Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
60 72
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar koszmarek66
+6 / 10

Trzeba być naiwnym, żeby wierzyć, że doświadczonych polityków można wyciągnąć z kapelusza. No i oczywiście uczciwych. No i żeby byli parlamentarzystami :)
Jedyne co Hołownia może zrobić to zasilać szeregi max zweryfikowanymi ludźmi. Ale i tak trafią mu się kukułcze jaja. Skoro ma spore poparcie to szczególnie nieciekawi ludzie będą do niego się pchać drzwiami i oknami, i podpiszą każdy cyrograf mając nadzieję na udział w przyszłych zyskach. Oczywiście dla dobra narodu i państwa!
Ale jaki mamy inny wybór?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 stycznia 2021 o 19:04

avatar Mizantropix
+3 / 7

@koszmarek66 dobrze prawisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ricochet69
+3 / 5

@koszmarek66 Właśnie tym innym wyborem mieli być ludzie rozsądni zamiast bandy oszołomów i cwaniaków. Jeżeli tych kukułczych jaj będzie zbyt wiele to nie wyjdzie z tego nic dobrego. Będąc zbyt łaskawym dla tych, którzy do tej pory szkodzili wspierając nieudolne rządy, Hołownia powinien pamiętać że "kto ma miękkie serce, ten ma twardą d..."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wans
-1 / 5

@koszmarek66 skreślić krzyżyk w innym miejscu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

@koszmarek66 Właśnie tym innym wyborem ma być nikogo z dawnych układów .. Mam dość posłów i senatorów jacy od lat startują i przeskakuja z partii do partii.

Albo ma się jakiś światopogląd i się z nim utożsamia i trzyma albo jest się karierowiczem i chorągiewką..
Właśnie straciłem szacunek do Hołowni tak jak straciłem do Kukiz. Sprzeda się układowi tak jak każdy do tej pory..
Bez rozstrzelania całej kasty politycznej w Polsce najwyraźniej nic się nie zmieni i jesteśmy skazani na rolę niewolników pracujących w montowniach zachodnich kapitalistów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
0 / 0

@killerxcartoon Świadkowie Jehowy mówią, że religia jest albo prawdziwa albo powszechna. Do parlamentu dostają się tylko ci którzy są "powszechni" :)
Z drugiej strony wszyscy obecni posłowie, senatorowie byli kiedyś nikim i nieznanymi. Głosili jakieś poglądy za którymi ludzie poszli lub tylko podpisywali się pod jakąś partią. Większość z nich ewoluowała w swoich poglądach. Na palcach jednej ręki policzysz ilu z nich mówi to co naprawdę myśli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vinyard
+1 / 1

@koszmarek66 jedna uwaga - mamy w kraju układ polityczny, w którym "posłowie" są tylko od naciskania guzików tak jak każe szef/zarząd partii. Nie ma więc nic złego w przyjmowaniu ludzi z innych ugrupowań, nawet tych, których się jest przeciwnikiem, bo każdy z tych ludzi (jeśli nie jest "kukułczym jajem") jest potencjalnym "guzikiem". Hołownia, skoro już wchodzi do gry, to powinien grać wg obowiązujących zasad, jakie chore by one nie były. Inaczej jest skazany na porażkę. Palikot się sadził, Kukiz się sadził, Lepper się sadził i co? Palikota już nie ma w polityce, Leppera nie ma na świecie, został tylko Kukiz, który w porę się sprzedał. Wg mnie Kukiza czekał los Leppera jeśli tylko szedł by dalej w zaparte i zdobywał zwolenników (co zapewne zostało mu wytłumaczone w "odpowiedni" sposób).
Prosta zasada - chcesz nurkować w szambie to najpierw skołuj odpowiedni sprzęt i obstawę, inaczej utoniesz w g**nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

@Vinyard hmm..

W walce o pokój najmniej chodzi o walkę. Jest też inne przysłowie Nigdy nie kłuć się z głupcem bo ktoś z zewnątrz nie dostrzeże między wami różnicy a po drugie by z nim rozmawiać trzeba zniżyć się do jego poziomu a na jago poziomie głupca nie da się pokonać bo jest mistrzem. Rozwijając tą myśl na politykę jeśli zniżysz się do poziomu przeciwnika politycznego i zaczniesz używać tych samych metod i tej samej argumentacji to czym będziesz się różnił od przeciwnika by ktoś cie poparł? ,,, to słowa Wałbrzycha jakie niszczą teraz image PiS .. "jesteśmy tacy sami jak SLD czy PO tylko mamy innego szefa"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 stycznia 2021 o 1:47

R Ricochet69
+5 / 7

Moja mama jest kucharką i pamiętam, że zawsze gdy coś tam gotowała to zebrane z powierzchni szumowiny zawsze wyrzucała, a nie zbierała aby z nich zrobić cokolwiek nowego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
-5 / 9

jak wydzie dobrze to bardzo dobrze - nie płacz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LogikaGora
+3 / 7

Przyciągnięcie polityków z PiS w obecnej chwili nie jest takie głupie i złe jak się wydaje szczegolnie tych zasiadających w sejmie, przyjmowanie tych z PO w gruncie rzeczy nie daje nic, natomiast przejęcie tych z PiS może spowodować utratę większości w sejmie przez PiS i wcześniejsze wybory gdyż PiS nie ma aż tak dużej przewagi, jest to jedyny możliwy sposób na odsunięcie Pisu od władzy przed 2023r a jedyny kto może to zrobić to Hołownia, do nikogo innego oni nie pójdą więc w ten sposób najważniejszy cel można uzyskać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dupazyzor
-1 / 1

jak popielniczka...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z konto usunięte
0 / 0

Prawda jest tak, że z tymi ludźmi nie zmieni się nic. Zresztą po co coś zmieniać? Wystarczy naobiecywać a potem kupować głosy za pieniądze z podatków. Tak robi PiS i wygrywają wybory.
Przecież sami się nie wybrali. PiS pokazał jak źle napisana jest Konstytucja. Można wygrać demokratyczne wybory nie mając nawet 40% poparcia i można rządzić samodzielnie łamiąc wszystkie możliwe zasady i prawa i nic nie można im zrobić. Obsadzą służby swoimi ludźmi, do spółek też swoi i hulaj dusza. Kasa płynie szerokim strumieniem. A, że nic nie robią dla nas to już nikogo nie obchodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fsubi
-5 / 11

Hołownia to piesek Tusku. Po chce wrócić tylnymi drzwiami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vinyard
0 / 0

@fsubi Gdyby tak było, to drzwiami i oknami waliliby do niego posłowe KO, a nie PiS. Ludzie PO nadal wierzą w mesjanizm Tuska, a co im z tego wychodzi to widać...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Longslaw
+2 / 4

Oj nie próbujcie, bo wprowadzicie konia trojańskiego na salony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D konto usunięte
+2 / 4

I dzieki takim praktykom jako wyborca czuje sie robiony w ch_ja. Dlaczego?

Oddalem swoj glos na Pana A, kandydujacego z listy partii X.

Pan A, nagle stwierdza, ze przestaje sie identyfikowac z idealami Partii X i przechodzi do Partii Y.

I teraz jako wyborca, ktory dalej identyfikuje sie z idealami Partii X powinienem mu powiedziec temu Panu A, ze ni ch_ja, tak byc to nie bedzie, prosze zlozyc mandat, ale w tym systemie to tak nie dziala.

A Pan Holownia zamiast jak czlowiek wystawic swoja partie w wyborach, przekonac do siebie wyborcow, po cichu, od dupy strony podbiera poslow, ktorzy zadali sobie trud walki o wyborce, o miejsce na liscie, o poparcie partii z ktorej ramienia kandyduja i w parlamencie zasiadaja i do konca kadencjii najprawdopodobniej zasiadac beda.

Ot slabosc systemu, ktora wypadaloby sie zajac. Uwazam to za nieuczciwe zagranie nie tyle w stosunku do konkurentow, ale przede wszystkim w stosunku do wyborcy. I niema tu znaczenia, czy jestem zwolennikiem tej, czy innej opcji, jest to zwyczajnie nieuczciwe.

Poddaje refleksji...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 stycznia 2021 o 21:06

Y yoyo2123
0 / 0

@DarthKarl czekaj, głosowałeś na partię czy na człowieka? Tak czy siak uważam, że przygarnianie POPiSu odrzuci ludzi od Hołowni. Jak Hołownia kogoś z PiSu przygarnie to dla mnie jest stracony, dla mnie cały PiS to mafia i wszyscy powinni skończyć z konfiskatą mienia, od prezesa po szeregowego członka partii. Tak samo przygarnięcie, niektórych osób z PO... w ich przypadku uważam, że tylko część to cwaniacy, część nieudacznicy, a część próbuje zrobić coś sensownego ale tych jest najmniej..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 22 stycznia 2021 o 23:59

D konto usunięte
0 / 0

@yoyo2123 system dziala tak, ze bezpartyjnych niema, wiec chcesz czy nie glosujesz na czlowieka z listy partyjnej, nawet w Stanach Twoj senator jest albo demokratom, albo republikaninem, bezpartyjnych, to w samorzadach lokalnych mozna znalezc na poczatku ich kariery politycznej, takze jak wyzej, chce nie chce, ale glosuje n Pana A z Partii X, a jak Pan A zmienia partie X na Y winien sie srogo tlumaczyc przed wyborca... Mam nadzieje, ze do wyborow znajdzie sie sila calkowicie z poza ukladu dotychczasowego, byl w sumie Kukiz, ale szybko stracil impet, a szkoda

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Morel78
0 / 0

Gówno ciągle to samo, tylko muchy się zmieniają

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W w0lnosc
+3 / 3

Był Tus, Palikot, Petru, teraz Hołownia.
Za każdym razem partia jeszcze nie powstała, jeszcze nie pierdnęła, a już w telewizji pokazywana i ma 10% oraz zbiera odpady ze "spalonych" partii. A popieranie jeszcze przez troli tutejszych tym bardziej potwierdza...
Dziwię się, że się dziwicie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R remassq
+2 / 2

z gówna bata nie ukręcisz, nawet pan Ho...wnia.
szkoda gadać, bo to kolejna pseudo partyjka, ma trochę poparcia i tyle.
Problem w tym, że dalej nie ma na kogo głosować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 108757
0 / 0

Zdumiewają mnie komentarze pod tym demotywatorem a autor demotywatora zapewne jest niezależny i nie idzie ma żadne kompromisy. Życie składa się z kompromisów bo trzeba cały czas dostosowywać się do aktualnej sytuacji.
To oczywiste, że poważna partia polityczna powinna mieć reprezentację w sejmie. Do wyborów mamy 3 lata, więc jedyną aktualnie drogą jest dogadanie się z kimś kto jest posłem czy senatorem. Kompromis jest lepszą drogą niż ekstremizm więc mnie wcale nie dziwi że Szymon Hołownia przeciąga na swoją stronę posłów i senatorów. To bardzo duże wzmocnienie, a partia Szymona staje się coraz poważniejszym graczem, z którego nie można się już śmiać.
Czy przed przejściem do Polski 2050 senatora Jacka Burego i posłanki Joanny Muchy ktoś z tu komentujących potrafił wymienić jakieś nazwiska inne niż Szymona Hołowni z jego partii ?
Podejrzewam że nie. Nawet nazwisko pani Hanny Gill-Piątek czyli pierwszej posłanki Polski 2050 nie jest jakoś specjalnie rozpoznawalne.
Jeśli uda mu się namówić do przejścia kogoś z PiS lub jego koalicjantów to zrobi się bardzo ciekawie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem