Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Kiedy komunizm mutuje z Covidem

Agresywne i łamiące prawo zachowanie urzędnika na brak maseczki petenta - gdy żaden urzędnik sam nie ma maseczki.

www.demotywatory.pl
od ~ZeWrat
+
105 114
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
J Jaryzel001
+16 / 24

Ten pan powinien automatycznie stracić pracę, nawet żądam tego jako obywatel.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
+1 / 9

@kozaalfa1 Właśnie pracowników sklepów urządzono "na perłowo" zakazując im przyłbic. Taki pracownik w często dusznym sklepie to nie chirurg na klimatyzowanej sali. Ale swoją drogą urzędnik jak się tak korony boi to sądząc po jego wieku już dawno mógł się zaszczepić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kozaalfa1
+1 / 5

@Jacek83218 Źle się wypowiedziałem. Chodziło mi o każdego człowieka a nie tego jednego pracodawce. W sklepach ludzie nie stoją aż tak długo, żeby im zaszkodziła maseczka, a pracownicy muszą w nim siedzieć 8h (o to mi głównie chodziło).
W przypadku tego pracodawcy, to chyba się trochę za bardzo podekscytował (jak napisałem wcześniej za takie zachowanie względem swojego podwładnego powinien dostać solidną karę), a to że się wkurzył na tego chłopa, mogło być podyktowane różnymi przyczynami (nawet jakąś karą za brak maseczek klientów - wygrałby oczywiście ale nie każdy chce latać po sądach, czy dobierać sobie więcej na głowę).
Przez szacunek do drugiego człowieka - szczególnie jak ma coś dla nas zrobić - powinniśmy ubrać tę maseczkę na krótką chwilę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kozaalfa1
+1 / 1

@Jacek83218 Jak byłem w urzędzie to spotkała mnie podobna, chodź odwrócona sytuacja. Pracownik był chory i mnie przyjmował. Naprawdę taki pracownik powinien dostać wolne, nie przejmuję się tym aż tak, ale jego pracodawcę powinni wyrzucić z pracy. Niestety to państwówka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
-1 / 5

@kozaalfa1 Ubrać maskę w co? W drugą? Czy w kapelusz? (jak ja nienawidzę tego błędu językowego, części stroju się zakłada nie ubiera). Jakby się zaszczepił to by się nie przejmował. Mnie ludzie bez masek nie ruszają nawet w pracy w pokoju proszę o zdejmowanie bo wkurza mnie ich bełkot przez szmaty. Ja w sumie rozumiem tego interesanta. Zrobiono cyrk. Każdy bez badań i diagnozy podejrzany jest o roznoszenie śmiertelnego wirusa. Trochę jakby podejrzewać każdego faceta o to że jest gwałcicielem albo każdego kto ma przy sobie jakikolwiek nóż że jest mordercą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 lipca 2021 o 21:50

K kozaalfa1
-1 / 1

@Jacek83218 Ubrać maskę na twarz... ale jak wolisz to napiszę założyć. Widzisz - Ciebie drażnią błędy językowe, innych to, że mają ich w dupie ludzie którzy przychodzą do sklepów bez maseczek. Osobiście uważam, że każdy zasługuje na pozory bezpieczeństwa(dla niektórych to nie pozory, a dla Ciebie pozory - wasz wybór). To prawda, że każdy jest podejrzewany o roznoszenie wirusa - jego nie widać tak jak noża czy penisa ! Porównanie jest błędne. Nie każdy facet chodzi i gwałci, a wirus przechodzi z miejsca na miejsce niezauważalnie(jedyna pewna, w tym temacie jest taka, że roznosi się z ludzi na ludzi, gdzie nie zawsze wiadomo czy ktoś ma ten wirus czy nie). Starasz się uzasadnić to, że masz gdzieś stan psychiczny(paranoje) innych ludzi, poprzez chodzenie po obiektach bez maseczki, co nie ładnie o tobie świadczy. Nie mówię byś każdemu właził w dupe, ale żebyś innym nie zabierał wolności, którą jest świadome wpływanie na innych zachowanie, poprzez Twoje zachowanie(nie rozmowę - to jedyna funkcja? jaka jest dopuszczalna).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
0 / 0

@kozaalfa1 Ja mam wolność swobodnego oddechu. Ludzie w moim otoczeniu mają wolność pójścia do punktu szczepień. Nie korzystają ich sprawa. Może właśnie podejście greckie byłoby najlepsze. Nie jest tak że brakuje szczepionek i są tylko dla pewnych grup.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kozaalfa1
0 / 0

@Jacek83218 Jeśli jesteś właścicielem sklepu to spoko, ale jeśli nie jesteś to i tak nie ładnie z twojej strony. Sprzedawcy to nie gówno, też mają własne zdanie w sprawie covid(jako właściciel możesz zapoznać się z zdaniem podwładnych). Jak Ci się nie podoba to, że wymagane są maseczki w sklepie, to po co do niego chodzisz? Masz prawo samemu uprawiać ziemniaki i kury i je zabijać i jesć ! Szczepionka nie gwarantuje tego, że się nie rozniesie wirus, tylko zmniejsza prawdopodobieństwo, że zachorujesz z tego powodu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
0 / 0

@kozaalfa1 Sytuacja jest taka że ja tą maskę noszę, nie mniej każda komórka mojego ciała się przeciw temu sprzeciwia. Nie mam ochoty na pyskówki mandaty itd. Wkurza mnie tylko że jako zaszczepiony nadal się mam w tym dusić. Naraz wymyślono że zaszczepiony "może" zarażać. To na huk ta szczepionka? Mnie do niej poniekąd zmuszono "delikatnie sugerując" mi że mogę mieć na jesieni kłopoty z operacją zaćmy bez zaszczepienia się. A co do samych szczepionek to prawda leży gdzieś po środku pomiędzy tym co mówią ich zwolennicy i przeciwnicy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kozaalfa1
+1 / 1

@Jacek83218 Ano widzisz - myślałem, że Ty jesteś autorem filmu. Sorki. Szczepionki zmniejszają szansę na zachorowanie, ale dalej możesz innych zarazić (chociaż nie wiem w gruncie rzeczy czym, bo przecież wirus w twoim organizmie już nie powinien móc przetrwać). Ogólnie to uważam i szczepionki i maseczki za głupi pomysł, bo śmiertelność jest niska, no ale trzeba sprzedać trochę tego towaru jak się go tyle naprodukowało XD. Sam się szczepiłem, bo siostra nie chciała bym się z jej potomstwem widział ;( , a nóż będę bezpłodny to mniej problemów będę miał w życiu :D :) :| :( ;( ... ehh

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
0 / 0

@kozaalfa1 Jak rozumiem bardziej Ci chodzi z tymi maskami o efekt psychologiczny niż medyczny. Właśnie w tym też widzę problem. Jak ludzie przywykną to nawet gdy w szczycie sezonu grypowego będzie tyle zakażeń i śmierci co dziś w skali kraju dalej będą się niektórzy czuli zagrożeni i niepewni w otoczeniu ludzi bez masek. Dlatego powinno się stopniowo wypychać ludzi na głęboką wodę. Najpierw im pokazać że zaszczepieni są bezpieczni. A mam nadzieję że o tej bezpłodności to żart. :D Jednak przeważająca większość zaszczepionych nie będzie miała powikłań po szczepieniach w dłuższym okresie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F faraon69
+8 / 10

Co odrobina władzy w postaci kierownika robi z burackim i zakompleksionym Januszem. Strach pomyśleć jak by się zachowywał gdyby był dyrektorem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vlkplzn
-1 / 3

Urzędnicy są nieśmiertelni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kucykpl1
+3 / 11

Maseczki są przydatne jeśli łapiesz wirusa mutanta wielkości pyłu węglowego, wówczas tak 1/3 zostanie na masce. Wszystko co mniejsze przeleci. Ale co ja wiem po latach pracy w masce w elektrociepłowni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kradosan
+2 / 2

Ciekawe jak skończyła się ta historia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dedi_S
-3 / 5

@kradosan nie ma niewygodnego początku i zakonczenia, ale z tego co widać to uciekł przed policją i groźbą mandatu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mafouta
+5 / 7

Pier*olec z maseczkami trwa. Urzędnikom odjechało na początku "pandemii" i zostało, bo podobnie jak lekarzom nie chce im się robić za pieniądze jakie otrzymują z naszych podatków. Dlatego wszystko to (administrację i "służbę zdrowia") należy rozpędzić na cztery wiatry, a niestety rząd obiecuje dosypywanie kasy do tych dwu szamb.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 lipca 2021 o 23:34

K kradosan
0 / 0

Ale jak widać ten młody pracownik był bardzo zażenowany zachowaniem przełożonego i chciał obsłużyć petenta

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BurakRasyPolskiej
0 / 0

@mafouta Podobnie u mnie w spółdzielni mieszkaniowej. Kasa od zawsze otwarta była 5 dni w tygodniu, no ale pojawił się wirus i teraz otwierają tylko 2 razy w tygodniu i to na krócej. Z tego względu raz była dłuższa kolejka a czas do zamknięcia kasy się kończył. Wtedy wyszła do ludzi obrażona pani kierowniczka (z zagrodzonej taśmą części biurowej do której z powodu wirusa ,,chamy" nie mają wstępu) z pretensją, że co tu jeszcze tyle ludzi robi, bo pani z kasy nawet przerwy nie miała i głodna siedzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
0 / 4

Tak właśnie wygląda komunistyczna równość obywateli wobec prawa i socjalistyczna rzeczywistość w której urzędnik czuje się panem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem