Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
382 416
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
E epuzer
+3 / 17

Wielu myśli jak Ty i podziela Twoje zdanie - ale choćbyś użył najrozsądniejszych argumentów a nawet złapał ich na kłamstwie i obłudzie... i tak usłyszysz że nie to chcieli powiedzieć, że źle zrozumiałeś że wyrwałeś z kontekstu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-2 / 14

@epuzer Naucz się różnicy między wolnością słowa, a powiedzeniem wszystkiego. Bo jest KOLOSALNA.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E epuzer
+1 / 7

@Fragglesik Być może ale musiałbyś udzielić mi jakiś korepetycji w sprawie tej różnicy... a ja niestety jestem strasznie odporny na wiedzę zgodną z czyimś podejściem, nawet do drobiazgów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+3 / 11

@epuzer co więcej Kościół, który swój model biznesowy oparł na ordynarnym kłamstwie uzurpuje sobie prawo do głoszenia jedynie słusznej "prawdy" i mając duże problemy z moralnością wśród swojej kadry, chce narzucać wszystkim swoje zasady "moralne"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 sierpnia 2021 o 20:50

avatar Fragglesik
-1 / 7

@epuzer Wolność słowa polega na tym, że możesz wyrażać swoje zdanie (w odpowiedni sposób - np. nie wulgarnie) i nikt nie może Cię za to aresztować. Mówienie wszystkiego - to zgoda na wulgarne obrażanie, kłamstwa, oszustwa i zastraszanie. PRZYKŁAD: wolność słowa: Wg. mnie papież kłamie i w ogóle kler oszukuje... mówienie wszystkiego: "Papież to ch...j, je...e się z per...nymi peda..mi po Watykanie i ru....a zakonnice w bazylice, a w ogóle to ma harem dziwek w swoich apartamentach." - a to już jest karalne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 19 sierpnia 2021 o 22:00

E epuzer
-1 / 1

@Fragglesik
Drogi Kolego, tak biorąc rzecz dokładniej to ja nigdzie się nie upierałem kategorycznie w odniesieniu do czegoś co mi imputujesz.
Trudno coś zarzucić Twym wywodom, ja widzę i czuje to inaczej, nie widzę powodu do rozdzierania szat w ewentualnych uśrednieniu obu tych pojęć, tym bardziej że potocznie rzecz biorąc nikt na to nie zwraca uwagi.
Jeśli sądzisz że okrutnie błądzę to się na mnie obraź i mów mi na Proszę Pana....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wysockr
+9 / 9

W sumie nie bronię tu kościoła, tylko logikę wypowiedzi. Można powiedzieć wszystko to nie to samo co powiedzieć prawdę.

Jak można powiedzieć wszystko, oznacza WSZYSTKO. Zarówno PRWADĘ jak i DOWOLNE KŁAMSTWO

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-1 / 11

@wysockr
Autor demota bardzo lubi pisać "wszystko" na temat Kościoła. Jakoś tak dziwnie się składa, że jednak nigdy nie pisze o schroniskach Brata Alberta oraz Domach Samotnej Matki. Nie pisze o studniach, ośrodkach zdrowia i szkołach zbudowanych za pieniądze z katolickich zbiórek. Jego interesuje faktycznie wszystko...
... co najgorsze.
Rozumiem wytykanie komuś jego win. Ludzie często są bezkrytyczni wobec księży, trzeba im to uświadomić. Jednak dostrzeganie tylko jednego aspektu z pewnością nie jest obiektywna oceną. Jak wygląda twoje "wszystko" kolego sliko?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PMY
+2 / 4

@Rydzykant Bo jest tak, że jeden zły uczynek przesłania 10 dobrych. A Kościół ma zdecydowanie więcej tych złych niż dobrych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
0 / 8

@Rydzykant Kościół niczego dobrego nie robi za własne pieniądze - na tej "dobroczynności" zawsze musi dobrze zarobić - dobrze pamiętam akcję ze świecami Caritasu, które sprzedawano po kościołach by sfinansować "pomoc dla biednych dzieci". Cena była znana, a jakiś nadgorliwy podał ilość sprzedanych świec i ilość pieniędzy które przekazano dzieciom. Nie trzeba było być wybitnym matematykiem, aby policzyć, że z każdych 5zł za świecę, dzieci dostały kilkanaście groszy. Nigdy więcej nie podawano szczegółowych danych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 4

@wysockr
Przypomnę ze jeszcze 3 lata temu przed filmem Kler czy Siekielskich Tylko Niemów Nikomu i przed akcją fundacji Nie Lękajcie Się. Mówienie że wśród księży są pedofile i pewnie jest ich tyle samo co w Irlandii czy USA około 4 procent było kwitowane że jest to atak na kościół czy jest to spisek komunistów i pomówienie.

Nawet taki skrajny prawicowy oszołom jak Terlikowski jaki budował tu proreligijną narracje przez dekady ostatnio zmienił zdanie jak spotkał się z ofiarami. (choć może udaje bo ja oszołomom prawicowym ogłupionym religijnie nie ufam)

Wiec prawda w oczy kole. Kończy się bezkarność gnoi z koloratkami i purpuratów w ciągu dekady zrobi się z nimi porządek. Wystarczy że skończy się protekcja polityczna jaka trwała 30 lat i apogeum jej widzimy w teraz za rządaów PiS po wstawieniu do TK Stanisława Piotrowicza niesławnego prokuratorka jaki zamiast oskarżać księdza pedofila z Tylawy jeszcze go bronił w TV i załatwił umorzenie sprawy. Oraz po działaniach poronionej Kai Godek i wyrokowi tegoż TK .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-3 / 5

@sliko
"Kościół niczego dobrego nie robi za własne pieniądze"
Władza też niczego nie robi za WŁASNE pieniądze.

Do twoich matactw i manipulacji faktami wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni. Dlatego zadam tylko jedno pytanie. Skoro pomoc potrzebującym (schroniska Brata Alberta, darmowe jadłodajnie dla najuboższych, Domy Samotnej Matki) są takim doskonałym biznesem, dlaczego ateiści się tym nie zajmują? Robią to wspólnoty religijne oraz fundacje i stowarzyszenia neutralne ideologicznie. Was tam nie ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-2 / 4

@PMY
Niestety masz rację. Wśród kleru, a zwłaszcza między hierarchami, rozpanoszyło się zło. Jestem za publicznym ujawnianiem wszelkich przypadków popełniania przestępstw i niegodziwości. Jednak opierajmy sie na faktach, nie na szkalowaniu. Ujawniajmy przestępstwa i niegodziwości wszystkich grup. Razem z księżmi, zacznijmy ujawniać informacje o policjantach, nauczycielach, lekarzach, prawnikach...
Jak zapewne zauważyłeś, sliko interesuje tylko jedno - walka z KRK. Wszelkimi sposobami, także manipulacja, wyrywaniem zdań z kontekstu, nadinterpretowaniem ich czy też zwykłym kłamstwem. Ewidentnie nie jest obiektywny.
(Ja zapewne też nie jestem obiektywny, ale niech każdy osobiście przemyśli - czyż wszystkich ludzi nie należy mierzyć tą samą miarą?)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PMY
+3 / 3

@Rydzykant Akurat informacje o tych grupach zawodowych, które wymieniłeś są ujawniane. Lekarze nie są przenoszeni do innych szpitali, policjanci do innych posterunków, nauczyciele do innych szkół a adwokaci do innych kancelarii. Tylko KK instytucjonalnie chroni swoich pracowników. Mało masz przykładów?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-1 / 3

@PMY
Wiesz jaki jest poziom przestępczości wśród policjantów? Jak współpracownicy szantażują ofiary i świadków by nikt nie złożył zeznań. Jak przełożeni tuszują popełniane przez nich czyny karalne, a "spalonych" przenoszą do innych komisariatów. Poza tym praktycznie żadna instytucja, jeśli nie czuje się zagrożona, nie donosi na swoich pracowników. Jeśli już, daje im "propozycję nie do odrzucenia" by niby dobrowolnie zmienili miejsce pracy. Nikt nie chce kalać własnego gniazda i psuć reputacji firmy.

Trzeba przyznać, KRK długo funkcjonował z poczuciem bezkarności. Obecnie to się zmienia (nie do końca, bo prokuratorzy Ziobry wykonują polecenia partyjne) i bardzo dobrze. Jednak w ten sam sposób należy tratować wszystkie osoby i wszystkie instytucje. Koncentrowanie się wyłącznie na Kościele nosi znamiona zorganizowanej akcji.

Pytasz czy mało mam przykładów. Odpowiadam. Sąsiadka policjantka była systematycznie bita przez męża policjanta z tego samego komisariatu. Kobieta wielokrotnie przybiegała do nas by ukryć się przed furiatem i wypłakać mojej żonie. W końcu policjantka odkryła, że poza biciem wykorzystuje on seksualnie ich córkę. Zrobiła aferę. Jednak przełożeni i koledzy z pracy przekonali ją by wycofała oskarżenia. Faceta przeniesiono do innej placówki, dostał mieszkanie służbowe. Ona zachował swoje stanowisko i dostała podwyżkę, choć w ramach wymyślonej na szybko "reorganizacji" miała dostać znacznie gorszą robotę.
A wiesz co robią policjanci z osobami z tzw "środowisk patologicznych"? Robią z nimi co zechcą. Bo nawet gdyby ofiara odważyła się przeciwstawić, to i tak nikt nie uwierzy w zeznania nastolatki, której ojciec jest alkoholikiem a matka prostytutką.

Pozostałe wymienione przez mnie zawody, oraz setki innych, nie dają aż takich możliwości, jednak tam też trafiają się degeneraci. Dlatego wszystkich degeneratów należy piętnować w identyczny sposób. Masz odmienne zdanie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PMY
+2 / 4

Masz rację, ale nie do końca. Ja pisałem o instytucjonalnym ukrywaniu przestępców w sutannach. Ty piszesz o wypadkach mimo wszystki incydentalnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SkrajnieCentrowy
+4 / 10

To, że prawda jest zagrożeniem dla istnienia kościoła to żadna nowość. Zagrożeniem dla kościoła jest nawet rozum.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 sierpnia 2021 o 15:28

avatar Fragglesik
-2 / 6

widzę, że autror nie odróznia wolności słowa, od powiedzenia wszystkiego. Cóż.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+1 / 9

@Fragglesik zwłaszcza nie można mówić o pedofilii i jej ukrywaniu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 sierpnia 2021 o 20:48

K killerxcartoon
+3 / 5

Kogoś chyba fantazja ponosi twierdząc że komunizm jest parareligijny. Komunizm jest ostro antyreligijny.
Choć akurat autorytaryzm i centralizm występujący w komunizmie są cechami dyktatury jak komunizm był i jest zbieżny z autorytaryzmem i centryzmem kościoła katolickiego i jest też zbieżny z prawicowymi dyktaturami i juntami wojskowymi takimi jak Augusta Pinocheta w Chile czy Czarnych pułkowników w Grecji albo Monarchii absolutnych takich jak Arabia Saudów. I dokładnie tak samo ten kto krytykuje króla czy generała miał przerypane. Ale to wspólne cechy autorytaryzmów a nie komunizmu jaki z religią nie ma nic wspólnego

I zgadza się. Niepokój kościoła wiąże się z tym ze właśnie zaczynają tracić władze i poparcie społeczne bo zachodzą podobne procesy jak w Irlandii. Ich upadek jest nieunikniony. A to kościół zafundował i organizował nam w latach 80 przewród antykomunistyczny i to on był beneficjentem zmian ustrojowych odzyskał majątek jaki był znacjonalizowany często nawet nie przez komunistów a wcześniej i za ten jaki pozostał na wschodzie na Ukrainie.. gdzie znając życie też wystąpił o jego zwrot i do tego za przejęte siła w okresie międzywojennym cerkwie prawosławne. A nie wliczono mu majątku jaki otrzymał po wojnie z mienia poprotestanckiego na ziemiach odzyskanych zlikwidowanego nazistowskiego kościoła Deutche Christian . A przypomnę ze polscy obywatele nadal nie odzyskali mienia ani nie dostali odszkodowania od państwa za skonfiskowany majątek. kościół dostał ulgi podatkowe jak np nie płacenie ceł i podatków za grunty i przywileje jak handel nabywanie i zbywanie ziemi ornej jakiego ograniczono polakom i dostaje setki milionów z budżetu państwa z naszych podatków różnymi kanałami. Za same lekcje religii księża co roku otrzymują 1,5 miliarda złotych. A o protekcji politycznej i przez długie lata bezkarności niech świadczy fakt ze do TK trafił prokurator Stanisław Piotrowicz jaki nadzorując śledztwo przeciwko księdzu pedofilowi z Tylawy w 2001 zamiast oskarżać jeszcze bronił księdza w TV i załatwił umożrenie sprawy wsadzania przez księdza palców małoletnim dziewczynkom w miejsca intymne argumentem leczenia bioenergoterapeutycznego.

To wszystko wkrótce stracą i tego się boją A jeszcze mogą pójść siedzieć za pedofilię i jej ukrywanie.


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E epuzer
0 / 0

@killerxcartoon
Wielki Szacun za precyzyjny i rozbudowany wpis...a raczej analizę tematu oraz osadzenie zagadnienia we współczesności.

Ale jest chyba jedna zasada którą na pewno znasz ale o nie zapomniałeś - na portalu tego typu, nawet najsensowniejszy wpis - czym jest dłuższy, tym mniej trafia do adresatów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aqq300
+2 / 2

„Nie jest ważne, czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy w Polsce będzie dobrobyt – najważniejsze, aby Polska była katolicka” - Henryk Goryszewski, ZCHN, 1993.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
-1 / 1

Szkalować kościół na okrągło a potem coś od niego wymagać. Banda hipokrytów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem