Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
625 659
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M konto usunięte
+22 / 52

Jakbyście zadzwonili do mnie (hipotetycznie, bo nie mam tam kwiaciarni) to bym wiązankę gratis Wam zrobił i poprosił aby te pieniądze w moim imieniu zasiliły budżet na wydatki statusowe! Jesteście wielcy, a takimi nie ma się co za bardzo przejmować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 10

@MaksParadys a może ktoś pomyślał, że sobie ktoś z niego jaja robi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
-3 / 25

@Tibr

Znając poziom nawiedzenia niektórych PiSiorów to nie koniecznie, oni są zdolni do tego, wyprane mózgownice.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 3

@MaksParadys niestety tzw. twardy ekektrat czy fanatycy nie różnią się od siebie, mają dużą swobodę w utożsamianiu najgorszych cech z oponentem przypisując zawsze drugiej stronie negatywne intencje, dehumanizując ich przy czym siebie postrzegając niczym grupę prześladowaną. Nawet były takie badania potwierdzające taką tezę https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art1527141-badania-wieksza-nienawisc-po-stronie-zwolennikow-opozycji-niz-pis. Dla mnie wszyscy, którzy wpisują się w spektrum "walki plemiennej" bez różnicy jak dla mnie obydwie strony przedstawiają takie cechy przekonane i własnej wyższości.

Co do tematu demota pewnie tak jest, nie mniej usługi mają to do siebie, że często padają ofiarą "dowcipnisiów" i po którymś razie wszystko co podejrzane wqurwia gdy się pamięta, że się zmarnowało czas i pieniądze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DrL9
+2 / 4

@MaksParadys No tak bo to bardzo logiczne dla Ciebie, że jak ktoś nie wspiera tego kabaretu to musi być PiSiorem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
-1 / 5

@DrL9
Jakiego kabaretu? Dla mnie fundacja dzięki której miliony osób zostało przebadanych, a tysiącom z nich uratowano zdrowie i życie, fundacja która wychowała dwa pokolenia Polaków, fundacja, która jest precedensem na skalę światową to nie kabaret, a jak tego nie rozumiesz to lepiej zamilcz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DrL9
+1 / 3

Polityka by nie pozwoliła na spontaniczne przedsięwzięcia wolnych ludzi. Nie bądź naiwny. Te marne szoł jest władzy potrzebne żeby jeszcze więcej od ludzi ściągać pieniędzy. Nie wiem czy wiesz ale ta impreza WOŚP jest fundowana z budżetu panstwa, więc każdy kto nie da nawet złotówki na ten populizm i tak za to płaci. Za mało wiesz o tym i jestes naiwny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dbgoku
0 / 0

Jeżeli zdecydował się angażować w politykę to co na liczył? Polityka to bagno

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wacek1911
-2 / 2

MaksParadys. Podaj kilka przykładów, albo chociaż jeden, konkretny, komu fundacja uratowała życie. A jak nie to lepiej zamilcz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U ubooot
0 / 22

fakt, kogoś lekko poniosło. Można nie lubić, można nienawidzić ale jako klienta trzeba obsłużyć, szczególnie jeśli chodzi o wiązanki pogrzebowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mu7an7
+5 / 25

A dlaczego? Abstrahując od tego czy to wiązanka pogrzebowa, czy tort z tęczową flagą, wykonawca musi mieć możliwość odmowy wykonania zlecenia jeśli nie chce tego robić - to jest jego święte prawo. Tak jak świętym prawem klienta jest możliwość zamówienia tego u innego dostawcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PitBull9010
+8 / 14

@Mu7an7 może i tak, ale można to zrobić w bardziej cywilizowany sposób, a nie jak ten tutaj jegomość...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M misiunio1234
-5 / 15

@Mu7an7 Tak Cię uświadomię - nie można odmówić wykonania usługi w oparciu o swoje "widzimisię". Są na to odpowiednie zapisy w polskim prawie. Swoją drogą dlaczego jurek sięga do puszki orkiestrowej (bo jak mniemam nie rozbiło się o napis "Od WOŚP" tylko o fakturkę na firmę) w kwestii wiązanki wartej kilkadziesiąt zł?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y YessM
+7 / 13

@Mu7an7 Nie, nie można. Wyobraź sobie sytuację, że każdy sklep w kraju postanawia odmawiać obsługo osobie, która posługuje się nickiem `Mu7an7` na demotywatorach. Nie masz co jeść, nie kupisz leków, nic nie kupisz. Fajnie, co? Skoro każdy sprzedawca powinien móc odmówić obsługi to chyba problemu nie ma

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mu7an7
-5 / 15

Wierz mi, że zawsze znajdzie się ktoś kto będzie chciał tę usługę wykonać. Skoro "moje ciało, moja sprawa" to dlaczego nie "mój biznes moja sprawa"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wieczniemlodyduchem
-4 / 12

@misiunio1234 Owsiak wszystko wrzuca w koszty, swoje wakacje i rajdy auta
mi terenowymi po Afryce też.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Slayed
0 / 2

@misiunio1234 Trochę się zgadzam, ale powoływanie się na polskie prawo jest z wiadomych względów słabym argumentem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
-1 / 1

@Slayed
Zwłaszcza że to prawo na które się powołują to relikt z czasów PRL, mający na celu eliminowanie tzw. sprzedawania spod lady, oraz sprzedawania za cenę inną niż urzędowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M misiunio1234
0 / 0

@Slayed A dlaczego nie? Polskim prawem jest zapis tak bronionej lata temu konstytucji, która zakazuje dyskryminacji w życiu publicznym. Możesz sobie gloryfikować owsiaka lub go nie lubić, ale będąc sprzedawcą nie możesz odmówić mu sprzedaży tylko dlatego, że jest tym, kim jest. Podobnie jak nie możesz odmówić sprzedaży gejowi, księdzu, starcowi, dziecku (no nie wszystkiego, o czym dalej), pisowcowi, murzynowi, skinowi, punkowi czy tynkarzowi lub murarzowi. Prawo dopuszcza taką odmowę w przypadku handlu towarami specjalnymi, gdzie są wymagane dodatkowe warunki do spełnienia (np. ukończone 18 lat - jak w przypadku tytoniu czy materiałów pirotechnicznych, czy wiek + odpowiednia trzeźwość w przypadku zakupu alkoholu).
@wieczniemlodyduchem Śmieszy mnie to, że jak ośmielisz się skrytykować działalność "jórka", to dostaniesz na różnych portalach stado minusów, bo on "to wszystko chorym dzieciom daje". Kult niemal jak u starych bab JPII. Jerzyk gospodaruje kasą tak, jak każdy prezes firmy - umie dobrze podzlecić swoje projekty innym rodzinnym firmom i robi to w majestacie prawa, bo nikt nie może ingerować w umowy zawierane przez podmioty prawne. Dopóki nie jest to np. wykonywanie materiałów promocyjnych w cenach znacznie odbiegających od rynkowych, to nikt go nie ruszy - ot, "spółka mojej żony/córki/zięcia/szwagra, która to osoba przecież w ogóle nie jest związana z orkiestrą, po prostu robi takie materiały, my jesteśmy z nich i współpracy z nimi zadowoleni, cena jest rynkowa, więc czego jeszcze chcecie?" To, że kasa "z puszki" idzie też na promocję, to przecież musicie zrozumieć, że plakietki, plakaty i grafiki same się nie robią. To, że prywatne mieszkanie owsiaków jest wynajmowane fundacji i z tytułu tego pobierana jest kasa przecież też jest bez zarzutu. Oj, po prostu "jórek lubi pracować z domu" i dobrze, że korespondencja tam od razu trafia, bo przecież po co miałaby na adres fundacji. A że tam nadal mieszka i z biurem czy fundacją to mieszkanie poza papierami żadnego powiązania nie ma - to inna sprawa. Samochody też są na fundację, a "jórek" de facto tylko nimi jeździ. Fundacja opłaca za to faktury - te za paliwo i te leasingowe. To przecież normalne i żaden szanujący się prezes nie robi inaczej. Znam przypadki wesel synów prezesa, które zostały wrzucone w koszty firmy jako impreza promocyjna - pod to można także podciągnąć rajd po Afryce, jeśli ma się kreatywną księgową, dogadanego kontrahenta i odpowiednią "dobrą duszę" w US.
Więc skończmy z hipokryzją, że taka ta orkiestra jest tylko dobra (nie powiem - sporo dobrego się dzięki niej przez lata wydarzyło), a "jórek" robi to wszystko "za skromną pensję" (zdaje się coś około 10k zł miesięcznie - porządny menadżer przecież by za tyle nawet z łóżka nie wstał) i z potrzeby serca. Ma z tego takie same benefity, jak każda inna osoba w zarządzie dowolnej spółki w tym kraju. Wystarczy to uczciwie powiedzieć, a nie atakować innych za to, że nie podoba mu się to czy owo w gospodarowaniu pieniędzmi ofiarowanymi przez miliony Polaków. Śmieszne jest to, że ci sami broniący wośp bezrefleksyjnie rzucają takimi samymi argumentami w stronę kościoła/caritas i podobnie się troszczą o pieniądze ofiarowywane przez miliony Polaków :)
Problem pojawia się wtedy, gdy jakiekolwiek wymaganie orkiestry nie zostanie spełnione (patrz brak wsparcia finału przez TVP, brak wysłania wozów strażackich w celu "schłodzenia uczestników" na woodstock), gdy ktoś zadaje niewygodne pytania ("no gdzie jest ten słoik", wyrzucenie rachonia z konferencji prasowej "jórka" etc.).
P.S. Czy na wniosek sądu owsiak dostarczył w końcu te dokumenty finansowe fundacji, czy nadal ma to w dupie i silne przekonanie, że nikt mu i tak nic nie zrobi?
Cześć, siema! :) Pozdro dla kumatych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M misiunio1234
0 / 0

@Bimbol Prawo budowlane, kodeks cywilny oraz wiele innych ustaw też swoje korzenie mają w głębokim PRLu. Czy to znaczy, że są złe i niepotrzebne? Czy wszystko w PRL było tylko złe, a zachowania i prawa ludzi diametralnie się różniły od tego, co obowiązuje także i obecnie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
0 / 0

@misiunio1234
Nie. Mają o wiele starsze korzenie niż PRL.
PRL przede wszystkim wprowadził zamieszanie w prawie własności. Państwowe czyli niczyje - w założeniach wspólne, słuszne i dobre. Prywatne - złe.
Przepis o którym mowa miał konkretny cel, wynikający właśnie z niedoskonałości socjalistycznej gospodarki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O oczkoo85
+3 / 33

A ja uważam że skoro zmarł mu przyjaciel to może wypada dać wiązankę od siebie a nie od razu wrzucać to w koszta firmowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konotori
+5 / 19

@oczkoo85 a może to jest wiązanka od WOŚP, a nie prywatna od p. Owsiaka?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyl73
+5 / 11

@oczkoo85
Nie ma informacji kto za to miał zapłacić. Może chciał płacić sam, tylko na wstędze miało być pożegnanie od WOŚP.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A akam91
+3 / 9

@Masz_racje nikt nie kaze Ci lubić innych. Jednak w pracy nie powinnismy kierowac sie tylko tym czy lubimy takiego klinta. Nie powinno to miec znaczenia czy ktos przyszedl do nas z takiej czy innej firmy/organizacji, czy wierzy czy nie, czy jest hetero czy nie, czy jest takiej czy innej narodowosci, ma kolczyki badz tatuaze. Nie ma to znaczenia, nawet jak mamy inne przekonania.
Nie wyobrazam sobie takich sytuacji, takie firmy powinny byc zamykane ot co.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+3 / 9

@Masz_racje Ja nie lubię komedii romantycznych, ale jakby reżyser zadzwonił i poprosił o kwiaty potrzebne do filmu i odpowiednio płacił, to nie wiem dlaczego miałbym odmawiać.
Ale oczywiście nie moja sprawa, sprzedawca może sobie odmawiać komu chce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 grudnia 2021 o 12:19

M Masz_racje
-3 / 3

@akam91 : nie o mnie tu chodzi. chodzi mi o rozbuchane ego, które zostało urażone. nie moje.
Jednak to co piszesz, nie do końca jest prawdą i każdy sprzedawca towarów czy usług segreguje klientów wg widzimisie które tylko mu się przyśni. Nie słyszałem zeby ktoś robił aferę że nie został wpuszczony do klubu bo był za mało cool. Że kobiety wpuszcza się do klubów za darmo a facetów za bilety chociaż to jawna seksistowska dyskryminacja. Wiec niestety, to nie moje wymysły tylko tak działa biznes. I godzimy się z tym chyba ze nasze ego jest tak wielkie ze musimy to wykrzyczeć na demotywatorach pokazując do tego swoją podobizne zeby każdy zobaczył nasz krzyk.....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A akam91
0 / 0

@Masz_racje hm nie nie do konca mnie to przekonuje. Co innego klub a co innego kwiaciarnia. Wyobraz sobie ze idziesz do kwiaciarni, wchodzisz, a sprzedawca mowi ze nie obsluzy bo masz brobe, bo masz dlugie wlosy, bo jestes za gruby, bo cos tam
Nie jest to wg mnie normalne i powinno sie takie zachowania pietnowac.
Tak jak np aptekarz, bo noe sprzeda antykoncepcji bo cos tam. Dramat

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wywern
+3 / 29

Chętnie bym się dowiedział która to kwiaciarnia, żeby się nie pomylić i u nich czegoś nie zamówić

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T takijeden1234
+1 / 29

Kto sieje wiatr ten zbiera burzę. Owsiak od dawna jest zaangażowany politycznie a każdy kto jest jego przeciwnikiem jest określany jako wróg chorych dzieci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZdzichuMalek
-1 / 7

@takijeden1234 Nie siej nie siej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar caroline_q
+12 / 18

To w końcu można odmawiać usługi ze względu na światopogląd czy nie można? Odmowa: tort na ślub dla gejów - dobrze, kwiaty dla WOŚPu - dobrze, tabletki po - dobrze, kolacja w restauracji albo wejście na koncert dla niezaszczepionych - niedobrze. Hmm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
-1 / 7

@caroline_q Szczepienie to nie światopogląd, tylko dbanie o zdrowie. Światopoglądową akcją była by odmowa sprzedaży pieczywa osobie ubranej w tęczową flagę lub flagę z celtyckim krzyżem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bromba_2k
-4 / 6

@caroline_q To chyba nie całkiem to samo. Zaszczepienie, czy niezaszczepienie nie jest wyrazem światopoglądu, tylko instynktu samozachowawczego albo efektem ogłupienia przez jakichś szamanów. Można oczywiście filozofować i wyciągać wnioski, że jest to przejaw jakiejś religii, czy światopoglądu, ale nie róbmy dziwki z logiki.
Obrona "praw" osób niezaszczepionych oznacza narażanie pozostałych normalnych ludzi. Ostatnio we Wrocku zmarło kilkoro dzieci po leczeniu onkologicznym, bo ich rodzicom włączyło się myślenie, a mówiąc inaczej - okazali się krańcowymi durniami. Czy nie uważasz, że takie indywidua powinny być co najmniej czasowo oddzielone od swoich dzieci?
Osobiście nie uważam, żeby szczepienie przeciw covidowi miało być przymusowe. Podobnie, jak nie ma przymusu "przyzwoitego" ubioru. Niezaszczepieni powinni mieć jednak ograniczoną zdolność szkodzenia innym, analogicznie jak golasy nie są wpuszczane do kościoła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wieczniemlodyduchem
0 / 4

@caroline_q Odmowa świadczenia usług była wykroczeniem na podstawie art. 138 Kodeksu wykroczeń ale już nie jest. W wydanym 26 czerwca 2019 r. wyroku w głośnej sprawie dotyczącej drukarza z Łodzi, który odmówił druku plakatów fundacji LGBT, Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodny z Konstytucją przepis Kodeksu wykroczeń, który pozwolił na wcześnieje skazanie przez sąd drukarza z Łodzi. Jednocześnie Trybunał podkreślił, że orzeczenie o niezgodności zakwestionowanej regulacji z art. 2 Konstytucji, konsumuje pozostałe zarzuty sformułowane we wniosku Prokuratora Generalnego, czyli zarzut naruszenia wolności sumienia i religii oraz wolności działalności gospodarczej. Wyrok ten spowodował wyeliminowanie tej regulacji z porządku prawnego, a ponadto – zgodnie z art. 190 ust. 4 Konstytucji – taki wyrok TK otwiera możliwość wznowienia postępowań w sprawach, w których orzeczenia w sprawach o wykroczenia zostały wydane na podstawie uznanego za niekonstytucyjny przepisu Kodeksu wykroczeń. Podstawę procesową takiego wznowienia stanowi art. 540 § 2 Kodeksu postępowania karnego, stosowany w sprawach o wykroczenia z mocy art. 113 § 1 zdanie drugie Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia. Zatem Owsiak może sobie pokrzyczeć i zrobić zamieszanie w mediach i poudawać jaki to on jest w porządku człowiek bo kwiaciarzowi odpuścił i do sądu szedł nie będzie ale tak naprawdę to prawnie i sądowo nic by z tym nie mógł zrobić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 grudnia 2021 o 18:11

S Slayed
+1 / 5

@caroline_q Ja pier... Szczepienie to nie jest żadna ideologia. Jak ktoś bierze leki na alergię, to wyznaje ideologię alergików?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DrL9
-2 / 2

@mudia Zaszczep się kolejną dawką bo bredzisz jak potłuczony xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
+1 / 1

@wieczniemlodyduchem Owsiak słowem nie wspomniał, że "odpuszcza". Nic też nie powiedział o sądzie. Napisał tylko, że to "zabolało". Reszta, to tylko Twoje niczym nie podparte dopowiedzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar caroline_q
0 / 0

@mudia Niektórzy jednak uważają, że ich opinia jest ważniejsza niż fakty medyczne i tworzą całkiem sporą grupę wzajemnej adoracji - podkreślam tylko hipokryzję tej grupy. Jak oni komuś, to dobrze, a jak ktoś im, to już źle. Szkoda, że oni sami nie dostrzegają tej ironii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar caroline_q
-1 / 1

@Slayed A Ty nie rozumiesz, co czytasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar caroline_q
0 / 0

@wieczniemlodyduchem To długa lista artykułów prawnych, która odpowiada na pytanie retoryczne. Na zdrowie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Puolalainen
+10 / 12

To, że ktoś nie chce komuś zrobić wiązanki nie oznacza, że jest pełen nienawiści. Nie to nie, zamówić w innym miejscu. Ta osoba nie zarobi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
+1 / 7

Nie powinno się odmawiać usługi ze względu na światopogląd. Jak jestem jeszcze w stanie zrozumieć, że ktoś nie chciał zrobić baneru na marsz (taki baner bezpośrednio wpływa na agitację idei przeciwnej niż usługodawcy), ale wiązanka pogrzebowa? To jakaś paranoja. Zaraz pojawią się piekarnie "tylko dla prawych" lub "tylko dla lewych".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zimnylech
+2 / 4

I tak to działa w przychodni lekarz nie obsługuje wyborców PiSu a gdzieś w Polsce właściciel kwiaciarni nie odługuje WOŚP, do tego dążą żeby nas skłócić i patrzeć kiedy na wzajem skoczymy sobie do gardeł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Silhje
0 / 8

@MaksParadys i znowu piona :))) znów się zgadzam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Amisz
-1 / 1

Podli ludzie narod ich zgubny przekupny za puste slowa i obietnice bez pokrycia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KolorowaOwca
+1 / 1

Nieprofesjonalne zachowanie właściciela kwiaciarni ale...rozumiem bo też nie wszystkich lubię i szanuję

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fumanchu410
+2 / 2

Trzeba być asertywnym. Nie to nie I nie muszę się tłumaczyć dlaczego nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
0 / 2

A ten przyjaciel to związany jakoś z Fundacją? A jakby Pan Jurek zadzwonił i z wlasnych pieniędzy zamówil albo ze zrzutki z innymi kolegami a nie na koszt Fundacji? Tak tylko pytam, bo jestem jak najbardziej za WOŚP... ale niektórzy mają uczulenie na nich.... bo tak mówili np w TVP

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wacek1911
-2 / 2

Z bólem d*py się pożalił, że go ktoś nie lubi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DariusD75
-2 / 2

Mam nadzieję, że analogicznie podchodzisz (Jurek) do wszelkich przejawów "obrony wolności" w wykonaniu Twoich koleżanek i kolegów z SK i innych broniących praw "mniejszości" jak "sławny" Margot. Poza tym, to właśnie ta Wolność pozwala temu kolesiowi( właścicielowi kwiaciarni) zarabiać siano na kim chce, a Ty zaraz mówisz o nienawiści zamiast chwalić wolność...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
0 / 0

Są przeciwni WOŚP do momentu, kiedy nie będą potrzebować ich sprzętu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bardzolubiejesckartofle
-1 / 1

Owsiak *mówi o ludziach z nienawiścią*
Też Owsiak: *NIENAWIDZĄ NAS!!!*

Odpowiedz Komentuj obrazkiem