Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
330 351
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar butterfly2000
+19 / 21

Lewica to normalne, że za swoimi pójdzie, ale niezależny, (żarcik :)) Hołownia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
0 / 18

@wojekwiesiek Aha, twoi konfederaci stronią od koryta? Raczej muszą z niego korzystać bo np. Bosak żadnym sensownym dochodem z pracy się nie skalał. Widząc miłość Korwina do Putina to chyba właśnie chodzi nie tyle o dostęp do koryta, co przejęcie koryta ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
0 / 2

A reszta gdzie pracowała? I do czego oni ci są potrzebni?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
0 / 6

@wojekwiesiek Oczywiście, że ja, jak i większość Polaków jesteśmy za wspieraniem niepodległościowych dążeń państw, które jak wcześniej Polska wyrywają się spod buta Moskwy. Wspierany Ukrainę, Gruzję, Białoruś, Mołdawię. Wiem, że tobie jako wyborcy Konfederacji to się nie podoba, bo nie podoba wam się demokracja. Cóż, w kolejnych wyborach znów Polacy wybiorą. Przy okazji: rozumiem, że podoba ci się nazwa miasta w Rosji gloryfikującego mordercę Polaków, Kalinina?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
-2 / 2

@wojekwiesiek No przecież już dawno proponowałem ci nawet postawienia pomnika ku czci ofiar Upa i armii czerwonej. No ale twoja miłość do stalinowskiej Rosji i Korwina Mikke ci na to nie pozwala. Jestem też za likwidacją pomników gloryfikujących Upa i armię czerwoną. Ty pewnie nie :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
-4 / 20

Konfederacja krytykuje demokrację i fundusze unijne. Dlatego bierze udział w demokratycznych wyborach, żeby pobierać kasę w europarlamencie ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+2 / 18

@magmag1 Co, Twoim zdaniem, powinni zrobić? Jak inaczej zmienić ten system?
Jak zwykle coś o Konfederacji, to jak zwykle Ty i Twoje standardowe, kłamliwe teksty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
+2 / 14

@kondon Gdzie skłamałem? Jak rozumiem konfederacja jest za systemem monarchistycznym. Czyli powinien nam się objawić jakiś król? Może jakiś potomek Piastów? Nie wiem. Chociaż nawet kandydat na prezydenta został w Konfederacji wybrany demokratycznie. Nie wiadomo jak to z nimi jest. Walczą z systemem ale z radością z niego korzystają. Z innej beczki: Korwin pobiera z radością kasę z Unii. Już jakoś zmienił system od wewnątrz czy potrzebuje jeszcze około pięciu kadencji za kasę unijną?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 10

@magmag1 Na każdym kroku kłamiesz i manipulujesz.
"Jak rozumiem konfederacja jest za systemem monarchistycznym." - bzdura.
"Walczą z systemem ale z radością z niego korzystają." - kłamstwo.
"Korwin pobiera z radością kasę z Unii." - kłamstwo.
Oczywiście jest to czas przeszły i z dalszego brania tych pieniędzy dobrowolnie zrezygnował.

"Już jakoś zmienił system od wewnątrz czy potrzebuje jeszcze około pięciu kadencji za kasę unijną?"
Czy ktokolwiek spoza partii u władzy cokolwiek kiedykolwiek zmienił?
Jakich pięciu kadencji i jaką znowu unijną kasę?
Kłamca i manipulant z Ciebie.

"Co, Twoim zdaniem, powinni zrobić? Jak inaczej zmienić ten system?"
Odpowiesz na zadane Tobie pytanie, czy dalej będziesz tylko opowiadał farmazony?

Jesteś zwykłym trollem. Nie przekazujesz żadnej treści, tylko rzucasz prowokacyjnymi hasełkami w celu osiągnięcia konkretnego rezultatu, tutaj - zdyskredytowania nielubianej przez Ciebie opcji politycznej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dragonet86
+6 / 8

O ile do sporej części postulatów gospodarczych konfederacji jest mi blisko. I cześć z nich (i tu bije się w pierś) w pierwszej chwili wydały mi się absurdalne, to po głębszym przemyśleniu są naprawdę mądre(pod warunkiem że zostaną mądrze wprowadzone), to ideologicznie mnie odpychają. Wolnościowcy Tak, skrajni narodowcy Nie. Niech nikt mi nie zagląda do portfela, łóżka czy podglądów religijnych.
Co do Rosji, Ukrainy i reszty krajów uważam że powinniśmy handlować i rozmawiać ze wszystkimi. Pragmatyzm podszyty kulturą i dyplomacją na pewno nam by nie zaszkodził

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
0 / 4

@kondon Dobrze, dojdźmy do prawdy. No to po kolei: Konfederacja jest przeciwna demokracji, to powiedz jaki system proponuje? No chyba, że jest za demokracją. I przy okazji: uważasz, że Ukraina miała prawo wybrać system demokratyczny i czy Polska powinna w tym Ukrainę wspierać? Czy podoba Ci się obecny system rządów na Białorusi, czy jednak ludzie na Białorusi powinni mieć prawo wyboru?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 kwietnia 2021 o 6:55

avatar kondon
-1 / 3

@magmag1 Pojedyncze osoby są jej przeciwne i niczego takiego w ich programie nie ma - znowu manipulujesz.
Nie mam podstaw do udzielania Ukrainie czy Białorusi prawa do wyboru jakiegokolwiek systemu. To nie jest nasza sprawa - takie też zdanie ma Konfederacja.
Co jest dobre dla tych krajów, a co dla nas, to odrębne kwestie i niekoniecznie się one pokrywają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 kwietnia 2021 o 18:19

M magmag1
-2 / 4

@kondon No to może powinienem powiedzieć tak: lider Konfederacji (Korwin) jest przeciwny demokracji. Czy tak będzie lepiej i nie będę wtedy kłamał? ;) Nie mówię, że Ty mógłbyś udzielać praw Ukrainie. Pytam, czy wg Ciebie obywatele Ukrainy i Białorusi mają prawo stanowić o swojej przyszłości i wybierać rządy w wyborach powszechnych?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-1 / 1

@magmag1 Nie ma czegoś takiego, jak lider Konfederacji. Jeden z liderów jest przeciwny demokracji - ok (a ogólnie dwóch). Dobrze o tym wiesz i uogólnianie na całą partię jest manipulacją. Nie ma żadnej monarchii w programie.

Nie potrafię Ci jasno odpowiedzieć... To nie moja sprawa, a ja sam się nie znam na polityce tych krajów. Nie wiem co dla nich będzie najlepsze z ich perspektywy. Demokracja to głupi ustrój, jednak nie każdy dyktator jest dobry...
Nie chciałbym, aby te kraje były potęgami, ale też bardzo bym nie chciał, żeby były całkowicie zależne od Rosji lub zniknęły z mapy (patrząc z polskiej perspektywy).
Na ogół nie wypowiadam się na te tematy i nie wiem jakie to tutaj ma znaczenie. Dla Konfederacji też nie jest to priorytetowa sprawa. Co chcesz wykazać?

@Dragonet86 Zgadzam się z Tobą.
Tylko zauważ, że w większości spraw ci narodowcy chcą więcej wolności, niż reszta sejmowego układu.
Nie jest to partia marzeń, a tylko akceptowalny kompromis. Mniejsze dobro.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
-1 / 3

@kondon Czyli Konfederacja nie jest przeciwna demokracji ale jej dwaj liderzy już tak? Czyli generalnie Konfederacja jest za demokracją a tylko dwaj liderzy się wyłamują? Dopytuję, żeby czegoś się dowiedzieć i nie być w tej sprawie oskarżonym o kłamstwo ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-1 / 1

@magmag1 Na pewno niczego takiego nie ma w programie. Kto dokładnie co by chciał - nie wiem. Nie przepytuję każdego polityka, ani tego nie notuję.
Korwin nie chce demokracji, Braun chyba też nie (nie słucham go za często, więc nie wiem), Berkowicz może jeszcze jej nie chcieć, ale też nie wiem dokładnie.
Nie ma możliwości zrobienia z nią czegokolwiek, więc cały ten temat to jedynie ciekawostka, a nie realna polityka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
-1 / 3

@kondon Poglądy na demokrację są ważne. Czy w takim razie uzasadnione jest twierdzenie, że kluczowi politycy Konfederacji są przeciwni demokracji? Jeśli tak, to jaki system proponują (skoro nie monarchię ;) ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-1 / 1

@magmag1 No właśnie nie jest uzasadnione. To są pojedyncze osoby, a do tego nie ma to tak naprawdę żadnego znaczenia. Możesz w ten sposób tylko wywoływać kłótnie i dyskredytować formacje, których nie lubisz. Nie ma to związku z merytoryczną dyskusją, ani chęcią poszerzenia swojej wiedzy. Nie chcesz osiągnąć niczego pozytywnego, tylko mącisz i szukasz problemów. Zachowujesz się jak troll internetowy i taką też tutaj masz opinię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
-1 / 1

@kondon Skoro zarzucasz mi kłamstwo, uczciwie byłoby, gdybyś rozmawiał merytorycznie. Czy w takim razie następujące twierdzenie jest prawdziwe: niektórzy z liderów Konfederacji są przeciwni demokracji? Dla mnie jak jeden Putin jest mordercą, to wpływa to w sposób zdecydowany na całe zachowanie Rosji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
-1 / 1

@kondon I szybko dodam: niepokoi mnie miłość Korwina do Putina i Łukaszenki oraz chęć odejścia od demokracji i UE. Obawiam się, że zwycięstwo takiej partii będzie nas spychało w kierunku modelu białoruskiego i gospodarki centralnie planowanej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@magmag1 Można to uznać, za prawdziwe. Teraz będziesz chodził i klepał taką regułkę?
Tego zdania z Putinem nie rozumiem.

Czy Ty kiedykolwiek postarałeś się, aby zweryfikować usłyszane słowa? Nie ma żadnej miłości Korwina (ani nikogo z Konfederacji) do Putina, ani do Łukaszenki. Znowu Ci wyszło kłamstwo.

Konfederacja i gospodarka centralnie planowana to już po prostu głupota z Twojej strony. Zastanów się w jaki sposób partia w składzie z libertarianami może prowadzić do czegoś takiego... Ruch Narodowy też jest mniej interwencjonistyczny, niż cała sejmowa reszta, a Braun to wolnorynkowiec (z tego, co wiem).
Model białoruski to też jakiś farmazon.
Tym komentarzem kolejny raz potwierdziłeś, że jesteś tylko trolem...
Albo zweryfikuj swoje informacje, albo nic nie pisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
-1 / 1

@kondon Dobrze, potrafisz merytorycznie? Miłość Korwina do Putina: nazywa go jego ekscelencją i twierdzi, że Putin byłby dobrym prezydentem Polski. Zgadza się? Zrozum, dobrym prezydentem byłby człowiek, który rządzi centralnie gospodarką. Bardzo wolnościowe ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 kwietnia 2021 o 19:52

avatar kondon
0 / 0

@magmag1 Nie, nie zgadza się (jak zwykle, manipulancie).
Gdyby Putin był Polakiem i patriotą, to byłby dobrym prezydentem Polski. Ale nie teraz, kiedy jest Rosjaninem.
Wcześniej w Rosji była komuna, więc względnie jest bardzo wolnościowy.
Co jest złego w nazywaniu kogoś "ekscelencja"? Czy próbowałeś chociaż raz pomyśleć jakie osoby i dlaczego on w ten sposób tytułuje?

Zrozum, że usunięcie takiego Łukaszenki czy Putina nie oznacza przyjęcia wielbionej przez Ciebie demokracji. Jeśli w słabym kraju usuniesz silnego władcę, to robi się bałagan. Zobacz sobie co się stało w krajach bliskiego wschodu, po tych ich rewolucjach demokratycznych. No chyba nie powiesz mi, że jest lepiej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
0 / 0

@kondon Aha, a wg Ciebie dobrze, że dyktatora usunęła Polska, NRD, Czechy, Rumunia, Ukraina? I dlaczego akurat nie powinna tego zrobić Białoruś?
Putin byłby dobrym prezydentem Polski? A chciałbyś, żeby Polska zagarnęła jakieś ziemie Ukrainie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@magmag1 Nie powiedziałem, że nie powinna, tylko, że nie musi się to skończyć dobrze. Jak się skończy - tego nikt nie wie. To zawsze jest ryzyko. Nie wiem też kiedy Polska usunęła dyktatora.
Dla nas sytuacja choć trochę niezależnej Białorusi nie jest zła. Jeśli Białoruś zostanie wchłonięta przez Rosję, to będziemy mieli problem. Gdyby była bardziej niezależna, to fajnie. Tylko kto to zagwarantuje? Moim zdaniem prędzej silny dyktator, niż demokracja. Piszę z naszej perspektywy, ich nie znam kompletnie.
Korwin mówił coś w stylu: "tylko Łukaszenka jest w stanie zagwarantować niepodległość Białorusi" i dlatego go popiera - patrząc z naszej perspektywy.
Jeśli uważasz inaczej - przestaw inne opcje, które Twoim zdaniem dają nam lepszą sytuację. Tylko konkretnie, bez górnolotnych haseł.

Czy ja bym chciał czy Korwin? Najpierw pytasz o niego, teraz o moje zdanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
0 / 0

@kondon Białoruś z polskiej perspektywy powinna być demokratyczna. Korwin jest za dyktaturą Łukaszenki. I tu się bardzo różnimy, jest to jeden z powodów dla których nie poprę Konfecerscji. Wróćmy do moich „kłamstw”. Jeśli nie są demokracja, to za jakim systemem opowiada się, Korwin, Braun?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@magmag1 "Białoruś z polskiej perspektywy powinna być demokratyczna." - to jest właśnie górnolotne hasło, które nie mówi kompletnie nic.
Przedstaw konkrety kto tam może wygrać takie wybory, jakie ma poparcie, jakie możliwości, jakie zaplecze.
Ponad sprawy Białorusi cenię sobie interesy Polski i przede wszystkim to mnie interesuje. Dopóki będziemy tak słabi, to o żadnym zbawianiu świata nie może być mowy.

Monarchia dziedziczna. Chyba, mało istotne tak naprawdę, bo nic takiego w najbliższym czasie się nie wydarzy. Można traktować jedynie jako ciekawostkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 kwietnia 2021 o 16:45

M magmag1
0 / 0

@kondon Nie masz wg mnie racji. O niepodległość i siłę ekonomiczną Polski walczymy na Ukrainie, Białorusi, w Mołdawii, Gruzji itp. Wcześniej walczyliśmy w Czechach na Litwie, w Rumunii itp. Tam budowaliśmy sojusze gospodarek wolnorynkowych. Kto na Białorusi może wygrać? Ten, kto wygra demokratyczne wybory, jedli do nich dojdzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@magmag1 Hahaha walczymy ;] I jak nam idzie? Kogo obchodzi nasze zdanie?
Gdzie masz te gospodarki wolnorynkowe? Nie wiesz, że demokracja prowadzi do socjalizmu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
0 / 0

@kondon Gospodarkę wolnorynkową mamy w Polsce w przeciwieństwie do centralnie planowanej w Rosji. Jak nam idzie? Bardzo dobrze. Większość państw wschodu jest już wolna. Niedawno wolność odzyskała Czarnogóra, Ukraina. Za chwilę Gruzja, Białoruś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@magmag1 Doedukuj się trochę, bo straszne farmazony opowiadasz. W Polsce są elementy wolnego rynku, jednak do niego pełnego, to nam bardzo, bardzo dużo brakuje. Absolutnie nie można nazwać systemu z taką masą regulacji i podatków gospodarką wolnorynkową.
A jaki to nasz udział w wolności tego wschodu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
0 / 0

@kondon Mówię o gospodarce wolnorynkowej w znaczeniu zachodu Europy, USA. Kanady itp. Jesteśmy w tym systemie. W przeciwieństwie do komuny sprzed 1989, która pozostała w Rosji, Białorusi gdzie skrywa gospodarcze posiada oligarchia. Nasz udział? Może drobiazgi, np: poparcie dla partnerstwa wschodniego UE, otwarcie rynku pracy dla Ukraińców i Białorusinów, którzy mogą podesłać kasę do domu, wczoraj oglądałem program o polskiej fundacji, która daje dach nad głową uciekiniera
z Białorusi, telewizja Bielsat. Cokolwiek, byle nie utrwalanie reżimów siłami Konfederacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@magmag1 Czyli nie mówisz o gospodarce wolnorynkowej. Nie możesz sobie dostosowywać pojęć do sytuacji, w zależności od tego, jak Ci wygodnie. Robisz to nieustannie z faktami, a teraz jeszcze z pojęciami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
0 / 0

@kondon Mówię o gospodarce wolnorynkowej. Jest to gospodarka, gdzie rządzi prawo popytu - podaży i w ten sposób regulowana jest cena. Krytyka Konfederacji świata gospodarczego zachodu pozostawia kierunek gospodarek oligarchicznych, centralnie sterowanych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@magmag1 Twoja definicja jest bardzo uboga, przez co wprowadza Cię w błąd.
Konfederacja jest właśnie za wolnym rynkiem. Nie krytykują elementów wolnego rynku na zachodzie, a właśnie regulacje.
Wolnościowcy to już szczególnie i bez żadnych dyskusji są wolnorynkowcami, a przeciwnikami gospodarek centralnie sterowanych.
Nie wiem skąd bierzesz swoje dane, ale mocno wprowadzają Cię one w błąd, bo tak naprawdę popierasz sporo tych samych poglądów, co Konfederacja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
0 / 0

@kondon Proszę, podaj wyczerpującą definicję gospodarki wolnorynkowej i podaj przykład kraju, który jest najbliżej jej wdrożenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@magmag1 Obecnie takiego nie znam. Kiedyś USA.
Teraz możemy mówić co najwyżej o elementach wolnego rynku. Konfederacja bezdyskusyjnie chciałaby ich najwięcej ze wszystkich sejmowych partii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
0 / 0

@kondon Rozmawiasz poważnie? Krytykujesz moją definicję gospodarki rynkowej a nie chcesz podać swojej? Odnośnie braku przykładu gospodarki wolnorynkowej: w tym problem, uważam, że Konfederaci celują w elektorat negacji, buntu. Nie jest to dla mnie poważna partia, ponieważ ani ich politycy ani zwolennicy nie operują konkretami. Niemniej, demokracja dopuszcza takich do głosu ;) Dzięki za rozmowę :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@magmag1 Ja nie jestem od ustalania definicji. Masz internet, to sobie poszukaj.
W taki elektorat celują, tylko czy to coś złego? Popierany przez Ciebie Hołownia robi to samo.
Jakie Ty byś konkrety chciał? Która partia je podaje? W demokracji ludzi interesują konkrety?
Jeśli się zagłębisz w wypowiedzi poszczególnych osób, to znajdziesz konkrety. Tylko partie o tym mało mówią, bo nikt tego nie słucha. Liczą się chwytliwe hasła - tak działa demokracja dla wszystkich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
+1 / 5

konfederacja ? te łosie którzy są zwolennikami plemion i ciemnogrodu ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem