Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
206 224
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar bartoszewiczkrzysztof
0 / 0

@ sabbr1 Masz jakieś nowe informacje? Wycofują się, z zakupu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gavron88
-1 / 1

@mmosiek1 To była makieta. Nigdy nie powstał nawet sensowny projekt takiego czołgu, a nawet jakby powstał to byłby to czołg lekki, kompletnie nieopłacalny jak na nasze warunki terenowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mmosiek1
0 / 0

@Gavron88 no jak nie ma zainteresowania ze strony rządu to nie buduje się dalej niż makieta. Ty inwestował byś w projekt którego nie chcą kupić?

Obecnie dostępne polskie czołgi może i są gorsze od abramsów (nie wiem nie znam się) ale na pewno są produkowane u nas i nie będzie się trzeba prosić o części zamienne jak się procesor od sterowania celownikiem zepsuje :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gavron88
-1 / 1

@mmosiek1 Chodziło mi o to że producenci makiety sami nie brali tego czołgu na poważnie. Poza tą makietą, którą zresztą producent rozebrał zaraz po pokazie a pożyczony kadłub od CV90 oddano właścicielowi, nie poczynił w kwestii tego czołgu absolutnie nic. Zresztą nie mogło być tutaj zainteresowanie ze strony polskiego rządu, ponieważ czołgi lekkie sprawdzają się wyłącznie w określonym terenie, w Polsce taki czołg byłby bezużyteczny (a kosztują prawie tyle samo co standardowe MBT, co czyni je nieopłacalnymi).

Co do produkcji krajowej, to jak najbardziej zgadzam się że powinniśmy mieć czołg produkowany w całości u nas. Z tym jest jednak mały problem: jedynym zakładem mogącym produkować dzisiaj czołgi w Polsce jest Huta Stalowa Wola, a ci są zawaleni robotą przy Borsuku i innych projektach. Innymi słowy: Obecnie Polska nie jest w stanie sama produkować czołgów.
Niestety bokiem wychodzi nam decyzja o zaniechaniu modernizacji PT-91 i zakupie zużytych Leopardów...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 listopada 2021 o 12:10

M mmosiek1
0 / 0

@Gavron88 "Niestety bokiem wychodzi nam decyzja o zaniechaniu modernizacji PT-91 i zakupie zużytych Leopardów..." Racja - bardzo zła decyzja sprzecza właśnie z tą samą zasadą.
Uzbrojenie powinniśmy produkować sami :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem