Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

40% inflacji przez czas rządów PIS

Tyle nas kosztuje nas rozdawnictwo

www.demotywatory.pl
+
28 38
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
D didja
+7 / 13

@arielovski

Jesteś pisowskim trollem, ale odpowiem Ci jak prawdziwemu rozmówcy:

W 2015 r. pensja minimalna 1750 zł, w 2020 r. - 2600 zł. Podwyżka ok. 40%, jeśli zarabiałeś minimalną i nie wydajesz na leki, to wyszedłeś na zero. Jeśli zarabiałeś więcej, to nie sądzę, żebyś dostał 40% podwyżki.

Przy czym youtuber nie podaje podwyżek prądu, wprowadzonych przez PiS > 30 podatków, kosztów leków, wizyt lekarskich. Minimalna renta w 2015 - 880 zł, minimalna renta w 2020 - 1200 zł brutto, na rękę 1025. Średni wzrost kosztu wizyty lekarskiej przez 5 lat - 50%, ze 100 do 150 zł (nie liczę specjalistycznych przychodni w Warszawie). To samo rehabilitacja, turnusy. Kto w 2015 wydawał na leczenie 1000 zł miesięcznie, w 2020 już ok. 1500 zł. A przecież wiele leków PiS przestał refundować, ot, afery z lekami na raka, gdzie z ryczałtu, tj. 3,20, nagle lek kosztował około tysiąc złotych. Ale liczmy tylko to uproszczenie. Renty wzrosły o 200 zł, koszt leczenia podrożał o 500 zł, kto ma dołożyć 300 zł renciście?

Dalej - ZUS dla przedsiębiorców 1092,28 zł, 2021 - 1457,49 zł. Przedsiębiorcy płacą prawie 50% więcej haraczu do ZUS-u, a przecież jeszcze PiS ukradł składki z OFE.

PiS zadłużył Polskę w obligacjach sprzedanych Chińczykom na ponad 100 miliardów, niewiele mniej dodrukował pieniędzy, zajumał złoto trzymane jako rezerwa w GB, okradł fundusz niepełnosprawnych i fundusz dla ofiar przestępstw. A dodatkowo rozkradł nadwyżkę wypracowaną przez rząd PO i pieniądze z UE na wsparcie przedsiębiorców w czasie pandemii. Miliardy euro, które miały trafić do KAŻDEGO poszkodowanego przedsiębiorcy.

A Ciebie cieszy, że po podwyżce minimalnej pensji wystarcza Ci na pokrycie 40% inflacji?
Powiedz chociaż, że za ten komentarz porządnie Ci zapłacili, bo jak szmacisz się za 1,50 zł, to się załamię.

Poza tym - jesteś oszustem. Nikt w 2015 nie kazał Ci pracować na umowie zleceniu bez urlopów. Zlecenie, jak sama nazwa mówi, to umowa wykonania jakiejś pojedynczej lub okazjonalnej czynności, i tu nie ma urlopu, bo być go nie może. Urlop po wykonaniu pojedynczej czynności? No, bez jaj. No i nie dziwota, że pracowałeś 12 h. Jak jesteś leniwy albo niezdolny i nie wyrabiasz się w umownym terminie zlecenia, tej jednorazowej lub okazjonalnej czynności, to musiałeś nadrabiać po 12 h. Chyba że okradałeś Polaków i wykonywałeś ciągłą pracę, podpisując fałszywą umowę o rzekomym zleceniu zamiast legalnej umowy o pracę. Jakbyś nie kantował i podpisał legalną umowę o pracę, to miałbyś i urlop, i 8-godzinny dzień pracy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A arielovski
-1 / 3

@didja Jak już trolujesz za kasę od Merkelowej to chociaż rób to ze zrozumieniem. Nie odniosłem się do 2015 jak w filmiku tylko do czasów rządów PO. W tamtych czasach nikt się nie przejmował przestrzeganiem kodeksu pracy bo nie musiał. Cały zakład był na umowie zlecenia mimo że praca typowa pod umowę o pracę (8h/dzień, na zakładzie, osobiście, wg poleceń kierowników) i żaden PIP wtedy nie odważył się zainterweniować żeby nie było że gnębią bezbronnego przedsiębiorcę. A poza tym wzmiankę o nadwyżce zrobionej przez PO traktuję jako niesmaczny żart :) Chyba że mowa o tej nadwyżce którą potem sami sobie rozdzielili w kamienicach etc xD

Popatrz na to z drugiej strony, skoro takie świetne rządy mieli, mieli telewizję publiczną pod swoim władaniem a i tak przegrali wybory. To co było z nimi nie tak że ludzie pogonili ich od koryta i wybrali tych złych pisowców? Zbyt trudne pytanie, rozumiem :)

Dla mnie to tylko kolejny kwik świń oderwanych od koryta i nie ma sensu zagłębianie się w cyferki bez właściwego kontekstu.

PS Uwielbiam czytać inteligencję opozycyjną której intelekt ogranicza się to ***** *** oraz wyzywania każdego kto ma inne zdanie, Pisowskim trolem. Nie tylko w tym poście ale w niemal każdej części internetu xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D didja
+1 / 3

@arielovski

Odniosę się tylko do nadwyżki: nadwyżka w czasach prosperity jest faktem, poczytaj sobie dokumenty, raporty, wszystko jest jawne. No, jeszcze jawne, bo przecież PiS blokuje jawność coraz bardziej. Zaprzeczanie faktom to choroba psychiczna. Zasadniczo uleczalna, ale PiS rozp..dolił psychiatrię, więc na wizytę będziesz musiał trochę poczekać.
Ty też należysz do tych debili, którzy uważają, że 500+ PiS wypłaca ze swoich partyjnych składek?

Co do umowy o pracę - to, że pracownicy kantowali za PO i podpisywali fikcyjne umowy zlecenia, jest winą pracowników, a nie PO. Każdy uczciwy człowiek, widząc podsuwane fikcyjne dokumenty, powinien zawiadomić PIP i prokuraturę. To, że teraz są kontrole, to nie z troski PiSu o obywatela, tylko, co jest oficjalnie wiadome, wszystkie instytucje dostały nakaz kontrolować kogo się da i wlepiać mandaty w najwyższej kwocie, bo w budżecie brakuje pieniędzy. A że przy okazji tych kontroli nieucziciwi pracodawcy i pracownicy już boją się podpisywać fikcyjne umowy, to jest inna sprawa, niejako wartość dodana.

Reszta Twojej wypowiedzi to takie głupoty, że aż szkoda klawiatury na odpowiedź.

Dla uściślenia - jestem przeciwna PO za ich miałkość i brak pomysłu na działalność, ale jak widzę tę pisowską propagandę, to mnie mdli.

I jeszcze jedno - to wy, pisowskie trolle, uprawiacie propagandę w mediach, w tym w necie, opłacani przez PiS z naszych podatków, ewentualnie z rosyjskiej farmy trolli. Co jest dawno udowodnione. My, myślący obywatele, wypowiadamy swoje sądy oparte na faktach, prawie - i za darmo. Tak że nie mierz mnie swoją miarą. A swoją drogą, gdyby nie ta Merkelowa, którą tak PiS szkaluje, to gówno byście żarli, bo to z Niemiec idzie największa pomoc unijna dla Polski, więc trochę szacunku dla polityka, który jeszcze chce z Polską rozmawiać mimo tego, co wyprawia PiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 lutego 2021 o 14:09

avatar Buka1976
+2 / 4

Jak napisałem to przed wprowadzeniem 500+ to zostałem zminusowany do trzeciego pokolenia w przód.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tenqoba
+1 / 1

proponuję wycenić koszyk kaczyńskiego, oburzonego na tamte ceny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem