Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
166 181
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar perskieoko
+4 / 6

KK to patologia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+9 / 11

Kościół w Polsce ma prawo: 1. ma prawo nie odprowadzać podatków z tytułu przychodów z działalności niegospodarczej. 2. ma prawo nie prowadzić na ten temat dokumentacji. 3. jest zwolniony z opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej, jeśli w danym r. podatkowym albo w następnym dochody został (deklaratywnie) przeznaczone na cele kultowe, oświatowo-wychowawcze,naukowe, kulturalne, działalność charytatywno-opiekuńczą, punkty katechetyczne, konserwację zabytków,inwestycje sakralne oraz remonty. 4.jest zwolniony z podatków i świadczeń na rzecz samorządów. 5. jest zwolniony z podatków od spadków i darowizn oraz wynikających z tego tytułu opłat skarbowych. Darczyńcy mogą wyłączyć ofiarowane kwoty z podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym i wyrównawczym. 6. jest zwolniony od opłat celnych, jeśli dary są przeznaczone (deklaratywnie)na cele kultowe, charytatywno-opiekuńcze oraz oświatowo-wychowawcze.
Kler płaci symboliczny podatek ryczałtowy uzależniony od liczby mieszkańców parafii. Ostatnio wynosi on 102-372 zł kwartalnie dla wikariusza i 319-1136 zł dla proboszcza. Sutannę lub habit nosi w Polsce ok 60 tys. osób płci obojga i cała ta armia nie płaci normalnego podatku dochodowego!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sevivo
+1 / 7

To mam pomysł, (bo nie dzielą się chyba kwotą wyższą niż podatek którego nie zapłacili), obniżmy podatki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+2 / 4

Datki na kościół powinny być po opodatkowaniu a nie przed.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+1 / 3

Nowina. Watykan prał w ten sposób pieniądze włoskiej mafii. Za pomocą datków na cele religijne i wracających wpłat na instytucje zarządzane przez mafiosów. Zarobili w ten sposób miliony euro. Mechanizm powszechnie stosowany przez KK.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 26 kwietnia 2021 o 23:37

R Rydzykant
-2 / 2

@Ignus
PIT 28 - rozliczenie ryczałtem. Niestety tylko niektóre rodzaje działalności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem