Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
79 100
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
-1 / 3

To nie tak. Nie chodzi o politykę lewicowa czy prawicowa. Chodzi o równowagę poglądów. Wskaż mi kraj w których są partie tylko lewicowe a jest super. Bo taka Wenezuela upadła gdyż zabrakło prawicy.
Prawica jest dobra dla gospodarki a lewica dla "ludu". Jedno i drugie jest potrzebne. Dziś w PL mamy TYLKO lewicę! Wg ciebie powinniśmy być super hiper krajem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cioran
+1 / 29

Oto są efekty zdalnego nauczania. Pora wracać do szkół! 1. Inicjująca litera "W" powinna być mała, a tytuł demotywatora kończyć się przecinkiem - dla zachowania ciągłości zdania. 2. Pytanie dotyczy krajów, a następnie mowa o "obywatelach narodów"; można być obywatelem państwa, ale czy można być obywatelem narodu? 3. "Żyją pod dostatkiem"? Można "mieć czegoś pod dostatkiem" lub "żyć w dostatku", ale nie "żyć pod dostatkiem". 4. Rzeczownik "kościół" pisany małą literą oznacza budynek, a instytucja to "Kościół". 5. Niewłaściwe użycie spójnika "oraz". 6. "Za poglądy inne niż partia..." - styl; może: za wyrażanie poglądów innych niż głosi partia rządząca (?).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P polm84
-1 / 11

@Cioran no tak, Bo jesli ktos nie napisal/powiedzial gramatycznie I Bez bledow to jego wypowiedz albo pytanie nie ma ani sensu,, ani znaczenia...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
+3 / 7

@Jezuita Raczej obciągnął.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cioran
+2 / 6

@polm84 Ależ skąd! Widzisz, czasami zwolennicy pewnych idei stanowią najlepszy argument przeciwko nim, dlatego mam nadzieję, że moje uwagi okażą się cenne dla autora tego demota i następnym razem postara się tak sformułować przekaz, żeby forma skutecznie nie odwracała uwagi od treści. I to tyle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B beeveer
+2 / 4

@Cioran
oto odpowiedź godna morawieckiego. ćwierć strony tekstu, kompletnie nic na temat

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
+9 / 11

Równie dobrze mógł byś zadać to samo pytanie tyle że o skrajną lewicę, odpowiedz była by identyczna. Nie ma, żadna skrajność nie jest dobra.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+4 / 4

A gdzie rządzi skrajna prawica?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+2 / 6

Dlatego każda skrajność jest zła. O ile bardziej niebezpieczna jest skrajna prawica, to kraje, gdzie rządzi skrajna lewica głosząc poglądy typu komunizm to najlepszy ustrój, w pracy i szkole powinny być jakieś bonusy za płeć, pochodzenie (zarówno w sensie narodowości jak i stanu społecznego) też nie będą zbyt bogate.
Bogate są kraje, gdzie rządzi umiarkowana lewica lub centrum i kraje, które są świeckie.
Kraje, gdzie rządzi skrajna prawica i fundamentaliści religijni (najlepszym przykładem będą tu Polska i Węgry) zazwyczaj zaliczają się do krajów trzeciego świata i nie jest tam bezpiecznie. A prawa nie ustala tam władza ustawodawcza, ani nawet dyktator, ale sekty typu Ordo Iuris.

Wróćmy jeszcze na chwilę do normalnych krajów. Tam PIS, i ich przybudówki, oraz ich zwierzchnicy byliby zdelegalizowani za głoszenie nienawiści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 4

@Cammax A Ty znowu pleciesz te swoje farmazony, że PiS to prawica...
Przecież to etatyści są. Socjalizm prawicowy?

Bogate są kraje, które w niedalekiej przeszłości były wolnorynkowe (co jest określane jako prawica) oraz teraz nie gnębią nadmiernie swojej gospodarki (co również jest prawicowe).

Religia ma znaczenie marginalne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 3

@kondon PIS to po prostu kumulacja najgorszych poglądów i ustrojów. Z nazizmu wzięli pogardę do wszelkich mniejszości i kult narodu, z faszyzmu kult jednostki, z komunizmu poglądy na gospodarkę i nienawiść do bogatszych, ze skrajnej prawicy obsesyjna niechęć do jakichkolwiek zmian, fanatyzm religijny i nienawiść do każdego, kto w jakimś sensie jest "inny", ale ze skrajną lewicą łączy ich jedynie marnowanie pieniędzy na socjal. Jak widać na ich przykładzie da się to wszystko połączyć, mniej lub bardziej. Ale czemu my się dziwimy, że politycy łączą teoretycznie sprzeczne ze sobą poglądy, skoro mamy tylu polityków, którzy przejdą nawet na stronę wroga, byle być "przy korycie" (najlepiej widać to na przykładzie Ogórek i Gowina).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 2

@Cammax To po co wypisujesz farmazony o PiSie, jako skrajnej prawicy? Sama widzisz, że to nie jest prawda, ale nie przeszkadza Ci to w pisaniu bzdur po raz kolejny.

Z tą kumulacją to bym nie przesadzał. Złych - być może, ale najgorszych? Tym bardziej jako Polka wykazujesz brak znajomości historii lub wielką głupotę. Naprawdę przemyśl to, bo o ile PiS to syf, tak do najgorszych naprawdę sporo im brakuje. Przyszłości nie znamy, ale na chwilę obecną nie widzę żadnych obozów...

"ze skrajną lewicą łączy ich jedynie marnowanie pieniędzy na socjal"
Piątka dla zwierząt to prawicowa była? Cały ten lockdown też? Podatek cukrowy to zarówno socjalizm, jak i lewicowa ideologia, że rząd wie lepiej co jest dobre dla ludzi. Przepisy drogowe idą w lewo...
Religia dla nich jest tylko narzędziem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@kondon ja po PISie spodziewam się wszystkiego. Może ktoś mnie wyśmieje, ale jeszcze ze 7 lat temu wyśmianoby każdego, kto powiedziałby, że przyjdzie czas, w którym większość PKB będzie szła na zasiłki, TVPIS, Rydzyka itd., a Polska będzie należała do Europy tylko geograficznie. Dziś takich czasów doczekaliśmy.
Dlatego i obozów możemy doczekać. Tacy fanatycy są zdolni do wszystkiego.

Co do lockdownu, to tu chyba nie ma reguły, że partie lewicowe są za, a prawica przeciw. W Szwecji nie ma i nie było żadnych ograniczeń, a tam nawet nie ma skrajnej prawicy i nawet umiarkowana prawica tam nie ma nic do gadania.

A wykorzystywanie religii do sterowania ludem to nie pomysł prawicy. To taktyka stara jak świat, którą prawica po prostu przejęła, bo im się opłaca.

Jeśli chcemy szukać partii gorszych niż PIS, to chyba trzeba się cofnąć do czasów NSDAP, bo wśród tych współcześnie istniejących trudno znaleźć kogoś gorszego. Przynajmniej w Europie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@Cammax Nie wydaje mi się, aby byli to fanatycy. Oni po prostu grają społeczeństwem, dzielą je.

Reguły nie ma, natomiast odbieranie ludziom wolności w imię jakiegoś "dobra", to lewicowa idea.
Z resztą gdzie prawica rządzi?

Z religią to zgoda - upraszczając.

Za komuny u nas było gorzej, całe ZSRR było gorsze...
Nie jestem historykiem, więc zbyt wielu argumentów Ci nie podam, ale znowu zdecydowanie przesadzasz.
PiS jest zły - zgoda, ale bez przesady...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S severino
-1 / 5

Cammax idiot.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 3

@severino argument godny prawdziwego katolika z PISu. Prawda zabolała? Polska i Węgry, w których rządzi skrajna prawica są biedne, totalitarne, wyznaniowe i nie ma w tych krajach ani demokracji, ani praw człowieka.

Wy, PISowscy jesteście ksenofobami zamkniętymi na świat, którzy nie tylko nigdy nie byli poza granicą Polski, ale też nie wiedzą, jak wygląda życie w normalnych krajach. To Luksemburg, Norwegia, Szwecja, USA, Australia itd. są najbogatsze na świecie. Dziwnym trafem w żadnym z tych krajów prawica (nawet zwykła nie ma praktycznie nic do gadania, choć w USA czasem wygrywa, ale tam ludzie po 4 latach rządów Trumpa od razu przejrzeli na oczy). Kraje typu Niemcy, Włochy, Austria, Szwajcaria, Wielka Brytania, Francja również należą do najbogatszych na świecie. I tam skrajna prawica nie ma nic do gadania. Zazwyczaj rządzą tam partie, które dla nich są centrowe lub konserwatywne, a dla nas lewicowe, bo my jesteśmy z 400 lat wstecz za tymi krajami. Nawet podczas rządów partii konserwatywnej w Wielkiej Brytanii nikt nie wprowadza tam religijnego zamordyzmu, ani nie zabiera ludziom praw, tylko dlatego, że pochodzą z innego kraju, wyznają inną religię, są kobietami, są innej orientacji, mają inne poglądy itp.

A w Polsce spróbuj wyjść pod sejm albo lepiej pod willę Kaczyńskiego, bo to najbardziej strzeżony obiekt w Polsce i krzyknąć, że nie popierasz dotowania patologii (tylko tu skrajnie prawicowe ugrupowania w Polsce mogą się nie zgadzać, bo marnowanie pieniędzy na socjal popiera tylko PIS). Wtedy nie pomoże ci to, że jesteś białym Polakiem, czystej krwi (do kilku pokoleń wstecz), fanatykiem religijnym, rasistą, ksenofobem, homofomem i najlepiej wszystkofobem. Nie zgodziłeś się z PISem w jednej kwestii, więc zostaniesz "wrogiem ludu" i przy odrobinie "szczęścia" być może dostaniesz pałką albo gazem po oczach od PISowskiej policji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Morko80
-2 / 2

Rosja

Odpowiedz Komentuj obrazkiem