Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
73 79
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
J JestemRolnik
+10 / 12

@Maras78 Ja również jestem po pierwszej dawce szczepionki, ale zaszczepiłem się wyłącznie z powodów zdrowotnych (choroba zajęła 70% płuc). Jednakże jestem zdecydowanie przeciwny segregowaniu ludzi, dlaczego ludzie zaszczepieni mają być lepsi od nie zaszczepionych? W imię wolności jednych (posłusznych), będziemy zamykać lub ograniczać wolność drugich (nieposłusznych),czy tak ma wyglądać wasza wolność?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yoyo2123
-5 / 7

@JestemRolnik dokładnie tak samo uwazam, prowdzę bez prawka bo nie można segregować ludzi ze względu na jakiś papierek, tak ma wyglądać wolność? A ścieżki rowerowe takie gładziutkie, a rowerzyści faszyści wyganiają z nich jak idę z bombelkiem - gdzie ta wolność? Wszędzie segregacja i ograniczanie praw ;) żart gdyby ktoś nie zrozumiał

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BurakRasyPolskiej
+3 / 3

@yoyo2123 Pytanie brzmi jak daleko można posunąć się z tą troską o bezpieczeństwo obywateli. Bo np. ludzie jeżdżący samochodami bez prawa jazdy są zagrożeniem ale ci mający uprawnienia też je stwarzają. Całkowite zabronienie korzystania z indywidualnych środków transportu niewątpliwie uratowałoby zdrowie i życie wielu ludziom. Ale jednak nikt o to nie apeluje, nikt nie prowadzi kampanii przeciw takiemu rozwiązaniu. Uważamy jako społeczeństwo, że wiele ludzkich tragedii spowodowanych wypadkami jest akceptowalną ceną za komfort szybkiego i wygodnego przemieszczania się. Wiele jest takich przykładów przechodzenia do porządku dziennego nad trupami i kalekami w innych dziedzinach życia, więc słuszne wydają się wątpliwości dlaczego akurat ew. niezaszczepione ofiary covida mają być tymi nad których losem nie możemy przejść obojętnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yoyo2123
-1 / 1

@BurakRasyPolskiej no nie do końca, bo jednak ofiar wypadków na drogach jest mniej aniżeli ofiar COVID. Według oficjalnych danych mamy umieralność około 3% (gdyby Sanepid był "zdrowy" pewnie mielibyśmy niższą bo wyłapalibyśmy więcej bezobjawowców -> dzielnik był by wyższy to jedno, mniejsza transmisja to drugie). Gdyby nasza służba zdrowia była "zdrowa" to pewnie, też umieralność była by niższa. Ale jest jak jest i mamy przez tego COVIDA zapaść, zapadniętej już służby zdrowia i nadmiarową śmiertelność na poziomie 50%. Dopóki nie wynajdą leku, nie ma innej drogi niż szczepienie. Tak samo, dopóki autonomiczne samochody nie będą codziennością, nie ma innej drogi niż prawo jazdy ;)

Swoją drogą dziwi mnie, że na tyle minusów tylko jedna osoba zrozumiała i odpowiedziała :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maras78
0 / 0

@JestemRolnik
Nic dodać nic ująć. Ciekawi mnie jednak to, że ja mam prawie same minusy, a Ty prawie same plusy za generalnie taki sam komentarz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar y0u
+7 / 9

a zawsze myślałem, że szczepionka chroni przed zachorowaniem, albo zmniejsza objawy przy przechodzeniu choroby, cóż chyba się myliłem, albo czegoś nie wiem ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 maja 2021 o 5:36

avatar Xar
+10 / 12

Ogolnie to konstytucja mowi o tym, ze obywatel nie moze byc dyskryminowany z jakiejkolwiek przyczyny, a tego rozporzadzeniem sie wprowadzic nie da.
Ale gdyby ludziewczesniej reagowali na to co PiS robil, to teraz nie byliby zaba na skraju zagotowania sie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+6 / 16

"Wolność innych" jest zabezpieczona, mają prawo się zaszczepić. Moje niezaszczepienie ich wolności nie narusza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ironiks
+5 / 5

Ja już nie wiem kto konkretnie i jaki ma interes w tym, żeby wszystkim te szczepionki zaaplikować. Przecież niby wystarczy, że zaszczepi się 70% społeczeństwa i wtedy jest niby ok, ale nie... najlepiej jeszcze zrobić segregacje, żeby te 30% też się zaszczepiło. Druga sprawa to dlaczego w ogóle miałoby się oddzielać zaszczepionych od niezaszczepionych? Przecież ten zaszczepiony jest niby chroniony, a więc trudno będzie mu się zarazić od pojedynczych niezaszczepionych osobników, a niezaszczepieni, którzy byliby rozproszeni i w większości w towarzystwie zaszczepionych też mają trudniej się zarazić zatem nie rozumiem dlaczego praktycznie wszystkim chcieliby tę szczepionkę podać. Takie gadanie jak tego "Pana" z obrazka to już w ogóle paranoja - on nie rozumie czym jest motywacja i zachęcanie ludzi, albo świadomie udaje. Bez szczepienia (niezależnie od tego jaka ustawa wyszłaby teraz) nie wolno jakkolwiek odbierać niezaszczepionym podstawowych praw. Zachętą dla zaszczepionych mogą być DODATKOWE elementy, a wiec, nie wiem, pierwszeństwo w kolejce do lekarza czy w aptece, albo jakiś rabat tu czy tam...nie już by sobie było, ale niezaszczepieni powinni mieć możliwość robić wszystko to co wcześniej; nie zyskaliby tylko dostępu do czegoś nowego, a nie stracili dostęp do tego co mieli bo to żadna motywacja jeśli mam dostać to co i tak mi się normalnie należy z racji podstawowych praw.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ricochet69
+5 / 5

@Ironiks Najczęściej gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mafouta
+2 / 2

To panie Kamysz-Kosiniak premia należy się od takiego mielenia japą czy od sztuki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SkrajnieCentrowy
+1 / 1

Czyli mówimy o pewnym założeniu, które w imie wolności ma dobierać wolność. Ciekawe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 maja 2021 o 11:08

R Rudzielec_XSH
0 / 0

Pójście do restauracji czy na basen to jest DODATKOWE uprawnienie??? Może niech jeszcze dadzą "szczepionkowe", bo za dużo mamy kasy w budżecie. Ech... co za czasy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem