Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Święte słowa Catherine, święte słowa! –

Święte słowa Catherine, święte słowa!

www.demotywatory.pl
+
179 198
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar wichniak2
0 / 2

Ludziom też nie są potrzebne narkotyki a jednak niektórzy ich używają. Niektórzy chcą chodzić do kościoła i będą chodzić wbrew tym, którzy nie chcą. Żadna władza tego nie zmieni i chyba na szczęście.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 1

@wichniak2
Tylko wiedza to zmieni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wichniak2
0 / 0

@killerxcartoon Chyba jednak nie, gdyby nawet ktoś ponad wszelką wątpliwość udowodnił że Boga nie ma, nie przetłumaczy tego komuś kto mimo wszystko w niego będzie wierzył, ludzi po prostu nie wolno pozbawić marzeń a czasem i nadziei. Tak to widzę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

@wichniak2

Ludzie wierza w boga bo w dzieciństwie zostały zarażone tą wizą jako wytłumaczeniem otaczajacego go świta jaki trafia do dzieci. Magia cuda .. zero logiki i przyczynowości brak dostrzegania sprzeczności. I nawet jak poznają w starszym wieku wytłumaczenie logiczne naukowe to ciezko pozbyć się sposobu myślenia i akceptują często dualizm poznawczy. Widzą ze nauka działa pragmatycznie ale nie porzucają wizji religijnej nie dopuszczajac do rozpatrywania lub analizy wierzeń prawami nauki by dostrzec sprzeczności. Często maja ogromne braki w nauce lub wręcz zostały błędnie informowani o stanie nauki. Poza tym nie uczy się ludzi krytycznie oceniać . Co właśnie prowadzi do bezkrytycznego patrzenia na religię i duchownych.

Wiec jeśli w dzieciństwie poda im się racjonalne wytłumaczenie cieżej im będzie uwierzyć w bajkę. Pomaga też zróżnicowane poglądowo środowisko wieloreligijne czy wielokulturowe by dostrzec inne myślenie bardziej racjonalne. . Miedzy innymi tak bardzo księża się palą by wciskać bajki w przedszkolach i szkołach zanim poznają naukowe wytłumaczenie wykluczace bajki religijne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wichniak2
0 / 0

@killerxcartoon Mógłbym Ci przyznać całkowitą rację albo zupełnie nie zgodzić z Twoim punktem widzenia. Powiem tak, ktoś kto bardzo chce wygrać w lotto nie sprawi że zwielokrotni swoje szanse ale i ktoś kto nie wierzy w swoje szczęście, jeśli wyśle kupon może wygrać. Z wiarą jest podobnie z tym że tutaj nie działa logika a wyobraźnia bo dopóki naukowcy nie udowodnią jak powstał wszechświat dopóty wiara będzie równa nauce. Dla mnie to że Bóg stworzył wszechświat jest tak samo niewiarygodne jak teorie naukowe, które z resztą ciągle są zmieniane a żadnej nie da się choćby w niewielkim stopniu uwiarygodnić. Mam nadzieję że dobrze mnie zrozumiałeś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rozkins
0 / 0

@wichniak2 Niech ludzie sobie chodzą do kościoła, ich sprawa, ale odsunąć kościół od państwowych pieniędzy i polityki powinno się już dawno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wichniak2
+1 / 1

@rozkins Tu 100% zgoda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

@wichniak2
Widocznie nie rozumiesz skąd się wzięły teorie naukowe i jak się je obala i tworzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wichniak2
0 / 0

@killerxcartoon Chętnie zapoznam się z tematem jednakowoż słyszałem już tyle teorii i spekulacji na temat wszechświata; jak powstał, właściwie jak wciąż powstaje i jak to się wszystko skończy że dochodzę do wniosku że im więcej odkrywamy tym mniej wiemy. Religia daje konkretne niezmienne odpowiedzi i choć mogą wydawać się niespójne i kontrowersyjne to niektórym odpowiada takie spojrzenie i jeśli są przez to szczęśliwsi to nie widzę problemu by każdy wierzył w to co zechce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

@wichniak2

Jak na razie teoria jest jedna zbudowana na podstawie obserwacji i obliczeń że wszechświat powstał w wyniku wielkiej eksplozji jaka się rozszerza. Mówią o tym kierunki i prędkości przemieszczających się galaktyk. A wiemy to dzięki skonstruowaniu bardzo precyzyjnych urządzęń pomiarowych i długości i fal świetlnych odkrytych obiektów i zjawisku Doplera. Da się oszacować kiedy to się stało Niemniej nie jesteśmy w stanie zaglądnąć dalej niż za obszar rezonansu Schumana. I nie wiemy czy coś za nim jest czy wszechświat jest bąblem przestrzeni w nieskończonej nicości. I nie jesteśmy w stanie powiedzieć co było przed wybuchem. Choć bazując na prawach fizyki i obliczeniach możemy cofnąć się o kilak sekund przed wybuchem. W chwili obecnej to jest maksymalny zakres poznawczy. I faktycznie Im więcej odkrywamy tym dostrzegamy większą złożonosć wiec powstaje więcej pytań logicznych wyciąganych z odkryć. To tak jak byś był ślepcem jaki wyobraża sobie świat i nagle przywrócono mu wzrok. I nagle widzi kolory przedmioty i wszytko o czym nie miał pojęcia bo w świecie ślepoty nie istniało i było niewyobrażalne. A wraz z tym co widzisz rodzą się pytania cym jest np ten kolor i dlaczego jest taki. I każde nowe odkrycie jest takim odzyskaniem wzroku. Setkami pytań co to jest i poszukiwaniem właściwych odpowiedzi eliminując te jakie się nie sprawdzą doświadczalnie lub obserwacyjnie czy są sprzeczne i trzeba rozstrzygnąć gdzie jest błąd powodujący spzreczność.

Zupełnie odwrotnie jak religia gdzie Bóg jest odpowiedzią na każde pytanie czy wątpliwość wynikającą z braku wiedzy i ta odpowiedź ucisza każde pytania usypiając dociekliwość. Tym bardziej że religia w swojej autokratycznej formie nie toleruje krytyki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wichniak2
0 / 0

@killerxcartoon No dobra to w którym miejscu był ten wielki wybuch, skoro wszechświat ma 13,77 mld lat +/- 40 mln lat w każdą stronę ta odległość jest jednakowa? Jesteśmy w centrum wszechświata?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 2 września 2021 o 17:24

K killerxcartoon
-1 / 1

@wichniak2
nie nie jesteśmy , jesteśmy na obrzeżach wszechświata...
Nie jestem astronomem by to dobrze tłumaczyć.. polecam:
https://www.youtube.com/watch?v=eB2Eg38OhZ0


I widzisz tu jest różnica teolog powie ci bo tak mówi biblia ..
A naukowiec mówi bo tak powiedział np Einseain i przedstawił model obliczeniowy jaki opisuje że tak to wygląda a obserwacje potwierdziły że miął rację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 września 2021 o 18:25

avatar wichniak2
0 / 0

@killerxcartoon Dzięki za ciekawy filmik, konkluzja jednak dobitnie uświadamia nam że tak naprawdę wiemy tyle co nic.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

@wichniak2
Powiedzmy średnio wytłumaczony. Wole tłumaczenia Angielskich programów rodem z BBC i ludzi po Oksfordzie jacy potrafią bardziej przejrzyście wytłumaczyć złożone zagadnienia. Rezonans Schumana to inaczej mikrofalowe promieniowanie tła i jest krawędzią zakresu możliwości obserwowania wszechświata. Można powiedzieć ze ścianą chmury wybuchu w jakiej środku jest obserwowalny przez nas wszechświat. W programie BBC była pozycja naszej planety w galaktyce potem położenie galaktyki czyli drogi mlecznej w gromadzie galaktyk potem gromdy w skupisku i jak to wygląda w całości.. wraz z podana skalą odległości

Z tego co ci podesłałem po oglądnięciu jednego to tak niewiele zrozumiesz to 36 odcinek cyklu ... oglądnij wszystkie.. ;-)
Do tego trochę fizyki molekularnej i wyższej matematyki ....
Powodzenia w zrozumieniu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wichniak2
0 / 0

@killerxcartoon Dzięki za informacje, rzeczywiście żeby zgłębić temat trzeba poświęcić mu mnóstwo czasu i jeszcze mieć jakieś wrodzone pojęcie żeby to wszystko zrozumieć. Mnie osobiście to fascynuje ale niestety nie tylko to a życie jest jedno i trzeba zająć się wszystkim, nie tylko kosmosem :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem