rowerzyści i piesi będą mogli porysować mi drzwi i wybić szyby, bo uznają mnie za potencjalnego mordercę? Czy jak jakiś nastolatek po zagraniu w GTA zacznie strzelać w szkole, to będę musiał iść do sklepu z grami z jakąś deklaracją "gram tylko w simsy", bo inaczej każdy przed sklepem z grami będzie mnie mógł opluć za popieranie brutalności w grach?

To dlaczego, jeśli będę gejem i jacyś inni geje wywieszą flagę na pomniku, to wymagasz ode mnie głośnego potępienia tego (nawet jeśli uznałbym swoją orientację za najbardziej prywatną sprawę), bo w przeciwnym razie uznasz za całkowicie zasłużone, że ktoś mi będzie mógł krzyknąć na ulicy "pedale", albo pobić mnie za chodzenie z chłopakiem za rękę? Absurd!

A poza tym gdzie ci awanturnicy spod flagi LGBT mają wypisaną swoją konkretną orientację? Może nie są G, tylko B. Albo T. Albo w ogóle są hetero, tylko im się nudzi i poczuli powołanie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 16 września 2020 o 10:32

avatar rafik54321
-1 / 1

@LeClerc2 o jednym akceptowanym wiemy, a o ilu nie wiemy? Ilu zostałoby akceptowanych gdyby się ujawnili?
Zobacz, ten jeden jest akceptowany niemalże murem, nawet wśród prawicowców i narodowców (poza pojedynczymi wyjątkami). Dlaczego inni podobniu mu homosie mieliby być inaczej traktowani?

A nawet jak się w firmie trafi gamoń który by nie akceptował, to tylko sam sobie zrobiłby pod górkę, bo cała reszta załogi miałaby niezbyt dobre nastawienie do takiego kogoś.
Z drugiej strony taki "plankton umysłowy" jak to określiłeś od razu jest klasyfikowany przez całą załogę jako idiota i nikogo nie obchodzi jego opinia XD.

" I nie dostaniesz oklepu od byle kogo za stanie z motocyklem." - oj zdziwiłbyś się... Chamstwo na drogach to standard. Niektórzy specjalnie i z premedytacja wymuszają pierwszeństwo, a takie sytuacje są skrajnie niebezpieczne! Już kilkukrotnie, przez takich idiotów o mało nie byłem połamany (w najlepszym wypadku).

"Na dwóch mężczyzn idących za rękę? " - to bym zniósł, ale tu uderzę do jeszcze innej kwestii. Ludzie dorośli, mogą zrozumieć, zignorować lub akceptować. To wszystko byłoby ok. Jednak trudno dzieciom wyjaśnić czym jest homoseksualizm, jeśli nie rozumieją pojęcia seksualności. Dziecko ma mamę i tatę, a tam idzie dwóch tatusiów? To rodzi bardzo trudne pytania, które wykraczają poza możliwości poznawcze dziecka :/ . A odpowiedź "oni się kochają" jest delikatnie mówiąc nieprawidłowa, a przynajmniej niepełna.

Nie rozumiem dlaczego upardłeś się że Polacy są nietolerancyjni. Bo jest dokładnie odwrotnie, nasz kraj jest bardzo tolerancyjny, ale tolerancyjny rozsądnie w przeciwieństwie do "poprawności politycznej".
To pewne środowiska sobie uprościły że Polacy walczą z nimi, ale tak nie jest. Polacy walczą z konkretnymi zachowaniami aktywistów LGBT, a nie z ich orientacją jako taką.
Nie ma żadnej osoby która by pasowała absolutnie każdemu i nigdy nie była przez nikogo krytykowana. Zawsze dla kogoś będziesz ten zły.
Jestem biały i sam ten fakt dla czarnych (niektórych) oznacza że jestem ich wrogiem :/ .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@Eaunanisme A ma znaczenie? Życie jest połączone, hoby, praca, cecha charakteru - to składowe części czyjegoś żywota.

"Czy w każdej tych grup muszę być aktywnym ambasadorem czynnie krytykującym występujące w nich patologie, żeby czasem nie być gorzej traktowany przez ludzi z poza nich, jeśli współczłonkowie którejś z nich odwalą jakąś manianę? " - tu masz prosty wybór. Albo interweniować, albo nie interweniować. Obie te drogi będą miały konkretne następstwa. Interweniując, masz szansę coś zmienić, na coś zgodnego z twoimi przekonaniami, twoim zdaniem, może się uda, albo się nie uda - nie wiadomo.
Ale nie interweniując, skazujesz siebie, na skutki decyzji i czynów które podejmą inne osoby, więc to inne osoby ostatecznie zdecydują za ciebie. Chcesz ponosić skutki decyzji swoich czy innych osób?
Ja tam wolę decydować sam, do tej pory za mnie decydowali inni i źle na tym wychodziłem.

Jeśli wychodzi temat gwałciciela, to możesz np napisać komentarz krytykujący. Niekoniecznie zawsze i wszędzie, ale od czasu do czasu, czemu nie?
Zobacz, a motocykliści często na swoich prywatnych autach mają nalepki "patrz w lusterka" :) .
Poza tym, teraz to ty wyciągasz porównanie z tyłka. Wyciągasz pojedyncze przypadki, które są totalnie niezorganizowane i niezależne od siebie, kontra zorganizowane środowiska LGBT które manifestują siebie jako głos całej orientacji. TO dopiero porównanie z odwłoka XD.

I znów wróćmy do motocyklistów. Prawda, smutna prawda jest taka że cała gama motocyklistów to idioci na ścigaczach. Niestety :( .
Przez nich, na wszystkich motocyklistów przykleiła się kiedyś łatka piratów drogowych. I gdyby wszyscy motocykliści, pomyśleli twoim tokiem myślenia, podkulili ogon to wiesz jaka dziś by była partyzantka? Jeszcze 10 lat temu było na serio groźnie na drogach. Kierowcy mieli totalnie wylatane, myśleli "mniejszy to niech hamuje".
Ale nie, klubom motocyklowym się nie podobała taka łatka, czuli się niesprawiedliwie oskarżani, więc wyszli na przeciw, zaczęli krytykować idiotów, a oprócz tego robić coś dobrego (akcje charytatywne i zbiórki krwi).
I na przestrzeni lat powiem ci że jest postęp. Debili na drogach jest mniej, chamów wymuszających pierwszeństwo również.

Jeśli owi aktywiści LGBT są hetero i stękają takie głupoty, to tym gorzej :/ .

I ponownie, oraz ostatecznie zadam ci pytanie. Wolisz abyś sam decydował o swoim losie, czy wolisz oddać tę decyzję w ręce innych osób z twojej grupy społecznej?
Serio, zastanów się nad tym poważnie, a nie przez pryzmat swoich wąskich uprzedzeń :/ .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LeClerc2
-2 / 2

@rafik54321 Tylko wiesz, ujawnienie tego, że jest się gejem to nie to samo co powiedzenie, że słuchasz Disco Polo. Nikt nie zagwarantuje komuś, że nie poleci z roboty, albo że nie będzie prześladowany, za to, że otwarcie powie, że jest gejem/lesbijką.
Może i to o czym piszesz może się wydarzyć w korpo lub poważanej firmie, ale np. jak ktoś pracuje w tak męskim zawodzie jak górnik, robotnik budowlany, to otwarcie powiedzenie o swoim homoseksualizmie to jak wywieszenie sobie tarczy na szyi.
Dodaj do tego, że nasz rząd szczuje ludzi na homoseksualistów wmawiając im, że każdy gej/lesbijka wygląda jak ci z parad i chcą uczyć dzieci masturbacji i masz obraz naszego społeczeństwa.
"Jednak trudno dzieciom wyjaśnić czym jest homoseksualizm" a musisz dziecku mówić, że to homoseksualizm? Jeżeli tego nie zrozumie z racji wieku, to może lepiej mu powiedzieć że po prostu się przyjaźnią. Bo przecież dzieci w przedszkolu czy podstawówce chodzą parami za rękę. Nawet chłopiec chłopiec. Ciekawe jak wyjaśniasz dziecku jak menel śpi na ławce? Czy mówisz mu "pan jest pijakiem, który nie potrafi robić nic innego niż chlać" czy "pan się zmęczył i śpi"? Bo zazwyczaj pada druga odpowiedź.
"Nie rozumiem dlaczego upardłeś się że Polacy są nietolerancyjni" Bo nadal duża część społeczeństwa jest nietolerancyjna. Nawet widać to po tobie. Nie potrafisz kulturalnie o takich osobach powiedzieć, że osoba homoseksualna, lub po prostu gej/lesbijka, tylko obraźliwie homosie. Nie potrafisz zaakceptować tego, że dwoje ludzi tej samej płci może się kochać i ma prawo iść za rękę.
Przykre to, ale niechęć do osób homoseksualnych nie różni się niczym od nienawiści do ludzi z racji ich koloru skóry, wyznania czy wyglądu. A od tego już niebezpiecznie blisko do tego co robili naziści w czasie IIWŚ

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dural46
-1 / 1

@Duergh Bzdury wypisujesz i tyle, w PRL nie było tęczowych parad a homoseksualiści byli i tak wyłapywani i spisywani przez policję, wystarczy przytoczyć słynną akcję "Hiacynt". Agresja wobec osób homoseksualnych była zawsze, a to że Tobie się wydaje że "mało komu przeszkadzały" to tylko Twoje odczucia, które nie oznaczają że tak jest w rzeczywistości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 1

@LeClerc2 a ten cały czas swoje... Miałem okazję pracować z dwiema lesbijkami. Jedna była w sumie normalna, taki typ chłopczycy, ale normalnie można było z nią pogadać itp. Druga była totalnie walnięta, dla facetów była opryskliwa, coś się tam udzielała w Brukselii (tj składała jakieś pisma) itp. Zgadnij która miała przerąbane? XD...

Z drugiej strony mój szwagier był bardzo niewybrednie podrywany przez geja w pracy i tekst o tym iż szwagier jest zamężny z kobietą nie robił na tym geju wrażenia :/ . Jakoś nikt tam afery o to nie kręcił.

"jak ktoś pracuje w tak męskim zawodzie jak górnik, robotnik budowlany, to otwarcie powiedzenie o swoim homoseksualizmie to jak wywieszenie sobie tarczy na szyi. " - ale i w takim zespole można się normalnie ułożyć. Każdy prymitw który by krytykował geja za bycie gejem, będzie się uważał za najmądrzejszego, najpiękniejszego i ogólnie najfajniejszego. Jak myślisz jak może zareagować taki typ kiedy gej mu powie że jest totalnie nieatrakcyjny? Złapie niezłego zonka i się speszy.

Pamiętaj że rząd reaguje na to co widzą obywatele. To środowiska LGBT pokazują siebie w mediach, jako tzw "kolorowe pajace". Ludzie są temu przeciwni, a rząd tylko to rozdmuchuje dla poparcia w sondażach.

"a musisz dziecku mówić, że to homoseksualizm? Jeżeli tego nie zrozumie z racji wieku, to może lepiej mu powiedzieć że po prostu się przyjaźnią. Bo przecież dzieci w przedszkolu czy podstawówce chodzą parami za rękę. " - a gejowskie buzi buzi? No tego dzieci w szkole nie robią :/ .

"Ciekawe jak wyjaśniasz dziecku jak menel śpi na ławce?" - bo ten pan nie ma domu?

" Bo nadal duża część społeczeństwa jest nietolerancyjna. " - duża? Jakieś 10%, 5% emerytów po 70tce i 5% dresiarzy XD. W prawie 40mln narodzie jest to 4mln ludzi. Dużo? Mało?
A, no i Polska jest tak nietolerancyjna że gej był prezydentem Słupska oraz kandydował na prezydenta Polski. Szczyt homofobii.

Dlaczego zakładasz że określenie "homoś" jest obraźliwe? Ani razu nie napisałem pedał itp. Homoś to moje prywatne słowotwórstwo, jako skrót od homoseksualisty. Jeśli oficjalnie jest inaczej to sorka, nie wiedziałem. Bo za każdym razem pisać homoseksualista jest po prostu nie wygodne.

Ale sobie kolego dopowiadasz, o jejku... Kto tu widzi wszystko w czarno-białych barwach? Albo ktoś podziela twój pogląd i ten ktoś jest ok, albo nie i wtedy jest homofobem.
Ja nie mam problemu z homosiami, ba, mogę z nimi pracować i totalnie ignorować ten fakt (do póki jakiś gej nie będzie próbował mnie poderwać, zresztą obrączka na dłoni powinna być sugerująca :P ).
Mam natomiast problem z tzw "kolorowymi pajacami". Jestem skłonny poprzeć nawet małżeństwa homoseksualne. Serio. Bo mi to zwisa.

"Przykre to, ale niechęć do osób homoseksualnych nie różni się niczym od nienawiści do ludzi z racji ich koloru skóry, wyznania czy wyglądu. A od tego już niebezpiecznie blisko do tego co robili naziści w czasie IIWŚ" - mój drogi kolego. Jest niestety dokładnie, dokładnie odwrotnie.
To nie jest tak że mniejszości są nienawidzone przez większość, te mniejszości są nienawidzone przez mały procent wchodzący wskład tej większości.
Ale te mniejszości uznały że cała większość taka jest i obrały sobie za wroga tę większość, zamiast konkretne czyny części tej większości.
Więc ostatecznie, za pełny rozłam odpowiada ta mniejszość, bo dokonała eskalacji konfliktu.

Z kolejnej strony, homosie, muszą zrozumieć że nie zawsze będą przez wszystkich akceptowani. Po prostu, część ludzi zostanie na zawsze prymitywami i oczekiwanie od nich akceptacji, to jak oczekiwanie że jakaś super do życia planeta sama wyląduje na bliskiej nam orbicie - bez sensu.
Homosie chcą praw, ale jedyne co robią to atakują słownie większość, ale to większość dzierży władzę. Jak oni chcą cokolwiek uzyskać, po przez podbudzanie do siebie wrogości?
Gdyby, zamiast robić wielkie parady i inne tego typu akcje, legalizowali swoje związki po przez tonę aktów prawnych (upoważnień, testamentów i innych dokumentów notarialnych), to uzyskaliby

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 1

CDN
Gdyby, zamiast robić wielkie parady i inne tego typu akcje, legalizowali swoje związki po przez tonę aktów prawnych (upoważnień, testamentów i innych dokumentów notarialnych), to uzyskaliby efekt zbliżony do związku partnerskiego. Droga okrężna, męcząca ale w pełni legalna i możliwa do wykonania.
Wtedy powstałaby faktyczna potrzeba uproszczenia przepisów i ludzie by to poparli.
Edukacja o homoseksualizmie? Ok, ale nie w podstawówce (nie we wczesnej). Tylko tak od 14 lat w górę. o wtedy dzieci już wiedzą co nie co o seksualności. A nie masturbacja u 7latków :/ .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T trebi
0 / 0

@Mizantropix
""Mamy do czynienia z najzwyklejszym dzieleniem ludzi". Kwintesencja socjalistycznego, neomarksistowskiego, wypaczonego sposobu myślenia, którego sam się dopuszczasz. " Wyjaśnij, proszę, dlaczego uważasz że ja się tego dopuszczam? Kluczowy jest tutaj brak poszanowania dla ludzi, co nie jest tylko i wyłącznie domeną komunizmu.
"Dopóki ludzie z obu stron nie zrozumieją, że jest tylko MY, równi ludzie wobec prawa i poszanowania posiadanej wolności, dopóty nie będzie dobrze. " A jeśli przez kilka tysięcy lat ludzie tego nie zrozumieli, to co - czekamy dalej?
"Dopóki ktoś będzie chciał być traktowany lepiej, a nie tak samo, dopóty będzie problem." - rozumiem że to zdanie odnosisz do mniejszości/LGBT. Ok, a co jeśli faktycznie najważniejsza osoba w państwie mówi, że osoby nie wierzące, nie heteroseksualne - nie są prawdziwymi Polakami? Ja rozumiem że "działając" można zrobić wiele szkody, jeśli działa się źle, wiem też że nie ma rozwiązań idealnych - natomiast "libertarianie" wierzący w to, że każde społeczne (nie indywidualne działanie) jest złem - nie mają racji. Fajnie jest dla zdrowia psychicznego wszystkie takie działania nazywać "komunizmem/socjalizmem", ale prawda jest taka że bez - SENSOWNYCH - działań nic się nie zmieni. Jednym z takich sensownych działań jest uczenie młodych ludzi, że osoby homoseksualne są takimi samymi ludźmi. Zostawianie wszystkiego nadrzędnej wolności słowa prowadzi do takiego łajna, jakie mamy w Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
0 / 0

@rafik54321 Wąskie uprzedzenia? Bo wychodzę z założenia, że ocena całej społeczności przez pryzmat jej najbardziej kontrowersyjnych przedstawicieli i wykorzystywanie tych zachowań do legitymizowania daleko idącej dyskryminacji setek tysięcy ludzi jest absurdem do potęgi? A może by tak, zamiast zrzucać ciężar odpowiedzialności za zachowanie 1% na pozostałe 99%, lepiej byłoby po prostu nie uznawać za normę odpowiedzialności zbiorowej? Może jednak warto zakładać na wstępie, że normalny i rozsądny człowiek po prostu nie popiera np. przemocy, a nie każdorazowo wymagać od bogu ducha winnych postronnych, żeby koniecznie "od czasu do czasu" napisali potępiający komentarz, bo jeszcze jakiś kolo w necie uzna, że to popierają. A.B.S.U.R.D!

Każdy sam o sobie decyduję zawsze i wszędzie i nie zmienia tego fakt, że ktoś, rzekomo w jego imieniu, wyjdzie na ulice i będzie coś odwalać. Katolicki ksiądz palący książki i afrykańskie figurki nie spowodował, że masowo katolicy musieli zapewniać, że nie są tacy sami. Wszyscy rozsądni ludzie uznali, że jeden wariat nie reprezentuje całej społeczności, a jedynie najbardziej zagorzali przeciwnicy katolicyzmu jako takiego zyskali dodatkowy, a jednocześnie nic nie zmieniający argument, że religia = zabobon. Być może wspomniany przez Ciebie przykład nagonki na motocyklistów nie był taki sam i nie były to pojedyncze przypadki. Trudno jest mi się w tej sprawie wypowiedzieć, bo nie śledziłem opinii społecznej nt. motocyklistów na przestrzeni lat. Mogło się też do tego przyczynić moje podejście, że jeśli widzę jednego wariata na ścigaczu jadącego w zabudowanym 150, to nie uważam, że tak jeździ każdy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@Eaunanisme ale sam przedstawiasz takie zachowania.

A ten dalej swoje, jak grochem o ścianę. Dlaczego ty wymagasz myślenia od ludzi prymitywnych? To tak jakbyś oczekiwał że szympans zrozumie fizykę. Lepiej, prościej, szybciej i skuteczniej jest po prostu wykorzystać ich prymitywizm. O czym napisałem powyżej.
Jeśli uważasz że twoja grupa społeczna jest źle oceniona przez społeczeństwo, to coś z tym robisz, a nie ryczysz że to niesprawiedliwe. Dorośnij, świat nie jest sprawiedliwy, jest okropny, brutalny i bezwzględny. Nielicznym udaje się zachować ideały w tym porąbnym świecie.
A jak chcesz aby świat był lepszy, to zakasuj rękawy i do dzieła.

"Każdy sam o sobie decyduję zawsze i wszędzie i nie zmienia tego fakt, że ktoś, rzekomo w jego imieniu, wyjdzie na ulice i będzie coś odwalać." - bynajmniej. Ostatnio były rozruby BLM i co? Część czarnych nic nie zrobiła, w efekcie, takim czarnym nawet zdemolowano sklepy. Bo się nikt im nie postawił. To ich decyzja że zdemolowali, ale to nie oni poniosą konsekwencje tego czynu, tylko właściciel sklepu.

A ty znowu niczym rasowy manipulant - wyciągasz pojedyncze, nieskordynowane incydenty, przeciw organizacji która takie popełnia pewne czyny od lat. Brawo.
JEDEN ksiądz, o niczym nie mówi, 100 księży daje pogląd, 1000 księży, to już reguła.
I tak samo, jak się trafi jeden kolorowy pajac, to każdy go oleje, ale na tych paradach takich pajaców są setki jeśli nie tysiące. Nie tylko w PL, ale i na świecie. To o wiele, wiele grubsza skala problemu niż pojedynczy ksiądz palący książki. Odróżnij incydent od zorganizowanego działania.
Jak tego nie skumasz to nie ma sensu dyskutować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
-1 / 1

@rafik54321 Gdzie przedstawiam takie zachowanie? Jakie zachowanie? Mógłbyś uściślić tę część swojej wypowiedzi? Bo na tyle na ile rozumiem, to zarzucasz mi jednoczesne nawoływanie do zaprzestania stosowania odpowiedzialności zbiorowej przy jednoczesnym krytykowaniu całej grupy za pojedyncze i, jak to ująłeś, nieskoordynowane incydenty. Przytaczane przeze mnie przykłady mają jedynie służyć pokazaniu ci, jak absurdalne jest twierdzenie przez Ciebie, że milczące 99% ma cierpieć za głośny 1%. Co z uporem godnym podziwu próbujesz forsować. Jeśli chodzi ci o coś innego, to chętnie się do tego odniosę.

Abstrahuję od tego, że punktem wyjścia w dyskusji było stwierdzenie przeze mnie, że wyjście do ludzi z hasłem "jestem homo i nie popieram szaleństw aktywistów LGBT" jest obarczone sporą dozą konsekwencji, której nie uświadczą motocykliści, katolicy, czy miłośnicy haftowania, bo jednak "wyjście z szafy" jest dla wielu sprawą dosyć prywatną i szaleństwem jest twierdzenie, że jak nie wyjdą, to są sobie sami winni, że np. dostaną w twarz, bo ktoś z flagą LGBT na drugim końcu Polski kogoś obrazi.

I myślę, że warto zwrócić uwagę na fakt, że obecna gorąca debata publiczna na temat LGBT nie odbywa się z powodu wielotysięcznych półnagich tłumów na paradach równości w Polsce czy na świecie, ale ma ona związek z INCYDENTAMI, w trakcie których przedstawiciele pewnej grupy powiesili na pomnikach (w tym pomniku Chrystusa) flagi kojarzone z homoseksualistami, a lider tej grupy został aresztowany, m.in. za zniszczenie mienia. Więc mijasz się z prawdą twierdząc, że są to zorganizowane i prowadzone od lat działania.

Nie uważam również, że fair jest zarzucanie mi bierności w naprawianiu świata, bo od kilku dni poświęcam czas i energię na dyskusję z Tobą. Co już samo w sobie dowodzi, że wyjście przed szereg i sprzeciwienie się działaniom własnej społeczności, np. w dyskusji w internecie, wcale nie postawi tej społeczności w lepszym świetle, jeśli oponent za podstawę do dalszej wymiany poglądów uznaje wyłącznie "skumanie" swojego własnego punktu widzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@Eaunanisme przeczytałem tylko kilka zdań i już wiem że dalej jak grochem o ścianę, więc koniec tematu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
-1 / 1

@rafik54321 Dyskusje, zwłaszcza w internecie, mają to do siebie, że wymiana przez dwie osoby poglądów w jakiejś sprawie nie kończy się tym, że masz w rezultacie dwie osoby o tych samych poglądach. Życie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vetulae
+12 / 18

Patrząc, co nam ten 2020 rok funduje, nie przesądzałabym jeszcze tej kwestii z końcem świata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pergamin
+6 / 8

@vetulae spokojnie, to dopiero rozgrzewka! :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Suzzzi86
+23 / 39

i wyglądają jak normalni ludzie, a nie tęczowi popaprańcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rasizm45
+1 / 13

A Biedroń mówił jakim postępem na świecie będzie gdy wygra wybory.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SkrajnieCentrowy
+15 / 17

A ja się zastanawiałem dlaczego mi chleb szybciej w domu się zsycha. A tu proszę właśnie się dowiedziałem. Mam pęknięty chlebak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
-2 / 16

@buill może u nich LGBTQ+ nie jest taką straszną patolą jak u nas...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar buill
0 / 2

@Plaskaflaszka wszędzie jest

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Finger03
+7 / 23

@krzysiek180077
Nikt Cię nie promuje, spokojnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LeClerc2
-1 / 5

@krzysiek180077 Ale przecież nikt o wyborcach PiS-u tu nie pisał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krzysiek180077
-2 / 4

@Finger03 Każdy wie co miałem na myśli :) brawo Ty za komentarz jeśli próbowałeś zabłysnąć :) A jeśli nie i popierasz to to powinieneś potężnie rozpędzić się i walnąć gonga w ścianę :) Bo także masz coś nie równo pod kopułką :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Eskim0s69
-1 / 5

@krzysiek180077 Wszystko co występuje w naturze jest naturalne - normalne :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B ban__
0 / 2

@Eskim0s69
Prócz tego co jest nienaturalne, oczywiście.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Eskim0s69
+1 / 1

@ban__ Jeżeli coś występuje w naturze jest naturalne - normalne, a więc zabijanie, kanibalizm, gwałt, kradzież to też elementy natury.
Kto powiedział że natura jest dobra i sprawiedliwa?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B ban__
-2 / 2

@Eskim0s69
Nie krąż, przechodź do meritum.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WodaPoKisielu
-1 / 7

@zasysacz Od kiedy to homoseksualizm oznacza bezpłodność?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zasysacz
+1 / 1

@WodaPoKisielu nie są w stanie ze sobą mieć dzieci więc jak by byli bezpłodni ich pula genetyczna przepada z końcem ich życia. Nie mam osobiście do homoseksualistów żadnej pretensji żaden mi krzywdy w życiu nie uczynił, ale natura działa w prosty sposób nieudane eksperymenty wymierają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Eskim0s69
0 / 4

@zasysacz Jest coś takiego jak in vitro i dawcy nasienia.
Gdyby homoseksualizm stanowił 100% populacji to:
Geje mogli by dawać nasienie, a lesbijki być surogatkami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WodaPoKisielu
0 / 0

@zasysacz Ich pula wcale nie przepada. Za granicą sporo osób homoseksualnych ma swoje dzieci, czy to przez surogatki, czy w przypadku kobiet od dawców nasienia. Mogą na spokojnie mieć ich całą gromadkę, więc nie wiem w jaki sposób według ciebie nie mogą się rozmnażać. A, że nie mogą mieć RAZEM dzieci, to kwestia,która dotyka mnóstwo ludzi hetero w naszym kraju, którzy są bezpłodni albo mają uszkodzone genitalia ze względu na nowotwory więc nie wiem co w tym takiego niezwykłego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zasysacz
0 / 0

@WodaPoKisielu To że para hetero tylko jak nie jest zdrowa nie może mieć ze sobą dzieci jeśli oboje są zdrowi będą mili dzieci . A para homoseksualna jak dobrym zdrowiem by nie dysponowała na obecną chwilę Nie może mieć ze sobą dzieci tylko tyle i aż tyle. Już sam fakt niemożności posiadania dzieci będąc zdrowym osobnikiem przynajmniej fizycznie mówi wiele że coś jest nie tak, Z punktu widzenia natury taki związek nie ma sensu i ja też tak to postrzegam i nie tylko ja. I sens całej mojej wypowiedzi odnosi się do posiadania dzieci ze sobą a nie związku jako takiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elpiwo
-1 / 3

To jesteś mało spostrzegawczy i kiepsko douczony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zemrzyk
+4 / 10

I nikt nie widzi słonia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zibioff
+3 / 3

@Zemrzyk Podstawowa zasada "nie myśl o słoniu"...Daj słonia na pierwszym planie i inny temat, a nikt nie zobaczy słonia. Twój komentarz jest świetny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J janvier93
+3 / 3

Premier Serbii chyba jest bardzo prawicowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J janvier93
0 / 0

Ok, jest w Partii postępu, w koalicji z socjalistami, więc inaczej ją sobie zapamiętałem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hahar_maly
-1 / 1

Ale o co chodzi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+6 / 8

Jak to nie? Rasizm w czystej postaci: brakuje kozy, dziecka, afroamerykanina i osoby niepełnosprawnej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zibioff
+2 / 2

Samo je*nie, nie ma co ogłaszać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vlkplzn
+1 / 3

Szacun. Tylko nie wiedzę tęczy, ani napisu LSBT. Normalni ludzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ruget
+2 / 4

dlatego jestem za zakazem manifestacji swej wiary czy orientacji publicznie zakaz dla marszy równości pielgrzymek i innych badziewi... niech każdy swe poglądy wyznaje w domu ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gemini1234
0 / 4

Jarosław powinien wziąć przykład i przestać się kryć ze swoimi skłonnościami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+1 / 1

no ja nie wiem, 2020 moze byc jego poczatkiem:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tdobe
+2 / 2

Podobnie komentowano w 38r Hitlera, Patrzcie taki Hitler a żadnej wojny światowej nie ma, co za pokojowy przywódca...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ragefox
0 / 2

Świetnie!!!
W razie konfliktu to będą się torebkami naparzać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jaro89
+2 / 2

Ale o czym ten demot? Co mnie to obchodzi? Niech sobie tam żyją jak chcą. Co mnie Serbia, co mnie Luksemburg. Ale o ile mnie pamięć nie myli tu jeszcze jest Polska, a żadne wybory czy sondaże nie wskazują na większościowe poparcie takich ideologii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agato7
0 / 2

No on właśnie "dowcipnie" i oczywiście "spontanicznie" klepie w tę klawiaturkę żeby Ciebie czy mnie urobić. Zapomniałam dodać - za free.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agato7
+3 / 3

Następny będzie miał na imię Ahmed i będzie miał 4 żony, z czego dwie w wieku 11 lat. Też napiszesz, że końca świata nie stwierdzono.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lewetedemoty
+1 / 1

No i razem mogą nakręcić pornola.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PaulVanGogh
+1 / 1

Może i ze światem jest ok ale biedna polska rodzina już pewnie umiera :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Andrzejbe
0 / 0

Z takich związków to i dzieci pewnie będą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 września 2020 o 20:14

T Tomasz1977
0 / 0

do czasu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem