Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
33 53
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T Tibr
+13 / 19

Wydaje mi się, że od dłuższego czasu PO kreuje się na lidera opozycji ale robi wszytko by żadnych wyborów nie wygrać. Rola opozycji jest dość wygodna dużo można mówić obiecywać, kasa z subwencji się zgadza, a odpowiedzialność żadna;(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
0 / 4

@Tibr uzasadnili to choćby jakoś? Czy tak tylko na zasadzie 'na złość sobie uszy odmrożę'...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lelek22222
-2 / 6

Po prostu widzą co w kraju się dzieje i czekają aż w końcu ludzie się obudzą i może sami ty z pisu pogonią. W tedy z czystym sumieniem powiedzą zgodnie z prawdą że pieniędzy nie ma i znowu będzie denominacja

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 3

@lelek22222 socjalizm ma dość duże zdolności drenażu ekonomicznego ale wbrew pozorom nie działa aż tak szybko, ostatnio trwało to ponad 40 lat i to po wojnie gdzie gospodarka można powiedzieć startowała od zera, tak więc czekanie ... możesz nie dożyć ;)
@siditg muszę uzasadniać, słupki poparcia po każdej takiej wycieczce nic nie mówią? Co ma wspólnego postępowaniem PO z moimi uszami? Jeszcze gdyby pisał, że głosuje na PiS na złość PO twoja uwaga miałby sens, natomiast mój wpis diagnozuje tylko działania PO, możesz wybrać czy jest to infiltracja czy celowe działanie na przeczekanie aż wszystko jeb... Jeżeli to jest ich celem jak pisze lelek to sorry znaczy tylko tyle, że dobro kraju maja tylko na ustach... jeżeli nie wyrachowaniem to doprawdy chcesz ich tłumaczyć indolencją?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 września 2021 o 23:10

S siditg
+2 / 4

@Tibr chybaśmy się nie zrozumieli... zastanawiałem się, czy uzasadnili jakoś sensownie ten wniosek o uchylenie stanu wyjątkowego. Czy, jak zwykle, model opozycji totalnej i 'nie, bo nie'.

Ale od tego czasu trochę posłuchałem wypowiedzi z debaty i jednak widzę, że nie uzasadnili...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 1

@siditg nie powinienem "pić" i pisać xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lelek22222
0 / 0

A ten płemier uzasadnił jakoś wprowadzenie tego stanu ? Bo jakoś nie słyszałem, tylko ściemniał coś o jakimś zagrożeniu wewnętrznym. A może to tylko przykrywka na te pieniądze co ich na tekturowej tablicy porozdawali a ich nima i nie będzie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+5 / 11

Jakoś covidowe ograniczenia, które były niezgodne z prawem, im się podobały i nie płakali, że komuś one szkodzą...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
0 / 6

jeśli KO miałaby walczyć o głosy, ale wbrew swoim poglądom, to jednak wolę żeby wyrażała swoje poglądy, nie walcząc o głosy. Szacunku i zaufania nie dostaje się z przydziału. Jeśli tak uważa Platforma, niech tak robi. Poza tym, za miesiąc czy dwa jeszcze ten stan wyjątkowy PiSowi bokiem wyjdzie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-1 / 11

To niesamowite jak łatwo jest wprowadzić stan wyjątkowy aby ugrać swoje na granicy, a jak trudno było to zrobić w momencie pandemii. Dobrze chociaż, że PiS może liczyć na wsparcie Konfederacji w tej sprawie, bo mogliby mieć problem czysto arytmetyczny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gorinobu
+6 / 14

Koalicja myśli, że takimi ciągłymi śmiesznymi działaniami, walczą jak LWY. Prawda jest taka, że tymi wszystkimi wnioskami, wkurzają już swoich wyborców i wygląda to jak wychodzenie z wykałaczką na potyczkę z czołgiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
+1 / 1

@Gorinobu wniosek złożyła Lewica, a nie Koalicja

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gorinobu
+1 / 3

@jaroslaw1999 Nie jest ważne czy Koalicja, Platforma, czy Lewica.... cała opozycja robi taką chałę, że czasami wydaje mi się, że robią to specjalnie, żeby czasem nie wygrali wyborów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
0 / 10

Oni działają na swoją korzyść. Proszę o tym nigdy nie zapominać. POPiS to jeden układ. Wszelkie konflikty, waśnie czy inne spory to cyrk, który ma utrzymać wśród ludzi zaszczucie i skłócenie, ale przede wszystkim podtrzymywać iluzję, że to "różniące się" od siebie ugrupowania. Tymczasem to jedno gówno. Jeden rak. Z pozycji na zmianę to nr 1 to nr 2 rządzi się tak samo i doi kasę tak samo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 września 2021 o 20:05

S SKGT
-1 / 3

PO najchętniej w Bundestagu by złożyło wniosek na wyprzedaż na wschodniej granicy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zelalem
0 / 12

Przecież ten "stan wyjątkowy" to tylko metoda na blokadę informacji. Teraz "dziennikarze" TVPis będą donosić, jak to dzielne oddziały WOT i policji codziennie walczą z milionem imigrantów i białoruskim specnazem. I bohatersko bronią nas przed terroryzmem i rusycyzmem i ufoludkami.
A Pis wie, że polska gościnność najlepiej wygląda w przysłowiach i że strach przed uchodźcami nabije im słupki wyborcze!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-1 / 5

@Wolterianin To co zawsze mówiłem: Nie PiS jest tragedią tego kraju, gdyby opozycja miała sensowny program, logicznie i sensownie argumentowała i nie tolerowała idiotycznych, oszołomskich wyskoków swoich posłó, PiS musiałby grać zupełnie inaczej, musiałby być bardziej układny i bardziej spokojny, Przy tej opozycji może prawie wszystko i to jest tragedia tego kraju. Brak przeciwwagi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
-1 / 1

@Fragglesik Od chwili gdy Schetyna ogłosił koncepcję opozycji totalnej jako obowiązującą czekam, aż w którymś wywiadzie zamelduje Prezesowi wykonanie zadania. Przecież opozycja totalna, a nie merytoryczna jest mokrym snem każdego rządzącego. Zwalnia bowiem z obowiązku uzasadniania swoich działań czy prowadzenia dialogu. Nawet w chwili gdy to piszę widzę jak w tvn24 gość z PiSu mówi, że do dialogu z opozycją potrzebna jest opozycja, która chce rozmawiać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
0 / 0

@Wolterianin I tu jesteśmy w 100% zgodni. Dla mnie drugą tragedią tego kraju są ludzie patrzący "pięć minut w przód i w tył" tzn. pamiętający tylko ostatnie dwa, trzy lata (lub od początku kadencji PiS) i myślący tylko o tym co będzie za dwa lata, lub tylko myślący tylko o likwidacji PiS. Nigdy np. nie mogłem się od nich dowiedzieć KTO ma zastąpić PiS u władzy, ani kto ma wycofać te "wszystkie pisowskie ustawy i postanowienia". Mają wizję "jak się pozbędziemy PiS, to się wszystko samo naprawi" i "wystarczy, ze się pozbędziemy PiS i będzie dobrze". I to jest kolejna tragedia tego kraju. Tutaj, dodajmy, mocno reprezentowana.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 września 2021 o 10:41

W Wolterianin
0 / 0

@Fragglesik Coś za bardzo się zgadzamy ;) chociaż nie podzielam Twojego entuzjazmu o pamięci sięgającej 2 lata. Stawiam na rok max
Na demotach jest trochę fanatyków opozycji totalnej. Póki co od nich się dowiedziałem, że trzeba głosować na PO żeby PiS straciło władzę, a każdy głos oddany na inne ugrupowanie jest głosem za PiS, ale też nie udało mi się dowiedzieć co będzie dzień po wygraniu wyborów.
Jakiś czas temu któryś z publicystów ładnie powiedział, że większą tragedią od głupiej władzy jest głupia opozycja. Jak znajdę oryginalny tekst to wrzucę. IMO jeszcze większym problemem jest to, że wyborcy zamiast rozumem kierują się emocjami i myśleniem życzeniowym. Co gorsze tymi negatywnymi emocjami. Z drugiej strony rządy PiS pokazały wiele rzeczy. Ciekawe czy ludzie którym teraz one przeszkadzają dalej będą o nich pamiętać gdy PiS rządzić przestanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-1 / 1

@Wolterianin Jak zawsze to się dzieje - schemat: 0. W ogóle nie kojarzę tej rzeczy. 1. Jest PiS, ta rzecz mi strasznie przeszkadza, bo PiS-owska (wg. mnie). 2. Zmienia się władza na inną - obaliliśmy wstrętny PiS, ta rzecz została, ale "nie da się wszystkiego zmienić od razu". 3. Połowa kadencji innej władzy - biedna władza tyle musiała poprawić po PiS, niedługo i tę rzecz zmieni. 4. Końcówka kadencji nowej władzy - ale czemu inni się rzucają, przecież w sumie ta rzecz jest od dawna. 5. Wraca PiS - jest taka rzecz, która mi strasznie przeszkadza, a PiS nic z nią nie robi, trzeba go wymienić...etc....:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 września 2021 o 12:15

D Dipol
+2 / 4

Opozycja???? To kto to jest w Polsce? Bo jak na razie to takowej nie ma, KO już tradycyjnie nabija słupki PIS- owi. Płacą im za to?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem