Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
154 171
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G Goretex
+4 / 8

Za emisję CO2 płaci ten co emituje, czyli elektrownie... niemieckie

Czemu więc mamy przechlapane ?
Chyba tylko dlatego, że wydobywamy węgiel DROŻEJ niż robią to w Rosji czy Australii i innych miejscach na świecie. Skutek jest taki że do wydobycia dopłacamy.

Ekonomia, trudna sprawa...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+4 / 8

Dodatkowo, Niemcy nie fedrują (wydobywają) węgla kamiennego, tylko kupują go za granicą. Wydobywają odkrywkowo węgiel brunatny, ale czarnym złotem to on nie jest, co najwyżej brunatnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marucha79
0 / 0

@Goretex Pocieszające. Czyli nie tylko ja nie dostrzegam związku tytułu z przytoczonymi niżej faktami ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+1 / 7

Niemców od polaków różni wiele. Po pierwsze: Oni mądrze i odpowiedzialnie gospodarują surowcami używając najnowocześniejszych technologii. U nas wydobycie to prawdziwe średniowiecze i syf jak w krajach trzeciego świata, dodatkowo wydobyty surowiec kopalny jest obciążony opłatami na związki zawodowe i dodatki dla górników. Polskie wydobycie jest dużo droższe bo węgiel jest bardzo głęboko, jego jakość jest przeciętna. Węgiel, który importujemy jest tańszy i zwyczajnie lepszy. Spalanie w polskich warunkach to ogromna uciążliwość dla środowiska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
0 / 2

@kolorowatolerancja, u nas wydobycie wegla kamiennego jest kosztowne bo prowadzimy je głównie pod terenami wysoko zurbanizowanymi, gdzie jest pełno budynków, dróg i sieci podziemnych. Odszkodowania płacone przez kopalnie są nie znane w wielu krajach, gdzie węgiel wydobywa się w dziczy. Dlatego Bogdanka jest u nas jedyną w miarę dochodową kopalnią, bo fedruje pod polami i lasami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O okienkodel
-1 / 1

zamiast zamykać kopalnie powinni teraz zacząć fedrować ile się da, bo jest drogi węgiel i kupi go każdy ( nawet przedrogi polski) , a zamykać kopalnie jak jest to nieopłacalne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
0 / 2

@okienkodel, każdą kopalnie kiedyś trzeba zamknąć. Wbrew rozpowszechnianym bajkom nie zamyka się u nas kopalni bez powodu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+2 / 2

Jeśli chodzi o sprawę Turowa, to owszem, Polska musi dużo płacić, ale za brak dyplomacji. Jasne, że Czechom się nie podobało, że spada u nich poziom wód gruntowych. Próbowali się dogadać z polską stroną, żeby sfinansowali budowę wodociągu do części domów z jednej małej wioski (tych, gdzie mieszkańcy mieli wodę ze studni).

Polska strona ich olała ku uciesze miejscowych, którzy w tym momencie, zamiast wywieźć lokalny samorząd na taczkach, poczuli dumę, że burmistrz i radni nie dają się pepikom.

To Czesi z tej wioski uderzyli do stolicy, żeby tam wyłożyć problem. Ci próbowali rozmawiać Warszawą, ale Warszawa nie miała ochoty na negocjacje. To wnieśli skargę do UE i nagle nasi twierdzą, że zawsze chcieli rozmawiać i źli Czesi się na nich uwzięli.

Polska już wcześniej narobiła sobie wrogów w Brukseli, więc wyrok był bardzo niekorzystny. Ale Czesi z tej wioski wcale nie są zadowoleni, bo nie otrzymali ani grosza i ich problem chyba w dalszym ciągu nie jest rozwiązany.

Ale po co Polakom dyplomacja. Po co z kimś rozmawiać, negocjować. Lepiej walić pięścią w stół i żądać, jakby się było jakimś supermocarstwem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BartoszNowacki
+2 / 2

Zajebista gra cyferkami, z której nic wynika. Chcesz porównać, to porównaj te same dane: ilości węgla wydobywanego / zużywanego przez oba kraje, ilość energii wyprodukowanej przez dane źródło energii, a jak mówisz o wzroście, to to podawaj wzrost udziałów, a nie wzrost od wybranej wartości.
Co wcale nie oznacza, że się z Tobą nie zgadzam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 grudnia 2021 o 19:54