Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
315 324
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar wichniak2
+3 / 19

Owszem to bardzo brutalne, pamiętajmy jednak że jest to prawo naturalne, tego chyba domaga się PiS w stosunku do ludzi. Mylę się?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Innuendo84
+3 / 13

@wichniak2 Zakazem aborcji opowiada się za prawem naturalnym, a socjałem przeciwko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wichniak2
+15 / 15

@Innuendo84 Zakaz aborcji to nie jest prawo naturalne tylko jakieś wynaturzenie. Prawo naturalne przewiduje przeżycie osobnika dorosłego, silniejszego i zdrowszego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-4 / 6

@wichniak2 prawa natury nie, a prawo naturalne niby to samo ale jakby co innego ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZephKan
+3 / 3

@wichniak2 raczej trzy gwiazdki wspierają takie rodziny, gdyż to ich obecnie główny elektorat. Poprzedni się kurczy wraz z upływającym czasem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
+3 / 3

@Tibr jakiej natury? Przecież nie ma osobowego tworu imieniem "natura". Próbujesz pod takim hasłem przemycić coś, co nazywasz "prawem bożym", bo istnienia natury nie musisz udowadniać ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-1 / 3

@7th_Heaven Natura - przyroda nie istnieje? Nie rządzi się pewnymi prawidłowościami? Pisałem o prawie natury (nie przecież jako o jakimś człowieku, czy osobie, czy czytając sformułowanie prawo karne myślisz i jakimś tworze nazywającym się tak?)tylko jako prawach przyrody.
Prawo naturalne to zdaje się taka koncepcja, gdzie pewne zasady etyczno moralne są wspólne dla wielu różnych kultur, które dane społeczności przyjęły jako normy społeczno prawne( nie tylko i wyłącznie chrześcijanie, każda kultura posiadała zestaw norm których przestrzegała - podstawowa norma dotyczyła zabójstwa "współplemieńców" kwestią było tylko "szerokość" pojęcia słowa współplemieniec)
Czyli dalej idąc według ciebie natura - przyroda nie istnieje? Nie rządzi się pewnymi prawidłowościami?

Rozumiem, że masz pewien problem z katolikami nie mniej patrzenie na cały świat przez pryzmat tego problemu to conajmniej natręctwo. Judaizm, chrześcijaństwo owszem nazywa to też prawem bożym ale to dyskusja ideologiczna w stylu co było pierwsze jako, czy kura, czy było nam dane czy sami ludzie je przyjęli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wichniak2
0 / 2

@ZephKan PiS wspiera brak alternatyw a raczej to, że okazuje się że "opozycja" to są tacy sami, pazerni, chciwi i nieuczciwi ludzie co w PiSie z tą różnicą że PiS rządzi i wprowadza mechanizmy by rządzić jeszcze przynajmniej 20-30 lat

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZephKan
0 / 0

@wichniak2 nie od parady mówi się "PIS, PO jedno zło". Ja to zacząłem stosować jak chodziłem jeszcze do podstawówki. Już w tedy kto bystrzejszy zauważył, że się tasowali między sobą. W zależności, która partia była u władzy to do niej przechodzili byle by tylko przy korycie się znaleźć. Niestety nie znają się za dobrze na historii, a szczególnie historii ustroju komunistycznego co niechybnie doprowadzi do ich zguby. Pycha i chciwość ich wyniszcza i to będzie ich zgubą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wichniak2
+1 / 3

@ZephKan Pewnie że tak, każde pokolenie ma "swoje PiS czy PO" Myśmy mieli PZPR i obowiązkową naukę rosyjskiego, myśleliśmy że jak się to skończy nastaną lepsze czasy i w sumie nastały ale wciąż jednak coś jest nie halo. Kaczyński czy Dziwisz to nie najgorsze co mogło spotkać nasz kraj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZephKan
0 / 0

@wichniak2 Nie rozumiem czemu ktoś Ciebie zminusował. Ja miałem to szczęście, że urodziłem się tuż po obaleniu komunizmu w Polsce i zburzeniu muru berlińskiego. Rocznik '90 więc znam okres "Polskiego Związku Piłki Ręcznej", taki mały żarcik, tylko z opowieści. Jednak My jako Naród żyliśmy tak długo pod naciskiem okupanta, że nie potrafimy już żyć inaczej. Mentalnie stare pokolenie wciąż jest pod represyjnym naciskiem zagranicznych włodarzy przez co nie potrafimy myśleć i zarządzać własnymi strukturami samodzielnie. Na każdym kroku można dostrzec ten aparat represji, z którego nie potrafimy się wyrwać bo niektórym tak wygodnie. Nie ważne, że gnój, ale za to własny. Ot cała typowa mentalność elektoratu postkomunistów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZephKan
+9 / 11

Tymczasem patologia ma inne wytyczne. Im gorsze warunki bytowe tym więcej dzieci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Hermes_Trismegistos
+4 / 4

To w sumie bociany jak rolnicy
* za sucho - podrażamy
* za mokro - podrażamy
* za mało obrodziło - podrażamy
* za dużo obrodziło - ktoś musi odkupić

Odpowiedz Komentuj obrazkiem