Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
220 227
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
H konto usunięte
-2 / 2

W naszym Cebulstanie- Kaczogrodzkim, ścigaliby go z wielkim zaangażowaniem, żeby posadzić go za niepłacenie podatku od darowizny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Filemona_
+1 / 1

@Hostis_Humani_Generis od kiedy to darczyńca placi podatek od darowizny?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gumstg
-1 / 1

@Filemona_ Wytlumacze ci na przykladzie sklepowych produktow spozywczych. Jak pracowalem w jednym z supermarketow na magazynie to niestety zdatne do zjedzenia produkty miusielismy utylizowac bo jak wlasiciciel chcial by przekazywac te produkty do takich instytucji jak schroniska czy domy dziecka musial by odprowadzac podatki. Takie jest nasze prawo poczytaj na tentemat

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Filemona_
+1 / 1

@gumstg no to ty poczytaj, bo mylisz pojęcie podatku od darowizny (który płaci obdarowany, a nie darczyńca) z podatkiem VAT płatnym od darowizny. Co więcej, masz juz niekatualne informacje. Pewnie zyjesz wciaz newsem sprzed 10 lat o panu, który rozdawał chleb najbiedniejszym, a potem miał przeprawę z fiskusem. No cóż, zaktualizuj swoją wiedze, bowiem te przepisy uległy zmianie już w 2013 roku i do woli można rozdawać niesprzedane jedzenie na rzecz organizacji pożytku publicznego. Jest to zwolnione z opodatkowania VAT. Takie jest nasze prawo, poczytaj na ten temat.

Edit: pomijając już fakt, że w democie mowa o zwykłej osobie fizycznej, a nie płatniku VAT, która rozdaje pieniądze w sposób niezwiązany ze swoją dz. gosp. (jeśli w ogóle taką prowadzi), więc twoje przemyslenia to juz w ogole bzdury nie tylko nieaktualne, ale jeszcze nie na temat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 stycznia 2022 o 23:08

M marcinn_
0 / 0

A czy ktoś sprawdził czy to są autentyczne 100 dolarówki, a nie zwykły żart? Bo to jest najbardziej podrabiany banknot na świecie i w Stanach prawie nigdzie go nie przyjmują. Więc gdyby chciał pomagać to raczej powinien zostawiać inne banknoty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
0 / 0

Polska język trudna język

Odpowiedz Komentuj obrazkiem