Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
583 591
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A Armodrillo
0 / 2

@Laviol k oznacza 1000 (w grach szczególnie) / kk - 1 milion

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PrawdziwieTrue
+2 / 4

@Laviol no tak wygrał 27 i 250 kilo dolarów, łącznie 277 kilo dolarów, kilo to tysiąc - https://pl.wikipedia.org/wiki/Kilo - czyli 277 tysięcy dolarów, a to, że kilo się tak nie używa, to każdy ma prawo się pomylić :) Podobnie ludzie używają lat świetlnych jako jednostki czasu, mylą ciężar z masą, przenoszą rzeczy z pkt 1 do 2, bez zmiany ich wysokości względem układu i mówią, że wykonali prace...
Natomiast anglicyzmy przechodzą do polskiego od dłuższego czasu, teraz ze względu na globalizację robią to szybciej, nie zapomnij narzekać jeszcze na "disco polo", "show", "weekend", "spam", "biznesmen", "puzzle", "marker", "chipsy", "fast food" itd.
A co do słownika polskiego to poczekaj, w tym tempie forma "weszłem" czy "wziąść" zostanie uznana przez nich za poprawną, ponieważ za dużo osób ich używa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PrawdziwieTrue
+1 / 1

@Laviol Dokładnie!

Właśnie ucięło mi wszystko co napisałem, uznajmy, że ta wiadomość nie została napisana, nie chce mi się pisać jeszcze raz tego samego, a było tego sporo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 kwietnia 2021 o 13:42

avatar ZONTAR
0 / 2

Akurat nieformalnie stosuje się przedrostki SI w takim kontekście i nie ma w tym nic złego. Demoty to medium publiczne, ale nie jest formalne i kolokwializmy są tu dozwolone. Zapis typu 100k i 10M jest zrozumiały. Błędem jest tu raczej znak dolara za, a nie przed liczbą. Raczej powinno być $250k lub 250k USD.
W taki sam sposób można nieformalnie zapisać 100k km. To oznacza 100 tysięcy kilometrów, nie 100 kilo kilometrów. Proste i międzynarodowe oznaczenia są całkiem fajne i nie widzę powodu, aby się ich czepiać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aisin
0 / 2

@Laviol A masz jakies hobby poza czepianiem sie na demotach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
+2 / 4

Ktoś chyb nie umie poprawnie liczb zapisywać (przenieść treści z zagranicznej strony), skoro to "k" zostawił.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S smoczycaaaa
0 / 0

27k to po prostu 27 koła ;) na jedno wychodzi.
a każdy ogarnięty człowiek zrozumie,co to jest k.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem