Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
247 256
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K Ktostamskadstam
-2 / 6

Ten słoń w Tarnowie to nie żaden pomnik słonia tylko reklama pewnej firmy produkującej betonowe elementy budowlane min. kostkę brukową. Lata temu stał tam baner tej firmy. Niestety opłaty były zbyt duże więc firma zrezygnowała ale władze miasta postanowiły słonia pozostawić bo fajnie wyglądał ale i usunięcie go było by bardzo kosztowne na co miasto pieniędzy nie miało. Tych słoni jest w Polsce pełno, praktycznie przy każdym oddziale i większej hurtowni z wyrobami tej firmy.
Taki sam stoi w Limanowej, Libiążu, przy autostradzie A4 w okolicach Bochni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xerxesgamma
+4 / 4

@Ktostamskadstam To nie żadna reklama tylko projekt autorstwa rzeźbiarza Jacka Kucaby, który został wyrzeźbiony pod Tarnowskim Pałacem Młodzieży w 2001 roku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
0 / 4

nie wiem co to za słoń ale całe szczęście że nie ma takich więcej, wygląda okropnie z tymi malunkami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xerxesgamma
0 / 0

@Duergh Kwestia gustu. Według mnie pomnik ten tworzy bardzo pozytywny klimat i w Tarnowie bardzo go się lubi. Zresztą ludzie i spoza Tarnowa często przyjeżdżają go oglądać i robią sobie przed nim zdjęcia - a to świadczy, że to jest już taki "znak rozpoznawczy" miasta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 listopada 2020 o 20:42

avatar Duergh
+1 / 1

@xerxesgamma Owszem, całkowicie się zgadzam że jest to kwestia gustu a w mój ten pomnik zupełnie nie trafił, ja osobiście się ciesze że u mnie w mieście nie ma niczego w podobie, może gdyby miał jakiś ciemniejszy kolor to kto wie... :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pantharhei
0 / 0

Pomnik coś lub kogoś upamiętnia, a rzeźba w przestrzeni miejskiej czasem to po prostu rzeźba. Estetyczna czy nie, to osobna kwestia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem