Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
138 147
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Buka1976
+7 / 9

Ciekawostką jest to, że pomimo łatwości założenia firmy w Czechach, i pomimo wyższych zarobków dla pracowników, firmy zmagają się z ogromnym deficytem pracowników fizycznych. Śląsk to już właściwie"wypożyczalnia pracowników" dla czeskich firm. Mało tego! Firmy z Czech dowożą swoich pracowników bezpłatnie! I się im to opłaca.
U nas? Nawet firmy się nie opłaca założyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+3 / 3

Tak dla przypomnienia. Jak rządziło PO to jej fachowcy od gospodarki mówili wprost, że nie wierzą w krzywą Laffera. Czyli mamy kolejną rzecz łączącą PO z PiS.
Być może ten brak wiary wierchuszki w krzywą Laffera był czymś przesadzajacym o utracie władzy przez PO. Być może też będzie tym co przesadzi o utracie władzy przez PiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
0 / 2

@Wolterianin Za to też PO straciła władzę ale takiego bezproduktywnego rozdawnictwa kosztem zaciągania kredytów i przerzucania kosztów na bogatszych Polaków jeszcze nigdy nie było.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
-1 / 3

@koszmarek66 Było tak samo tylko mniej się o tym mówiło, bo PO miało w garści wszystkie media. No i gospodarka światowa była w lepszym stanie więc pewne rzeczy były mniej bolesne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Annawawa
0 / 2

Wg badań poziom opodatkowania musiałby osiągnąć poziom 70-90 %, żeby wpływy do budżetu miały zacząć maleć (unikanie płacenia podatku, ucieczka do rajów podatkowych, szara strefa). Inne badania mówią, że wykres Laffera wręcz nie ma maximum dla podatków konsumpcyjnych. Niestety argument zbyt wątły, by miał przekonać rząd do innej polityki :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+1 / 1

@Annawawa Opodatkowanie pracy etatowej osób gorzej zarabiających już od dawna jest w tym przedziale.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Painkiler1
0 / 0

@Annawawa Skoro badania tak mówią, to proszę je zamieścić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem